menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k téme Stabilná pozícia rádia ONE na trhu - počúvanosť 0

20 príspevkov
: (neregistrovaný, 85.248.54.xxx)
: (neregistrovaný, 85.248.54.xxx)
04.06.2007 10:32
0
0

Zubko daj kontakt na tu agenturu...Ine radia sa potom musia pohybovat v inych čislach. Napr. Beta by ta mala mat cca 120.000....Neverím, že by to GODJ malo smolu v štyroch prieskumoch naraz...

Zubko (neregistrovaný, 84.47.29.xxx)
Zubko (neregistrovaný, 84.47.29.xxx)
03.06.2007 17:51
0
0
to :-)

Hej kamo mas z toho komplex ze taketo radio tu vysiela. Pokial viem GODJ ma vysledky. Ja pracujem v reklamnej agenture ktora si pravidelne plati za aktualne prieskumy. GODJ ma cisla po prepoctoch na ludi v danej oblasti 18tis. Aj One ma dost dobre cisla len bohuzial, kto si neplati za cisla tak ich nema. Iba tolko som chcel. Majte sa.

:-) (neregistrovaný, 87.197.155.xxx)
:-) (neregistrovaný, 87.197.155.xxx)
02.06.2007 19:59
0
0

prosím neplette sem GO Dee...nemám slov..To nie je rádio..Tá dlhoročná nula v prieskumoch hovorí za všetko. Mám rovnakú skúsenosť: aqua a dj bobo je tam to lepšie...

ROMO (neregistrovaný, 91.127.70.xxx)
ROMO (neregistrovaný, 91.127.70.xxx)
01.06.2007 15:40
0
0
to Jiří a Spiros

Ja pocuvam to radio od zaciatku cez net a bol som aj v Trencine nejaky cas u znameho a neviem si predstavit keby hraju stale ten tanecny mainstream typu basement jacks, faithless a podobne ako by boli pocuvany v obchodoch a restauraciach. Mali by par nadsencov a dost. Trencin a okolie je napachnute po DCA a DUHE- ludove nôty a pod. Tazko sa tam presadzuje Tuc Tuc asi preto aj ta komercia.... Take nieco spravit v Blave tam je dost nadsencov tejto hudby. Inac neviem si predstavit taketo radio na Orave ci Liptove.
Pozri funguju uz dva roky v pohode aj Sity zmenilo hudbu po tom ako sa uchadzali o 93.8MHz v Blave. Kuknem do playlistov na Sity a su okopcene dokonca aj poradim ze nova nova starsia repak 90-tka atd...
A este nieco. Tanecnu hudbu nevnimajte ako Dance Trance Mainstream.... Aj Jemne hraju tanecnu hudbu sladaciky pohodicky a ako sa na taketo veci tancovalo ci este aj tancuje na dedinskych disco. Preco nemat dedinske radia aspon je co pocuvat. Keby vsetci vysielali ako expres fun ci FM bolo by to onicom pocuvali by sme zahranicne radia a nadavali na SK radia. Ja len tolko.

bb (neregistrovaný, 213.160.181.xxx)
bb (neregistrovaný, 213.160.181.xxx)
01.06.2007 10:00
0
0
to erik hilar

Mňe povieš, že píšem hlúposti o tom, že ich nevidím a ty nevidíš Fun rádio. Tie bilboardy, tv spoty a dlhodobý podiel na trhu sú neviditeľné? A to, že v Banskej Bystrici neboli respondenti tak, to je haluz ako z dobre vyrasteného stromu! Súhlasím s tým, že Rádio One je regionálne, nie lokálne, v konečnom dôsledku si porovnaj mapky, v ktorých sami deklarujú pokrytie. Ak beriem, že Bystrica a Zvolen patria medzi veľké mestá a navyše v tejto oblasti nieje taká konkurencia /pozri sekciu mestá, kde sa dozvieš, kde je aká možnosť príjmu rádií/ tak si myslím, že to asi nerobia dobre, respektíve nemôžu to robiť dobre, lebo nemajú na to peniaze, aby to robili dobre ako celoplošky.

