Rádiohity dnešných dní, 90-tych a 80-tych rokov, ale aj veľa sedemdesiatok a ešte starších skladieb. Čiže – hity overené časom – ako hovorí hlavný claim rádia. To všetko sa nesie Vlnou. Ak by sme mali na mysli frekvenciu, tak zatiaľ len jednou vlnou - a to na známej západoslovenskej stojeden-osmičke. Z rádia sa prihovárajú známe hlasy od predchodcu, vysielajúceho na tejto frekvencii – z Rádia Viva, ale aj ľudia, ktorí sa sem presunuli z iných rádií.
Ak si naladíte Vlnu, je veľmi pravdepodobné, že práve zastihnete niektorú skladbu od legendárnych interpretov, ako Abba, Queen, Sandra... Vlna vsadila na vysoké rotácie. Odhadujeme to na 300-400 skladieb. Časté a dôkladne zorganizované opakovanie skladieb tvorí čitateľný formát rádia, takže to je v poriadku. Aj nesústredený poslucháč rýchlo zistí, že oveľa častejšie, ako iné, sa tu opakujú práve spomínané legendy minulého storočia. Abba niekedy hrá v každej, za sebou nasledujúcej hodine.
Ešte viac však Vlna prekvapuje vysokým percentom slovenskej hudby a českého soc-popu 60-tych a 70-tych rokov. Waldemar Matuška, Hana Zagorová, Hana Hegerová, Petr Hapka – skladby od nich a ich žánrových súputníkov z onoho obdobia u slovenských poslucháčov nikdy neleteli a vo vysielaní komerčných rádií na Slovensku sa neobjavovali. Ak aj áno, tak len veľmi málo. Kto lepšie pozná česko-slovenský éter, môže mať pocit, že počúva české Rádio Impuls alebo Blaník.
Je otázne, ako na to zareaguje slovenský poslucháč, a či ho takto nastavená retro-vlna pritiahne. Kým rádiový trh očakával, že Vlna bude hudobne ako niekdajšia Viva, či terajšia Viva Metropol, splnilo sa to len čiastočne. Playlisty týchto dvoch rádií sa odlišujú a hoci obidve rádiá si hovoria oldies, nie sú rovnaké. Vlna sa navyše hudobne prelína aj so svojim súrodencom – Rádiom Jemné.
Svojmu predchodcovi Vlna uniesla niečo iné: Známych moderátorov. Počnúc rannou show, do ktorej si zasadol Alex Štefuca, pokračujúc počas dňa ďalšími hlasmi, ktoré vysielali na Vive Metropol, alebo ešte predtým na Vive. Z rádia odvedľa, čiže z Jemných, sa na Vlnu presunul Martin Chynoranský. Aj správy si tu môžeme vypočuť od ľudí, ktorých už poznáme z Vivy.
Už predtým, ako Vlna začala vysielať, sa v rádiových kruhoch vedelo, že Vlna nakupovala hlasy vo Vive. Trochu prekvapuje azda to, že na Vlne nepočujeme dopravný servis, vedený známym Marošom Paleschom. Vlna preberá dopravu od Stella centra. Či to tak ostane navždy, alebo je to len dočasný stav a Palesch sa vráti do éteru na Vlne, uvidíme.
Navždy však určite neostane vysielanie len na jednej frekvencii. Očakáva sa, že skôr či neskôr ožijú všetky frekvencie, ktoré Vlne patria. Predchodca niektoré prevádzkoval vo vlastnej réžii a niektoré si nechal prevádzkovať Towercom-om. A určite celý biznis neostane bez marketingu. Logicky vychádza, že vysielateľ chce najskôr spustiť všetky vysielače a až potom sa ľuďom pripomenúť nejakou kampaňou.
A trh? Ten bude sledovať, či sa škatuľky pomenia, alebo nie. Záleží to len od manažérskych rozhodnutí vedenia rádia. Bude to napínavé!