Problémy v mediálnom dome
Kiss prestal vysielať pre problémy celého mediálneho domu KOŠICE:DNES, do ktorého portfólia patrila okrem spomínaného rádia i miestna televízia, tlačené médiá, či weby. Mediálny dom KOŠICE:DNES patrí do skupiny KRATKY GLOBAL farmára Daniela Krátkeho, ktorý podniká primárne v poľnohospodárstve a vlastníctvom médií chcel pravdepodobne získať vplyv. Podľa vyjadrení pre denník Sme, či Denník N sa vraj mediálnych aktivít zbavil, a to ešte v lete. Do mediálneho domu mal vtedy prísť nový investor, no nie je to úplne pravda. Rádio i televízia na vysielanie potrebujú licenciu, prevody väčšinových podielov musí vopred schváliť licenčná rada. V prípade Kiss Rádia žiadne prevody v obchodnom registri evidované nie sú. Otázkou je, či nový investor je reálny, lebo keď by bol do mediálneho domu vstúpil v lete, ako tvrdil, už by sa riešili žiadosti o prevod obchodných podielov rádiu a televízii pred licenčnou radou. Médiá, ktoré nevysielajú, môžu prísť o licencie, a to aj teraz, keď je v období pandémie regulačný orgán menej prísny.
Nevyplatené mzdy a pandémia
Mediálny dom, a teda aj rádio sa postupne rozpadali ešte minulý rok. Dôvodom boli meškajúce mzdy. Na to bol naviazaný postupný rozklad redakcií a odchod ľudí, ktorým dochádzala trpezlivosť. Prevádzkovateľ pre Denník N tvrdil, že za problémy môže hlavne pandémia, lebo od marca minulého roka evidovali pokles tržieb až 90%. Regionálne médiá majú hlavne regionálnych klientov, menšie firmy, ktorých pandémia zasiahla najviac. Faktom však je, že novinárom z mediálneho domu meškali výplaty aj pred pandémiou, a tak je otázkou, či to celé bolo nastavené ako projekt, ktorý mal šancu byť niekedy rentabilný.
Slávna história, menej slávne posledné roky
Keď sa vrátime v čase, tak Kiss Rádio bolo v minulosti Rádio Kiks. To začalo vysielať ešte v decembri roku 1993 z Michaloviec na frekvencii 103,3 MHz. V 90. rokoch malo veľmi dobré výsledky aj v prieskumoch počúvanosti. Pomohli tomu aj frekvencie, ktoré slušne pokrývali východ, či v tom čase menšia konkurencia.
Ešte v roku 1994 stanica spustila frekvenciu 104,5 v Košiciach a o rok neskôr ožila frekvencia 104,1 v Prešove. Rádio sa v roku 1996 presťahovalo z Michaloviec do Košíc a postupne pospúšťalo frekvencie na Domaši (104,2), v Snine (95,9) a frekvenciu na kóte Prešov/Stráž (90,8), ktorá pokrývala Šariš. Až do roku 2005 stanica používala značku Kiks, ktorá bola silnou rozhlasovou značkou na východe. Potom nastal rebranding na Rádio Kiss, ktoré malo cieliť na mladého poslucháča. V istej fáze sa tam objavili bratislavské hlasy, ktoré boli známe z celoplošných staníc, keďže novým spolumajiteľom sa po predaji obchodného podielu v Rádiu Expres stal Robert Bartoš, ktorý bol za týmito zmenami. Kiss tak získal do programu napríklad Ľuboša Černáka, Tomáša Ďurčeka, či Martina Halandu pôvodne z Expresu. Toto obdobie však netrvalo dlho. Regionálnemu rádiu chýbali regionálne hlasy a zrejme aj preto po zmenách jednoducho chýbali výsledky. Nepomáhali tomu ani časté výpadky.
Zlomový bol rok 2013, keď Kiss, ako stanica s veľkým pokrytím, no bez výsledkov neobhájila predĺženie licencie vo výberovom konaní, do ktorého sa nik iný na frekvencie Kissu neprihlásil. Následne už 10 frekvencií tak išlo druhýkrát do výberového konania, no šance sa chopila konkurencia, keď Kiss svoju príležitosť premárnil. Len časť z nich skončila u Kissu. Tri lukratívne pripadli Rádiu Košice (90,8 MHz - Prešov, 97,0 MHz - Michalovce a 92,6 MHz - Levoča). Z pokrytím veľkého rádia sa stávalo malé a naopak.
Stanica následne tak nejak v tichosti prežívala do roku 2016, keď boli schválené prevody držiteľa licencie a dostala sa “pod strechu” mediálneho domu KOŠICE:DNES. Po tomto kroku prišiel ešte jeden zásadný, keď sa z regionálneho rádia stalo lokálne. Kiss požiadal koncom roka 2017 o odobratie frekvencií Rožňava, Snina, Medzilaborce, Stropkov a Domaša. Ponechal si len Košice a Prešov, na ktoré sa chcel sústrediť. Spomenuté frekvencie sú ale dnes už vypnuté a zavŕšila sa tak etapa, na ktorej začiatku bolo ešte Rádio Kiks. Samozrejme, stále je možnosť, že vysielanie bude obnovené, no pravdepodobnejšie je, že bude rozbehnuté konanie o odobratí licencie a frekvencie sa následne dostanú do výberového konania.