menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k téme WERA SA VRACIA DO radia_FM

30 príspevkov
yeke (neregistrovaný, 84.47.74.xxx)
yeke (neregistrovaný, 84.47.74.xxx)
08.07.2007 23:11
0
0
PETICIA FM!!!!

Dnes som pisal na nasu stranku www.peticiafm.szm.sk info ohladom odovzdavania peticie za dokrytie signalom Radia FM na uzemiach, kde po januari 2007 stratili posluchaci moznost jeho prijmu. Vsetko sa docitate prave tam!FM FOREVER!!!

billg (neregistrovaný, 84.47.50.xxx)
billg (neregistrovaný, 84.47.50.xxx)
28.06.2007 22:06
0
0

"kto vie." - nemam ten pocit, ze by sucasne vedenie rozhlasu bolo naklonene myslienke vyclenit peniaze z rozpoctu na profesionalne formatovanie vsetkych/vybranych okruhov SRo a preto sa to v najblizsej dobe zrejme nedozvieme.

len tak naokraj... myslim si, ze typickym prejavom zmyslania ludi z rozhlasu su ich budovatelske vizie a vypracovane 4 budovatelske varianty "co s pyramidou".

LuboTS (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
LuboTS (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
28.06.2007 12:31
0
0

Spomenula sa tu verejnoprávnosť, ani ja neviem čo to znamená. Treba však spomenúť jeden fakt, že za Marcela sa rádio najprv formovalo ako black and white, cez deň bola aj Madonna aj Robbie Williams. Až neskôr sa to zmenilo. Asi cesta B&W nie je možná, kto vie.

mc (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
mc (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
28.06.2007 12:09
0
0
to marcel

Ahoj marcel, kazdemu, kto do toho trochu vidi a nie je len clovekom "zvonka" je jasne, ze ty si bol ten, co rozbehol to, vdaka comu dnes _FM vyzera tak dobre ako vyzera... pamatam si na pana Cernaka, ktory je sice osobnostne neuveritelne prijemnym a milym clovekom, no 10 rokov tvrdil, ze Rock Fm jednoducho nemoze ist viac smerom k alternative... no a potom prisiel Marcel a zarazu to islo... ked sa velmi chce, tak sa da... a pritom viem, ze rozhybat nieco nove v tak obrovskom kolose ako je SRo je neuveritelne tazke... no ale prave o tom je sikovnost. Ja len, ze vdaka za to, ze dnes mozu posluchaci pocuvat _FM

ix (neregistrovaný, 85.248.4.xxx)
ix (neregistrovaný, 85.248.4.xxx)
28.06.2007 10:51
0
0
4 maco

ty si debil... sak si precitaj aj diskusiu dole... dozvies sa preco odisiel... zdravie je predsa len prednejsie...

maco (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
maco (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
28.06.2007 09:31
0
0
to marcel f.

Marcel, ked ti na _FM naozaj tak záleží, že ako píšeš: pení ti z huby, lebo pre _FM si spravil podľa seba najviac, tak naozaj nepochopím prečo si zdrhol. Keď ti tak záleží na svojom projekte... Je to tvoje rozhodnutie, beriem to, ale nechápem potom tvoje nariekanie tu v tomto fóre. Ináč sa mi tiež páči že prispievaš do fóra cez svoj pracovný čas vo Fun. Vidieť nakoľko ťa táto práca napĺňa.

Boris (neregistrovaný, 91.127.39.xxx)
Boris (neregistrovaný, 91.127.39.xxx)
27.06.2007 21:22
0
0
_FM

Myslím, že tu nikto nespochybňuje Marcelove zásluhy na podobe Rádia_FM. Bol to dobrý postup, keď sa FMko približovalo svojmu dnešnému formátu postupne a časť svojich poslucháčov si vychovalo aj smerom k alternatívnej hudbe. Pociťujem to aj na sebe, keď som došiel na chuť aj okrajovým žánrom, ktoré mi boli kedysi cudzie.. FMko a predtým Rock_FM počúvam po zmene takmer denne a som rád, že aj vďaka nemu mi mozog hudobne nezakrpatel na úrovni tuctovej hudby, ktorú tlačia bežné komerčné stanice.

