menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k článku Jemné Melódie vrátili takmer všetky licencie

36 príspevkov
Boris (neregistrovaný, 91.127.5.xxx)
Boris (neregistrovaný, 91.127.5.xxx)
12.05.2007 15:52
0
0
licencia JM

Je to zaujímavý ťah od vedenia JM, ale podľa mňa im Rada schváli väčšinu frekvencií, ktoré teraz využívajú. Ak ide o 100 mil. Sk, určite je tam nejaká neoficiálna záruka od Rady, veď aj Lengyel sa vyjadril, že má s nimi dobré vzťahy. Navyše to dobre naplánovali, za tú chvíľu sa pravdepodobne neobjaví žiadny nový a hlavne dobrý projekt, ktorý by sa uchádzal o silné frekvencie. Rada melódiám možno jednu frekvenciu neudelí, aby sa nepovedalo, navyše nie je mi jasné, ako by sa riešila prípadná celoplošnosť JM, pretože celoplošné licencie schvaľuje parlament.

mentoska (neregistrovaný, 195.80.165.xxx)
mentoska (neregistrovaný, 195.80.165.xxx)
12.05.2007 12:42
0
0
BA

podla mna by bolo velmi fajn, keby dostali frekvenciu po Lumene, pretoze okolie BA maju pokryte inymi frekvenciami a na frekvenciu po b1 by sa dostal niekto iny.

mentoska (neregistrovaný, 195.80.165.xxx)
mentoska (neregistrovaný, 195.80.165.xxx)
12.05.2007 12:40
0
0
to liaana

myslim, ze vo velkej miere mas pravdu.
vacsine diskutujucich ide pravdepodobne o to, ze, bez pridania afektu - zakladatelia a majitelia JM nasli dieru v zakone, vyuzili legalne prostriedky a skupili regionalne radia, resp. presne povedane - skupili spolocnosti vlastniace licencie na regionalne rozhlasove vysielanie. nasledne vytvorili siet b1, ktoru pretransformovali bez vedomia rady na JM - to vsetci vieme. ale...
podla udelenych licencii na regionalne rozhlasove vysielanie - na dany frekvenciach sa ma vysielat regionalny program, nie jednoliaty prud skladieb, ktory je az na frekvencie po r. Vychod vsade rovnaky (o regionalite sa nebudem vyjadrovat).
tzn. ze hoci pracovali v ramci zakona, jedna drobnost im unikla a teraz sa to snazia napravit a dost tym riskuju, hoci podla z. 308/2000 Z.z. rada nema jediny dovod im tuto licenciu na nadregionalne vysielanie neudelit:

Pri rozhodovaní o udelení licencie je rada povinná posudzovať a prihliadať na
a) predpoklady zachovania plurality informácií a mediálnych obsahov, (JM su alternativou pre posluchaca a vykryva volnu oblast trhu)

b) priehľadnosť vlastníckych vzťahov žiadateľa o licenciu, (uz tam bude len jedna spolocnost ako majitel)

c) priehľadnosť a dôveryhodnosť finančných zdrojov určených na financovanie vysielania, (ak investovali uz 100 melonov, tak tam je financii dost)

d) vyváženosť programovej skladby navrhovanej žiadateľom o licenciu vo vzťahu k existujúcej ponuke programových služieb v oblasti vysielania na území, ktoré by malo byť týmto vysielaním pokryté, (vid bod a))

e) prínos žiadateľa o licenciu vo vzťahu k vysielaniu a výrobe programov vo verejnom záujme, (toto je polemicke, nie kazdy musi robit programy vo verejnom zaujme)

f) skutočnosť, aby žiadateľ o licenciu nezískal dominantné postavenie na relevantnom trhu, (dominuje SRo a Expres, cielovka JM nie je az taka velka, aby porazila oboch konkurentov a prieskumy nehovoria o dobe ako dlho pocuvame dane radio, iba ci sme ho pocuvali vcera, tak ta pocuvanost moze byt vysoka, ale dovolim si tvrdit, ze len malokto pocuva JM dlhsie ako 2 hod.)

