menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k téme Bažant pohoda

144 príspevkov
урвекґ (neregistrovaný, 213.108.125.xxx)
урвекґ (neregistrovaný, 213.108.125.xxx)
02.08.2009 09:15
0
0
pre x

naozaj krasny prispevok obdivujem ta ze si sa az tak rozpisal o tej velkej pravde predstav si ze moja zubarka robi zuby fararom zadarmo vraj nech sa za nas modlia a ja ti musim za jedno vytrhnutie zuba zaplatit 400 sk a za blombovanie 1600 sk

x (neregistrovaný, 188.112.117.xxx)
x (neregistrovaný, 188.112.117.xxx)
02.08.2009 02:05
0
0
Končia sa hostiny...

Prosím ťa akých 7 000,- Sk. Oni pod 13 000,- Sk platy ani nemajú. Majú 13 000,- Sk mesačne a vyššie + príspevky za svadby, pohreby, krstenie, svätenie áut (dobrá vymyslená blbosť) nehovoriac, keď každý druhý vodič má na spätnom zrkadle zavesený ruženec (povery - to nemá tiež s Bohom nič spoločné!). Ďalej berú zo zvončeka, u nás bežna farár, keď mu na niečo treba vybral - trebalo zaplatiť kosenie, rekonštrukciu, rôzne vymyslené akcie a bludy... - automaticky zo zvončeka - na čo sa ekonomická rada pri fare riadne rozčuľovala, že sa s neevidovanými peniazmi šafáry a nikto nevie koľko ich bolo, na čo sa minuli. Známy robil animátora tak rozprával, že ak je svadba, farár pravidelne zhrabne všetky peniaze a koláče ani miništrantom nedá a odnesie rodine na valal. A nevyplatí ani miništrantov. Dokonca ani kostolníkov nechce platiť za celý mesiac im nedá nič, musia robiť len dobrovoľne a on všetko zhrabne. Nie že by im chýbali tie koláče, ale tu sa ukáže tá skromnosť a dobrota (chamtivosť :o) o ktorej tak radi hovoria... A nehovoriac o tom, že nie je omša aj tá v rozhlase, aby nezabudli na konci pripomenúť prispejte na toto, hento, ja sa len pýtam že za čo má chudoba prispievať a dokedy poniektorým mastibruchom, čo nič nerobia a keď robia tak veci, ktoré nemajú nič spoločné s Bohom (zneužívanie detí, staranie sa o materiu, pozemky, nehnuteľnosti, hrabanie peňazí, hostiny, osočavanie, odsudzovanie...). A najviac sa zaujímajú o podnikateľov a sponzorov, ktorí im mastia, s nimi sú najlepší kamaráti. Ako mafiáni... Im sa to nepáči, keď niekto iný povie na nich názor, alebo upozorní na ich zvrátenosti, ale oni môžu každého urážať a dehonestovať, to je OK... Ľuďom hovoria, toto nerobte, no - no, ale oni to robia niekoľkonásobne viac a naviac zvrátené veci!. Žite skromne, veď žijeme skromne, inak sa ani nedá, len aby vy farári ste žili skromne. Taký otec rodiny donesie plat 9 - 10 000,- Sk a musí vyžiť aj 6 členná rodina a farár má 13 000,- Sk a viac, žije sám, všetko má zaplatené, ubytovanie, inkaso, stravu, jazdí si na aute... Toto je podľa vás spravodlivé!? Ale čoskoro sa im to všetko skončí - to obohacovanie, nabaľovanie sa - Skončia sa hostiny, začne sa pôst!

Na čo sú farárom na izbách: internet, počítač, DVD, domáce kino, satelit - tomu tiež nechápem. Na čo sú im autá, drahé novostavby farských budov.

