Spoločné sídlo verejnoprávnych médií v najbližších rokoch nie je reálne, tvrdí generálna riaditeľka Slovenského rozhlasu Miloslava Zemková. Nemyslí si, že by sa úplne upustilo od projektu vytvorenia spoločného mediálneho centra pre verejnoprávne médiá, teda aj pre rozhlas. Predpokladá ale, že v súčasnej ekonomickej kríze na tento projekt nie sú zdroje. Ako ďalej povedala pre médiá, pre rozhlas to znamená, "že musíme riešiť vnútri v budove pyramídy aspoň čiastočnú obnovu v prípade vysielacích a výrobných pracovísk". Túto technologickú obnovu by však robili aj vtedy, keď by sa začal stavať komplex. Rozhodnutie o odložení projektu mediálneho centra rozhlas preto ani nebrzdí, ani neposúva vpred. Na veľké rekonštrukcie totiž aj tak nemá peniaze. Opravy všetkých podlaží v obrátenej pyramíde to teda nebudú, ale bude sa postupovať podľa toho, čo si vyžiada situácia, doplnila.
Toho, čo treba technologicky v rozhlase obnoviť je viac a rozhlas nemá na všetko dosť zdrojov. Napríklad obnova trafostaníc, ktoré sú v rozhlase 30 rokov, stojí milióny eur a tie rozhlas nemá. Zemková však určite chce nájsť zdroje na digitalizáciu a ďalšie technológie pre vysielanie. V rozhlase je už podľa nej čiastočne nakúpená technika, ktorá sa postupne zavádza, napríklad nový digitálny systém do archívu. Pre rovnaké - finančné dôvody rozhlas neuvažuje o novej budove. Štúdiu na výstavbu nového rozhlasu v mieste súčasného sídla - nadstavbou na objekte SRo na Žilinskej ulici síce má, no nie je vo fáze vykonávacieho projektu, na ktorý sú už viazané investície. Pokiaľ rozhlas nebude mať na investíciu vo výške približne 20 miliónov eur, tak do tohto projektu nemôže ísť, tvrdí Zemková. Ak by sa však rozhodol štát a rozhlas, že na nové sídlo SRo zdroje sú a chceme ho mať, bolo by to riešenie. V tom prípade by SRo uvoľnil obrátenú pyramídu a jej priestory by mohol poskytnúť napríklad Slovenskej národnej galérii na výstavy moderného umenia alebo na iný účel. Ide totiž o konštrukciu, ktorá sa dá vnútri meniť. Myšlienka, že by v obrátenej pyramíde bola nie je podľa Zemkovej reálna. Nevie si predstaviť, že by sa do objektu zmestili štúdiá, archív a ďalšie priestory potrebné pre televíziu.
Spoločné sídlo verejnoprávnych médií, ktoré chcela vláda postaviť pri novostavbe SND v Bratislave, zrejme nebude. Potvrdil to 15. apríla po rokovaní vlády minister kultúry Marek Maďarič. Vybudovanie mediálneho centra, kde mala byť STV, hlavná časť SRo a možno aj tlačová agentúra TASR, by si vyžiadalo zmenu viacerých zákonov. ĽS-HZDS však podľa Maďariča tento projekt nepodporuje a zmenu legislatívy odmieta. Problémom je tiež súčasná ekonomická kríza. Ešte v marci šéf rezortu kultúry tvrdil, že vláde čoskoro predloží návrh na verejné obstarávanie projektu.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.