Najúspešnejším vysokoškolským internátnym rozhlasovým štúdiom na súťaži Rádiorallye 2014 sa stalo Rádio Paf z Prešova (Prešovská univerzita). Zhodla sa na tom porota na 10. ročníku celoslovenskej súťažnej prehliadky s medzinárodnou účasťou RÁDIORALLYE 2014. Za najúspešnejšiu samostatnú nahrávku porota vyhodnotila zvukovú kompozíciu „Born to live" z IRŠ ŠtuRko Košice (Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach). Autori v nahrávke zvukmi bez slov vyjadrili dôležité etapy života od narodenia cez detstvo, prvé lásky, prácu, svadbu, promócie, produktívny vek, až po starobu a smrť. „Práve až v konečnej fáze života si človek v hlave premieta dôležité udalosti, ktoré zažil. Ako posledná zatvorí dvere smrť...", píše v anotácii autorka Beáta Haľková. Táto nahrávka bude zároveň reprezentovať Slovensko na európskej súťaži fonoamatérov CIMES 2014 na jeseň v Banskej Bystrici.
Podujatie cez víkend zorganizovali Asociácia členov a sympatizantov IRŠ v spolupráci s Rádiom Aetter (Fakulta masmediálnej komunikácie UCM Trnava) a Slovenskou spoločnosťou elektronikov. 170 mladých ľudí z vysokoškolských internátnych rozhlasových štúdií (IRŠ) a univerzitných rádií nominovali do súťaže spolu 177 nahrávok v desiatich kategóriách vrátane simulácie živého vysielania. Nahrávky si spoločne vzájomne počúvali a hodnotili, spolu to bolo skoro 10 hodín čistého času rozhlasovej produkcie. Okrem slovenských IRŠ (TLIS Bratislava, Aetter Trnava, Karavána Trnava, MLADOSŤ Nitra, RAPEŠ Žilina, Rádio X Žilina, PULZ Ružomberok, ŠTuRKo Košice, RÁDIO 9 Košice a Rádio PaF Prešov) druhýkrát prišli predstaviť svoj program dve univerzitné rádia z Českej republiky: Rádio K2 z Juhočeskej univerzity v Českých Budějoviciach a Rádio R z Masarykovej univerzity Brno. Oba kolektívy si domov zo Slovenska odvážajú dovedna sedem diplomov v rôznych kategóriách. Účasťou na slovenskej Rádiorallye sa inšpirovali a plánujú zorganizovať podobnú súťaž pre vysokoškolské rozhlasové kluby v Česku.
Podujatie malo aj edukatívny rozmer: časť produkcie si vypočul generálny riaditeľ Slovenského ochranného zväzu autorského Anton Popovič, ktorý mladým rozhlasovým redaktorom vysvetlil základy ochrany duševného vlastníctva a autorských práv. Rozhlasoví profesionáli, ktorí boli v odbornej porote (Andrea Bugošová, Ľuboš Kasala a Martin Cifrík – RTVS, Milan „Mimo" Ambróz – Fun rádio, Martin Chynoranský a Erika Slaná – Jemné melódie) konzultovali s mladými kolegami spôsoby prípravy a realizácie rozhlasového vysielania v podmienkach IRŠ.
Súťaž Rádiorallye nadviazala na niekdajšie celoslovenské stretnutia IRŠiek pod názvom „Amatérsky zvukový záznam", ktoré v osemdesiatych a deväťdesiatych rokoch minulého storočia organizoval niekdajší Slovenský klub audiovízie v gescii Národného osvetového centra a Slovenského rozhlasu v Bratislave. Ďalší už 11. ročník Rádiorallye 2015 bude v Rádiu 9 v Košiciach (Technická univerzita).