menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k téme Nove radio - ako na to??

46 príspevkov
Peťo (neregistrovaný, 87.197.18.xxx)
Peťo (neregistrovaný, 87.197.18.xxx)
10.10.2009 22:32
0
0
Každý si môže hudbu rozdeliť ako potrebuje a najlepšie vie

Ja už nebudem odpovedať na vety typu, či existujú progresívne, či jestvujú i neprogresívne hity. Každý si môže hudbu rozdeliť ako najlepšie vie a uzná za vhodné. Keď chcem, tak si to rozdelím ako potrebujem, a nebudem sa pýtať na láskavé dovolenie pána Biscuita, ktorý si myslí, že len to jeho rozdelelenie hudby je to najdokonalejšie a najlepšie.

Ja si môžem aj takú alternatívu rozdeliť na hitovú, nehitovú, polohitovú, počúvateľnú, nepočúvateľnú, komerčnú, nekomerčnú, klubovú, okrajovú, a ako len chcem. Každý ako sa cíti pri ktorejkoľvek pesničke, a nie že či to naozaj tak existuje, alebo neexistuje. Hity si môžem rozdeliť, aby som sa v tej hudbe lepšie vyznal pre moju vlastnú potrebu.

Tak hity si delím jednoducho na progresívne, čo sú pokrokové, nie príliš bežné a ošúchané. Potom si ich delím na neprogresívne, to sú tie takzavné kaleráby, či shity, či ako tomu ešte hovoríte. O tom to je. Nebudem sa už stokrát vracať k tejto téme. Myslím si, že som sa jasne vyjadril a bodka.

Ty si Biscuit vytvor vlastnú teóriu a podľa nej sa riaď, a láskavo sa nenávažaj do respondentov. Každý si môže napísať to, ako to v hudbe cíti po svojom. Toť všetko k tejto téme.

biscuit (neregistrovaný, 89.103.180.xxx)
biscuit (neregistrovaný, 89.103.180.xxx)
10.10.2009 20:36
0
0
LOL

Ja fakt nemozem-hity progresivne a neprogresivne :) To ti Peto alias Bianko alias milion dalsich nickov ako dlho trvalo splodit takuto teoriu? :-D

Peťo (neregistrovaný, 87.197.18.xxx)
Peťo (neregistrovaný, 87.197.18.xxx)
10.10.2009 16:59
0
0
Kde nájdeme francúzke Fun Radio?

Určite by ešte poslucháčov zaujímalo, na ktorej webovej stránke si môžu vypočuť tie úžasné tanečné hity na francúzskom Fun Radiu. Ja som už kedysi počúval toto rádio, pretože som zbožňoval slovenské progresívne Fun Radio, a tak teda tým pádom aj oficiálnu základňu Fun Radio Paríž. Našiel som ho na stránke http://www.funradio.fr.

Ak však Camisra myslíš inú stránku, napíš ju tu, aby poslucháči i ja boli na istom. Na tomto webe som totiž našiel Fun Radio, ktoré malo podtitul Le Son Dancefloor. Tak ak je to toto, čo si myslel Ty Camisra, tak som bol správne na ich web stránke.

Na francúzskom Fun Radiu som však nenašiel nijaké špecializované internetové hudobné streamy. Buď som sa zle pozeral na túto web stránku, alebo ich jednoducho toto rádio nemá.

Kdežto naše Fun Radio Bratislava má aktuálne kopu internetových streamov, viď Fun Radio Dance, Fun Radio Rock... Tieto streamy však nemajú v sebe toľko progresu, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Toľko progresívnych hitov, ako kedysi Fun Radio bežne terestriálne hrávalo, sa tam totiž nenachádza. Ale je to už vec vkusu, a každého z nás, ako sa na to pozrieme, ako sa k tomu postavíme.

