menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k téme Slovenske radia umieraju....kto chce retro v style stare Fun radio..Mravec Nikodym Zvonec Python atd

42 príspevkov
marty (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
marty (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
30.05.2008 14:10
0
0
co s tym?

Skoda ze ti mladi su taki blbi...ked ich vidim ako sa obliekaju a tvaria (iba tvaria) sa ako keby zozrali mudrost sveta, bohuzial vacssinou je to o opaku - na skolu seru, chlascu...no uvidime za 10 rokov ako sa budu lisit neHipHopovi a ty co sa touto hudbou riadia...<br />
<br />
Rozmyslam urobit radio kde by som hral normalnu hudbu, okrem tychto kravin...

Dusan (neregistrovaný, 91.127.81.xxx)
Dusan (neregistrovaný, 91.127.81.xxx)
26.05.2008 04:33
0
0
ooops DAKUJEM

dik ese raz...su nenazrati,,,co uz s nimi....

Dusan (neregistrovaný, 91.127.81.xxx)
Dusan (neregistrovaný, 91.127.81.xxx)
26.05.2008 04:30
0
0
INFO O STAROM FUNKU....

z dobreho zdroja som pocul ze sa chysta stretnut stara partia Fun radia konkretne pred 10. junom ked Funko bude mat dalsie narodky...a co je fajn aspon pre mna ze chystaju 1 www stranku kde zverejnia stare jingle a aj videa z 90 rokov ked vysielalo Funko...nekecal by som keby som to nevedel od niekoho....tak dufajme ze to vyjde....

ooops (neregistrovaný, 92.11.144.xxx)
ooops (neregistrovaný, 92.11.144.xxx)
10.05.2008 00:15
0
0
presne tak

si to vystihol, dusan, s tym hip-hopom :))) aj poondiatym t-mobilom

DUSAN (neregistrovaný, 78.99.30.xxx)
DUSAN (neregistrovaný, 78.99.30.xxx)
09.05.2008 01:42
0
0
Reakcia

Je pravda ze to ide fakt dole vodou...Je mi trosku luto tych mladych co vyrastaju na H16,,Cistychov a podobnych KVAZI rapperoch co nemaju ani sajnu o hudbe...4 slucky..a ...podme nadavat na vsetko co tuje...istym sposobom moderny zivotny styl...neberiem im to su mladi a hlupi--ale taky je stav...rozmyslam nad tym ci zalozim jednu www stranku kde by to bolo o uplne inom...ale je pravda ze internet je zatial tabu na slovensku..napr,..ja som zaplatil T MOBILE-u za 30 MB prenesenych dat 4265 korun!!!!! a to je pravda ..kto si mysli ze kecam poslem kopiu faktury...takze je co dohanat...Dusan.

ooops (neregistrovaný, 92.12.170.xxx)
ooops (neregistrovaný, 92.12.170.xxx)
07.05.2008 01:54
0
0
heh

to by bodlo ale kto by to zaplatil :)

:o) (neregistrovaný, 206.116.179.xxx)
:o) (neregistrovaný, 206.116.179.xxx)
05.05.2008 23:34
0
0
vyriesia nas problem satelitne radia?

Tak za oceanom uz vo velkom funguju satelitne radia a clovek si ma naozaj z coho vyberat. Len tie mesacne poplatky znevyhodnili posluchaca. No co uz, doba napreduje a vsetko stoji prachy, ale ludia si chvalia

biscuit (neregistrovaný, 195.113.130.xxx)
biscuit (neregistrovaný, 195.113.130.xxx)
05.05.2008 14:32
0
0
@palo

