menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k téme SRo 1 Čítanie na pokračovanie

10 príspevkov
Jakub (neregistrovaný, 195.146.143.xxx)
Jakub (neregistrovaný, 195.146.143.xxx)
24.01.2008 16:35
0
0

Je to celkom dobrá relácia, len ma štve, že už 3. krát za 6 mesiacov opakovali Tetu Anulu.
A aj ja by som to dal na Reginu.
Miesto toho nech ide napr. staré, dobré Pozvete nás ďalej ???
A miesto Halabala & rozprávky by som radšej privítal tú nešťastnú Literárnu revue, keď už ju tam machaj silou-mocou chce.
A v so o 14:00 by som dal štúdio svet
v nedeľu o 14:00 THMR
Rádiovíkend a esprit by som o 30 min predĺžil.

PALO (neregistrovaný, 91.127.207.xxx)
PALO (neregistrovaný, 91.127.207.xxx)
23.01.2008 23:54
0
0
@@@@@@@

Bohužiaľ,naši politici/koaliční ale aj opoziční/ dokázali pojem VEREJNOPRÁVNY riadne "dopizdiť".Za tento výraz sa vopred ospravedlňujem,ale ináč sa to vyjadriť nedá.Každý z nich si z STV a čiastočne aj SRo dokázal urobiť svoju "výstavnú kravu", a nikomu sa nechcelo začať s čistým stolom od začiatku.Každý sa vyhováral,že keď mohol ten predošlý,takprečo aj ja nie.Proste vzali sme si vzor zo sredomorských demokracií typu Taliansko,Grécko,Cyprus.
Nemecko,Ra kúsko alebo Francúzsko moc nespomínajú,lebo by to bilo do očí.Tam je tiež sem-tam pokus vládnej moci o zásah,ale pri väčšom nátlaku sa to rýchlo prevalí a politici zaradia spiatočku pred blamážou.
A radšej vôbec sa nespomínajú Británia alebo nebodaj severské štáty.V takom Dánsku,Nórsku,Švédsku či Fínsku by to politikom ani vo sne nenapadlo silou mocou presadzovať svoje tlachy vo verejnoprávných médiách.

Peter (neregistrovaný, 91.127.52.xxx)
Peter (neregistrovaný, 91.127.52.xxx)
23.01.2008 21:55
0
0
Ikserovi 2

Moje nazory su asi take extremne, ako by mozno boli v roku 1985 nazory niekoho, kto by vtedy povedal, ze ludia nemusia cestovat v jednej celorepublikovej statnej SAD (vtedy este CSAD), ale pokojne im to zabezpecia viacere sukromne SAD, alebo toho, kto by povedal, ze deti mozu chodit aj do nestatnych skol alebo ze stat by nemal vlastnit vsetky predajne roznych tovarov, ale ze lepsie bude, ked nebude vlastnit ani jednu, lebo zakaznikom lepsie posluzia viaceri navzajom si konkurujuci obchodnici.
Veci su casto jednoduchsie, nez sa zdaju a formulku "je to zlozitejsie, prilos zjednodusujes" casto pouzivaju ti, ktori nemaju chut a volu nieco zmenit, alebo aspon takuto zmenu prijat. (ako by mozno napisal Janovic: slovencina je presna - zlozite je zlo zite, zite zlo)
V case internetu a moznosti cez satelit prijimat desiatky TV kanalov, je spravodajstvo v statnych mediach anachronizmus.
Mimochodom, nikde so nenapisal, ze verejnopravne media by mali byt zrusene (hoci taka STV v sucanej podobe pokojne, nechybala by). Pisal som o spravodajstve (s vynimkou spravodajstva z kultury, pripadne sportu, pripadne pocasia) vo verejnopravnych mediach, ktore by malo byt zrusene. Verejnopravne media by potom boli cisto kulturna zalezitost, dotovana z toho isteho dovodu, ako divadla, galerie, osvetove strediska a aj by mali podobnu ulohu ako tie menovane institucie.
Ale vratim sa k uplne prvemu prispevku, co som pisal. Ked uz aj tie verejnopravne media maju spravodjstvo a zrejme sa to skoro nezmeni, fakt by tu mohlo vznikunut skutocne spravodajske radio, naprotivok televizie TA3 medzi radiami. Ked sa uz SRo nevie rozhybat a z Radia Slovensko tymto tempom spravi spravodajske radio za 20 rokov, mohli by to vyuzit sukromnici. Ci by sa im to oplatilo, o tom by tu mohli napisat viac ti, ktori do tohto biznisu vidia lepsie. (A SRo sa mozno ani nesnazi urobit z Radia Slovensko spravodajske radio, ved ho aj prezentuje ako "informacne", co mozne znamenat vselico. Preto mozno aj kritika v tychto diskusiach, ze nie je spravodajske, nie je opravnena. Ved aj take citanie na pokracovanie ma svoju informacnu hodnotu ;o)

