Stanica začínala v dobe, keď sa súkromné rozhlasové vysielanie u nás len rodilo a chýbali s ním akékoľvek skúsenosti. Už v úvode ale Twist priniesol na tú dobu veľmi moderne znejúci zvukový obal, ktorý naspievala Dara Rolins, ako aj prepracovaný program. Stanici šéfoval Andy Hryc a program mal na starosti dnešný riaditeľ RTVS - Ľuboš Machaj.
Twist bol, na tú dobu, v ktorej začal, niečo nevídané. Veľa hovoreného slova, veľký dôraz na spravodajstvo a publicistiku - obsah, ktorý vždy bol extrémne nákladný na výrobu, a to bol zrejme jeden z problémov a neskôr i jedným z dôvodov, prečo rádio nevládalo prežiť. Twist ale zohral svoju zásadnú úlohu v dobe mečiarizmu, keď verejnoprávne médiá naplno ovládala vtedajšia vládna moc a súkromných médií ešte nebolo toľko, koľko je ich dnes. Twist to mal najkrušnejšie práve v období pred voľbami v roku 1998, keď bola stanica reálnou demokratickou názorovou opozíciou. Aj preto vtedajšie, ešte štátne Rádiokomunikácie vypli Twistu na pár dní hlavný vysielač. V boji za demokraciu vtedy stanica zohrala nezastupiteľnú úlohu, čo by už dnes, v dobe internetu, žiadne rádio zrejme nemalo šancu zopakovať. Po zmene vlády v roku 1998 Twist už akoby postupne strácal dych a zmysel existencie. Mečiarizmus bol preč a v éteri pribúdali ďalšie konkurenčné rádiá.
Z relácií, ktoré boli vlajkovými loďami vtedajšieho Twistu, treba spomenúť spravodajský Žurnál Rádia Twist, ktorý bol v tom čase zásadným zdrojom správ v priamej konkurencii verejnoprávneho spravodajstva štátneho rozhlasu. Ikonickou bola svojho času Čierna skrinka, ktorá umožňovala anonymne vyjadriť svoj názor verejne v médiu. Neskoršie pokusy o jej reinkarnáciu už boli neúspešné. Svoje relácie na Twiste mali aj mnohé známe mená - Müller, Filip, Lasica, Markovič, a ďalší. Tu sa zrodila aj spolupráca Andyho Krausa a Petra Marcina, ktorá potom neskôr pokračovala v televízii.
Twist ekonomicky ťahali dole aj značné prevádzkové náklady, keďže prevádzkovať rádio s veľkým podielom hovoreného slova na vysielačoch vtedajších Rádiokomunikácií bola dosť sebevražedná misia. Mnohé rádiá v 90-tych rokoch skončili práve pre neudržateľné náklady spojené s fungovaním na kótach štátneho monopolu. Twist sa po prvotnom úspechu začal vo veľkom rozširovať. Stanica po štarte na 106,6 MHz vymenila po čase bratislavskú frekvenciu za lepšiu - 101,8 MHz. Pokrytie rozširovala ďalej naprieč krajinou, a to najprv vysielaním na frekvenciách vtedajšieho Rádia Family Zvolen pod značkou Twist Global, čo bola vlastne prvá súkromná rozhlasová sieť, a po konci Rádia Family sa na jeho frekvenciách Twist ozýval naplno. V tom čase sa v primetime vysielalo separátne z troch štúdií. Okrem Bratislavy rádio malo štúdiá i v Banskej Bystrici a Košiciach. Tie neskôr pre náklady zrušilo. Spomenúť treba aj lokálny vysielač v Prahe.
Twist po rôznych zmenách a niekoľkých pokusoch o reštart formátu, a to vrátane premeny na hudobné rádio, zmĺkol v roku 2006, keď stanica už pod novým vedením a majiteľmi v márnej snahe o záchranu zmenila značku.