menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k článku Nepoužité logo Twistu chránené pred zneužitím

17 príspevkov
Robert (neregistrovaný, 85.216.233.xxx)
Robert (neregistrovaný, 85.216.233.xxx)
22.11.2008 21:49
0
0
Vy si asi robite srandu

Pisete tu z bezplatneho mailu do fora o radiach.???

Ondřej Matějka (neregistrovaný, 217.77.165.xxx)
Ondřej Matějka (neregistrovaný, 217.77.165.xxx)
22.11.2008 14:16
0
0
FUN-MAX s.r.o.

Pěkný den,
jsme společnost FUN-MAX s.r.o. která v České republice provozuje projekt Vodafone na cestách. Na Slovensku bychom rádi spolupracovali se společností Orange třeba také na novém projektu Orange na cestách :). Prosíme Vás o odpověď s přáním krásného víkendu Vám přeje Ondra

evosonic (neregistrovaný, 217.119.117.xxx)
evosonic (neregistrovaný, 217.119.117.xxx)
17.03.2005 10:32
0
0
@milannco / Hemendex

Vyjadrujem 100% súhlas, presne zdieľam Tvoj názor. Dúfam, že raz sa dočkáme. Let´s Twist again.

Hemendex (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
Hemendex (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
16.03.2005 22:46
0
0

Nájdite mi jediného spokojného poslucháča, ktorý je nadšený so súčasným Twistom... Tieto názory už nemôžu prehliadnuť, jednoducho to nejde, aj keby akokoľvek chceli igornovať hlasy drvivej väčšiny...

milannco (neregistrovaný, 195.28.142.xxx)
milannco (neregistrovaný, 195.28.142.xxx)
16.03.2005 15:54
0
0
Twist, ale ten z roku 2002

Twist som začal počúvať v roku 2002 v januári. Spomeniem tie relácie, ktoré bežali: Hosť do domu, Heuréka, Twister, Nočné kluby, Dnes večer..., Milánium, Automototwist. Tančiareň, Prezentujme sa... Mohol by som pokračovať. A tí moderátori: Mária Škarohlídová (teraz Expres), Juraj Sabo (Expres), Ján Mečiar (rádio FM), Zuzana Čižinská, Gregor Mareš (Okey), Miroslav Grenčík - to bol môj naj moderátor (len neviem kam sa podel), všetci redaktori (až na Vinca Štofaníka) - od Maroša Havrana, cez Silviu Kušnírovú, Annu Sámelovú, Zuzanu Tichú, Zuzanu Suchú, Ivanu Havranovú, Lukáša Dika, až po Petra Petrusa a Jána Lacka. Twist bol na jednotku do 20. augusta 2002, škoda, lebo začatím vysielania "hodinového Žurnálu" sa to všetko pokazilo. Chýba mi hlavne kvalitné 20 - 25 minútové spravodajstvo o 12, 18. Chýbajú mi prehľady tlače po tiež chýbajúcej repríze Žurnálu po 22:00. Prosím kompetentných, aby ako prvé zmeny k lepšiemu zaviedli staré jinge. Tie hodinové boli 100x lepšie ako sú teraz. Na vaše narodeniny ste ho dokonca pustili o 17-tej. Taktiež jingel spravodajského súhrnu a živé polnočné spravodajstvo mi chýba. Prečo končíte o 22:00? A jingle s Darou Rolins, aj tie boli skvelé. Tie od 1. 9. 2003 sa mi hneď nepozdávali a teraz sa ešte stále hrajú. Aj veľkolepé zvučky žurnálu z pred "nového" Twistu mi chýbajú.

Ľudí, ktorí z Twistu odišli už asi všetkých späť nedostanete. Prosim Vás, kompetentných, posnažte sa z Twistu aj cez skvalitnenie spravodajstva a ostatného vysielania z "nášho" rádia spraviť znova stanicu, ktorá bude obľúbená a už nie zavrhovaná ako doteraz. Dal som Vám pár návrhov, čo by priemerný bývalý a teda aj budúci poslucháč Twistu chcel vo vysielaní znova počuť. Pán Zvrškovec, chcem Vás poprosiť, aby ste na moje návrhy reagovali na moju adresu milannco@azet.sk. Či s nimi súhlasíte, alebo si predstavujete inú podobu "nášho" Twistu.

Držím Vám palce.

P.S. Najlepší z histórie Twistu: Anna Vargová a Miroslav Grenčík.