Za ubytovanie nemusia farári platiť, za inkaso nemusia platiť. Nejaké panie - slúžky (ktorým ani nezaplatia) alebo mníšky popratajú, navaria, vyperú, ožehlia ani halier nedájú na nič z toho min. 13 000,- Sk platu (+ príplatky za spomínané svadby, krsty, pohreby, atď.). To je život a rodiny s deťmi a dôchodci, žijú z almužných, bez áut, nemajú slúžky... To je asi ten blahobyt o ktorom rozprávajú! Niekedy v minulosti pred 1948 farári podporovali ľudí, zamestnávali ich, starali sa o žobrákov, dnes ich zaujímajú len nehnuteľnosti a peniaze. Jediný, kto pomáha bezdomovcom, chudákom, žobrákom je Marián Kuffa zo Žakoviec. Jediný - vyvolený!!! Ostatní nič - nula bodov. Akurát, že po ich kázniach idete z kostola znechutení a naštvaní... To nemá s Bohom nič spoločné!

Počkajte pár rokov, uvidíte ako sa bude všetko znárodňovať ako v 1948 vrátane zbohatlíkov a farárov - tí budú mať majetky a ľudia nebudú mať z čoho žiť. Predpokladá sa, že polovica Európy bude o pár rokov hladovať, bude tu obrovská chudoba - to som čítal v časopisoch a na internete.

A ak nevidíte, tí čo to nechcete vidiek tak sledujte, čo sa deje, nevidíte to dennodenne, veď len toto som napísal, čo sa deje a čo som počul od ľudí, ktorí majú s nimi dočinenia.

mica (neregistrovaný, 89.173.91.xxx)
mica (neregistrovaný, 89.173.91.xxx)
01.08.2009 14:20
0
0
ok

. píše len svoje neobjektívne názory...ja som o tom kovovom krizi z levoce nikdy nepocula..tak nech si nevymysla...jednoducho, pri pohode treba povedat len to, ze to bola smola..take veci sa stavaju...moze byt skryty aj neviem ako...pred pocasim neujdes...a uz dalej nemienim rozoberat tuto temu, lebo to vobec nema zmysel...neberiete do uvahy argumenty ostatnych ludi, iba tie svoje.nejde mi o to, aby som vas presvedcila o mojej pravde..tak si zite vo svojom presvedceni, ak si myslite, ze je spravne...vsetci mame svoje vlastne nazory....

урвекґ (neregistrovaný, 213.108.125.xxx)
урвекґ (neregistrovaný, 213.108.125.xxx)
01.08.2009 12:52
0
0
pre micu

aj za cias jezisa existovali platidla predavacka sa na 7000 sk musi namakat kolko z nich zoberie ludom aj to posledne co maju niesom u selezianov a nepicham si drogy ani nepiem ani nefajcim ako suvisy bazant pohoda s fararmi si precitaj v prispevku od .

mica (neregistrovaný, 89.173.91.xxx)
mica (neregistrovaný, 89.173.91.xxx)
01.08.2009 12:19
0
0
marvin

presne! aj ja si to myslím....nechápem, kto to tu vytiahol...niekto sa asi potrebuje vyrozpravat...

marvin (neregistrovaný, 78.99.31.xxx)
marvin (neregistrovaný, 78.99.31.xxx)
01.08.2009 11:51
0
0
farari vs. pohoda

čo majú slovenský farári a katolícka cirkev spoločné s pohodou to skutočne netuším...

mica (neregistrovaný, 89.173.91.xxx)
mica (neregistrovaný, 89.173.91.xxx)
01.08.2009 11:26
0
0
hmm

pre Boha! nemozes porovnavat Jezisa, ktory zil pred dvetisic rokmi! kde byvali ludia v chatrciach, nemali elektrinu, nepoznali ziadnu techniku...dnes je doba ina a aj knazi sa jej musia prisposobit..ci co, podla teba maju byvat v jaskyniach alebo co? jeedine a to fararom zavidis ten 7000 plat od statu? nebud smiesny...akoze tiez nesuhlasim s niektorymi vecami, ktore robia, co hovoria...ale kazdy sa pozera iba na tu jednu stranu...ake maju majetk, co zle robia...preco sa na to nikto nepozrie aj z druhej strany...kolko z nich je na misiach, pomahaju v afrike s chorymi ludmi, alebo u nas, kolkym ludom pomahaju ci materialne alebo financne, ako sa saleziani venuju mladym, aby nesedeli niekde na lavicke a nepichali si...no je to na dlhu debatu, ale ako som povedala, nebduem to tu rozoberat, pretoze to sem nepatri.