Studentka (neregistrovaný, 91.127.51.xxx)
Studentka (neregistrovaný, 91.127.51.xxx)
27.06.2007 21:08
0
0
Marcel

Nespochybnujem Tvoje pionierske posobenie, ani pracu. Len som chcela skonstatovat, ze radio_FM sa profilovalo inak v minulosti a inak teraz. Najma hudobne. Iste to malo svoje dovody, o ktorych vies len Ty a mozno to pre Teba bola uloha od minuleho manazmentu SRo, nastavit radio cez den viac "odlahcenne", koli potencialne sirsiemu spektru posluchacov. Nerzoumiem celkom presne pojmu "stary tim" a novy tim. Ved radio tvoria ludia od mikrofonu a techniky a ti su tam stale a stale to robia rovnako dobre, minimalne ak je aktualny zoznam na radiofm.sk. Dokonca aj v manazmente FM su ludia, ktori zacinali s tebou a nemyslim, ze by nepokracovali po spravnej ceste, na ktoru radio nastupilo minuly rok pri upravach vo formatovani. Len tolko moj postreh. Nechcem chytat za slovicka. Biscuit, sledovala som volbu riaditela celkom pozorne. Rozhlas vsak ma riaditelku, ktora ma dufam pravo veta. Postradam logiku pri moznej fuzii radii, z ktorych jedno stupa a druhe klesa a sucasne kazde je s inou cielovou skupinou a diametralne odlisnym a zabehnutym programom. Postradam logiku aj pri tom, ak by sucasny manazment rozhlasu chcel likvidovat okruh, ktory ho ad absurdum podrzal percentami, aj ked mu to novy digitalny zakon cisto teoreticky umoznuje.

Marcel (neregistrovaný, 62.168.109.xxx)
Marcel (neregistrovaný, 62.168.109.xxx)
27.06.2007 17:14
0
0
to studentka

Iste.Lahko byt po boji generalom a hodnotit co sa malo ako a kedy urobit, akokolvek mozes mat pravdu. Hlavne v SRo. Hlavne s nohami v lavori. To je velmi jednoduche. Tak ako je jednoduche povedat - teraz to vnima viac ludi= predtym sa nepracovalo. Ked roztlacas vlak, je to drina, ked uz frci, ide to lepsie. Nazor podporeny nazorom spoluziakov je fajn, ale proti exaktnym cislam neobstoji. Preto suhlasim s nazorom, ze terajsie percenta su vysledkom zufalej ciernej lopoty celeho marketing teamu Radia_FM pri prieniku znacky na ploche 3 rokov, nie vysledkom za 3 mesiace. Cim merias mieru verejnopravnosti, ked je jej teraz viac? Ma to aj svoju jednotku? Focusovany marketing rad uvidim na stage-i Radia_FM na Pohode, ako kazdy rok. Ale vraj poprvykrat nebude. Ako to, ved to tak skvele ide...Kazdy, kto sa obtrel o verejnopravne SRo vie ako bezia procesy a rozhodovanie. Vie ake je tazke cokolvek presadit a zmenit. Celemu "staremu" timu_FM, ktory Vam priniesol toto radio a tvaroval ho ako najlepsie vedel vzdavam hold. Ale asi tazko uz dostane viac ako opovrhnutie a zabudnutie,ved bol aj IMT Smile, aj Zdena Predna - tak to uz chodi. Moj pocit, skusenost,fakt, ze sa nemozne podarilo a fotky z HD to uz nevymaze. Celemu novemu timu drzim palce a zelam vela uspechov.

biscuit (neregistrovaný, 195.113.130.xxx)
biscuit (neregistrovaný, 195.113.130.xxx)
27.06.2007 17:02
0
0

