menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k téme Preco Vam vadi Expres?

65 príspevkov
wetwa (neregistrovaný, 84.47.21.xxx)
wetwa (neregistrovaný, 84.47.21.xxx)
24.06.2009 22:09
0
0
ja

Prečo by som mala zablúdiť? Stále tí istí a všade! A stále, kríza - nekríza, presuny tých istých v tzv. veľkých rádiách! Toto je normálne?

MAJAK (neregistrovaný, 77.247.224.xxx)
MAJAK (neregistrovaný, 77.247.224.xxx)
21.06.2009 04:44
0
0
test

dns

MAJAK (neregistrovaný, 92.52.19.xxx)
MAJAK (neregistrovaný, 92.52.19.xxx)
15.06.2009 03:29
0
0
to: wetva

wetwa ty si zabludila asi vsakpravda....

PALO (neregistrovaný, 193.85.210.xxx)
PALO (neregistrovaný, 193.85.210.xxx)
14.06.2009 18:47
0
0
@Palo

úplný súhlas.Aj mne chýbajú DCA,REBECA,TWIST,FORTE či B1.Na východe som počúval VÝCHOD,takisto originálne rádio.Kdeže lanské snehy sú......

wetwa (neregistrovaný, 78.99.168.xxx)
wetwa (neregistrovaný, 78.99.168.xxx)
13.06.2009 21:56
0
0
hm

Ako počúvam, tak Učiteľ zo SiTy by sa hodil do Expresu! Zaujímavé glosy a veľmi príjemný hlas. a keby mal priestor na srandu ešte väčší! Berte ho!

Palo (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
Palo (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
13.06.2009 21:44
0
0
IKSER

Tak s tymto suhlasim, ze u nas su frekvencie dost zle pridelene.. O tom radsej nebudem pisat, lebo by som musel velmi dlho pisat..
Jasne, maju pravo rozhodovat.. Len preco ide kazde radio principialne rovnakym smerom? Toto mna stve.. Ze mne chyba napriklad take dynamicke vysielanie, ako bolo trebars na Okey v 2000 az 2002 roku, kedy od rana do vecera bol nonstop moderator, boli tam sutaze, zabava, kilecko, rozne rubriky, vecer bolo vysielanie s moderatorom, malo to proste stavu.. Nebolo to iba o jingloch a o hudbe, ako teraz to ide... Mne to proste chyba.. Spomenul som iba Okey, patrili tam ale viacere radia: Forte, Hviezda, DCA, Ragtime.. proste bolo to o inom... Ja neviem pochopit, preco aspon jedno komercne radio nejde touto cestou.. Ja neverim, ze by ich nepocuvali ludia.. Asi tak..

IK§€® (neregistrovaný, 78.98.42.xxx)
IK§€® (neregistrovaný, 78.98.42.xxx)
13.06.2009 19:02
0
0
Palo

Tak pre mna je hudba dost podstatna (aj ked nie jedina dolezita) sucast vysielania, preto o nej pisem. Co sa tyka sukromnych radii, su sukromne prave preto, ze davaju do vysielania svoje (sukromne) peniaze a teda aj same rozhoduju o tom, co budu vysielat. Ja skor vidim problem v nedostatku malych regionalnych radii. Takze chybu by som nevidel ani tak v radiach, ale skor v zlom rozdeleni frekvencii.

Palo (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
Palo (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
13.06.2009 18:31
0
0
IKSER