g) skutočnosť, aby bola zabezpečená primeraná majetková účasť slovenských osôb a ich zastúpenie v orgánoch spoločnosti, ak je žiadateľom o licenciu právnická osoba so zahraničnou majetkovou účasťou. (SK majitelia, co riesit).

to su aspekty, preco nevidim jediny dovod, aby im rada licenciu opat neudelila - bez toho aby sme diskutovali ci je alebo nie je podplatena.
no myslim si, ze ak sa najde niekto, kto pripravi projekt splnajuci vsetky aspekty na udelenie licencie (aj na regionalne vysielanie), ktore budu pravdive a bude preukazatelne, ze napr. neobchadza zakon (ak to bude niekto zo sucasnych vysielatelov), malo by sa prihliadat aj na skutocnost, ze JM su pomaly na dennom poriadku rady, a preto by mala tato skutocnost byt zvazena pri pripadnom licencnom konani.

btw. celkom by ma zaujimal postup JM, ak by prisli o niektoru z tych frekvencii, napr. BA, to by bola este len zabava :)))

liaana (neregistrovaný, 212.5.198.xxx)
liaana (neregistrovaný, 212.5.198.xxx)
12.05.2007 11:17
0
0
chvilka prozy

Drahi priatelia,
Nie som zo sveta radii, ani medii, ale rada ho z ustrania pozorujem. Nedalo sa nevsimnut mnozstvo prispevkov na JM, radio casto v roznych blokoch a uhloch pertraktovane, privlastkovane aj ako trapne.
Svet medii je svet strategii, to nic nemeni na skutocnosti, ze orientacia v komercnom svete je vzdy na spotrebitela, posluchaca. Kazde radio ma svoju vyprofilovanu cielovku.
JM - zeny. Mam dojem, ze pri vymyslani roznych aj konspiracnych teorii sa tato skutocnost opomina. Podla mojho laickeho nazoru, je to zaujimavy projekt z 3 dovodov a spokojne mozu byt tri strany, tvorcovia, ta neviditelna „cielova skupina“ aj inzerenti.
1. Radio je medium na prenos informacii, primarne hudby. Ak si vezmeme milion ludi, mame siroku skalu preferencii, postojov a pocitov z roznych veci. Daju sa vsak „vycistit tendencie“, na zaklade toho spominane cielove skupiny. Hudba ala JM, moze naozaj vyvolavat pocity pohody, harmonie, vzbudit naladu na snivanie, prave preto, ze sa hra, to co sa hra.
2. Spokojnost a relevantnost oslovenia je mozne odhadnut z prieskumov. Uvadzam odhadnut, pretoze pripustam moznost tkzv. statistickeho skreslenia, chyby, ale nic sofistikovanejsie ako overene statisticke metody a metodiky zberu dat zatial nemame. Vysledkom su cisla pocuvanosti. Kvalitativne si kazdy moze zmapovat a odsledovat v svojom okoli, co sa komu paci a priblizne k akej kategorii ludi moze patrit. Principialne odlisne skupiny su muzi a zeny vo svojich preferenciach, ale na druhej strane vzajomne kompatibilne 
3. Projekt, ako taky oslovil cielovu skupinu, ma cisla, uspech v oboch smeroch. Je to business.
Podstatou je oslovit. Som zena, citatelka viacerych zanrov knih, sledujem rozne filmy, relacie , posluchacka viacerych radii, vyberam si to, na co mam chut, ale som rada, ze existuje aj radio, kde so 100% istotou hraju to, co vo mne vyvolava pohodove pocity, ak potrebujem nieco odlisne mam moznosti vyberu. Myslim, ze dnes nikto nie je konzument informacii, podnetov, svetonazorov, ideologii z jedneho zdroja. Cim je tychto „zdrojov“ viac tym je vacsia pluralita, vacsi vyber, pestrejsi zivot. Niekedy je lepsie mat v zivote viac hudby a menej slov. A niekedy vas z toho moze porazit, v tom spociva jeho pestrost.
Nepoznam prostredie a ani jeho legislativny priestor, a teda ani o co “im” v sucasnosti ide. Mam len dobry pocit z radia a chcela som sa on podelit.

peedroo (neregistrovaný, 193.133.92.xxx)
peedroo (neregistrovaný, 193.133.92.xxx)
11.05.2007 16:16
0
0
petE.R.