Jiří PopKorn (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
Jiří PopKorn (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
31.05.2007 20:50
0
0
dovetok c.2 spirosovi

No jednoducho nemecky dancefloor zaciatku 90. rokov, to je tazky trend :) A inak, to s tym, ze staci sa pozriet na vysledky a vidis kde sa robili prieskumy a kde nie, s tym suhlasim, vlastne si mi asi celkom rozumne odpovedal na to, preco ma One nulu... len tak medzi nami, ked sa uz na to pozriem, v Trencianskom kraji vsetky radia okrem GO Dee Jay nejake tie cisla maju, takze tam sa asi data zberali, no a to, ze by obisli Bratislavu - ano pochopil si spravne, narazam na Sity - to sa mi tiez nezda pravdepodobne. Vidis to inak?

Jiří PopKorn (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
Jiří PopKorn (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
31.05.2007 20:43
0
0
to spiros

Aha, cize ja, ktory som davnejsie pracoval v celoploske mam komplex z radia Go Deejay? :) Ved nemusis na mna hned utocit, len preto, ze vyjadrim svoj nazor... Go Deejay som uz davno nepocul, takze beriem, ze sa mozno zmenili, no z toho, co si pamatam, si tanecne radio predstavujem inak. Opisem to slovami svojho byvaleho kolegu, s ktorym som sa po dlhej dobe stretol a debatovali sme na temu radia, ten kolega je totiz fanatik do tanecnej hudby, nuz ho teda citujem:

"Vies, ja som sa tak tesil, ked som sa dozvedel, ze v SR budeme mat konecne tanecne radio, no a cakal som take klasicke kvalitne dance radio ako je vsade v zahranici, ze cez den budem pocut nejaky kvalitny tanecny mainstream typu basement jacks, faithless a podobne a vecer budu tanecne sety, specializovane klubove relacie a tak, no a zapol som si s velkymi ocakavaniami GO DJ a isli na mna s takymi vecami akoze DJ Bobo, Aqua a podobne... no mal som pocit, ze sa zabudli niekde v zaciatku 90-tych rokov"

Spiros (neregistrovaný, 84.47.62.xxx)
Spiros (neregistrovaný, 84.47.62.xxx)
31.05.2007 19:03
0
0
to Jiri

no neviem, kde a koho pocuvas, ale mne program napr. godj vobec nepripada dedinsky. maju vela specializovanych relacii a rubrik, ktore mnohe radia okopirovali, len s tym rozdielom, ze ti vacsi maju asi viac penazi. SiTy sa tiez vcelku drzi, uz teraz presli na iny system vysielania (viac tanecnej hudby). One ma 2KW, ale ak by tieto radia mali vacsie pokrytie, tak urcite su tam aj cisla. a co napr. Duha? ta ma mnohonasobne vacsi vykon, pokryvaju ine uzemie a 15tis. posluchacov - kde su teda ti, ktori ich nepocuvali? tie cisla nie su zdaleka realne, staci pozriet na radia napr. na juhu SK, na severe SK a vidis, kde sa robili prieskumy. preto by som sa nad cislami One, SiTy a GODJ vobec nepozastavoval a uz vobec ich nehadzal medzi dedinske radia, lebo nevies o com pises (alebo mas z niekoho komplex :)))

Jiří PopKorn (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
Jiří PopKorn (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
31.05.2007 18:27
0
0
to eh

pokrytie je na regionalne radio celkom slusne, 2KW vysielac robi svoje... nie je to lokalne radio, pretoze nevysiela len pre mesto BB a blizke okolie, je to regionalne radio vysielajuce pre BB a siroke okolie vratane ZV... preoc ma statisticku nulu Sity a GO DEEJAJ, to mi je jasne, vysielanie z ktoreho citit Senzusoidny pristup (aj ked prave senzus nehravaju - teda sity mozno aj ano - myslim to ale obrazne pochopitelne) nemoze oslovit nikoho v meste, obe su to mestske radia, maju teda potencialneho mestskeho posluchaca a vysielaju pritom program na sposob dedinskeho rozhlasu... preco ale ma ONE statisticku nulu, to mi je uprimne zahadou... s prihliadnutim k tomu, ze je to len regionalne radio, ma svoju uroven... vysielaju v podstate pre toho isteho potencialneho posluchaca ako FUN, takze beriem, ze maju tazku konkurenciu a cesta k zvyseniu pocuvanosti by viedla prave vybratim si formatu, ktory este v SR nie je obsadeny a ma potencial u buducich pocuvacov, takze chapal by som vzhladom na ich "velkeho" konkurenta nevysoku pocuvanost - povedzme nejakych 20 tisic posluchacov denne, kedze oproti Fun je deviza tohto radia prave v jeho "regionalnosti", no ta statisticka nula mi je fakt zahadou... neviem