Fun Radio Paríž sa zameriava na tanečnú hudbu, i aktuálnu, ktorá sa kategorizuje ako Eurodance. Tak asi viete, aká hudba by to bola. Teda všetko to, čo sa mihá na európskych diskotékach. Nie sú to vždy len progresívne hity, ale aj bežné, neprogresívne.

biscuit (neregistrovaný, 217.77.165.xxx)
biscuit (neregistrovaný, 217.77.165.xxx)
10.10.2009 15:34
0
0
naivky

Nechcem vam brat iluzie chlapci, ale mam pocit, ze vy si to zalozenie noveho radia a jeho prevadzkovanie predstavujete ako Hurvinek vojnu :-D

camisra (neregistrovaný, 242.117.119.217.in-addr.xxx)
camisra (neregistrovaný, 242.117.119.217.in-addr.xxx)
10.10.2009 13:47
0
0
Peto...

presne tak. Viem, ze je na SK velmi vela ludi, ktorim sa paci kvalitna tanecna hudba lenze SK radia su totalne trapne tak preto aj ja slovenske radia vobec nepocuvam (teda okrem dopravneho servisu8O))) ). Napr terajsi velky hit David Guetta & Kelly Rowland - When love takes over som na tom dotycnom radiu pocul uz pred cca 4-mi mesiacmi ako sa to zacalo hravat tu a tam sa hrava velmi vela perfektnych skladieb, ktore na SK ani nedorazia, alebo sa v nasich radiach vobec nehravaju. A to ma stve ... preto by som to chcel urobit.... PS: Peto tu mas moj mail tak sa mi mozes ozvat nan.... Diky 8O)

Peťo (neregistrovaný, 87.197.18.xxx)
Peťo (neregistrovaný, 87.197.18.xxx)
10.10.2009 12:54
0
0
Tak to je super Mark, už si náš!

Vynikajúce, som veľmi rád, že sa aj Tebe Mark začína páčiť táto myšlienka. Je to prevratná idea, ktorá nemá na Slovensku páru a obdoby. Kľudne mi napíš na môj mail aj Ty Mark, a čakám na odozvu od Camisra. Skúste nájsť na mňa mail. A pôjde to. Nebojme sa nič. Ideme bojovať. Výjde to! Teším sa. Verme si. Fandíme si. Jaj, už sa teším. To je ono. Slovensko, konečne sa prebudíš z letargie a začneš žiť! Úchvatné!

Mark (neregistrovaný, 95.102.53.xxx)
Mark (neregistrovaný, 95.102.53.xxx)
10.10.2009 12:46
0
0
@camisra

nápad je perfektný!!! len aby boli peniaze a aby sa to zrealizovalo lebo také rádio v SR chýba!!!

Peťo (neregistrovaný, 87.197.18.xxx)
Peťo (neregistrovaný, 87.197.18.xxx)
10.10.2009 12:43
0
0
Dobre, urob to tak ako hovoríš, ja Ti tým helfnem

Súhlasím s Tebou. Nejako sa to musí urobiť. Spoj sa ešte so mnou. Kdesi mám na seba uvedený kontaktný e-mail. Skús pohľadať staré diskusie, kde sa diskutovalo o rádiu Expres - "Mačičky". Tam by si ma mal nájsť ešte pod pseudonymom, ktorý som kedysi používal - "Bianko". Mal by tam byť uvedený môj osobný e-mail. Skús mi naň napísať. Vieš Camisra, nechcem ho tu opäť písať. Však asi vieš, akí sú tu niektorí disktutujúci arogantní, neprajní a podobne.

Tá myšlienka Fun rádia po štýle Francúzov je skvostná a veľmi pokroková. Áno, pamätám si tie časy, keď sme tu mali Fun radio, keď ešte bolo progresívnym hitovým rádiom. Bolo to v roku 2000, plus a mínus roky. A samozrejme, hrávalo sa vtedy aj veľa dynamických a rýchlych tanečných hitov, takzvaných progresívnych a elektronických, prípadne komerčne alternatívnych. Medzi všetkými vypichnem aspoň tieto. Možno si pamätáš, alebo aj vy ostatní. Tak si spoločne teraz zaspomínajme na staré dobré časy Fun radia.

