BBC sa v slovenskom jazyku naposledy prihlásila v utorok a ukončila tak 66-ročnú históriu vysielania BBC v slovenčine. Na Slovensku však BBC ostáva vysielať v angličtine. Ako pre agentúru SITA potvrdil riaditeľ kancelárie Rady pre vysielanie a retransmisiu Andrej Holák, licenčná rada vie o zámere BBC ponechať si bratislavskú frekvenciu 93.8 MHz na vysielanie v anglickom jazyku. Rada o žiadosti BBC o zmenu licencie rokovala v utorok, ale rokovanie prerušila. "Celá vec je v súčasnosti ešte otvorená a v štádiu riešenia," konštatoval Holák na otázku, či je možné prideliť frekvenciu na vysielanie zahraničného vysielateľa v cudzom jazyku. Problémom môže podľa neho byť jazykový zákon. Celá vec sa však právne posudzuje, dodal.
Československé oddelenie Zahraničného vysielania BBC začalo vysielať v septembri 1939 a slovenčina na vlnách BBC prvýkrát zaznela 6. decembra 1939. Od roku 1950 nahradili zmiešané programy v českom a slovenskom jazyku oddelené programy. Slovenská redakcia vznikla ako samostatné oddelenie BBC World Service po rozpade Československa v roku 1993. Posledné takmer štyri roky spolupracovala BBC na Slovensku so Slovenským rozhlasom v rámci spoločnej programovej siete, ktorá vznikla v kooperácii Slovenskej redakcie BBC a štvrtého okruhu SRo - Rádia Regina. Signál slovenského vysielania BBC sa takto dostal k poslucháčom nielen v Bratislave, Košiciach a v Banskej Bystrici, ale aj na strednom a východnom Slovensku.
Výrazné zmeny v štruktúre zahraničných pobočiek BBC oznámila Britská verejnoprávna stanica BBC 25. októbra. Podľa novej stratégie zahraničného vysielania BBC sa najneskôr do marca 2006 zruší desať národných vysielaní BBC World Service. Okrem vysielania v slovenčine a češtine prestáva vysielať ďalších šesť európskych staníc - bulharská, grécka, chorvátska, maďarská, poľská a slovinská. Ruší sa aj kazašské a thajské vysielanie. V týchto krajinách však bude aj naďalej dostupný servis BBC v angličtine. Správy BBC sa v národnom jazyku vysielajú ďalej v Albánsku, Macedónsku, Rumunsku, Srbsku, Rusku, Ukrajine či Turecku. Podľa diteľa BBC World Service Nigela Chapmana pri prehodnocovaní regionálnych redakcií zobrali do úvahy geopolitickú dôležitosť trhu, dostupnosť iných národných nezávislých médií, ako aj úroveň počúvanosti ich vysielania.
Súčasťou zmien v BBC je spustenie televízneho kanála v arabčine. Chapman ho označil za najväčšiu transformáciu, akú v spoločnosti uskutočnili, odkedy začali vysielať do celého sveta. Verejnoprávny kanál bude nazvaný BBC Arabic Television a má začať vysielať v roku 2007. Spoločnosť tak bude na Blízkom východe jedinou, ktorá bude ponúkať služby v troch médiách - rozhlase, televízii a on-line spravodajstve.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.