Ved ja sa nehadam, sak normalne diskutujeme, nie ? :)
Ja som o hudbe absolutne nepisal, ani som na nu absolutne nepoukazoval.. Ked si precitas viacere moje prispevky, zistis, ze mi strasne vadi, ak tu ludia pisu len o hudbe, co sa radii tyka... Akoby radio bolo len o hudbe.. Hudba je pre mp3 prehavace, cd a podobne, radio by malo byt aj o niecom inom, ako hudba.. Takze mne je jedno co ake radio hra, pre mna je dolezite, ze dnes tu nema clovek skoro ziadne zanrove relacie, jedine na FM, ale co sa komercnych radii tyka, tak to tu je po nastupu Expresu prave, onicom, lebo sa vsetky radia snazili nejakym sposobom prisposobit k elite pocuvanosti, co v tomto pripade je prave Expres.. Presne ako MAJAK napisal, ze nas radiovy trh je na tom tak, ako keby v 10 tv stanic, davalo 7 to iste.. A toto tu je.. Kazde radio ide cestou viac hudby, menej slov.. Kde su tie casy, ked som sa tesil na urcite relacie v radiach, pri ktorych som sa zabaval, kde som si mohol vypocul online nazory ludi, alebo kde su tie rozne vecerne programy, ako boli na Hviezde FM, alebo Forte, alebo dalsich X radii, ktore posluchacovi davali viac, ako len to co pises ty Ikser, ako len hudbu..
Ja ti v celku dost zavidim, ze si vies najist v eteri, co ta bavi.. Ja som za poslednych 5 rokov bol zo Slovenskeho eteru dost znechuteny.. Teraz som sa aspon zcasti nalepil na FMko, ale ani to nie je az take dobre, ako boli radia kedysi.. A naozaj je zaujimave, ze v Europe, alebo staci sa pozriet len do susednych Ciech, ze existuje tolko roznych radii, zanrovych, regionalnych, hudobnych, hudobno-slovnych... A u nas?? U nas su v PRINCIPE vsetky na jedno kopyto...
U nas je jedine lepsia vec, oproti trebars takym Cechom, ze maju nase radia lepsie nastaveny zvuk, ako trebars Ceske.. Teda na par vynimiek.. Tolko moj pohlad na tuto temu...

IK§€® (neregistrovaný, 78.98.42.xxx)
IK§€® (neregistrovaný, 78.98.42.xxx)
13.06.2009 15:38
0
0
Palo

Ved OK, nebudem sa s tebou hadat. Tvoj nazor ti neberiem, ale ja to vidim inak. Ja neviem, mal by podla teba hrat Expres hudbu, ktora sa ludom nepaci len preto, aby sa mu ostatne radia mohli vyrovnat? Taketo argumenty povazujem za iracionalne. Ved je pochopitelne, ze kazdy sa snazi uspiet, ako vie. A ze si ostatne radia kvoli tomu zhovadili program, je ich problem. Prave preto ich nepocuvam:-) Mimochodom, tiez si nemyslim, ze by v minulosti to bolo nejake idealne. Ved napriklad v polovici 90-tych rokov sa hrala uplne hrozna hudba. Ludia vtedy pocuvali radia viac aj kvoli tomu, ze na Slovensku v televizii prakticky nebolo co pozerat. Markiza vznikla az v roku 1996 a az potom sa to rozbehlo. Situacia sa za poslednych patnast rokov dost vyrazne zmenila. Nuiekto sa tomu vedel prisposobit lepsie, inemu sa to nepodarilo vobec a zanikol, vratane vsetkych tych radii, co si spomenul:-) Takze nema vyznam vyplakavat za tym, co bolo niekedy. Pre mna je dolezite hlavne to, ze aj v tychto zmenenych podmienkach si viem najst to, co ma bavi.

MAJAK (neregistrovaný, 95.105.160.xxx)
MAJAK (neregistrovaný, 95.105.160.xxx)
12.06.2009 22:11
0
0
re: Palo

.) jou bradr

Palo (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
Palo (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
12.06.2009 18:59
0
0
MAJAK

K tomu co si napisal sa totalne plne pripajam, presne takto to vnimam aj ja... :)
Diky :)

MAJAK (neregistrovaný, 62.168.125.xxx)
MAJAK (neregistrovaný, 62.168.125.xxx)
12.06.2009 12:32
0
0
re

