menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k téme Navrat k "regionalkam"

3 príspevky
on air (neregistrovaný, 91.127.200.xxx)
on air (neregistrovaný, 91.127.200.xxx)
21.12.2007 13:45
0
0

Robert, ak si vysadeny na oldies, je logicke, ze Ti JM nebudu vyhovovat. Cielia totiz na uplne inu cielovku ako cielilo B1. To, ale neznamena, ze nemaju pravo na existenciu. Pozri si ich pocuvanost a porovnaj ju s tou, ktoru mali tie samostatne regionalky pred zaclenenim do siete JM. Nie je o com diskutovat. Ozaj a este nieco, zaujimalo by ma, akyze to pop si pocul na Devine. Ak tam pustili nejakeho Armstronga alebo Sinatru este neznamena, ze tam hraju pop :)))

Robert (neregistrovaný, 217.23.248.xxx)
Robert (neregistrovaný, 217.23.248.xxx)
20.12.2007 17:59
0
0

B1 bola podla mojho nazoru daleko najlepsia stanica. Nebola vsak zaujimava tym, ze bola regionalka, ale tym, co hrala a ako bola robena. V podstate prebehli dva pokusy s B1 zosietovat dalsie radia a tym vytvorit de facto celoplosku. Aby som bol uprimny, toto mi vobec nevadilo, naopak, vital som to. Byvam vsak v BA, takze pre mna taketo riesenie neznamenalo ziadnu stratu. Naopak, umoznovalo mi pocivat moju oblubenu stanicu aj mimo BA. O to vacsi sok boli pre mna tie Je__e Melodie, na takuto hrozu vyclenit celoplosnu siet, to sa tazko da rozchodit...

Ako som uz predtym pisal v inych diskusiach, za padom mnohych lokaliek podla mojho nazoru boli obrovske naklady na prevadzku silnych vysielacov. V zasade "zakusli" (ci uz formou krachu alebo odpredaja) vsetky lokalky, ktore vyuzivali silne zenevske kmitocty. Vynimkou su Radio ZET a Radio Duha vysielajuce z vlastnych vysielacov. Ani jednemu z tychto radii vsak nedavam velku buducnost, ZET ma tohto isteho majitela ako Hey a jeho zaradenie do siete je len otazkou casu (stoziar uz vlastni iny subjekt) a Duha ma nejaky problem s licenciou, ak si spravne pamatam.

Momentalne prezivame novu vlnu vzniku lokaliek, ktorych miajtelia podla mojho nazoru uz nemaju take velke oci a postupuju podstatne racionalnejsie. Slabe individualne koordinovane kmitocty s nizkymi prevadzkovymi nakladmi su naprostou nevyhnutnostou.

Ja som tiez otraveny z toho, co je bezne dostupne v slovenskom eteri. Dost velkym rozcarovanim je pre mna SRo, ale to by bolo na inu dlhu diskusiu. Ako alternativu mam k dispozicii hlavne Internet, satelit len prilezitostne. Pocuvam hlavne Cesky rozhlas vcitane regionalneho vysielania. V poslednej dobe si rad popocuvam tieto novo vznikajuce lokalky. A ked nemam chut na radio, tak sa uchylim k mojmu rozsiahlemu archivu vaznej hudby, ktory si postupne budujem.

MAJAK (neregistrovaný, 89.173.133.xxx)
MAJAK (neregistrovaný, 89.173.133.xxx)
20.12.2007 12:47
0
0
Navrat k "regionalkam"

neviem, ako vas, ale mna dost nasralo zrusenie posledneho regionalneho radia vysielajuceho z ineho mesta, ako bratislavy, ktore sa dalo v bratislave prijimat (teraz myslim beznu retransmisiu vzduchom, ziadne streamy alebo satelit)! Mam na mysli N-Radio...
Ale celkovo, vsetky take dobre radia, napriklad Rebeca, Tatry, Forte (resp. Naj), Hviezda FM, City B1 (resp. Ragtime) a pod., boli jednoducho zrusene..., ale preco?!
Jedna vec je nemat peniaze na prevadzku a nizka pocuvanost, ale druha vec je, ked ich dakto odkupuje.. A prave skutocnost, ze Tam Art Productions, s.r.o., ktora prevadzkuje tie priteplene Jemne Melodie, sa musi srat do kazdeho?
No, kde sme toto! Preto ma aj nastvalo, ze hocico, co si teraz naladim, ma v podstate rovnake vysielanie, Fun a Expres idu spolu, ako ruka v ruke, ci ako sa tomu po spravnosti hovori :), Okey ma taktiez beketiny, Jemne Melodie, to ani nehovorim, a jedine take troska odlisnejsie je prave Viva, okruhy SRo, mozno z casti aj Hey, nakolko vysielaju len CZ/SK, a tym, by sme tak asi aj mohli skoncit... A potom, co si ma clovek naladit, ked nema rad prud samych hitov, a najnovsich super noviniek, najviac cesko-slovenskej hudby, pripadne "pop-rock, ktory vsetci mozeme"? A ja osobne ani velmi neinklinujem k hraniu pre radost, preto pokial som si chcel vypocut regionalny rozhlas, mal som taku moznost, a vzdy tam bolo nieco ine, relacie ine, hudba troska ina... no, lenze co teraz? Asi uz nic, len velke H.... V Bratislave mame teraz dve moznosti, SiTy a Best. SiTy je fajn, je to nieco ine, napriklad aj v takom Brne (Student, teraz sa uz volaju Free) alebo Trencine (Go DeeJay), pripadne v Kosiciach (Hornet), nie je problem mat "ine" radio na Best som zvedavy, ci to bude nieco v zmysle The Best One, uvidime.. Kazdopadne nie som s tymto stavom vobec spokojny.
A co vy?
Preto sa pytam, vratili by ste do eteru prave tu "svoju regionalku", alebo vam vyhovuje momentalny stav, kedy si bud musite zapnut multiregionalne radio, alebo musite naladit alternativu na internete, pripadne byt odkazany na vlastne zdroje - pocitace, cd, a vreckove prehravace? Kedysi bolo tou multiregionalnou kvazi-alternativou aj Fun, ale polemizovat o tom, preco zmeny, asi uz nie je podstatne...

Počúvanosť
pondelok, 15.7.2024
1.
21,12%   - 0,33%
2.
18,92%   + 4,00%
3.
10,55%   + 4,69%
4.
9,34%   - 1,54%
5.
7,56%   + 1,82%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 15.7.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
1.
15,90%   - 0,17%
2.
13,48%   - 0,58%
3.
9,99%   + 0,14%
4.
8,77%   + 0,25%
5.
7,42%   - 0,20%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
III. - V. etapa 2024
1.
31,0%   - 0,1%
2.
22,2%   + 0,1%
3.
21,4%   - 0,1%
4.
18,7%   + 0,2%
5.
16,0%   ± 0,0%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, III.-V./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
28. týždeň 2024 08.07.2024 - 14.07.2024
1.
Album
Imagine Dragons
Eyes Closed
2.
Album
Artemas
I Like The Way You Kiss Me
3.
Album
Cyril
Stumblin' In
4.
Album
Dasha
Austin
5.
Album
Benson Boone
Beautiful Things
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over