menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k téme Karta Skylink - CZ alebo SK ?

20 príspevkov
Quido (neregistrovaný, 213.108.126.xxx)
Quido (neregistrovaný, 213.108.126.xxx)
24.08.2011 09:22
0
0
tkpo

Ja mám TNK, Telewizja na katrę - Televízia na kartu. Mám všetko okrem Polsatu. Ide to z družice Hot bird 13 E, čiže iná družica. K tomu potrebuješ na prijímači čítačku kariet Conax. Raz za rok treba dobiť kartu najmenej 20 zł. Pozri si viac na www.telewizjanakarte.pl

tkpo (neregistrovaný, 92.52.29.xxx)
tkpo (neregistrovaný, 92.52.29.xxx)
23.08.2011 23:40
0
0
PL,CZ,SK

Veľmi sa do toho nerozumiem tak mi prosím poradte. Akú potrebujem kartu aby som cez satelit chytal TVP1,TVP2,Polsat,TVN,samozrejme české a slovenské TV. A ideálne ak by som mal aj MusicBox a TV Lux. nie všetky stanice vysielajú z jednej družice ako napr. SK a CZ. Som v tom úplný amatér.

MAJAK (neregistrovaný, 80.79.23.xxx)
MAJAK (neregistrovaný, 80.79.23.xxx)
23.08.2011 23:28
0
0
re: SUDi

To vobec netusim, ale ta domacnost plati, na ktoru to mam ja registrovane, poplatky na 100%, takze ma to v podstate ani nezaujima; kazdopadne, keby bol nejaky problem a karta by sa deaktivovala kvoli koncesiam, tak si myslim, ze stale je tu taka moznost, registrovat si kartu prostrednictvom predajcu (Ansat, Sortec...) na ceskeho obcana priamo - kedysi sa tak zvykli predavat T&T karty a neskor Gital (toho casu hlavne kvoli Nove), ktore boli uz predzaregistrovane a kupil si si ju od predajcu "hotovu" :)

SUDi (neregistrovaný, 92.52.3.xxx)
SUDi (neregistrovaný, 92.52.3.xxx)
23.08.2011 19:51
0
0
@Quido

Este RUS tak isto. Zial, ludia za tie roky zvykli si na tento smejdovy sposob, navyse vacsina neda si ani povedat! Ja som tiez bol taky kym neobjavil som kvalitny dubbing. To uz lepsim riesenim su titulky ako v np. v Holandsku, tam vsetko ide original zvuk + titulky. Vdaka tomu tam kazdy obcan ovlada velmi dobre anglicky.

Quido (neregistrovaný, 213.108.126.xxx)
Quido (neregistrovaný, 213.108.126.xxx)
23.08.2011 19:36
0
0
SUDi

Ja som minule pozeral Housa na TVN a naozaj musíš sa sústrediť, pretože Ti utečie celý dej. Mne sa hlavne páčia na PL zábavné relácie. Ostatok pozerám na SK, HU alebo UA. Ináč aj UA dabuje 1 človek celý film, nie ste v tom sami na svete.

SUDi (neregistrovaný, 92.52.43.xxx)
SUDi (neregistrovaný, 92.52.43.xxx)
23.08.2011 16:27
0
0
@Quido

Presne ako pises. Skus sledovat dajme tomu serial Kosti alebo inu 'detektivku' na polskej telke. Ked herci rychlo rozpravaju medzi sebou tak to aj ja sa viem v tom dialogu stratit proste moj 'mozog' nestiha si to spravne spracovat a zaregistrovat kto co povedal. Nedobre sa to pozera, tomu ver. Preto mam radsej kvalitny slovensky dubbing, ten nema chybu aj ked obcas preklad je zjednoduchceny oproti originalu.

SUDi (neregistrovaný, 92.52.43.xxx)
SUDi (neregistrovaný, 92.52.43.xxx)
23.08.2011 16:21
0
0
@MAJAK

A co koncesionarske poplatky v Cechach? Nevies ci Cesi prisne si to strazia co sa tyka obcanov ktori si registrovali kartu Skylink?

