Výlučne na programy vo verejnom záujme chce Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) použiť peniaze z dodatku k zmluve so štátom na budúci rok. Návrh dodatku je pripravený na podpis ministra kultúry Daniela Krajcera, avizovala počas rokovania Rady RTVS generálna riaditeľka RTVS Miloslava Zemková. Rada návrh odporučila. Do RTVS cez inštitút zmluvy so štátom by malo na budúci rok prísť 14 miliónov eur, z toho 10 miliónov do Slovenskej televízie (STV) a štyri milióny do Slovenského rozhlasu (SRo). Z rozhlasových štyroch miliónov je však jeden milión určený na zabezpečenie vysielania kultúrnych a informačných programov do zahraničia cez Rádio Slovakia International (RSI) - službu SRo, ktorú si objednáva a platí štát, pripomenula Zemková.
SRo chce veľkú časť venovať do programu pre maloletých, ich vzdelávaniu, výchove a informovaniu, avizoval riaditeľ programu SRo Ľuboš Machaj. Z prostriedkov zo zmluvy so štátom chce tiež pripraviť relácie o vede, výskume, zdravom životnom štýle, o ochrane prírody, náboženstve, bezpečnosti na cestách, ale aj o slovenskej či menšinovej kultúre a tiež program venovaný osobám v nepriaznivej sociálnej situácii. Slovenská televízia má z dodatku k zmluve so štátom na rok 2012 zabezpečiť výrobu širokého spektra relácií zameraných napríklad na folklór, národnosti, náboženstvo, cestovný ruch, či zdravie. Podľa programového riaditeľa STV Andreja Miklánka koprodukčné projekty vyberali tak, že prednosť dostali tie s podporou z Audiovizuálneho fondu. STV chce na budúci rok vďaka zmluve so štátom pokračovať v dokumentárnom cykle Slovenské kino. Z tohto koprodukčného projektu o histórii a súčasnosti slovenského filmu chce na budúcu jeseň odvysielať ďalšie štyri časti. V koprodukcii sa má medzi iným pripraviť aj cyklus sociálnych dokumentov Slovenské sídlisko, dokument Krvavé piesky Lýbie, rómsky magazín, stredometrážny film "Výstava", či hraný seriál. STV chce podľa Miklánka vyrobiť jeden seriál vo vlastných kapacitách a jeden ako koprodukciu a dokázať, že vie vyrobiť "nie extrémne drahý, ale dobrý seriál".
Celkovo by 10 miliónov z dodatku k zmluve so štátom na rok 2012 malo STV zabezpečiť 851 hodín vysielania, čo je 14% z naplánovaného objemu premiérového vysielania v roku 2012. Z troch miliónov určených na výrobu programu SRo (bez započítania jedného milióna pre RSI) sa má zabezpečiť výroba vyše 6 077 hodín programu, čo tvorí 15,37% z plánovaného celkového terestrického vysielania.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.