zaujimave je to, ze v CR aj napriek roznych celoploskam existuje stale kopu radii, ktore dokazu poskytnut dostatocnu alternativu, najme v programovej ponuke... hudobna zlozka radii tu bola predsa vzdy, je to iba momentalny trend, aky styl muziky sa hra, co sa ludom paci a pod... to je uplne nieco ine. my tu hovorime o programe a nie o hudbe, dobre je mozne, ze som frflal aj na hudbu, ale hudba tu bola vzdy, v 90tych rokoch sa hralo nieco ine, teraz sa hra nieco ine a vzdy, pokial to bola vseobecna relacia, hrala sa pop music, pokial to vsak bolo nieco specificke, hral sa ten-ktory zaner, a tento topic sa podla mna osobne skor tyka programu a nie hudby, pretoze na to, aby radia hrali inu hudbu, im staci zmenit aj programovu strukturu, lenze problem je v tom, ze nie su ziadne specializovane relacie, ci uz hudobne, alebo programove... skuste si predstavit, ze by ste si zapli televizor a na 7/10 SK stanic budu vysielat pribuzny program, pricom vobec nebudu davat relacie, ale iba filmy a serialy a sem tam kdesi medzi tym by islo 10krat za den informacia o pocasi a samozrejme spravodajstvo... JEDINYM kreativnym rozhlasom, ktory je momentalne na slovenskom medialnom trhu je SRo, radia zanevreli na tvorbu relacii, pretoze automatizovany sposob je skratka jednoduchsi, netreba si s nim lamat hlavu, hudobne oddelenia su stale, ale tie, co produkuju program su podla mna uz davno mrtve... Ako sa hovori, za malo penazi, vela muziky... tak preco by sme sa snazili ked nemusime, ved co posluchaci prestali byt zo dna na den narocni... (wtf?!)

to: palo: dakujem, aj ja s tebou suhlasim v prispevkoch :)

Robert (neregistrovaný, 78.99.141.xxx)
Robert (neregistrovaný, 78.99.141.xxx)
12.06.2009 08:23
0
0
@oscar

...a spestril sa ti tvoj hudobny vyber? ... - skor si sa chcel spytat, ci sa mi rozsirili hudobne horizonty - LOL, na vdaka Radiu Expres urcite nie, ale toto iste plati prakticky o vsetkych sukromnych radiach na Slovensku s vynimkou _FM. Kedysi som za prinosne pre seba povazoval aj B1, napr. specializovane relacie vecer s Flebom, ale to je dnes bohuzial minulost.

Ak si chcem rozsirit hudobne obzory, pustim si MDR Klassik alebo komercne Klassikradio.

Palo (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
Palo (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
11.06.2009 23:28
0
0
MAJAK

S tebou suhlasim s kazdou vetou, ktoru si doteraz napisal na tomto fore a som rad, ze chapes co pisem a ja zase presne chapem o com ty pises... Ale mozeme len spominat.. Zial.. Ale FMko to aspon v celku nahradza to, co tu bolo v minulosti..

Palo (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
Palo (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
11.06.2009 23:25
0
0
Ikser

Nesuhlasim s tym, ze Expres je najpocuvatelnejsim kvoli jeho kreativite.. Expres nie je ozaj kreativne radio... Nepopieratelnym faktom, preco je Expres najpocuvanejsi, je prave kvoli dopravnemu servisu a kvoli ich populistickej hudbe.. Poznas take prislovie, ze v jednoduchosti je krasa? Presne tuto jednoduchost (nie kreativitu) pouziva Expres. Vsadil na kvalitny dopravny servis a na chytlave pesnicky.. Ak pises o tej kreativite, co je podla teba teda na Exprese take kreativne? To ze maju jednu zanrovu relaciu? To ze od 22 vecer uz hraju len hudbu? A co potom zanrove radia, ktore tu boli kedysi? Ved v komercnych radiach to o 22 hodine vecer totalne zilo.. Ci to bola Hviezda FM, Forte, Koliba, Funradio stare, Rockfm, a dalsie regionalky, ktore mali kazda nejaku relaciu, ci to bola zanrovka, alebo kontaktna s posluchacom... A dnes?? Co je dnes? To je kreativne podla teba, ked je prazdne studio, kde vysiela nejaky pocitac iba hudbu?? Taky Majak vie presne o com pise, lebo si to pamata, vie ake to malo caro.. A tych ludi je vela, co ma takyto nazor, iba ho neprezentuju na verejnosti..
Jedinym kreativnym radiom sucastnosti je FMko, tu sa da hovorit o kreativite, maju velke mnozstvo zanrovych relacii, kreativnu hudbu.. Ale ked to porovnam z Expresom, tak ten im v kreativnosti nesiaha ani po clenky.. A potom podla tej tvojej prvej vety, by malo byt FMko najpocuvanejsim, kedze je najkreativnejsie..
Takze verim, po tychto argumentoch zistis, ze pocuvanost nie je otazkou kreativity, ale otazkou patolizacstva posluchacom a s dobrym dopravnym servisom..