урвекґ (neregistrovaný, 213.108.125.xxx)
урвекґ (neregistrovaný, 213.108.125.xxx)
31.07.2009 19:52
0
0
uplne suhlasim

s . este aj veriaci mu inkaso platia aj vsetky vydavky JEZIS SLUZIL ZADARMO a celibat u rimskokatolikov pre majetky

урвекґ (neregistrovaný, 213.108.125.xxx)
урвекґ (neregistrovaný, 213.108.125.xxx)
31.07.2009 19:48
0
0
pre micu

tak mi porad nejaku diskusiu o cirkvi co je podla teba objektivne podla mna je to pravda ktoru vidim na vlastne oci opytam sa ta ked si taka cirkevne vzdelana od coho berie farar plat od statu omsa platena krst plateny svadba platena pohreb plateny hramoty platene

mica (neregistrovaný, 89.173.91.xxx)
mica (neregistrovaný, 89.173.91.xxx)
31.07.2009 18:58
0
0
.

....máš veľmi jednosmerný a neobjektívny pohľad na kňazov....a po druhé, nechápem, prečo sa tu rozoberá cirkev, keď je to diskusia o rádiách, takže buďte takí dobrí a vráťte sa k pôvodnej téme.

урвекґ (neregistrovaný, 213.108.125.xxx)
урвекґ (neregistrovaný, 213.108.125.xxx)
31.07.2009 09:19
0
0
pre pala

robim chyby kazdy den ale nezdieram ludi kazdy den ako farari za omse za vseliake zbierky co koncia v ich rukach je vobec takyto farar clovekom ktory si od bozieho hrobu na velku noc ukradne peniaze pred ocami veriacich vraj na benzin myslim si ze to nie je clovek o fararoch by som vedel pisat cele strany

Palo (neregistrovaný, 213.151.246.xxx)
Palo (neregistrovaný, 213.151.246.xxx)
31.07.2009 09:17
0
0
.

A kolko z nich poznas osobne? Toto co si tu totiz napisal bolo velmi ale velmi pritiahnute za vlasy.. Ale ak zase ty veris roznym prieskumom na internete, miesto vlastneho osobneho poznania a vlastnej osobnej skusenosti, tak tiez sa nemam o com s tebou bavit... Samozrejme, ze sa medzi nimi najdu aj taki, ktori nie su dobri, to ja nehovorim, aj sam poznam osobne take pripady, ale nebudem ich vdaka vynimkam hadzat do jedneho mecha a odsudzovat ich, pretoze to by sme mohli potom odsudzovat vacsinu ludi na svete..
Tento tvoj prispevok bol pisany asi takym stylom, ako keby som ti teraz ja zacal pisat, ze kolko nestasti trebars v leteckej doprave sa stava, ze kolko bolo takych pripadov, ze padlo lietadlo a zabili sa pasazieri... To by som ti neodporucal nikdy lietat, lebo urcite padnes, kedze v spravach mas vela leteckych nestasti... Samozrejme, ze je to kravina, rovnako, ako si pisal ty.. Radsej sa kazdy vyjadrujme o veciach, ktore pozname a nesudme ludi, ked zo 100 je 95 dobrych a 5 zlych a hlavne by sme nemuseli prekrucat.. Ze?

. (neregistrovaný, 188.112.90.xxx)
. (neregistrovaný, 188.112.90.xxx)
31.07.2009 02:13
0
0
pre Palo