MAJAK (neregistrovaný, 80.79.23.xxx)
MAJAK (neregistrovaný, 80.79.23.xxx)
23.08.2011 12:55
0
0
°°°

Takze takto:
ja mam doma Skylink kartu (este tu prechodovu ICE verziu) a dal som ju regnut na znameho na Morave - preistotu, pretoze v prilozenych tlacenych materialoch je evidentne napisane, ktore stanice je mozne prijimat, ak si regnem na SK a ktore na CZ... O ceskych staniciach pri registracii na Slovensku sa tam nic nepise (mozno s vynimkou tych CT, co ste tu pisali, ale to si nepamatam... tie papiere som uz vyhodil), ale na 100% sa o komercnych ceskych staniciach nic nepisalo... Ta ista informacia, sa mi zda, je uvedena aj na nete na skylink strankach.

Ja mam momentalne kvoli peniazom na balkone nahodene obycajne polske sito Solid CX-4 z hyperTesca za 15euro, ktore som kupoval este 2006, ked zacalo vysielat DVB-T v Bratislave a chcel som testovat prijem z Kahlenbergu a Kamzika. Zosilovac v nej bol SWA-2000/4T, ale ten bol strasne silny, tak som vyhrabal doma stare rozbite sito, ktore som kedysi pouzival na prijem analogovej TV Nova z Kojalu (K9), odkial som vymontoval zosilnovac SWA-3 a s nim mi idu v tom novsom site prijimat z Kojalu Mux1, Mux2, Mux3 a z Kahlenbergu Mux A, Mux B. Signal pomerne stabilny, bez "stvrocekovania", pricom antena je vyvesena pred balkonom na prvom poschodi panelaku (stred antennych reflektorov je vo vyske iba 475cm od zeme!), aj ked stalo sa mi uz, ze z doposial nezistenych pricin mi sem-tam kolise signal na najslabsich muxoch (Mux 3 CR a Mux B Rakusko). Odvodil som si z toho, ze s najvacsou pravdepodobnostou vznika nejake rusenie po ceste, pretoze ja prijimam signal viac-menej odrazom, kedze priamy vyhlad kvoli vyske logicky nemam.

Satelit by bol teda idealnym riesenim, to je nad Slnko jasne :), len pociatocne investicne naklady s tym spojene su u mna momentalne v nedohladne, takze som spokojny, ze vobec mozem prijimat to, co prijimam... Mam tu aj analogovu kablovu televiziu UPC bezplatne, ale tam su totale sracky s otrasnym obrazom (nuz, clovek si velmi rychlo zvykne na lepsi standard :) - digitalne vysielanie) a FiberTV, MagioTV a SwanTV, alebo co to tu este je, to neratam... DVB-S je skratka DVB-S, najma z praktickeho hladiska - moznost zriadit DVB-S IP-server (multicast, singlecast) je pre mna najvacsim prinosom (nie zdielanie kariet, ale stream), ale to uz odbacam daleko od temy... :)

Resume: rozhodne registracia v CR (technologicky nie je mozne prijem zablokovat na uzemie SR), aj ked v sucasnosti idu ceske komercne stanice prijimat aj so slovenskou registraciou...

Quido (neregistrovaný, 213.108.126.xxx)
Quido (neregistrovaný, 213.108.126.xxx)
23.08.2011 12:07
0
0
SUDi

Pre každého je dobré niečo iné. Jedna nevýhoda PL je naozaj dabing. Aj Poliak sa v tom musí stratiť, kto čo kedy hovorí. Do toho ešte angličtina.