No ved ten problem s prijmom napr. na autoradiach by vyriesila prave ta digitalizacia rozhlasu. Aj ked trend vyvoja technologii sa ubera dnes uplne inym smerom, takze, ak sa raz u nas T-DAB alebo DRM zavedie, tak to bude uz opat "archeologicka vykopavka" akou je dnes analogove TV a FM pasmo :)
To, ze radia su dnes hlavne prisluchovym mediom je dane zmenou zivotneho stylu so zvysujucou sa zivotnou urovnou. Je to trend vo vsetkych statoch s rychlo rastucou ekonomikou.Vacsina ludi pocas prace nema cas hlbsie pocuvat radio. Nikdy by som to nebol pred par rokmi tvrdil, ale nastupom na vysoku skolu a zrychlenim zivotneho stylu, zacina vela hovoreneho slova v radiu vadit aj mne, teda pokial som zaneprazdneny studiom alebo pracou.
Inak musim suhlasit, ze sa to tu zvrtlo na celkom slusnu a konstruktivnu diskusiu, co moc zvykom nebyva :)))

Dusan (neregistrovaný, 84.47.20.xxx)
Dusan (neregistrovaný, 84.47.20.xxx)
05.05.2008 02:08
0
0
Vau...

Priatelia ja som uplne vazne prekvapeny z tych reakcii ktore ste sem napisali.Priznam sa ze necakal som ziadnu odozvu na moj prispevok,ale opak je pravdou...Ludia co pisali ze stare casy su prec maju pravdu...to co bolo v 90-ich rokoch uz sa nevrati..ja som len chcel oslovit ludi ktorym je luto za casmi ktore podla mna boli fajn a to nie je o tom ze boli len Fun a Rock Fm..Ready steady go fun top fuj atd...ale ja mam ten pocit ze ti dnesny moderatori v tych radiach su strasne umeli je tam cicit to sklo medzi posluchacom a moderatorom...Tak strasne vela dobrych veci je aj v sucasnej hudbe aj v tych starsich..preco nam to radio ako take neponukne preco to musi byt len o tych piatich pesnickach??? Neviem ako kto ale chvalabohu..aj ked nie som veriaci existuje internet mp3 atd ..ja osobne pocuvam v aute cd...to jest co ja chcem a nie co mi nanutia..Je to smutne ale naozaj ak ste trosku v obraze co je jasne ze ste tak uznajte ze to ide dolu vodou...Express zacal...a tak to aj dopadlo..ale maju cca 20% vsak aj dedinky v udoli sa pocitaju...Bez urazky na vidiek...zatial kratko o5 od cloveka ktory si dovolil vas oslovit s tymto forom..Dusan...

Palo (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
Palo (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
03.05.2008 13:51
0
0
biscuit

No, suhlasim s tebou, ze ludia su uz otupeny.. Aj s tym, ze pre narocnejsich posluchacov, je ten internet. Lenze este stale v dnesnej dobe nie je u nas natolko rozvinuty net,aby mohli streamovat radia.. Staci, ze ma niekto obmedzeny net na urcite mnozstvo dat, tak pri pocuvani radia, by to hned minul. Preto som za to, aby sa radia sirili eterom. Je to vyhoda tiez aj pri pocuvani v aute, v nom napriklad ja travim vela casu v praci a tam by som to privital..Co sa tyka tych pracok, jasne ze mi to vadi..Je to blbe, ze takto fungovali radia,ale vacsina posluchacov to ani nevedela..Ti ludia tieto radia pocuvali radi a musis uznat, ze tieto radia nebrali len ako prisluchove medium, ako je to v dnesnej dobe..Si pamatam, ako sme cela trieda pocuvali na strednej, ked niekto pisal do koncertu na zelanie a cihali sme, kedy to uz precitaju a podobne..A celkovo to bolo take ludskejsie,aj to, ze sa vysielalo z CD a bolo citit za tym cloveka.. Malo to svoje caro, ktore mi dnes chyba..
Inak dobra diskusia, som rad, ze si tu piseme:))

:o) (neregistrovaný, 206.116.179.xxx)
:o) (neregistrovaný, 206.116.179.xxx)
02.05.2008 23:02
0
0
asi sme sa nepochopili (billg)