No a hlavne nenávidim tých farárov, čo sú eŠteBáci - udávači, diktátori, materialisti od kosti a chamtivci na financie, uchyláci, pedofily, čo zneužívajú malé deti, tí čo vodu kážu a víno pijú, tí čo by chceli všetko ovládať a manipulovať, tí čo kšeftujú s materiou, nehnuteľnosťami, tí čo odcudzujú všetkých a všetko, atď. - viď dennodenne pedofilné zvrátenosti farárov v TV a časopisoch + ich primitívne názory a reči + kšefty s pozemkami, budovami... (komunisti, aj keď ich neuznávam boli oproti tomu šuvix, čo sa dnes deje v cirkvi a hlavne u ich predstaviteľov)... alebo by sme ich mali milovať a chváliť ich zvrátené činy?! :o) tak ako oni milujú napr. 4 %. Pri tom podľa prieskumov, ktoré som čítal na internete práve ich je až 70 % takto orientovaných a nadávajú na tie 4%, čo je absurdné :o) Väčšina farárov za celý svoj život nenájde Boha, ani nevedia prečo išli za farárov, niektorí tam išli, len, aby sa mali dobre po materiálnej stránke a aby sa o nich všetci dookola starali a aby mohli ovládať a manipulovať ľudí, asi tak, keď mi jeden známy, čo je v seminári povedal, že tých čo išli do seminára sú možno tak dvaja vyvolení zo 100 tak mi viac netrebalo, nehovoriac, keď rozprával ako sa tam správajú (čo má vešmi ďaleko k tomu, čo hovorí Biblia)... Lepšie povedané nie, že nenávidím farárov, ale ich určité skutky, úchylky a názory, ktoré majú veľmi ďaleko od Boha a učenia Ježiša Krista. Ak ty toto všetko vyššie uvedené, čo konajú schvaľuješ, tak sa nemáme viac o čom baviť.

урвекґ (neregistrovaný, 213.108.125.xxx)
урвекґ (neregistrovaný, 213.108.125.xxx)
30.07.2009 20:27
0
0
pre davida

fun 97,2 MHz ved tam je devin a fun je 99,2 MHz si skontroluj co pises

IK§€® (neregistrovaný, 78.98.48.xxx)
IK§€® (neregistrovaný, 78.98.48.xxx)
30.07.2009 19:33
0
0
.

Chlapci, a co vy tu tolko nadavate na organizatorov? Co ste zorganizovali vy, ze tak poucujete. Okrem toho, ved kazdy predsa zodpoveda sam za seba. Organizatori nech si organizuju. Ale je na kazdom, ci si skontroluje radar na meteorologickej stranke a rozhodne sa, ze nikam nepojde:-)

Palo (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
Palo (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
30.07.2009 18:57
0
0
pre .

Eeej, ale tych fararov nenavidis... Je to krasne vidiet na tvojom prispevku.. Ako keby oni boli ti najhorsi.. Dokonca este komunistov davat pred nich, tak na to nemam slov.. Ty si potom asi neomylny a nikdy si nic zle neurobil, ze? Ak ano, tak potom chapem, ze toto pises, ale ak si urobil zle (co robi kazdy clovek), tak potom tvoj prispevok je riadne farizejsky a odveci... Len tolko :)

David (neregistrovaný, 217.75.73.xxx)
David (neregistrovaný, 217.75.73.xxx)
30.07.2009 13:32
0
0
scan trencin

Jasne ,ze to malo byt 97,6 Hey Bystrica. Radia z Viedne isli uplne zasumene mono. Zilina isla super az na Fun 97,2 ,ktore bolo tiez zasumene.Bez RDS ,ale stereo islo aj polske radio no frekvenciu si uz nepamätam.HIT FM tam islo az na troch frekvenciach.

viktor (neregistrovaný, 95.102.24.xxx)
viktor (neregistrovaný, 95.102.24.xxx)
30.07.2009 10:07
0
0
leto rovna sa burka

Inak v noci z piatka na sobotu bola taka zakerna burka ze az. Bol iba tichy dazd a pri otvorenom okne sa dobre spalo. Zrazu ma vytrhol zo spanku strasny zdlhavy vybuch ako keby pri mne startovala raketa. Co to vybuchlo preboha? Pytam sa. Bolo to na infarkt. Kto ste z Blavy - Dubravky tak mozno viete. Potom mi doslo ze to je hrom podla mna z vysokeho oblaku a vyboj mal mimoriadnu dlzku a intenzitu. Keby mi to rachlo do izby tak s panom bohom, prinajmensom by som ohluchol. Vo vrcholiacom lete taka burka naozaj rozdava smrt. Ano tu Detvu si pamatam, aj nejaky futbalista na blesk doplatil v tom case.