SUDi (neregistrovaný, 92.52.3.xxx)
SUDi (neregistrovaný, 92.52.3.xxx)
22.08.2011 21:47
0
0
@Quido

Opytal som sa teraz moju manzelku (Polku, tiez vyrastala v PL) na jej nazor v tejto teme aby pridala do diskuzie svoj obiektivny hlas. Podotknem ze manzelka pozera vacsinou v TV ine relacie ako ja.
Totiz ona po 3 rokoch byvania na Slovensku a sledovania vyhradne SK a CZ telky vycestovala na 3 mesiace do Polska vysporiadat neake rodinne zalezitosti, pricom tam pozerala vyhradne PL telku, pred pol rokom sa opat vratila na Slovensko - a jednoznacne tvrdi ze...polska telka je otrasna oproti slovenskym a ceskym programom! Tak isto uz si nevedela zvyknut na toho "jedneho-citajuceho-pana" a suhlasi s mojimi ostatnymi poznatkami. Takze tak :) Inac je to vsetko zaujimave zo socjologickeho hladiska :)

SUDi (neregistrovaný, 92.52.3.xxx)
SUDi (neregistrovaný, 92.52.3.xxx)
22.08.2011 20:50
0
0
@Quido

Ako ze Ceska Televize je nic moc? Prepac no s tym uplne nesuhlasim. Dokonca v samotnom Polsku je povazovana za jednu s najkvalitnejsich verejnopravnych TV v tejto casti Europy. Tolko zaujimavych relacii a dokumentov (vedeckych, prirodnych, historickych atp.) co sa vysiela na CT to niedaju vsetky pozemne vysielane polske kanaly dokopy. Kukni si na CT aspon raz napriklad vedecku relaciu PORT, toto nema chybu. Dalej organizacia - vsimni si ako reklamovo navzajom sa podporuju CT a CRo, potom porovnaj si webovu stranku CT a TVP. Aby si mohol pozerat dajme tomu 'sprostych' Simpsonovcov musis si v PL kupit satelit a zaplatit za spoplatnene kanaly alebo zaviezt kablovku, inak ani nahodou. Ani radsej nespomenem o tom otrasnom "jeden-pan-cita-cely-film-aj-zenske-postavy" zcoho sa smeje cely svet. 38 milionovy narod pozera vyrobeny najlacnej ako sa len sa zvukovy preklad. Polovicu programu TVP tvoria prilis slusne a konzervativne serialy v ktorych ked padne slovo sex tak potom cez dalsich 20 casti pan farar vysvetluje ze to je nespravne a neslusne, a po 22 hodine slovo "fuck" v americkom filme sa preklada ako "do prcic". Zakazane su nadavky, ziadne, ani po 22.
Nehnevaj sa no mame uplne iny vkus, ztoho co si uviedol tak maximalne tych Milionarov sa este da pozerat. Pravdu povediac, iba TVN drzi dobru uroven. Predstav si ze ked idem navstivit rodinu do Polska tak pozeram prakticky iba CT ktoru chytaju z STA-cky, sem tam aj TVN.

Quido (neregistrovaný, 213.108.126.xxx)
Quido (neregistrovaný, 213.108.126.xxx)
22.08.2011 20:02
0
0
Teraz

Mám v PP CH 39 TVP 2 ako fotka, CH 56 TVP 1 pásikuje - rušenie STV 1 Vyšné Hágy, CH 58 Polsat - slabý, ale farbu má a CH 61 DVB-T. V HE mám TNK.

Quido (neregistrovaný, 213.108.126.xxx)
Quido (neregistrovaný, 213.108.126.xxx)
22.08.2011 19:59
0
0
Pre SUDiho - K českým programom

Mal som možnosť sledovať cez MMDS v PP. No poviem Ti pravdu pre mňa je to nič moc. Akurát som mal rád AZ kvíz a viac nič, ešte keď som bol malý tak Bludiště. Zato Vaše som si veľmi obľúbil až doteraz. Vtedy som mal TVN cez MMDS a TVP 2 cez anténu z Przehyby. Mal som veľmi rád hlavne zábavné relácie Droga do gwiazd, Oko za oko, Milionerzy (Hubert Urbański sa Nikodýmovi nevyrovná).... Z TVP aj teraz Szansa na sukces (s bullbaskiem sympatycznym), Gilotyna, Postaw na milion, Tak to leciało, Familiada. Teraz si rád na TVN pozriem Kuchenne rewolucje a hlavne W 11.