Hemendex (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
Hemendex (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
14.03.2005 20:55
0
0
návrat Twistu

Evosonic, dík za konštruktívny názor, myslím, že si to vystihol najlepšie a i ja osobne sa pridávam k názoru, že treba počkať, čo s krízovou situáciou v RT kompetentní dokážu urobiť. Osobne držím palce, ale predsa len si neodpustím pár návrhov (už som to spomínal na "konkurenčnom" webe:
1. jingle - nech sú to aj tie staré (najlepšie, čo v slovenskom éteri odznelo), ale, preboha, snáď nechcú naveky púšťať tie súčasné, ktoré postrádajú kvalitu i zmysel!
2. hudba - áno, boli sme zvyknutí na špecifický výber piesní, dľa ktorého si mnohí ladili Twist - jednoducho to najlepšie zo 70. a 80. rokov, prepletené melodickými hitmi súčasnosti, neverím, že je problémom návrat k pôvodnému hudobnému formátu!
3. relácie - špecifické relácie, ktoré konkurencia nedokázala napodobniť (čierna skrinka, literárna revue, pekná hudba, nočný bar...) - ich návrat, resp. minimálne plnohodnotná náhrada - jednoznačne nutnosť. Žiadny alibizmus vo forme ranných 180-tiek, ktoré nič nenaznačujú... a podobne!
4. spravodajstvo - o tomto sa už nahovorilo dosť, myslím, že názory väčšiny je nutné rešpektovať
5. vysielače - spustenie všetkých frekvencií, nemá zmysel vysvetľovať prečo, tiež sa už o tom dosť popísalo
6. logo (nepodstatné, ale predsa mi to nedá) - to, čo som mal možnosť vidieť, ma zdesilo. Ja verím, že to navrhoval odborník, ale otočiť hore nohami písmeno T... by ma skutočne zaujímal strategický zmysel tohto grafického efektu, snáď to niekto raz vysvetlí. Ja som navrhoval pre Twist logo ( http://www.hemendex.sk/twist-logo.htm) , kde som ale otočil písmeno i, ktoré malo pôsobiť ako výkričník (v zmysle spravodajskej údernosti, ktorou bol Twist preslávený), ale to je len môj názor, skutočne som v tomto smere zaujatý a tým pádom nie objektívny :-) Každopádne, nikto z Twistu sa mi na môj mail neozval, asi bolo chybou vôbec niečo riešiť...
Každopádne, veľa šťastia Twist!

Valdo (neregistrovaný, 212.55.233.xxx)
Valdo (neregistrovaný, 212.55.233.xxx)
10.03.2005 23:09
0
0

Tak to som rád, že sa konenčne ozval aj niekto z Twistu. Ak ste si prečítali aspoň niektoré diskusie o RT za cca. posledný rok na tomto aj "konkurečnom" webe, určite ste zistili, ako si drtivá väčšina diskutujúcich predstavuje Twist v budúcnosti... Prepisovať tu to nejdem, zhrniem to asi ako "návrat" Twistu okolo roku 2000.

A mám dve otázočky, ak môžete odpovedzte:
1.) ako to vyzerá s novými vysielačmi
2.) už ste sa rozhodli, či sa budú meniť jingle? Tie staré, ktoré ste púšťali na narodeniny, by ste vrátiť mohli, vtedy viacerých "zamrazilo" :-))

Tak držím palce.

evosonic (neregistrovaný, 217.119.117.xxx)
evosonic (neregistrovaný, 217.119.117.xxx)
09.03.2005 18:56
0
0
Twist???