IK§€® (neregistrovaný, 78.98.40.xxx)
IK§€® (neregistrovaný, 78.98.40.xxx)
11.06.2009 20:55
0
0
Palo

Palo:
Ak by Expres nebol kreativny, ako by potom mohol byt najpocuvanejsim radiom? Ved to nema logiku. To skor ostatne radia neboli schopne vymysliet nieco zmysluplne, cim by dokazali prilakat posluchacov. Preto len napodobnuju Expres a este k tomu to robia zle. Spomenul si dobre financne zabezpecenie Expresu. Je jasne, ze kto ma peniaze, ma aj vacsie moznosti. Ale ak si niekto tie peniaze vie zohnat, tak v com je problem? Nech si kludne placu ti, ktori to nevedia.

LuboTS:
Ty mas dojem, ze sa tebe ako posluchacovi radia nejak prisposobuju? V com konkretne? Ja mam skor pocit, ze sa prisposobuju zadavatelom reklamy:-)

MAJAK (neregistrovaný, 62.168.125.xxx)
MAJAK (neregistrovaný, 62.168.125.xxx)
11.06.2009 18:13
0
0
to: Palo

pripajam sa k tebe Palo. na tvoju obranu mozem povedat to ze je uplne evidentne ako radia nemohli uniest to ze expresu rastol rating a tak sa museli prisposobit aby ponukli to co zacal robit expres a to v konecnom dosledku prinieslo tie zmeny... a takto to je to je holy fakt hovorim z vlastnych skusenosti. uz len ta logika hovori sama za seba - snad prevadzkujem radio kvoli tomu aby bolo pocuvane ta vacna rivalita o posluchaca jednoducho neumoznuje pustat to co ludia nehcu. dobre mozno vtedy zacal expres pustat co ludia chceli lenze kvoli tomu ze ze teraz tak vysiela uz kazdy tak prave ta euforia ktora vladla v takych skvelych radiach ako je napriklad stare fun alebo koliba uz jednoducho nikdy nebude lebo kazdy vysiela tak aby ho pocuvalo co najviac ludi a je tazke si zrejme uvedomit a priznat si ze ludia uz mozno maju dost toho stereotypu vo velkych radiach a osobne si myslim ze by sme sa pokojne mohli vratit k systemu programovych radii miesto hudobnych... je to presne aj o tej kreativite expres nema kreativitu napriklad vcera som pocul v aute nejaky jingel kde je podmaz z kobry11 je to nejaka uputavka na relaciu a pobavil som sa na tom lebo to ukradli z ceskeho danceradia... jedine co fakt expresu uznavam je dopravny servis ktory si ihned od zaciatku vybudovali velmi sikovnym sposobo a dnes je to zrejme najkvalitnejsi dopravny rozhlasovy servis na slovensku...

Palo (neregistrovaný, 213.151.246.xxx)
Palo (neregistrovaný, 213.151.246.xxx)
11.06.2009 16:39
0
0
Este pre IKSERA

Ked ti je tak smiesne z tej mojej uvahy, tak si klikni na tento link:
https://www.radia.sk/citaren/1296_uvaha-radio-expr…
Uz len ten nadpis o niecom hovori...

Palo (neregistrovaný, 213.151.246.xxx)
Palo (neregistrovaný, 213.151.246.xxx)
11.06.2009 10:13
0
0
Ikser

No Ty to mozes povazovat za smiesne, ale realita bola taka.. Po nastupe Expresu sa tu zacali diat veci.. A ja zase nesuhlasim s tym, ze radia neboli dost kreativne, ja tvrdim praveze presny opak, co je dnes uz zial faktom, ze prave ta kreativita chyba Expresu.. Co je na tom kreativne, ak radio hra stale tie iste skladby? Co je to za kreativitu, ked vymyzli zanrove relacie zo vsetkych komercnych radii? O akej kreativite pises potom? Praveze kedysi tu bolo kreativne vysielanie, lebo kazda stanica bola zaujimava niecim, no dnes sa vsetky opicia a hraju len to iste a vsetko odbavuju z pocitacov, dokonca uz ani moderovanie sa vytraca.. A este jedna vec, Expres sem prisiel z dostatkom financnych prostriedkov, vdaka ktorym mali na rozbeh podstatne lepsie moznosti, ako ostatne radia.. Takze v tej kreativite to asi tak celkom nebolo..