Studentka-vobec si nepochopila, co Ti chcel Marcel povedat.
Ano, _FM ma sice teraz svoju tvar (ktora sa ale zacala "formovat" uz pocas min. roka- teda za sefovania Marcela), lenze som zvedavy, ako dlho este _FM v eteri vydrzi. Machaj sa sice teraz tvari, ze tento okruh chce zachovat,ale staci si spomenut na jeho projekty, ktore predstavoval Rade SRo ako kandidat na riaditela. Pamat je u niektorych ludi kratka, vsakze? Myslis, ze je to "iny" Machaj ako bol predtym? Tazko, furt je to ten isty Machaj a myslim, ze len caka na prilezitost, ked bude moct _FM z nejakeho dovodu zrusit alebo zlucit.
Inak pred par mesiacmi som si povedal, ze do diskusii na radia.sk uz prispievat nebudem, ale nedalo mi to...

Studentka (neregistrovaný, 84.47.32.xxx)
Studentka (neregistrovaný, 84.47.32.xxx)
27.06.2007 16:44
0
0
Marcel

Tesi ma, ze diskutujes. Demagogia? Nie. Len nazor podporeny nazorom spoluziakov z mojho okolia. Formalne je Radio_FM rovnake, aj ked mozno teraz o nieco viac verejnopravne a o nieco viac sa priznava ku svojej alma mater. Zmenu loga a rozpoctove tlaky posluchac nevnima. Robila som na tuto temu pomerne rozsiahlu anketu. Este stale pribudaju novi posluchaci, ktori ani len netusia, ake bolo Radio_FM pred tym a co hralo. Ak citis nekompatibilitu s vedenim SRo, je to tvoja volba. Posluchacovi je to vulgarne povedane jedno. Pre mna ako posluchacku je dolezite, ze radio zacalo mat svoju tvar. Predtym bolo "imidzovym" nerozhodnym radiom, ktore sa hladalo. Jednako si myslim, ze zmeny mali prist skor, ale historia je uz napisana.

Andy (neregistrovaný, 84.47.94.xxx)
Andy (neregistrovaný, 84.47.94.xxx)
27.06.2007 16:17
0
0

Marcel: a fuziu s akym radiom? Devin?

marian (neregistrovaný, 84.47.25.xxx)
marian (neregistrovaný, 84.47.25.xxx)
27.06.2007 16:17
0
0

Marcel sak povedz kto je kolega :)

Marcel (neregistrovaný, 62.168.109.xxx)
Marcel (neregistrovaný, 62.168.109.xxx)
27.06.2007 15:54
0
0

Studentka, len tolko: Nemas pravdu. To co pises je demagogia - nemas k dispozicii kvantifikacie medialnych podpor a umiestneni loga v minulosti a teraz, cize varis iba z pocitov. A slovne spojenie "lepsie focusovany marketing" znie dobre. Aj pre "kolegu" a hlavne pre neho. Mne fakt neprekaza, ze sa az po kvante prace, az teraz "lize smotana", odist bolo moje rozhodnutie. Ale beriem to tak, ako to je - nazorova vlna "konecne je to ono, ked odisiel" teraz leti. Neprekaza, easy :-) Je rozhodne logicke opustit radio, ak ho vedu ludia s ktorymi nie si ochotny spolupracovat a ich nacrt buducnosti je totalne nekompatibilny s Tvojim. Ja nedokazem mat za svojho prveho nadriadeneho niekoho, kto chce toto radio zlikvidovat, ale pokusil som sa... Tomu sa hovori sloboda rozhodnutia. Nebol som a nebudem stotozneny s tym, co sa udialo. Od priserneho loga cez rozpocet az po odobratie vysielacov a ,podla mna, bliziacu sa fuziu.
cicko: vies velmi dobre, kto je kolega ! Niekto, kto ma penu na hube z toho, co tu cita, lebo pre FM urobil z mojho pohladu najviac. To ze pisal z Leskovej je 2.vec.