Ikser (neregistrovaný, 91.127.65.xxx)
Ikser (neregistrovaný, 91.127.65.xxx)
23.01.2008 20:34
0
0
Peter

Mas pravdu, verejnopravne media nie su nevyhnutnostou. Ale nevidim dovod, preco by mali byt zrusene. Pokial viem, velka vacsina europskych krajin ich ma. Preco by na Slovensku byt nemali? Alebo preco by sa mali vyhybat politike? Ved to je predsa tiez bezna sucast zivota. Naco to cenzurovat? Okrem toho, ja osobne az tak velmi sukromnym mediam nedoverujem. Takze si vobec nemyslim, ze by mohli v spravodajstve nahradit tie verejnopravne. Dalej pises, ze spravy na Markize si na seba zarobia. To urcite ano. Ale maju aj dostatocnu kvalitu? Skus si ich porovnat so spravami na Dvojke o 21:30. Spomenul si aj niekdajsi Twist. Ako dopadol? Splnil svoju ulohu. Odstranil Meciara a skoncil. Co sa tyka dopytu po nebulvarnych informaciach, nemoze byt vsetko len otazkou dopytu, cisel a prieskumov. Musi tu byt aj nejaka, aspon zakladna kvalita. A tu by mali udrziavat prave verejnopravne media. Takze aj z toho je vidiet ich opodstatnenost. Otvoril si prilis vela tem, takze nemozem na vsetko reagovat. Tvoje nazory vsak povazujem za dost extremne. V mnohych veciach sa hlboko mylis. Nemal by si vsetko tak zjednodusovat.

Peter (neregistrovaný, 78.99.218.xxx)
Peter (neregistrovaný, 78.99.218.xxx)
22.01.2008 21:17
0
0
Ikserovi

Tak isto, ako dnes nikomu nechýbajú štátne ("verejnoprávne") noviny, dokázal by trh poskytnúť objektívne spravodajstvo aj v elektronických médiách, lebo po ňom vždy bude dopyt. Všetky štátne inštitúcie už majú svoje verejne prístupné internetové stránky, kde môžu prezentovať svoje názory, okrem toho vždy podľa problematiky sa politikov na ich názory novinári súkromných médií pýtajú. Verejnoprávne elektronické médiá by mali bez spravodajstva zmysel ako kultúrne, umelecké a vzdelávacie inštitúcie. Ako som písal - nepolitická (občianska) publicistika, rozhovory so zaujímavými ľuďmi (okrem politikov), dokumenty, v TV kvalitné filmy či aktuálne!!! záznamy z divadelných predstavení (keďže nie v každom meste je divadlo), rozhlasové hry, relácie o umení ( v súčasnosti je na STV len Umenie 08), jazykové kurzy.... - veci, ktoré na seba reklamami nezarobia, preto ich súkromné médiá nebudú robiť, ale sú potrebné, preto by si to ľudia zaplatili cez dane alebo koncesionárske poplatky. Spravodajstvo si na seba zarobí, veď napr. najsledovanejším programom Markízy sú práve správy. Takže načo sa do tohto trhu montuje štát, na tomto ihrisku je dostatok hráčov, tak štát nemá byť jedným z nich, ale len určiť pravidlá a dohliadať na ich dodržiavanie.
Máš pocit, že správy na STV sú objektívnejšie, obsiahlejšie alebo vyváženejšie ako napr. na Markíze alebo TA3? Alebo správy v SrO v porovnaní s niekdajším Twistom? Nehovorím, že nemôžu byť, ale určite nie tým, že sú to správy v štátnych médiách. Závisia od štátnych peňazí a politici si myslia, že sú to ich peniaze, tak ich chcú a vždy budú chcieť ovplyvňovať.
Súkromné médiá závisia od sledovanosti, preto sa možno bulvarizujú (ale v istej miere aj štátne). Keď bude dopyt po nebulvárnych správach, budú aj tie. V takom spravodajsko rádiu by pokojne mohli byť v rámci hodinových alebo polhodinových blokov jasne vyčlenené rubriky s bulvárnymi správami.
Objektivitu spravodajstva nech posudzuje a dáva sakcie príslušná rada pre vysielanie či ako sa to volá.