Wisdome - Off the wall (Enjoy yourself)
Moloko - The time is now
Pete Heller - Big love
Armand Van Helden - You don´t know me
Apollo 440 - Krupa
Phats and Small - Feel good
Powerhouse feat. Duane Harden - What you need
Supercar - Tonite
Touch and Go - Would you...?
Superfunk - Lucky star
Funkstar de Luxe vs. Bob Marley - Rainbow country
Daft Punk - One more time
Tofunk - Alright

Možno, že ste niektorí spoznali tieto hity, a dobre sa pamätáte na ne. Fun radio z nich urobilo tanečné hity všetkých čias, ktoré nikdy nezomrú. Jedine Fun radio, žiadne iné rádio z nich neurobilo to, čo práve toto Funko. Vtedy sa mohlo toto rádio právom pýšiť titulom najprogresívnejšie, najtanečnejšie, najelektronickejšie a najdynamickejšie hudobné rádio v celej Európe, samozrejme i po vzore francúzskeho Fun radia.

Ja presne viem, akú máš ideu Camisra. Chceš pomôcť Slovensku, povzbudiť ho, nasmerovať ďalej, posunúť vpred, čo sa týka rádiového trhu. Veď to čo dovádzajú vlastne všetky rádia na Slovensku v tejto dobe, predsa nemá nič spoločné s progresom, kvalitou, pokrokom, dynamikou, štýlom, charizmou...

To čo prevádzajú rádia na Slovensku, to už naozaj nepotrebuje komentár. Akosi to všetky rádia začali flákať, vyberajú do svojho playlistu takzvané hity, narýchlo urobené a ukvasené hity, ktoré však s progresom, hudobným vývojom a istým vkusom nemajú, ale naozaj nemajú nič spoločné. Však mi rozumieš Camisra, že?

camisra (neregistrovaný, 242.117.119.217.in-addr.xxx)
camisra (neregistrovaný, 242.117.119.217.in-addr.xxx)
10.10.2009 08:45
0
0
Peto

Dakujem ti za tvoje rady. Vidiim ze v tomto si viac zbehany ako ja.
No moja predstava je taka, ze sa skontaktujem s tym dotycnym francuzskym radiom, ak teda daju povolenie ze mozem vytvorit radio pod ich znackou, tak by sa spisala zmluva (v podstate nieco podobne ako fun radio, lebo original fun radia je tiez z FR) a potom by som zacal vybavovoat prislusne veci na SK, ktore su potrebne na zalozenie radia. Viem ze to urcite nebude med lizat, ale za pokus to stoji. No a co sa tyka vysielacov by som skusil oslovit zatial firmu Towercom (Skylink, Fun radio, SRo), ktora dokaze prenajat a nainstalovat potrebnu vysielaciu techniku. Kedze som dj a mame aj s kamaratom karaoke nahravacie studio a tak by nebol problem vybavit vysielacie studio technikou, zakupit nejake spickove PC´s so software-om a samozrejme legalnym mp3 archivom. Myslim si ze aj so sozou a inymi spolocnostami by sa spolocna rec urcite dala najst a potom by uz nemal byt problem. A samozrejme to dotycne FR tanecne radio hrava niektore pesnicky aj v 3 mesacnom predstihu oproti SK tak by som sa s nimi snazil dohodnut o povolenie hravat ich v predstihu aj u nas. Ty by som ziskal tiez urcite viac posluchacov. A na zaver by vysielacia programova struktura bola presne ako originalne radio. Potom by sa mozno upravila... Ja neviem ... co si o tom ty Peto alebo aj ostatni citatelia myslia???

Peťo (neregistrovaný, 87.197.18.xxx)
Peťo (neregistrovaný, 87.197.18.xxx)
09.10.2009 22:10
0
0
Trocha pomoci pre Teba Camisra odo mňa

Prekopíroval som pre Teba Camisra článok, ktorý bol uverejnený v lete na mediálnych stránkach. Jeden respondent tam píše a na mňa reaguje, keď som ešte spomínal vtedy Progres rádio. A teda čo všetko treba na vytvorenie rádia všeobecne. Tak dúfam, že Ti aspoň trocha pomôžem, a čo to sa dozvieš, ak si ešte nevedel. Niektoré veci môžu byť úplne nové, o ktorých málokto vedel. Tak si to prečítaj. Ak Ti aspoň trocha môžem pomôcť, tak budem rád. Nechaj sa teda inšpirovať. Je to bez úprav a korektúr, len odseky som urobil, aby sa to lepšie čítalo. Tak nech Ti to Camisra padne na úžitok.