Tak som nemyslela doslovne priniest "stare" relacie. To na com sa ludia bavili 20 rokov dozadu, dnes vacsine ludi vobec nic nehovori. Ja si myslim, ze vacsine stazujucich sa chyba vlastne akakolvek relacia zamerana na nieco. Preco mali radia pred par rokmi tolko relacii, ze clovek nevedel co skor pocuvat a dnes nieco najst na akejkolvek frekvencii je umenie?
Inak aspon mne dobre padne, ked vidim ze aj ini ludia sa tu stazuju aj napriek tomu, ze nic nedosiahnu. Ved mame slobodu prejavu, alebo sa mylim???!?!?!

billg (neregistrovaný, 91.127.45.xxx)
billg (neregistrovaný, 91.127.45.xxx)
02.05.2008 20:33
0
0
nechapem...

vacsina prispievatelov, konkretnejsie tych, ktori sa stazuju, si myslia, ze tymto stazovanim asi nieco dosiahnu. je na jednej strane obdivuhodne, s akou vytrvalostou to robia. na druhej strane je naivne si mysliet, ze tym nieco nastalo dosiahnu.

ja si myslim, ze pokial tu niekto place za starymi relaciami, tak to robi viac menej z nostalgie. pokial by naozaj nastala situacia, ze by niekto tieto sposoby, ako sa radia robili niekedy, opat oprasil a dal do eteru, mnohi z tych, ktori teraz kricia chceme to, by boli prekvapeni - nemilo. ja zaznamy niektorych relacii napriklad "stareho" funka mam na paskach a ked si to raz za "uhorsky" rok pustim, tak na hodinu. a potom sa rad vratim do dnesneho sveta a k dnesnemu funku. a takto si myslim, ze by to fungovalo u vacsiny posluchacov.

nehovorim, ze to, co bolo stare, bolo zle. to nie. ale v dnesnej dobe, dnes a teraz, to priestor v slovenskom eteri nema. ani relacie, ani sposob, akym sa robili, ani sposob, akym bolo radiove vysielanie robene.

:o) (neregistrovaný, 206.116.179.xxx)
:o) (neregistrovaný, 206.116.179.xxx)
02.05.2008 18:18
0
0
hm

Zakony??? ved tie nefunguju skoro nikde a su na to aby sa len porusovali. Co sa tyka hovoreneho slova, tak jasne, ze o tom by radio malo byt, uplne suhlasim. Ale ked je vsetko okolo radii len o peniazoch, tak naco platit cloveka vo vysielani ked sa da vsetko naprogramovat? Jasne ze mi chybaju relacie s hovorenym slovom a hostami. Napr take dotyky na byvalej B1-tke boli super. Vzdy nejaka tema a ludia sa mohli aj zapajat. Alebo zabavne programy ako Apropo z byvaleho Twistu; niektore relacie stareho Funku tiez nemali chybu.
No asi sme taki isti ako boli nasi rodicia, ked sme boli my pubertaci a oni nevedeli pochopit o com nova doba je a kracat s nou. Ja som si vzdy hovorila, ze nebudem ako oni a aha, stazujem sa na fore a placem "za starymi relaciami" :o)

autor (neregistrovaný, 195.91.94.xxx)
autor (neregistrovaný, 195.91.94.xxx)
02.05.2008 18:00
0
0
nadpi

To je uz co za blbost aby zakon urcoval kolko starych pesniciek ma radio zahrat... V obdobi tlacoveho zakona pridajme regulaciu internetu, zakzme diskusie a vivat kosak a kladivo...

Ikser (neregistrovaný, 78.98.134.xxx)
Ikser (neregistrovaný, 78.98.134.xxx)
02.05.2008 16:27
0
0
:o)

"Dajme tomu od 8 do 2 poobede by vysielali starsie veci pre tych co su v robote co uz maju po skole/univerzite a potom novsie relacie pre tych co idu zo skoly domov a tak. V sobotu a nedelu rano tiez nejake starinky pre tych co upratuju a varia pokial mladi spia po preflakanej noci.... "

Tak toto by mal riesit nejaky zakon, ktory by radiam presne urcoval, kolko starsich pesniciek ma radio zahrat za den a v akom case :-)

biscuit (neregistrovaný, 195.113.130.xxx)
biscuit (neregistrovaný, 195.113.130.xxx)
02.05.2008 12:10
0
0
@palo