Myslis ze to ma Harad uz zakonne podchytene?

Teoreticky budu v juni pekne licencne hody, same lukrativne frekvencie. Som zvedavy na uchadzacov s novymi projektmi...

petE.R. (neregistrovaný, 91.148.16.xxx)
petE.R. (neregistrovaný, 91.148.16.xxx)
11.05.2007 12:01
0
0
:: biscuit

Heh, a myslis, ze Harad to uz nema podchytene? Urcite ma, toto by predsa nikto neriskoval ;) Aj by som si stavil na nich, ze dostanu vsetky frekvencie.

biscuit (neregistrovaný, 195.113.130.xxx)
biscuit (neregistrovaný, 195.113.130.xxx)
11.05.2007 10:06
0
0

Dost odvazny tah od spolocnosti Harad. Ak by im Rada nepridelila napr. bratislavsku alebo kosicku frekvenciu, tak cely projekt by dostal vazne trhliny. Ale uvidime...

puma (neregistrovaný, 84.47.7.xxx)
puma (neregistrovaný, 84.47.7.xxx)
10.05.2007 16:43
0
0

Stanley, plne s tebou suhlasim.

Stanley (neregistrovaný, 213.151.208.xxx)
Stanley (neregistrovaný, 213.151.208.xxx)
10.05.2007 15:27
0
0

No konecne. Nedali sa stale pocuvat tie iste pesnicky. Och keby sa tak vratilo Radio FLASH.

puma (neregistrovaný, 84.47.7.xxx)
puma (neregistrovaný, 84.47.7.xxx)
10.05.2007 09:09
0
0

radsej by som bral radio Flash alebo radio Vychod B1 namiesto tohto trapneho radia.

junior (neregistrovaný, 217.119.114.xxx)
junior (neregistrovaný, 217.119.114.xxx)
10.05.2007 08:43
0
0
zas hra divadlo

Tejto vete akosi nerozumiem : "Tým, že sa majitelia Jemných melódií vzdali frekvencií, kmitočty už nie sú určené na regionálne vysielanie." To akoze, napr dubnik 98.6MHz uz nemoze dostat regionalne radio ? - napor kebyze niekto chcel obnovit FLASH ? trebasr... riadny blud, tymto su potom odpisani lokalny vysielatelia a je len malo radii co to mozu dostat. Dam krk nato, ze Lengyel sa uz postaral aby to dostali oni... toto je fakt len lacne divadlo od neho.

Počúvanosť
pondelok, 15.7.2024
1.
21,12%   - 0,33%
2.
18,92%   + 4,00%
3.
10,55%   + 4,69%
4.
9,34%   - 1,54%
5.
7,56%   + 1,82%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 15.7.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
1.
15,90%   - 0,17%
2.
13,48%   - 0,58%
3.
9,99%   + 0,14%
4.
8,77%   + 0,25%
5.
7,42%   - 0,20%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
III. - V. etapa 2024
1.
31,0%   - 0,1%
2.
22,2%   + 0,1%
3.
21,4%   - 0,1%
4.
18,7%   + 0,2%
5.
16,0%   ± 0,0%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, III.-V./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
28. týždeň 2024 08.07.2024 - 14.07.2024
1.
Album
Imagine Dragons
Eyes Closed
2.
Album
Artemas
I Like The Way You Kiss Me
3.
Album
Cyril
Stumblin' In
4.
Album
Dasha
Austin
5.
Album
Benson Boone
Beautiful Things
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over