Ikser (neregistrovaný, 78.99.217.xxx)
Ikser (neregistrovaný, 78.99.217.xxx)
22.01.2008 19:02
0
0
Peter

To si ma teraz dost pobavol, ze by verejnopravne media nemali mat spravodajstvo. Ved prave informacie su jednou z najdolezitejsich sucasti medii. Aky zmysel by potom mali verejnopravne media? Samozrejme, vzdy sa moze stat, ze statne media budu pod vplyvom statnej moci. Ale preco si myslis, ze sukromne media su objektivnejsie? Aj tie predsa maju svojich majitelov, ktori prostrednictvom nich mozu presadzovat svoje (aj politicke) zaujmy.

Peter (neregistrovaný, 78.99.218.xxx)
Peter (neregistrovaný, 78.99.218.xxx)
22.01.2008 18:07
0
0
spravodajské rádio

Myslím si, že verejnoprávny rozhlas (ani verejnoprávna TV) by nemala mať žiadnu spravodajskú stanicu (rádio, kanál), ba ani spravodajské relácie. Z toho istého dôvodu, ako by namali byť a našťastie (zatiaľ) ani nie sú žiadne štátne noviny alebo časopisy. Verejnoprávne médiá by mali mať skôr zákonom zakázané spravodajstvo alebo aspoň spravodajstvo z politiky. Povolené by mali mať maximálne len spravodajstvo zo športu, kultúry a počasia. Dôvod? - politici budú mať vždy chuť ovplyvňovať spravodajstvo v médiách, ktoré platí štát, a vždy v nich bude väčší či menší vplyv vládnucich strán v závislosti od miery demokratického cítenia a drzosti vládnucich politikov a ohybnosti chrbta manažérov týchto médií. Preto by mali byť STV aj SrO čisto osvetovými médiami zameranými na šírenie kultúry a vzdelávanie - nepolitická publicistika, umelecké žánre, dokumenty a pod.
Spravodajské rádio by však na Slovensku malo byť, malo by však byť súkromné, podobne ako televízia TA3, ktorá si úlohu informovať plní vcelku dobre a objektívne. (pričom štát má cez na to určené inštitúcie dobrú možnosť kontroly objektivity) Malo by byť celoslovenské, pričom dobré by bolo odpájané regionálne spravodajstvo, kedy by v tom istom čase išli v tom-ktorom regióne tamojšie správy (a následne odpájaná regionálna reklama). Len či je ešte priestor a frekvencie pre nové celoslovenské rádio? Asi by sa to dalo len programovou zmenou nejakého súčasného celoslovenského rádia.

Peter (neregistrovaný, 213.81.217.xxx)
Peter (neregistrovaný, 213.81.217.xxx)
22.01.2008 12:07
0
0
Súhlas

Presne tak. Btw, Kossuth je čisto spravodajské rádio ?

Robert (neregistrovaný, 217.23.248.xxx)
Robert (neregistrovaný, 217.23.248.xxx)
22.01.2008 11:46
0
0
To je stale ta ista pesnicka

oni uz asi maju nejaky mentalny problem a k tej spravodajskej stanici sa SRo dopracuje za 20 rokov.

PALO (neregistrovaný, 87.197.11.xxx)
PALO (neregistrovaný, 87.197.11.xxx)
22.01.2008 09:17
0
0
SRo 1 Čítanie na pokračovanie

Podľa mňa by na SRo 1 ČNP vôbec nemalo byť.malo by to byť na REGINE.

Počúvanosť
pondelok, 15.7.2024
1.
21,12%   - 0,33%
2.
18,92%   + 4,00%
3.
10,55%   + 4,69%
4.
9,34%   - 1,54%
5.
7,56%   + 1,82%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 15.7.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
1.
15,90%   - 0,17%
2.
13,48%   - 0,58%
3.
9,99%   + 0,14%
4.
8,77%   + 0,25%
5.
7,42%   - 0,20%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
III. - V. etapa 2024
1.
31,0%   - 0,1%
2.
22,2%   + 0,1%
3.
21,4%   - 0,1%
4.
18,7%   + 0,2%
5.
16,0%   ± 0,0%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, III.-V./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
28. týždeň 2024 08.07.2024 - 14.07.2024
1.
Album
Imagine Dragons
Eyes Closed
2.
Album
Artemas
I Like The Way You Kiss Me
3.
Album
Cyril
Stumblin' In
4.
Album
Dasha
Austin
5.
Album
Benson Boone
Beautiful Things
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over