Stotožňujem sa s Tvojou ideou Camisra. Elektronické tanečné rádio na Slovensku chýba, rovnako ako chýba progresívne rádio. Tak je mi veľmi sympatická Tvoja myšlienka. Veľa zdaru, ak by sa Ti nakoniec podarilo vytvoriť toto rádio. Samozrejme, asi to bude veľmi ťažké. Ale palce už držím teraz.

A nedaj sa hlavne odradiť niektorými respondentmi, ktorí tu píšu stále dokola dokolečka, ale nič nerobia pre to, aby nejaké nové rádio na Slovensku vzniklo a bolo. Ak Ti do budúcna môžem pomôcť pri Tvojej idee, budem len rád. Veľmi rád podporím takúto progresívnu a prevrátnu myšlienku.

Tak sa zatiaľ maj, a prečítaj si pozorne celý článok od toho spomínaného nemenovaného prispievateľa. Ktohovie, možno práve v týchto riadkoch nájdeš to, čo konkrétne potrebuješ.

------------------------------------ --

Viem, ako rozhlasovy biznis funguje. Ze to nie je vobec take jednoduche dostat sa co i len na 1 frekvenciu do terestrialu, ako si to predstavujes, ale necham ta snivat tvoj chlapcensky sen :) Ak by som aj cisto teoreticky mal dost penazi na rozbeh radia, tak ak by som si zaplatil konzultacnu spolocnost a predpokladam, zeby mi z prieskumov urcite vysiel nejaky slager format ( v lepsom pripade Gold AC), do ktoreho by sa mi teda urcite nechcelo :)

No a teraz k internetovému alebo aj cez "éter" rádiu. Ak ho budeš prevádzkovať pre Slovensko a na Slovenskom území obsluhovať server i v zahraničí (mimo územia SR s inou príponou ako .sk), budeš musieť mať na to povolenie TÚ a Rady pre vysielanie a retransmisiu.

Ako verejný prevádzkovateľ odvádzať "tantiemy", tieto tantiemy majú viac kategórií, t.j. cenových relácií za odohrané skladby, dnes to už nejde paušálom tak, ako to kedysi dokázal robiť Ľubo Belák, paušálom môžeš platiť, ak s tým súhlasí proťajšok (interprét) iba vtedy, ak je živou (i na playback), t.j. prítomnou súčasťou na tvorbe programu.

V dnešnej dobe vedia rádia, prečo hrajú tak, ako hrajú, sú to nemalé poplatky ako za prvé, za druhé: na všetkých voľnopredajných nosičoch máš napísaný akýkoľvek zákaz verejnej produkcie... , produkčné spoločnosti alebo majitelia (autori skladby, textu, môžu byť i samotní muzikanti, pokiaľ nie sú iba interprétmi a atď.) práv na dielo určujú, ktoré skladby v rádiach môžu ísť a niekedy dokonca aj prvopočiatočný ale aj druhotný časový limit, podľa nielen veku skladby ale aj tzv. RANGU kapely alebo interpréta sa určuje cena.

Všetko čo dávaš pomimo určeného, sa platí vždy v strope!!! To by si dosť rýchlo skrachoval. Musel by si byť veľmi dobrým hudobníkom alebo dj-om, aby ti pri poskytovaní tvojich autorských práv ale mixov v rámci výmeny boli odpustené tieto poplatky za odohranie. A čo si myslím, ukázal si druhý playlist, no moc sa nelíši od toho prvého, takže hráš stále to isté, ako tebou kritizované rádia.

Ja keď sa neviem vybudiť pomocou rádia, tak na to mám tú svoju zbierku, produkčné spoločnosti a atď. už tu raz mnou vymenované dobre vedia, že nemôžu pre všetky dobré skladby na albume povolenie na hranie, kto by ich potom kupoval, je však pravda, a to smutná, že u niektorých skupín alebo interpétov je žial iba tá jedna jediná z celého albumu na počúvanie, také LP, CD, MD, Tape však doma nemám...

camisra (neregistrovaný, 242.117.119.217.in-addr.xxx)
camisra (neregistrovaný, 242.117.119.217.in-addr.xxx)
09.10.2009 21:14
0
0
tanecne radio

samozrejme s dobrym pokrytim Slovenska

camisra (neregistrovaný, 242.117.119.217.in-addr.xxx)
camisra (neregistrovaný, 242.117.119.217.in-addr.xxx)
09.10.2009 21:08
0
0
Dakujem za prispevky