Dobre, beriem.Pod tymi emociami som si predstavoval prave citovy vztah. Co sa tyka emocii, ktore sa viazu k urcitemu vkusu, tak tam som uz dost "emocne otupel", to priznavam.Podla mna totiz nema cenu, rozculovat sa nad zlymi pesnickami, filmami alebo nedajboze politikou. Teraz spat k radiam: Dopyt tych narocnejsich posluchcov je uspokojovany zatial na inetrnete a satelite. Velmi by pomohla uz tolkokrat omielana digitalizacia rozhl. eteru. Tak by sa umoznil vznik specializovanych radii, ktore by boli pod kridlami sucasnych gigantov.
A k tej anarchii. Tebe nevadi, ze radia boli v 90-tych rokoch pouzivane hlavne ako pracka penazi? (napr. Duha, Zilina, Nitra{neskor Hviezda FM}, Koliba) alebo tunelovane?

Palo (neregistrovaný, 213.151.246.xxx)
Palo (neregistrovaný, 213.151.246.xxx)
02.05.2008 10:14
0
0
:o)

Ale preco pises iba o hudbe? Coze radio sa sklada iba z hudby? Kazdy tu tusim zabuda na to, ze radio NIE JE iba Cdcko, ktore hra iba hudbu, ale ma aj hovorene slovo...

Palo (neregistrovaný, 213.151.246.xxx)
Palo (neregistrovaný, 213.151.246.xxx)
02.05.2008 10:11
0
0
:o)

Ok, ale preco si pisala iba o hudbe? Coze radia sa skladaju iba z hudby? Kazdy tu tusim na to zabuda, ze radio NIE JE iba Cdcko, ktore hra iba hudbu...

:o) (neregistrovaný, 206.116.179.xxx)
:o) (neregistrovaný, 206.116.179.xxx)
01.05.2008 17:56
0
0
...ikser

tak neviem, preco hadzes vsetkych tridsiatnikov co tu prisievaju do jedneho vreca. Ja som 30+ a rada si vypocujem vela stylov a zanrov od elektronickej hudby po metal. Ani by si netusil akym zanrom som v zivote dala sancu a dokonca som kupila koncertny listok.
Ja len nechapem preco sa radia musia limitovat tym, ze niektore pesnicky hraju 20x za den a na ine uz nezostava. Co tak zahrat od novsich interpretov nieco ine z albumu a nielen to co "leti"? Vzdy ma dobre pobavia telefonaty typu: mozete zahrat pesnicku od XY? moderator na to: Ale ved sme tu pesnicku prave dohrali. A posluchac/ka nazad: Tak ju mozete zahrat este raz?
Podla mna tam kde konci tupost, zacinaju taketo zelania....
Ako tu biscuit spomenul, co je zle na tom ak by radia mali specializovane relacie? tak by podla mna vyhoveli viacerym posluchacom, kazdy by naladil vtedy ked vie ze ide jeho relacia. Dajme tomu od 8 do 2 poobede by vysielali starsie veci pre tych co su v robote co uz maju po skole/univerzite a potom novsie relacie pre tych co idu zo skoly domov a tak. V sobotu a nedelu rano tiez nejake starinky pre tych co upratuju a varia pokial mladi spia po preflakanej noci.... je to naozaj take tazke prisposobit vysielanie aby naozaj uspokojilo vacsiu skupinu ludi??? ROCKET SCIENCE pre majitelov radii :oD

Palo (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
Palo (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
01.05.2008 15:53
0
0
biscuit