Fajn, som ochotný a veľmi rád si počkám, čo sa v Twiste udeje. A s radosťou preladím s5 na Twist, ak splní moje očakávania. Viem pochopiť kadečo, aj to, že je problém zo dňa na deň nasadiť to povestné kvalitné spravodajstvo (keď ešte na to nemám ľudí), aj to, že nie sú okamžite po ruke peniaze na množstvo kvalitných relácií, aj to, že čo narobilo posledné vedenie. Ale čo nikdy nepochopím, prečo si nedokážete v Twiste stanoviť pevnú cieľovú skupinu poslucháčov a tej prispôsobiť výber HUDBY! Prečo sa tam melú žánre v štýle piate cez deviate a pod. Asi 4 krát sem píšem, že sl. Šaškovičová sa nechala počuť, ako Twist nebude súťažiť s inými rádiami v tom, kto skôr a ako často zahrá najnovšie hity, vraj budete hrať len tú osvedčenú hudbu. Sladké rečičky. Pozrite si playlist - druhý Expres. A na toto netreba veľa peňazí ani na tento fakt nevplývajú žiadne rozhodnutia predchádzajúceho vedenia. To chce poriadneho dramaturga so skutočným zmyslom pre správny výber hudby. Nestačí len vymenovať na porade vedenia rôzne body, medzi ktorými je aj ten o cieľovej skupine, ale to aj realizovať.
Apropó - keď spomínam sl. Šaškovičovú: ste si istí, že táto osoba je tým najlepším na stoličke programového riaditeľa Twistu? Preskúmajte si nielen jej predchádzajúce pôsobiská (ich počet) ale aj kvalitu jej roboty a stav rádií, ako ich po sebe zanechala. Nie je vždy rozhodujúca kvantita, ale aj kvalita. Tí zasvätenejší tušia o čom tu píšem.
Každopádne - úprimne držím palce.

kexxx (neregistrovaný, 195.113.130.xxx)
kexxx (neregistrovaný, 195.113.130.xxx)
09.03.2005 16:13
0
0

No dobre, pockame, co z toho xaosu, do akeho TWIST padol, spravi sucasne vedenie... kazopadne, zmeny treba robit ryxlo, lebo uz zajtra moze byt neskoro!!!

B.Zvrškovec (neregistrovaný, 93.185.104.xxx)
B.Zvrškovec (neregistrovaný, 93.185.104.xxx)
09.03.2005 15:43
0
0
súhlasím s evosonic-om aj s Romanom

Vážení "poslucháči" bývalí, možno budúci! Rád by som len pripomenul (bez toho aby som sa zbavoval zodpovednosti) že za súčastný stav RT je v plnej miere zodpovedné bývalé vedenie spoločnosti a predovšetkým jeho akcionári. (Posledné meranie počúvanosti bolo vykonávané v mesiacoch august až december 2004.) A bohužiaľ musím len súhlasiť s názorom, že vysielanie RT bolo dlhodobo katastrofou. V posledných dvoch mesiacoch sme urobili množstvo stabilizačných opatrení a verím, že to zlepší zložitú atmosféru v RT a následne bude skvalitnené samotné vysielanie. Ako isto chápete, vôbec nie je jednoduché zdvihnúť RT z prachu 3,5% počúvanosti. Kritika RT mi vôbec nevadí - ak je konštruktívna. Naopak, môže byť podnetná... Pre tých ktorí nemajú záujem sledovať aké zmeny sa v RT v najbližšej dobe udejú, odporúčam preladiť na RT o5 za cca 3 mesiace. A prosím, nerobte nám to ešte ťažšie! :-)

Roman (neregistrovaný, 217.12.48.xxx)
Roman (neregistrovaný, 217.12.48.xxx)
01.03.2005 09:03
0
0

evosonic, aj ja sa pripajam, absolutny suhlas. K Twistu som sa vyjadril uz velakrat na inom fore, no v tejto chvili to citim uplne rovnako. Najhorsie je ze uz ani ja nemam potrebu preladovat. Jediny program, na ktory preladim je este v sobotu od 10.00 do 12.00 Rande s Katkou Brychtovou. No co sa tyka spravodajstva, to mi povie aj Expres, najlepsie vsak radio Slovensko. Je az nepochopitelne, ako sa dalo zmrsit tak dobre a kvalitne radio.
Dnes zacina ciena skrinka, no obavam sa ze to na navrat pocuvanosti bude malo, nevraviac o celkovom majetkovom chaose ktory sa v Twiste deje.

Karol (neregistrovaný, 217.75.75.xxx)
Karol (neregistrovaný, 217.75.75.xxx)
01.03.2005 08:02
0
0
Logo

Inak, to logo čo si chránia je hrozné...

mizu (neregistrovaný, 195.91.57.xxx)
mizu (neregistrovaný, 195.91.57.xxx)
28.02.2005 23:35
0
0

opat mozem len suhlasit s evosonicom, s pozdravom byvali posluchaci :-(

evosonic (neregistrovaný, 217.119.117.xxx)
evosonic (neregistrovaný, 217.119.117.xxx)
28.02.2005 19:05
0
0
problémy Twistu