Jednalo by sa o ciste tanecne radio, ktore by bolo vlastne pobockou na SK teda SK kopiou originalu z francuzska.... mylsim si ze toto tu na SK chyba ... kvalitne tanecne radio,,,,

Robert (neregistrovaný, 89.173.40.xxx)
Robert (neregistrovaný, 89.173.40.xxx)
19.09.2009 11:06
0
0
Mozes mat penazi, kolko chces

ale ak sa neprerazi DAB alebo ina nahrada FM, tak sa nikde nedostanes.

Pepino (neregistrovaný, 195.91.82.xxx)
Pepino (neregistrovaný, 195.91.82.xxx)
19.09.2009 09:10
0
0
DOST nazelenale

Tak to zrealizuj. Peniaze su.

Lucia (neregistrovaný, 91.127.115.xxx)
Lucia (neregistrovaný, 91.127.115.xxx)
19.09.2009 00:36
0
0
Mufo

Waw mufo vyzerá to veľmi pôsobivo fakt premyslená štruktúra ešte to tak premeniť na realitu a myslím že by to mohlo byť v celku zaujímavé!

Pe3k (neregistrovaný, 80.87.209.xxx)
Pe3k (neregistrovaný, 80.87.209.xxx)
18.09.2009 19:51
0
0
odvaha

Vela o tom asi o radiach nevies, ze? :-) Neviem si ani predstavit, ze by sa dalo este dat dokopy taku siet, ktora by pokryvala tretinu populacie... Ratajme s 1 kW pokrytim miest s blizkym okolim: BA ratajme 0.5 mil., KE + PO + ZA + NR + BB + TT + TN + MT + PP + ZV + PD = cca 1,6 mil. potencionalnych posluchacov.

Ale dat to dokopy... hm hm hm... Myslim, ze keby to bolo take lahke, uz by takych sieti bolo plno.

A co na rade? Pochybujem, ze by presiel akykolvek projekt, ked napr. GOO DJ nedostalo ziadane fq, Best tiez uspelo len-len, Hornet detto... Ostatne radia su na jedno kopyto...

Peťo (neregistrovaný, 87.197.18.xxx)
Peťo (neregistrovaný, 87.197.18.xxx)
18.09.2009 19:33
0
0
Zaujímavé Mufo s tou štruktúrou

No tak dal si si záležať s tou programovou štruktúrou Mufo. Skús ju napísať pod seba, aby sa lepšie čítala. Mohol by si potom vypracovať aj programovú štruktúru pre progresívne hitové rádio, ak by sa ti dalo. Napíš ju do diskusnej položky Progres radio. Tam ma nájdeš. Rozvinul som tam diskusiu o tomto rádiu.

Myslím, že Slovensko nutne potrebuje brit popové rádio. Tanečné programy by išli cez víkend. Ja už programovú štruktúru mám premyslenú pre toto rádio. Neviem, ešte kedy ju zverejním. Mám totižto viacero verzií. Začnem asi tou najjednoduchšou. Uvidíme, ako sa to bude vyvíjať ďalej.

Ako by si Mufo pomenoval nové rádio, ktoré chce vytvoriť Camistra. Hoď nejaké názvy do pľacu Mufo. Mali by sme mu asi s tým pomôcť, čo povieš? Ja rád podporím novú myšlienku, nové rádio, ktoré bude udávať trendy v hudbe, v hovorenom prejave, vo zvukovej grafike. Takéto rádio veru chýba na Slovensku. To je neodškriepiteľný fakt. To je realita dneška.

Mufo (neregistrovaný, 91.127.71.xxx)
Mufo (neregistrovaný, 91.127.71.xxx)
18.09.2009 18:46
0
0
x-radio

tych 50% som myslel polovicu Slovenska...