Som napisal, ze na zaklade tvojich prispevkov, to tvrdim, z tych som vychadzal. Takze celkovo som o tebe nenapisal ani len jednu vec.. Beriem, ze z mojich prispevkov sa da urobit aj taky obraz, ako si pisal.. Cize s tym suhlasim, az na 1 vec, ze nehovorim subjektivny nazor,ale si zastavam urcite hodnoty a takych ludi je dost, co su presvedceni o spravnosti tychto hodnot, no zaroven treba napisat, ze bez kritiky by ludstvo nenapredovalo a nebol by ziaden vyvoj..A to sa snazim iba svojimi prispevkami vyjadrit. Je otazne, ci je to "frflanie" negativum alebo pozitivum...? Ja len stale tvrdim, ze na Slovensku prevazuje dopyt, oproti ponuke, co sa tyka radii a vobec nesuhlasim s tebou, ze Slovenske radia su presne site na mieru posluchacov.. Su site IBA na URCITE vrstvy posluchacov a velmi vela je takych, ktori by privitalo iny typ radia, ako su tieto, ktore su.. A vela je takych ludi, co radsej sklopia usi a pocuvaju to, co im niekto nanuti.. To je odpradavna Slovenska mentalita a zialbohu aj na skodu veci, lebo v inych krajinach si ludia vydobiju to, co chcu a neklopia usi..
Co sa tych emocii tyka, chces povedat, ze tebe sa pacia (alebo nepacia) iba ludia a zvierata??? To som este nestretol takeho cloveka:)) Podla toho co pises, asi nevies, ze emociami moze pomenovat aj to, ked sa niekomu paci trebars nejaka pesnicka, alebo auto, alebo cokolvek...Ak sa ti nieco paci,alebo nepaci, tak vzdy je to emocia a tieto veci su pre kazdeho nepodmiene.. Takze nechapem presne, co si tym chcel povedat, ze si mas pestovat citovy vztah, pretoze toto uz je potom racionalne hladisko a nie emocne.. Takze aby som neodbocil,ak sa niekomu paci nejaky typ radia, tak mu rozumom nenanutis nieco ine, resp. mozno aj na vonok ano, ale nikdy to nebude take, ako keby si slobodne nasiel svoj typ radia..
A prosim Ta, jednu vec, keby si mi napisal. Uved mi prosim aspon dva priklady anarchie v eteri, resp. co bolo na tych radiach v 90 rokov zle? A tiez mi pls napis, ze co je dobre na sucastnych radiach.. Dakujem za diskusiu.

Ikser (neregistrovaný, 78.98.134.xxx)
Ikser (neregistrovaný, 78.98.134.xxx)
01.05.2008 15:25
0
0
.

Vazim si starsich ludi, ktori vedia ocenit aj novsie veci a nezostavaju len pri tom svojom starom osvedcenom. Takyto ludia sa vedia lepsie prisposobit novym podmienkam, ich nazory su objektivnejsie a nie su ani taki uhundrani. No zial, niektori ludia maju 30+, ale spravaju sa, ako keby mali davno po 60-ke. Netvrdim, ze radia na Slovensku su zaujimave a dobre, lebo vacsinou to tak nie je. Ale retro by som nechcel urcite. To je cesta, ktora nikam nevedie. Taketo radia mozu byt len velmi tazko uspesne. Asi nie je az tak vela ludi, ktori by chceli dnes pocuvat to iste, co pocuvali pred 20. rokmi. Nie len doba sa meni, ale aj ludia by sa mali nejak vyvijat.

PALO (neregistrovaný, 91.127.107.xxx)
PALO (neregistrovaný, 91.127.107.xxx)
30.04.2008 19:24
0
0
žeby to chcelo čas.....

trocha nadnesene povedané:ˇano,naprostá väčšina staníc sa prispôsobila mladším poslucháčom a potom tzv.strednému prúdu/pasívnemu poslucháčovi,ktorý berie rádio ako kulisu.Nebudem tu polemizovať akéje to zlé alebo dobré,jednoznačne ide o biznis.Niet sa ale čomu diviť,takto to chodí všade na svete.pritom aj ja cítim kus nostalgie za starým FUNkom,Kolibou či TWISTom,ale časy sa menia.Treba asi počkať kým bude prevažovať staršia generácia/pri súčasnom prírastku obyvateľstva to nebude tak dlho trvať/ a potom sa aj rádia budú viac pravdepodobne formátovať pre starších poslucháčov/hudba,slovo a aj reklama/.Už sa to čiastočne ukazuje aj v Nemecku,kde aj tie priebojnejšie stanice začínajú oslovovať ľudí v kategórii 30+,niekde aspoň určitým vysielacím časom .....