SUDi (neregistrovaný, 92.52.3.xxx)
SUDi (neregistrovaný, 92.52.3.xxx)
22.08.2011 17:19
0
0
@Quido

Dnes som navstivil znamu predajnu sat.techniky v ZA a spytal som sa na karty Skylink, aj tam mi nieco podobne povedali ze nikto netusi do kedy budu chodit ceske bezplatne programy na slovensku kartu, dokonca obchodni zastupcovia Skylink skor ci neskor cakaju zrusenie ceskych programov. Problem je v medzinarodnych autorskych pravach, tie sa radia vlastnymi pravidlami a obojstranne dohody medzi CZ a SK poskytovatelmi tv signalu toto velmi neovplyvna. Takze zatial tolko v tejto teme.

SUDi (neregistrovaný, 92.52.3.xxx)
SUDi (neregistrovaný, 92.52.3.xxx)
22.08.2011 16:43
0
0
@Peter_CA

Keby som byval 30 km od tohto vysielaca aj mne by to bolo jedno. Som rad ze vobec viem naladit signal zo Skrzyczneho, podstatna cast Ziliny ani nema takuto moznost. O polsku telku ale aj tak nemam velki zaujem, chcem ju mat doma hlavne pre navstevy z Polska. Radsej pozriem si ceske a slovenske programy, lebo filmy bez kvalitneho dubbingu sa mi sucasne tazko pozera napriek vyrastaniu v PL a ked vidim polsky politicki gulas tak musim prepnut inak by som grcal :)

Peter_CA (neregistrovaný, 178.41.236.xxx)
Peter_CA (neregistrovaný, 178.41.236.xxx)
22.08.2011 15:06
0
0
Skrzyczne

Či bude mať Skrzyczne 10 alebo 100 kW, je nám na juh(ozápad) od vysielača v podstate jedno, pretože týmto smerom je pri 100 kW plánované tlmenie 10 dB, pri 10 kW by zrejme nebolo žiadne.

SUDi (neregistrovaný, 85.237.229.xxx)
SUDi (neregistrovaný, 85.237.229.xxx)
22.08.2011 14:42
0
0
@Quido

na mnohych odbornych forach sa o tom diskutuje, kopec ludi caka v blizkej buducnosti zrusenie sirenia ceskych stanic (mozno okrem CT1 a CT2) v ramci bezplatneho balika slovenskeho Skylink, mnohi kupili si dokonca 2 karty, jednu registrovali na SK, druhu na CZ prave kvoli neistote. Navyse vraj sa bude predavat Skylink, nikto netusi co to odnesie.
Antenu na Skrzyczne uz mam davno pripravenu (mansia Yagi - http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_dipol_1… ), naladim na nu analog 100 kW zo Skrzyczneho v slusnej kvalite (takmer neruseny farebny prijem zo zvukom) cakam ked spustia DVB-T s vykonom 100 kW (lebo digital momentalne chytim len naznak slaby 10% signal) no stale to neje iste s akym vykonom sa bude vysielat, predpoklada sa dve varianty : nechat 10 kW alebo 100 kW. Chytam na nu aj digital z ceskych (inak poviediac moravskych alebo slezskych ako pises, nech sa lubi :) vysielacov Frydek Mistek a V.Klobouky no kockuje to stale a signal skace hore-dole (zrejme som na hrani dosahu). Ako som pisal skor, chce to investicie najmenej niekolko desat eur, preto rozmyslam zohnat si cesku Skylink a mat do nekonecna pokoj, vykaslat sa na DVB-T a na vsetky hovadiny okolo toho ako montaz anteny, drziaka, kabla a kvalitnejsieho tunera. Tak napokon asi som to neprespekuloval, pravda ze?

Quido (neregistrovaný, 213.108.126.xxx)
Quido (neregistrovaný, 213.108.126.xxx)
22.08.2011 12:59
0
0
Čechy

Nemusíš mať známych v Čechách, stačí na Morave :). Čechy a Morava tvoria Česko.

Quido (neregistrovaný, 213.108.126.xxx)
Quido (neregistrovaný, 213.108.126.xxx)
22.08.2011 12:57
0
0
SUDi

Prešpekulované je to poriadne. Z českých má Slovensko zaručené iba ČT 1 a ČT 2 - pri ostatných sú hviezdičky - mám o tom aj článok na stránke. Ja by som na Tvojom mieste kúpil poriadnu anténu a budeš mať aj Skrzyczne keďže je plán CH 62 100 kW.