erik hilar (neregistrovaný, 91.127.101.xxx)
erik hilar (neregistrovaný, 91.127.101.xxx)
31.05.2007 18:17
0
0
to bb

citam ake pekne hluposti pises... chodis po bb a nikde ich nevidis... ja pocuvam funradio, chodim po celom slovensku a tiez ich nikde nevidim... ja si myslim skor ine. v dnesnej dobe sa presadit je naozaj velmi tazke, knie su to roky davedesiate, ked clovek vysielal hocico a bol pocuvany. konkurencia je velmi velka. ked pisete, ze radio je pocuvane, tak je pocuvane a ziaden prieskum s tym nic nenarobi. je to lokalna stanica, s pokrytim par KM stvorcovych tak co by si chcel? ze budu mat statsticky 10%? pocuvanost sa dost odzrkadluje aj na pokryti, v com su vo velkej nevihode male LOKALNE (nie regionalne) radia. Ved si to pozri na radiu SITY, GO DEEJAJ. Su to lokalne radia a dlhodobo dosahuju statisticku NULU. A vzdy budu aj dosahovat aj statisticku nulu, pokial neprekrocia hranice mesta a nepokryju vacsie uzemie. Ten isty pripad je aj One. Ak rozsiria pokrytie, v MML im narastu cisla.

FiXťO (neregistrovaný, 87.197.14.xxx)
FiXťO (neregistrovaný, 87.197.14.xxx)
29.05.2007 13:15
0
0
?

kde ako mám zase byť?

Inak toto som si tu už všimol viac krát, ten kto tu niečo viac napíše je nula alebo aj iné... To je tu pár ľudí čo sa v tom vyžívajú...

Anonym (neregistrovaný, 91.127.146.xxx)
Anonym (neregistrovaný, 91.127.146.xxx)
29.05.2007 08:16
0
0

no je tam nula FiXťo

FiXťO (neregistrovaný, 193.87.44.xxx)
FiXťO (neregistrovaný, 193.87.44.xxx)
28.05.2007 13:07
0
0
program...

Je pravda, že neprišli s niečím prevratným. Je to len tuctové rádio, ale aj keď je tuctové, už nie je skoro žiadne rádio tak veľmi tuctové... Aj tak by som to nerozpytvával a zatiaľ to nechal tak. V najbližsích prieskumoch by už mohli získať aspoň hlas. Potom nech sa už zamýšľajú... kompetentný...

bb (neregistrovaný, 195.91.54.xxx)
bb (neregistrovaný, 195.91.54.xxx)
28.05.2007 11:29
0
0
to spiros

Každé rádio, ktoré nemá počúvanosť hľadá problém inde len nie v tom ako vysiela. Ja netvrdím, že je to katastrofa /myslím program rádia One/, ale nezaujme ničím prevratným. Postupy sú prevzaté z iných rádií, ktoré tu už vysielajú.Cho dím po Bystrici a okrem loga na budove, z ktorej vysielajú ich nikde "nevidím". A pre Fixťo: Je pravdou, že bývam neďaleko Bystrice, ale pracujem v BB, takže aký taký prehľad o tom mám, aká je "prezentácia uvedeného rádia"

Spiros (neregistrovaný, 84.47.56.xxx)
Spiros (neregistrovaný, 84.47.56.xxx)
25.05.2007 22:14
0
0
to Anonym

mas pravdu len v jednej veci - celoplosne a regionalne stanice sa objavia uz v prvej vlne, nezabudaj, ze One je lokalna stanica, ktoru takyto prieskum, evidentne bol robeny na dolnej a hornej Nitre (podla cisiel regionalnych radii), nemoze zachytit. ked budu robit prieskum so 150 respondentmi priamo v BB meste, tak ver tomu, ze tam budu a bol by si prekvapeny, ake by mali cisla.