:o) (neregistrovaný, 206.116.179.xxx)
:o) (neregistrovaný, 206.116.179.xxx)
30.04.2008 17:13
0
0
nehadajte sa

Nema to vyznam sa hadat. Ako tak sledujem, skoro v kazdej teme tu na diskusnom fore niekto spomenie radia co uz nie su a relacie co chybaju. Aj ja som jedna z nich co "placem" za niektorymi z nich. Jedno ale nechapem, ze sa nezobudili kompetentni a nezacali radio, co by nas "hladnych po starinkach" umlcalo. A vraj demokracia! Kazdy co ma prachy a moc si robi to co chce ako za komunizmu. Jedna diktatura vymenila druhu a vsetci zodpovedni za radia sa len rehocu ako sa tu hadame a prd tym dosiahneme. Tie ich vysledky o pocuvanosti si mozu strcit ..... silne pochybujem ze sa aspon trochu podobaju realite.
A tak sa asi my 30+ musime uspokojit s tym, ze na nas investori do radii kaslu a musime sa bud prisposobit alebo ist kade lahsie.
Ak ma niekto nejaky lepsi napad, sem s nim. :o) (take ze ist volakte porozbijat okna ma uz tiez napadlo, ale co sa tym dosiahne?!?!?!)

biscuit (neregistrovaný, 195.113.130.xxx)
biscuit (neregistrovaný, 195.113.130.xxx)
30.04.2008 14:07
0
0
@Palo

Tak teraz pouzijem tvoje zbrane.Preco ma posudzujes a pises o mne nieco, ked ma nepoznas?Z tych par prispevkov tuna na diskusiach si o mne vytvorit obraz rozhodne nemozes. Sudiac podla tvojich prispevkov zas ja o tebe mozem tvrdit, ze si notoricky frflos, ktory na vsetko, co nie je podla tvojho vkusu nadava a navyse svoj subjektivny vkus dava za nejaky etalon toho dobreho.
Emocii mam az-az, o to sa neboj, ale nechapem, preco by som si mal pestovat citovy vztah k abstraktnym veciam ako radio, internet alebo mobil. Su to len prostriedky, ktore mi ulahcuju zivot a da sa bez nich zit, navyse v sucasnosti su uz samozrejmostou takmer u kazdeho cloveka. Citovy vztah si pestujem k ludom prip. aj zvieratam. Komercne radio je biznis ako kazdy iny, nic viac a nic menej. Inac absolovoval si uz niekedy nejaky ten call-out? Ja uz ano, takze viem, ze sa ma pytali uplne inak ako si to predstavujes ty v tvojom prispevku. Tie celoplosne radia, co teraz na Slovensku vysielaju su usite na mieru vacsinovemu posluchacovi. Pre mensinoveho su tu okruhu SRo a internet. Ver tomu, ze zanrovych radii, ktore budu "surodenci" sucasnych gigantov v priebehu roka zas pribudne. Lengyelov projekt Moje radio je iba zaciatok. Navyse tieto stanice budu tiez profesionalne formatovane a presne cielene. Ta anarchia, co bola v 90-tych rokoch uz skratka skoncila. Ta doba mala urcite svoje caro, ale ja som rad, ze uz je chvalabohu prec.
Inak strojar to v prispevku podomnou presne vystihol, takze viac uz k tomu nemam co dodat.