. (neregistrovaný, 188.112.75.xxx)
. (neregistrovaný, 188.112.75.xxx)
30.07.2009 02:24
0
0
Zásah bleskami...

Ak si spomínam smrťou sa pred pár rokmi skončili aj slávnosti v Detve a to nie len havária autobusu, ale priamo na priestranstve na festivale v Detve udrel blesk do dáždnika a zabil matku s dieťaťom. Pri tom všade v okolí v tesnej blízkosti boli vysoké kovové tyče - blezkozvody (podobné ako tyče na ktoré sa vešajú zástavy) a blesk neudrel do nich, ale o 20 m nižšie do ľudí.

Tak isto sa pred pár rokmi skončilo smrťou pre mladého chlapca, keď mu farári dali niesť kovový kríž počas búrky na odpuste v Levoči. To je rozum... vygumované mozgy v najväčšej búrke s blískavicou ísť hore na kopec s kovovým krížom. Nenachádzam slov, normálny človek také niečo neurobí - vedome poslať niekoho na smrť... Ani sa nečudujem, že komunisti posielali farárov do Jáchymova a pod... Niekedy je ľudská hlúposť nebezpečnejšia ako prírodný živel.

Preto sú otvorené priestranstvá, plochy a kopce nebezpečné zásahom blesku a môžu mať katastrofálne následky - na ploche niekoľkých m2 môžu usmrtiť a popáliť stovky ľudí...

viktor (neregistrovaný, 95.102.24.xxx)
viktor (neregistrovaný, 95.102.24.xxx)
29.07.2009 14:35
0
0
masove akcie a burka nejdu do kopy

Pocuvajte, organizator ma byt na vonkajsej akcii zaroven aj meteorolog. Načo nam služi technika, internet? Na strankach su predsa meteorologicke radary a s toho aj dieta vidí čo sa k nam valí, aka burka, akej intenzity. Toto treba sledovat hlavne v pripade prechodu frontu. Ak je teplo a dusno najviac hrozí burka ktora prinasa nahle nebezpečne javy ako víchor, padanie stromov, prívaly dažda, krupy a blesky. K letu patrí Pohoda, ale aj prudké burky. Cert nikdy nespí. Treba byt predvídavy. Aj pred rokom bola tragedia na festivale pri Jaslovskych Bohuniciach kvoli burke a vetru. A burkam sa tusim darí hlavne cez vikend, ako na potvoru zmena chodí na vikend.

урвекґ (neregistrovaný, 213.108.125.xxx)
урвекґ (neregistrovaný, 213.108.125.xxx)
29.07.2009 09:41
0
0
pre davida

z bb 96,7 MHz ma byt 97,6 MHz

Robert (neregistrovaný, 89.173.40.xxx)
Robert (neregistrovaný, 89.173.40.xxx)
23.07.2009 16:43
0
0
@David

Palec hore, dobre si vyuzil cas. :)
Za sociku najblizsie FM vysielace boli prave BA/Kamzik a ZA/Krizava. Neviem, ako to basnik myslel, odkial vlastne mal byt Trencin pokryty, ale fakt je ten, ze tam nebolo bohvieake pokrytie. Na nasich cestach BA-ZA to bolo tradine miesto, kde sa to "lamalo". Inak teoreticky dosah bratislavskych vysielacov by mal byt az pomaly po Puchov, pokial isla aj rakuska ORF. Pekne sa to dalo vysledovat podla anten, co mali ludia na domoch.

