Frekvenčné pásmo je opäť plnšie. Na frekvenciách, kde sme aj na Slovensku kedysi počúvali Sláger rádió a po ňom neskôr Neo FM, znovu beží vysielanie. Svoje pokrytie si nimi rozšíril verejnoprávny Maďarský rozhlas. Spravodajsko-publicistickú a informačnú stanicu Kossuth rádió tak od štvrtku môžeme počúvať na západnom Slovensku zo silnej frekvencie 107,2 (Kabhegy), ktorá pokrýva niektoré časti Bratislavy a celú podunajskú nížinu. Frekvenciu 95,5 (Kékes) môžeme naladiť na strednom Slovensku od Šiah, cez Veľký Krtíš, Lučenec, Rimavskú Sobotu, až po Tornaľu. Signál z tohto vysielača však siaha aj oveľa ďalej smerom na sever a naladiť sa dá dokonca aj na vyššie položených miestach v Banskej Bystrici. Ďalšia silná, vysokovýkonná frekvencia je 97,5 (Tokaj) a túto bez problémov naladíme celom juhu východného Slovenska, v Rožňave, Košiciach a na celom Zemplíne. Mapa pokrytia ukazuje len územia pokryté silným signálom, no skutočné pokrytie je v skutočnosti väčšie aj smerom na Slovensko.
Kossuth rádió naďalej ostáva aj na doterajších kmitočtoch, ktoré sa aj doteraz dali naladiť na Slovensku. Bola to hlavná frekvencia 107,8 (Budapešť) ako aj ďalšia 105,6 (Gerecse) ktorá u nás pokrýva územie od Komárna po Štúrovo. Kossuth rádió je jedna z najstarších rozhlasových staníc v Maďarsku. Ide o formát Talk radio a vysiela najmä správy, publicistiku, rozhovory na rôzne politické, spoločenské, rodinné témy.
Ďalším rádiom, ktoré máme možnosť naladiť aj na Slovensku, je pomerne nový verejnoprávny program Dankó rádió. Maďarský rozhlas túto stanicu spustil ako vianočný darček svojim poslucháčom, dva dni pred vianocami 2012. Za niečo vyše roka svojej existencie toto rádio vysielalo len na stredných vlnách a pár malých FM frekvenciách, ktoré nezasahovali na Slovensko. Aj toto sa zmenilo. Dankó rádió už hrá na silnej budapeštianskej frekvencii 100,8 po Sláger / Neo FM ktorú počuť na Slovensku rovnako ako ďalšie silné vysielače z hlavného mesta našich južných susedov. Signál na Slovensko presahuje aj na 99,8 (Kékes) tu však ide len pár-kilowattovým výkonom, takže dosah nie je rovnako silný ako ďalšie vysokovýkonné vysielače z tejto Kóty. Dankó sa ozval aj na východe na 88,3 (Tokaj) a na západe 102,3 (Kabhegy) avšak signál na týchto frekvenciách pravdepodobne nepresiahne na Slovensko tak ako ďalšie silné ženevské frekvencie z týchto kót, nakoľko Dankó z nich, podobne ako z Kékesu, ide iba malými výkonmi. Stanica prevádzkuje aj strednovlnné vysielače 1116 a 1251 kHz v západnom a východnom Maďarsku. Podľa mapy pokrytia portálu Radiosite.hu by mali presahovať aj na Slovensko, toto sa nám však zatiaľ nepodarilo overiť. Veľké „fľaky“ na mape smerom na Slovensko patria práve AM vysielačom. Presah z FM vysielačov bude menší ako v prípade Kossuth rádia.
Dankó rádió cieli na skôr narodených poslucháčov, najmä dôchodcov. Ide o hudobnú stanicu, ktorá vysiela staré maďarské piesne, melódie a operety. Hovoreného slova je málo, každú hodinu o celej dáva krátke správy.
Frekvencie po Sláger rádiu a Neo FM už raz verejnprávny rozhlas prevádzkoval. V júni minulého roka na nich vysielalo špeciálne Árvízvédelmi rádió – Árvíz FM, „Protipovodňové rádio - Povodeň FM“. Tu však išlo len o dočasný program s aktuálnymi informáciami a živými vstupmi z povodňami zasiahnutých oblastí. Vysielanie trvalo jeden mesiac. Kossuth a Dankó už na týchto frekvenciách ostávajú napevno.