Studentka (neregistrovaný, 84.47.32.xxx)
Studentka (neregistrovaný, 84.47.32.xxx)
27.06.2007 14:37
0
0
moj pohlad:

Aha. Cize je logicke opustit radio, ked je atakovne novym manazmentom?? Aj to asi "patri k osobnosti". Neviem, co su dobre rozbehnute marketringove mechanizmy, ale medialne spoluprace a zobrazovanie loga na eventoch je ovela mohutnejsie teraz, ako v minulosti. Marketing je zrejme lepsie focusovany. Neobdrzala som zatial prehlad hranosti, ale je pravda, ze format sa zacal cistit zhruba od zaciatku min. roka. Mohlo a malo to vsak prist ovela skor. Dovtedy bolo FM skor snahou o "ozivenie" stareho Fun radia, ved narocny posluchac mal predsa svoje nocne relacie.

billg (neregistrovaný, 84.47.125.xxx)
billg (neregistrovaný, 84.47.125.xxx)
26.06.2007 19:19
0
0

nie je podstatna forma, je podstatny obsah. a s tym v prispevku od kolegu plne suhlasim.

Ikser (neregistrovaný, 87.197.171.xxx)
Ikser (neregistrovaný, 87.197.171.xxx)
26.06.2007 18:15
0
0
cicko

Uz dlho sa tu neozval efem :-)

cicko (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
cicko (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
25.06.2007 23:25
0
0
cau, marcel

tak si pises svoje nazory ako "kolega"? noo, pekne

kolega (neregistrovaný, 62.168.109.xxx)
kolega (neregistrovaný, 62.168.109.xxx)
25.06.2007 17:06
0
0
logicky

Fakt je vidiet ip? no toto. :-)
Len sa pokusam uvazovat, ake kroky asi podnikne manazment SRo po tom, co viac ako pravdepodobne nedostane aspon 200 milionovy prispevok , ktory ziadaju od statu k svojmu tolko proklamovanemu "vyrovnanemu" rozpoctu. V suvislosti so zrusenou zakonnou nevyhnutnostou existencie SRo4 mi to pride ako logicke, hoci krizove riesenie, a plus ako definitivne Machajovo vitazstvo. Alebo FM oberu este o polovicu vysielacov a penazi, to by mozno bolo este horsie. Lepsia smrt ako agonia

majo (neregistrovaný, 91.127.103.xxx)
majo (neregistrovaný, 91.127.103.xxx)
25.06.2007 16:26
0
0

Re:kolega

ty pises z funradia?usudzujem podla z hlavicky prispevku podla funmoor.funradio.sk" :)

preco by sa _fmko nemalo dozit 1. januara 2008?

kolega (neregistrovaný, 62.168.109.xxx)
kolega (neregistrovaný, 62.168.109.xxx)
25.06.2007 15:55
0
0
to studentka

Plnohodnotny alternativny format zacalo mat Radio_FM uz vo februari 2006. Marcelov projekt neskoncil kvoli nezhodam s manazmentom vseobecne, ale kvoli planovanej financnej podvyzive rozpoctu Radia_FM a totalne paralyzovanym, predtym dobre rozbehnutym marketingovym a obchodnym mechanizmom. Toto bol moment, kedy sa Marcel rozhodol nepokracovat .Umenie odist patri k osobnosti. Terajsie hodnoty pocuvanosti by som skor videl ako dozvuk dlhodobej prace pri prieniku znacky Radio_FM na trhu, ciastocne ako halo efekt informacii o moznom zruseni radia, urcite nie ako trojmesacne posobenie novej programovej struktury.Ale drzime palce, kiez sa toto radio dozije 1.januara 2008, legislativne je uz "zrusitelne" bez problemov.

vgmedia (neregistrovaný, 213.151.218.xxx)
vgmedia (neregistrovaný, 213.151.218.xxx)
25.06.2007 06:36
0
0
Studentka