David (neregistrovaný, 217.75.73.xxx)
David (neregistrovaný, 217.75.73.xxx)
23.07.2009 14:52
0
0
POHODA

Ja som tam osobne bol a vobec nemam dojem ,ze nebola zvladnuta situacia tesne po padnuti stanu. Zachranari aj sanitky tam boli skoro okamzite a dalsie z Trencina v priebehu par minut. Preco stan nevydrzal nechajme na vysetrovanie. Osobne som opustal areal s autom o 22,40 lebo som nemal potrebu ako vacsina sa predbiehat a permanetne upchavat vychod z parkoviska. Bol to a ostane pre mna najlepsi festival na Slovensku. Keby nebolo toho nestastia tak tento rocnik najlepsi. Skracoval som si cakanie aj scanovanim FM pasma. Prekvapil ma dosah vysielaca Sturovo ,ktory nabehol aj s RDS pri radiu _FM 103,7 a Devin 106,2. Z BA vysielacov najlepsie hrala 96,6 a 101,8 . Z BB 90,1 ,96,7 ,101,5 a 106 .Fun na 104 bolo dost niecim rusene. Fun mi islo lepsie na 92,2 ako na novej 89,1 aj ,ked som mal v dohlade vysielac. Poloha parkovisko na letisku.
Ak bude Pohoda 2010 tak urcite pojdem.

matúš (neregistrovaný, 85.135.153.xxx)
matúš (neregistrovaný, 85.135.153.xxx)
23.07.2009 07:13
0
0
@+

Synačik ak veríš tomu čo napíše Nový čas tak s tvojou inteligenciou je to naozaj biedne.
My ostatní fakt niesme zvedaví na výňatky z tohoto chorého média.
ďakujeme!

+ (neregistrovaný, 188.112.98.xxx)
+ (neregistrovaný, 188.112.98.xxx)
23.07.2009 01:11
0
0
Fakty 2 - Tri verzie vyšetrovania - Paradox - 100 ľudí - Náhoda?

Nový čas 21. 7. 2009
Josef Paldus - český odborník na konštrukciu festivalových stanov:
- Na stan mal niekto dozerať
- Pri stane musí byť nonstop aspoň 10-členný štáb (O2 Aréna mala cca 30 metrov)
- Majiteľ zrútenej O2 Arény na Pohode stavbu zanedbal
- Použil stĺpy, ktoré sa nepoužívajú
http://www.cas.sk/clanok/124656/svedectvo-odbornik…
* * *

Nový čas 21. 7. 2009
Tri verzie vyšetrovania:
1. Nečakaný živel (búrka)
2. Zlá evakuácia (organizátori)
3. Nezabezpečený stan (majiteľ firmy) - ten zodpovednosť za pád stanu odmieta!
http://www.cas.sk/clanok/124724/veterna-smrst-na-p…
* * *

Paradox:
- Všetky stany a pódia boli evakuované - bez ľudí - nespadli!
- O2 Aréna neevakuovaná - plná ľudí - spadla!
tzv. ZÁKON SCHVÁLNOSTI
* * *

Hospodárske noviny, 20. 7. 2009:
Tragická bilancia festivalu Pohoda:
1 mŕtvy
3 v hlbokej kóme (teraz už len 2)
40 hospitalizovaných (ťažšie zranenia)
56 ambulantne ošetrených pacientov (ľahšie zranenia)

Suma: 100 ľudí

PS: Náhoda? Podobné mená:
zosnulý - Martin Kašák †
organizátor - Michal Kaščák
Veľmi záhadné...

Počúvanosť
pondelok, 15.7.2024
1.
21,12%   - 0,33%
2.
18,92%   + 4,00%
3.
10,55%   + 4,69%
4.
9,34%   - 1,54%
5.
7,56%   + 1,82%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 15.7.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
1.
15,90%   - 0,17%
2.
13,48%   - 0,58%
3.
9,99%   + 0,14%
4.
8,77%   + 0,25%
5.
7,42%   - 0,20%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
III. - V. etapa 2024
1.
31,0%   - 0,1%
2.
22,2%   + 0,1%
3.
21,4%   - 0,1%
4.
18,7%   + 0,2%
5.
16,0%   ± 0,0%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, III.-V./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
28. týždeň 2024 08.07.2024 - 14.07.2024
1.
Album
Imagine Dragons
Eyes Closed
2.
Album
Artemas
I Like The Way You Kiss Me
3.
Album
Cyril
Stumblin' In
4.
Album
Dasha
Austin
5.
Album
Benson Boone
Beautiful Things
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over