SUDi (neregistrovaný, 92.52.3.xxx)
SUDi (neregistrovaný, 92.52.3.xxx)
21.08.2011 17:20
0
0
Karta Skylink - CZ alebo SK ?

Sice som zistil ze mam moznost v byte (ZA) prijimat ceske stanice DVB-T z vysielaca Frydek-Mistek a V.Klobouky no pre skutocne stabilny prijem bez kockovania musel by som investovat do kvalitnejsiej anteny, kabla a balkonoveho drziaka prip. aj citlivejsieho prijimaca. Ked som spocital naklady tak mi vyslo minimalne 35-85 euro (ked uz tak by som sa rozhodol kupit huste sito velke znacky Vaten ktoru som mal moznost vyskusat doma a zvladla to dobre na rozdiel od Yagi anteny). Tak som sa zamyslel nad tym a kedze mam doma satelit zo 4 druzicami a kvalitny sat-prijimac radsej by som si zohnal kartu Skylink, uhradil jednorazovy poplatok a pozeral neobmedzene este viac ceskych zakladnych programov (ako v sucasnej ponuke DVB-T) donekonecna. Ved prave, toto ma totiz momentalne zaujima najviac. Mam obavy ze nekedy v dokonca blizkej buducnosti prijem ceskych stanic na kartu Skylink registrovanu na slovenskeho obcana moze byt zruseny kvoli autorskym pravam ci inym obmedzeniam alebo povoleniam. Viem ze sa da tu kartu zaregistrovat bud pre CZ alebo SK no stale nikto nezaruci ze ked uzivatelom je SK obcan tak v pripade neakych obmedzeni ceske programy budu nadalej bezat, pritom ziadnu rodinu ci znamych v Cechach nemam na ktorych by som mohol zaregistrovat kartu. Docital som sa dokonca ze Cesi prisnejsie vyberaju koncesionarsky poplatok od zaregistrovanych uzivatelov kariet Skylink.

Som zvedavy na vase nazory ohladom toho co som vyssie pisal. Tusim je toto troska prespekulovane :) nechcem ale vyhodit zbytocne peniaze za nieco co malo fungovat neobmedzene a zrazu o 2 roky bude zrusene alebo spoplatnene. Ved teraz velke firmy spoplatnuju vsetko co sa len da a chcu vytahnut stale viac peniazi z vreciek obcanov. Na druhej strane rozne autorske zvazy chcu tak isto vytazit co najviac zo vsetkeho co sa predava. Predsa este pred pol rokom nebolo iste ci ceske stanice budu nadalej sirene v ramci Skylink na Slovensku, navyse na webovej stranke Skylink stale sa uvadza ze ponuka ceskych stanic plati vyhradne pre ceske uzemie, aj ked zatial tie programy stale idu i na Slovensku, akoby chceli sa zaistit do buducna pre pripad reklamacie. Co Vy na to?

Počúvanosť
pondelok, 15.7.2024
1.
21,12%   - 0,33%
2.
18,92%   + 4,00%
3.
10,55%   + 4,69%
4.
9,34%   - 1,54%
5.
7,56%   + 1,82%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 15.7.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
1.
15,90%   - 0,17%
2.
13,48%   - 0,58%
3.
9,99%   + 0,14%
4.
8,77%   + 0,25%
5.
7,42%   - 0,20%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
III. - V. etapa 2024
1.
31,0%   - 0,1%
2.
22,2%   + 0,1%
3.
21,4%   - 0,1%
4.
18,7%   + 0,2%
5.
16,0%   ± 0,0%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, III.-V./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
28. týždeň 2024 08.07.2024 - 14.07.2024
1.
Album
Imagine Dragons
Eyes Closed
2.
Album
Artemas
I Like The Way You Kiss Me
3.
Album
Cyril
Stumblin' In
4.
Album
Dasha
Austin
5.
Album
Benson Boone
Beautiful Things
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over