Mufo (neregistrovaný, 91.127.71.xxx)
Mufo (neregistrovaný, 91.127.71.xxx)
18.09.2009 18:44
0
0
X-radio

No ja myslím že Slovensko nutne potrebuje nejaké party radio kde by sa hralo dance,trance,hip-hop atd proste také party veci a bolo by fajn keby to radio pokryvalo nie jedno mesto ale aspon 50% teda aspon polovicu možno takto nejak by to mohlo byť:-):5:00-9:00 X na ráno(ranné vstávanie s nami) 9:00:10:00 X-Box(pesničky na želanie)10:00-12:00 x-Mix(najllepšie tanečné hity pre vás)12:00.13:00 X-off(bez jinglov,bez reklám,len hudba)13:00-17:00X-Masters(popoludni e s nami)17:00-18:00 X-Box(pesničky na želanie)18:00.20:00 X-Mix(najlepšie tanečné hity pre vás)20:00-0:00 X-Club(zaujímave mixy,hudobné novinky,info o dobrách akciách tak vitaj v klube:-)).0:00-5:00 X-Night(po celú noc v znamení skvelej tanečnej muzičky) VIKENDOVA STRUKTURA-SOBOTA: 0:00-9:00 X-Night(noc je dlhá až do deviatej:-))9:00-10:00X-Box 10:00-12:00 X-Mix 12:00-13:00 X-Off 13:00.17:00X-Masters 17:00-18:00 X-Box 18:00-19:00 x-Party(nevieš kde večer,my ti poradíme)19:00-0:00- X-Party mix 0:00-9:00 X-Night NEDELA: 9:00-10:00 X-Box 10:00.12:00 X-Mix 12:00-13:00 X-Off 13:00-17:00 X-Masters 17:00-18:00 X-Box 18:00-19:00 X-Shot(novinky zo sveta filmov,pikošky zo svete celebrít) 19:00-0:00 X-Party mix 0:00-5:00 X-Night

Peťo (neregistrovaný, 87.197.18.xxx)
Peťo (neregistrovaný, 87.197.18.xxx)
18.09.2009 18:17
0
0
Camisra, aké rádio by to malo byť?

To je mi sympatické, že chceš vytvoriť rádio. A akú hudbu by vysielalo, aký program by ponúkalo? Máš to už všetko vymyslené. Na Slovensku chýba brit popové rádio. Také by si mohol skúsiť vytvoriť. Podobné majú v Českej republike - Expresradio. Ale možno chceš vytvoriť úplne iné (žánrovo) rádio. Však daj vedieť, ako si to predstavuješ. Ale fandím ti, to vieš. Choď si za svojim cieľom, nepopúšťaj. Možno sa ti to podarí. Držím ti palce. Budeš to potrebovať. Kľudne sa ozvi aj na môj mail, a porozprávame sa o rádiach, aké ešte treba vytvoriť na Slovensku, aké tu chýba.

camisra (neregistrovaný, 194.160.169.xxx)
camisra (neregistrovaný, 194.160.169.xxx)
07.09.2009 15:55
0
0
Nove radio - ako na to??

Vedel by mi niekto poradit v tom, ze co vsetko by som potreboval vybavit na to, aby som si mohol urobit radio s normalnym frekvencnym pokrytim min. cca 30% SK. Mam na mysli klasicke vysielanie v FM frekvencnom pasme a samozrejme aj internetove vysielanie. Dik za rady.

Počúvanosť
pondelok, 15.7.2024
1.
21,12%   - 0,33%
2.
18,92%   + 4,00%
3.
10,55%   + 4,69%
4.
9,34%   - 1,54%
5.
7,56%   + 1,82%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 15.7.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
1.
15,90%   - 0,17%
2.
13,48%   - 0,58%
3.
9,99%   + 0,14%
4.
8,77%   + 0,25%
5.
7,42%   - 0,20%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
III. - V. etapa 2024
1.
31,0%   - 0,1%
2.
22,2%   + 0,1%
3.
21,4%   - 0,1%
4.
18,7%   + 0,2%
5.
16,0%   ± 0,0%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, III.-V./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
28. týždeň 2024 08.07.2024 - 14.07.2024
1.
Album
Imagine Dragons
Eyes Closed
2.
Album
Artemas
I Like The Way You Kiss Me
3.
Album
Cyril
Stumblin' In
4.
Album
Dasha
Austin
5.
Album
Benson Boone
Beautiful Things
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over