Palo (neregistrovaný, 213.151.218.xxx)
Palo (neregistrovaný, 213.151.218.xxx)
29.04.2008 23:56
0
0
biscuit

Prepac, ale s istotou na zaklade tvojich prispevkov tvrdim, ze tvoje obzory nie su hlbsie, resp. na oko mozno vyzeraju, ako hlbsie, no po viacerych tvojich prispevkoch to tvrdim, ze ich nemas hlboke, ale dost povrchne.. Neber to v zlom, ale je to tak, aj ked viem, ze to teraz neuznas.. Ludia sa totiz neskladaju iba z rozumoveho hladiska, ale maju aj emocne hladisko a na to riadne zabudas... Stale rozpravas iba o dobe a vsetko beries iba po rozumovej stranke.. Ludia maju aj prezivanie a emocie a aj vdaka emociam sa im pacia (resp.pacili radia v minulosti).. A ohanat sa tvojimi argumentami, ze ludia chcu pocuvat iba to, co im Slovenske radia serviruju, je znacny omyl. Neviem ci ti hovori nieco ako ponuka a dopyt. Vies, ked su otazky v prieskumoch stavane typu: Ake radio ste vcera pocuvali?, je dost zavadzajuce. Preco nie su otazky stavane: Ake radio vam chyba? Jasne, ze ked sa ta pytaju, ze ake radio si pocuval, tak nepovies, ze si pocuval trebars B1, ktora uz nie je a clovek logicky odpovie, ze pocuval iba to, ktore musel pocuvat,lebo uz nema moznost ine.. Aj mna keby sa pytali, tak by som povedal, ze som pocuval niektore, ale to ze PRECO som to pocuval, tak sa uz nikto neopyta.. Ze som bol donuteny to pocuvat, lebo nemam moznost pocuvat take, ktore by mi vyhovovalo, ako v minulosti.. To je presne ako to, keby sa pytali, ze ci pocuzivate Cd prehravac bez mp3, alebo s mp3 prehravacom a ze by na Slovensku sa nedal nikde kupit a zohnat Cd prehravac aj s mp3 prehravacom a ludia, kedze by nemali moznost kupit si cd prehravac s mp3, by odpovedali, ze iba bez mp3, znacky Philips, alebo Sony..To bol iba principalny priklad na tvoje prieskumy.. Jednoducho, ked ludia nemaju na vyber pocuvat nieco ine, tak sa musia proste prisposobit tomu, co je, aj ked by mohlo byt na vyber toho podstatne viac, nebyt takych, co to neustale bezhlavo obhajuju ako aj ty.. Jednoducho ak je mensia ponuka,ako dopyt, tak to z ekonomickeho hladiska nie je dobre.. To som napisal tvojou recou. A vedz, ze na Slovensku je to co sa radii tyka, takto, ze ponuka je ovela mensia, ako dopyt.. A to je cele, co sa tu snazia ludia povedat, tak ich hned neodpisuj, s tvojimi prispevkami. Nech su kludne aj tieto radia a nech ich ludia pocuvaju ked chcu, ale nech su aj ine radia na vyber, nie vsetky na jedno kopyto... Tak neviem, preco stale to tak cele bezhlavo obhajujes, ake to je super.. A vsetko prepocitavas iba rozumom na peniaze...Ludia maju aj emocie, ako som pisal vyssie a tie su castokrat dolezite pri vybere veciach, ci su to radia, alebo hocico... Asi tak.. Myslim, ze rozumni, to chapu, co som tymto prispevkom chcel vyjadrit..

Počúvanosť
pondelok, 15.7.2024
1.
21,12%   - 0,33%
2.
18,92%   + 4,00%
3.
10,55%   + 4,69%
4.
9,34%   - 1,54%
5.
7,56%   + 1,82%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 15.7.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
1.
15,90%   - 0,17%
2.
13,48%   - 0,58%
3.
9,99%   + 0,14%
4.
8,77%   + 0,25%
5.
7,42%   - 0,20%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
III. - V. etapa 2024
1.
31,0%   - 0,1%
2.
22,2%   + 0,1%
3.
21,4%   - 0,1%
4.
18,7%   + 0,2%
5.
16,0%   ± 0,0%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, III.-V./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
28. týždeň 2024 08.07.2024 - 14.07.2024
1.
Album
Imagine Dragons
Eyes Closed
2.
Album
Artemas
I Like The Way You Kiss Me
3.
Album
Cyril
Stumblin' In
4.
Album
Dasha
Austin
5.
Album
Benson Boone
Beautiful Things
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over