Anonym (neregistrovaný, 91.127.112.xxx)
Anonym (neregistrovaný, 91.127.112.xxx)
25.05.2007 20:06
0
0

ak je kriterium radia zaplnanie namesti, potom ake radio maju odborari ktori zaplnaju namestia? Kazde dobre radio ci celoplosne alebo regionalne sa v prieskumoch vyskytlo aspon s malou pocuvanostou po prvej vlne a nie po roku. Radio One ma mozno snahu, podobne ako ine regionalne radia s nulovou pocuvanostou, ale podla mna prisli s programom, ktory neoslovuje nikoho v sucasnej dobe. To je asi smola doby, regionu, ktovie...

FiXťO (neregistrovaný, 87.197.14.xxx)
FiXťO (neregistrovaný, 87.197.14.xxx)
25.05.2007 14:30
0
0
aspoň 3 roky...

Naozaj by som sa zamýšľal nad podstatou rádia až po takých 3 rokoch. To je už obdobie za ktoré musí rádio niečo dokázať...

SDX (neregistrovaný, 85.216.189.xxx)
SDX (neregistrovaný, 85.216.189.xxx)
25.05.2007 13:37
0
0

Radio One este vysiela strasne kratky cas, takze je skoro hodnotit.. ale ja by som sa zamyslel nad zmyslom Radia SiTy - statisticka 0, otrasny program a stale vysielaju :D

FiXťO (neregistrovaný, 87.197.14.xxx)
FiXťO (neregistrovaný, 87.197.14.xxx)
25.05.2007 13:36
0
0
podľa prieskumov sa riadiť nemožno!

Toto mohol napísať len človek, ktorý nie je z BB! I keď pre rádio ONE zatiaľ prieskumy nepriniesli nič, to neznamená že ich nik nepočúva! Prieskumy sú robené na reprezentatívnej vzorke predpokladám z celej SR. Lenže vzhľadom na pokrytie rádia One a predpokladu, že v BB sa pítali možno 20 ľudí, ktoré rádio počúval včera... tak potom je jasné, že z 20 ľudí neoznačí rádio ONE nik. Regionálne rádiá sa musia riadiť vlastnými prieskumami. Po prvom roku je pre nich najpodstatnejšie, že o nich ľudia vedia! Budovať poslucháčsku základňu majú času a času... Za všetko však hovorí aj to že sa im podarilo 2 X zaplniť celé Bystrické námestie. A aj keď ich počúvam nemám pocit, že by im nik nepísal sms, alebo mails...

bb (neregistrovaný, 195.91.54.xxx)
bb (neregistrovaný, 195.91.54.xxx)
25.05.2007 10:05
0
0
Stabilná pozícia rádia ONE na trhu - počúvanosť 0

Nechápem načo vysiela rádio, ktoré nemá dlhodobo žiadnych poslucháčov.

Počúvanosť
pondelok, 15.7.2024
1.
21,12%   - 0,33%
2.
18,92%   + 4,00%
3.
10,55%   + 4,69%
4.
9,34%   - 1,54%
5.
7,56%   + 1,82%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 15.7.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
1.
15,90%   - 0,17%
2.
13,48%   - 0,58%
3.
9,99%   + 0,14%
4.
8,77%   + 0,25%
5.
7,42%   - 0,20%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
III. - V. etapa 2024
1.
31,0%   - 0,1%
2.
22,2%   + 0,1%
3.
21,4%   - 0,1%
4.
18,7%   + 0,2%
5.
16,0%   ± 0,0%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, III.-V./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
28. týždeň 2024 08.07.2024 - 14.07.2024
1.
Album
Imagine Dragons
Eyes Closed
2.
Album
Artemas
I Like The Way You Kiss Me
3.
Album
Cyril
Stumblin' In
4.
Album
Dasha
Austin
5.
Album
Benson Boone
Beautiful Things
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over