Konečne vidím reagovať niekoho z "panstva" rádia Twist. Ponechám stranou tento problém týkajúci sa loga - toto si vyriešte obe strany navzájom - toto mňa nezaujíma ako poslucháča nezaujíma. Skôr by som uvítal reakciu týkajúcu sa skutočnej zmeny, ktorá mala prísť do Twistu od začiatku februára, no s výnimkou Literárnej revue, nedeľnej politickej diskusie a večernej talk relácie Aktuálne s ... sa nič zásadné neudialo, a dokonca ste zrušili nočné vysielanie správ, čo by sa v prípade "spravodajského rádia" (ako ho označila sl. Šaškovičová) nemalo udiať. Nechápem, koho idete teda týmto programom osloviť. Sme svedkami očividne upadajúceho rádia, ktoré malo na naše pomery výnimočnú povesť, a ak som mal v uplynulých dňoch pochybnosti o tom, či si mám Twist ešte ladiť, dnes mi je už jasné, že to nie je potrebné. Twist sa už nenachádza ani v predvoľbách môjho tunera, veď už aj ten Expres, na ktorý tu tak výdatne nadávam je pripravený kvalitnejšie - minimálne po stránke spravodajskej.
Kľudne naďalej ignorujte podobné sťažnosti a námety (ktoré sa tu pretriasajú pomerne často), čísla počúvanosti hovoria za všetko. Je len škoda, že Slovensko príde o tak zaujímavé a kedysi kvalitné rádio, akým Twist určite BOL!!!

optimista (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
optimista (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
28.02.2005 14:57
0
0

Hertus je asi boh kretivity na Slovensku....

@ (neregistrovaný, 82.119.112.xxx)
@ (neregistrovaný, 82.119.112.xxx)
28.02.2005 14:50
0
0
p. Zvrskovec

To zaujalo aj mna ako niekto moze dat chranit logo nesuce znacku niekoho ineho, ktora je tiez predpokladam chranena tiez a to uz by same o sebe bolo porusenie prava.

B.Zvrškovec (neregistrovaný, 213.81.164.xxx)
B.Zvrškovec (neregistrovaný, 213.81.164.xxx)
28.02.2005 14:40
0
0
LOGO???

Rád by som sa, ako predseda predstavenstva, vyjadril k spomínaným špekuláciám o "zneužití" nvrhovaného loga TWISTU. Ak hovoríme o logu kt. tvorí prílohu tohoto článku, tak návrh jeho konečnej podoby (farebnosť, font písma, ...) som definoval ja spolu s pánom Čuríkom. (samozrejme základ pre nové logo bol vybaratý z niekoľkých predošlých návrhov agentúry) Agentúra tento návrh spracovala do grafickej podoby, tak ako ho máte možnosť vidieť. Následne na to som dal pripraviť niekoľko ďalších návrhov s rovnako definovanými podmienkami.(farebnosť, font písme, štýl,...) Rozmýšľam, či daná agentúra nie je náhodou vlastníkom patentu na grafické myslenie ľudí! Snáď by si vštci kreatívni ľudia mali pýtať povolenie od tejto agentúry na akékoľvek návrhy týkajúce sa loga rádia TWIST! :-) Momentálne preverujeme, ako je vôbec možné zaregistrovať dané logo bez súhlasu vlastníka značky "rádio TWIST", ktorým je rádio TWIST, a.s.

Počúvanosť
pondelok, 15.7.2024
1.
21,12%   - 0,33%
2.
18,92%   + 4,00%
3.
10,55%   + 4,69%
4.
9,34%   - 1,54%
5.
7,56%   + 1,82%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 15.7.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
1.
15,90%   - 0,17%
2.
13,48%   - 0,58%
3.
9,99%   + 0,14%
4.
8,77%   + 0,25%
5.
7,42%   - 0,20%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
III. - V. etapa 2024
1.
31,0%   - 0,1%
2.
22,2%   + 0,1%
3.
21,4%   - 0,1%
4.
18,7%   + 0,2%
5.
16,0%   ± 0,0%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, III.-V./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
28. týždeň 2024 08.07.2024 - 14.07.2024
1.
Album
Imagine Dragons
Eyes Closed
2.
Album
Artemas
I Like The Way You Kiss Me
3.
Album
Cyril
Stumblin' In
4.
Album
Dasha
Austin
5.
Album
Benson Boone
Beautiful Things
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over