LuboTS (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
LuboTS (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
10.06.2009 21:04
0
0
...

Tvrdiť niečo také že rádiá sa začali prispôsobovať Expresu nie sú celkom pravdivé. Rádiá sa začali prispôsobovať poslucháčom a Expres bol prvý ktorý sa poslucháčom začal prispôsobovať

IK§€® (neregistrovaný, 78.98.40.xxx)
IK§€® (neregistrovaný, 78.98.40.xxx)
10.06.2009 19:59
0
0
Palo

Nehnevaj sa, ale taky nazor, ze ostatne radia sa museli prisposobit Expresu, povazujem za uplne smiesny. Kazde radio si predsa moze vybrat svoju vlastnu cestu. A ak sa prisposobili Expresu, tak len preto, lebo neboli dost kreativne na to, aby vedeli zaujat posluchaca. Ja nesuhlasim s tym, ze Expres ponuka jediny mozny recept na vysoku pocuvanost.

Palo (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
Palo (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
10.06.2009 18:05
0
0
Mark

Pretoze rozdiel medzi Expresom a vsetkymi ostatnymi radiami je ten,ze vdaka Expresu, ktory zacal uplne iny styl, padlo viacero dobrych radii, a tie co prezili, sa museli ubrat formatovanim, tym isla uroven vsetkych radii uplne dole.. Mozno FM, ale to nie je komercne..
Takze pre tych, ktori nerozmyslaju a nevedia preco prave na Expres sa tu nadava..

Mark (neregistrovaný, 91.127.180.xxx)
Mark (neregistrovaný, 91.127.180.xxx)
10.06.2009 17:40
0
0
...

...neviem v com vam to pomoze to nadavanie na expres... ked je podla vas zly tak preladte....naco ho pocuvate ked je zly???
...ja neznasam FR... traposke radio... ale nezakladam zbytocne temu Preco Vam vadi FUN?

Mr.OIZO (neregistrovaný, 168.87.60.xxx)
Mr.OIZO (neregistrovaný, 168.87.60.xxx)
10.06.2009 17:20
0
0
...

...pre vsetko !!! ...totalne pre vsetko !!! pre kazdy ton, ktory z toho radia vyjde !!! Zakomplexovane sracky !!!

oscar (neregistrovaný, 89.173.87.xxx)
oscar (neregistrovaný, 89.173.87.xxx)
10.06.2009 17:16
0
0
Robert

...a spestril sa ti tvoj hudobny vyber? ...asi len o tie pesnicky, ktore hraju stokrat za den! a slovo? no ked pocujem tie ich podlizacske, nechutne hlasy, tak mam dost...cest vynimkam, ale napriklad taky duro simko- katastrofa! mi pripada ako uchyl a este k tomu, kto je zvedavy na jeho sukromne nazory? nehovorim, dokazali toho vela...ale uz to nie je ono...furt ta ista hudba, tie iste uchylacke, ukricane hlasy alebo nazory moderatorov, ktory si myslia, ze zjedli mudrost sveta...aspon, ze cez vikend sa to da aspon popoludni a vecer pociuvat...

Počúvanosť
pondelok, 15.7.2024
1.
21,12%   - 0,33%
2.
18,92%   + 4,00%
3.
10,55%   + 4,69%
4.
9,34%   - 1,54%
5.
7,56%   + 1,82%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 15.7.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
1.
15,90%   - 0,17%
2.
13,48%   - 0,58%
3.
9,99%   + 0,14%
4.
8,77%   + 0,25%
5.
7,42%   - 0,20%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
III. - V. etapa 2024
1.
31,0%   - 0,1%
2.
22,2%   + 0,1%
3.
21,4%   - 0,1%
4.
18,7%   + 0,2%
5.
16,0%   ± 0,0%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, III.-V./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
28. týždeň 2024 08.07.2024 - 14.07.2024
1.
Album
Imagine Dragons
Eyes Closed
2.
Album
Artemas
I Like The Way You Kiss Me
3.
Album
Cyril
Stumblin' In
4.
Album
Dasha
Austin
5.
Album
Benson Boone
Beautiful Things
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over