Ja FM-ko pučúvam od samého začiatku, takžie viem posúdiť, či v samotných začiatkoch hrali Z. Prednú, Desmod, IMT Smile, M.Čekovského a hymnu Superstar.Je pravda, že v úplných začiatkoch Zdenu Prednú hrávali dosť intenzívne ( jediná speváčka zo súťaže superstar, ktorá rotovala v rádiu_FM). Desmod sa objavoval v hitparáde SK ÉTER, ktorú už rádio_FM nevysiela - bola nahradená iným programom. Tak ako píše Andy, M.Čekovského a IMT Smile hrávajú stále. Od formácie IMT Smile hrajú toho viac. K tým známym skúpinám resp. spevákom, ktoré sa objavujú v rádiu_FM by som ešte mohol zaradiť napr. Pehu, R.Mullera, Puding pani Elvisovej, B3, Petra Lipu, J.Kirschner a Tinu.

Andy (neregistrovaný, 91.127.111.xxx)
Andy (neregistrovaný, 91.127.111.xxx)
24.06.2007 21:42
0
0

Studentka: tak rok dva dozadu určite fmko nehralo desmod a ani himnu superstar to určite nie a co sa tyka IMT, Cekovskeho tych hraju aj teraz od Cekovskeho napr pesnička Mohla by byt z toho aj laska tu som počul len u nich hrat na MISSkach to spieval minuly rok

Studentka (neregistrovaný, 84.47.18.xxx)
Studentka (neregistrovaný, 84.47.18.xxx)
24.06.2007 19:53
0
0
vg

Pisem o svojom oblubenom radiu pracu, takze viem porovnat fakty - len na osvieznie pamate, pretoze ta zvykne byt u posluchacov kratka. Marcelov projekt pri vsetkej vdake za rozbeh skoncil minuly rok koli nezhodam s manazmentom. Urobil vela, ale alternativne radio to este zdaleka nebolo. Terajsia podoba Radia FM je dost odlisna a hudba je aj cez den konecne urcena konkretnemu publiku, nie masam. Ak si spominas, este rok-dva dozadu Radio FM hralo Zdenu Prednu, Desmod, ale aj Cekovskeho s IMT Smile a hymnu superstaristov. Posilnenie minoritnych hudobnych zanrov je markantne az od januara tohoto roku, kedy sa im dostalo lepsieho vysielacieho casu. Konkretne uchopenie alternativneho posluchaca prinieslo ovocie. 4,5 %. Cize places na nespravnom hrobe - ci skor za pekne kvety chvalis nespravnu kvetinarku. Navrat Very ma tiez moc netesi, ale pockam si na to, lebo ona je vskutku profesional a ak ma priestor a slobodu, moze to byt zaujimave.

vgmedia (neregistrovaný, 213.151.218.xxx)
vgmedia (neregistrovaný, 213.151.218.xxx)
24.06.2007 11:50
0
0
billg

Odporúčam, keby si sa vyjadroval k vypísanej téme a nezaujímal spätnú reakciu na moje príspevky.

Počúvanosť
pondelok, 15.7.2024
1.
21,12%   - 0,33%
2.
18,92%   + 4,00%
3.
10,55%   + 4,69%
4.
9,34%   - 1,54%
5.
7,56%   + 1,82%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 15.7.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
1.
15,90%   - 0,17%
2.
13,48%   - 0,58%
3.
9,99%   + 0,14%
4.
8,77%   + 0,25%
5.
7,42%   - 0,20%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
III. - V. etapa 2024
1.
31,0%   - 0,1%
2.
22,2%   + 0,1%
3.
21,4%   - 0,1%
4.
18,7%   + 0,2%
5.
16,0%   ± 0,0%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, III.-V./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
28. týždeň 2024 08.07.2024 - 14.07.2024
1.
Album
Imagine Dragons
Eyes Closed
2.
Album
Artemas
I Like The Way You Kiss Me
3.
Album
Cyril
Stumblin' In
4.
Album
Dasha
Austin
5.
Album
Benson Boone
Beautiful Things
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over