menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k téme Vlastné rádio

115 príspevkov
Palo (neregistrovaný, 91.127.205.xxx)
Palo (neregistrovaný, 91.127.205.xxx)
23.01.2020 00:17
0
0
Leimon

Presne tak :) Len chalani to stale nechapu.. Hlavne nepochopili zasadnu vec, ze radia hraju to, co ludia chcu pocut.. Radia ludom nic nenatlacaju, ako to tu chalani opisuju.. Taketo preslapy si totiz nemozu dovolit urobit, lebo by ich to mohlo stat existenciu. Skratka tie rotacie funguju, uz sa s tym zmierte, mne sa to tiez uplne nepaci, ale je to funkcny fakt.

Leimon (neregistrovaný, 62.197.243.xxx)
Leimon (neregistrovaný, 62.197.243.xxx)
22.01.2020 23:35
0
0
@Mino z Kosic

Výborný príklad, aj keď použitý v nesprávnom kontexte. V tých najlepších reštauráciách je na jedálnom lístku len pár jedál. Ale jedno lepšie ako druhé.
Podobne je to s pesničkami. Bežný poslucháč nepotrebuje počuť kvantum neznámych pesničiek. Chce počuť tie najlepšie pesničky, najlepšie také, ktoré už pozná. A s tým nič neurobíš.

MINO Z KOSIC
MINO Z KOSIC
22.01.2020 22:47
0
0
@David

V podstate s tebou suhlasim,je to zakomplexovanost a pritom to zmyslanie ludi nechapem.To s tymi dookola sa opakujucimi sa hitmi je,ako keby si mal rastauracie,kde mas pestre menu,ale tie "ovce" si vyberu restauraciu kde maju len hranolky a syr.Cista rychla konzumna doba

FORTNITE PRO GAMER (neregistrovaný, 178.253.134.xxx)
FORTNITE PRO GAMER (neregistrovaný, 178.253.134.xxx)
22.01.2020 17:25
0
0
RE

@Palec
Prečo v obchode nemôže byť SRO 1 alebo Devín?
@Dávid
Prečo používaš Youtube? Nemáš na Spotify? Je to len 5,99€ a nemáš video. Youtube je alternatíva k MTV ale k rádiám určite nie. Alternatívou k rádiám je Spotify, ale na PC alebo tablete je zdarma aj to, len sa treba zaregistrovať a na mobile sa dajú zadarmo počúvať aspoň playlisty v shuffle režime. Ale za 5,99 je k dispozícii aj offline sťahovanie.
@Dávid
Súrne k hudbe potrebuješ pozerať videoklipy keď používaš YouTube? Existuje veľa audio streamovacích služieb okrem Spotify aj Deezer alebo Apple music alebo google play music a najnovšie Youtube music (pozor nie youtube).

Palec (neregistrovaný, 84.245.121.xxx)
Palec (neregistrovaný, 84.245.121.xxx)
22.01.2020 16:46
0
0
Re Dávid

Nemusí nikto nič počuvať, ľudia maju na vyber ako si spomenul z rôznych platform, a extremneho množstva celosvetových radii, ktore su dostupné vďaka internetu. Jedine ak myslíš predavačky v niektorých obchodoch, ale v obchode nemôže byť pustený Devin, alebo SRO1, popripade ak maš štastie na kolegu ktory si naladí otravne radio

Dávid (neregistrovaný, 195.91.17.xxx)
Dávid (neregistrovaný, 195.91.17.xxx)
22.01.2020 16:08
0
0
Re: MINO Z KOSIC

Presne tak súhlasím. Rádiá sú úplne zakomplexované. Nechápem ani ja načo je to dobré. Kam speje táto doba? Neviem ako inde ale hlavne tu na Slovensku to ide čím ďalej tým k horšiemu.
Inak mne to je už totálne jedno čo si myslia rádiá. Ja si myslím tiež svoje a v podstate žijeme v takej dobe, kde by počúvanie hudby nemalo robiť problém. V minulosti jediné riešenie bolo rádio a vlastné záznamy. Ale teraz je YouTube môj kamarát a tam si môžem počúvať a pozerať to čo ja chcem a nemusím byť odkázaný na rádiá. Len to že rádiá sú predsa len rádiá. Tam si môžem vypočuť aj správy a niečo zaujímavého. Ja len ľutujem hlavne ľudí, že musia počúvať takéto vymývanie mozgov.

MINO Z KOSIC
MINO Z KOSIC
21.01.2020 22:10
0
0
Rotacie hitov

Pred rokmi clovek nepotreboval vediet aka pesnicka bude hrat v radiu.Nebude to skor v tom ze je taka doba?kazdy chce byt "in" a mysli si ze ked kazdu chvilu dookola rotuje rovnaky hit tak je cool.Ludia akoby sa bali alternative alebo niecomu "inemu"

Palo (neregistrovaný, 95.105.149.xxx)
Palo (neregistrovaný, 95.105.149.xxx)
21.01.2020 19:19
0
0
David

Tak ja ti to nehovorim nazor ako ty pises, v style podla mna, ale tak ako to je... Kazde radio vie presne kedy a aku pesnicku maju hrat a ako casto ju rotovat.. Samozrejme tie naformatovane...

Dávid (neregistrovaný, 195.91.18.xxx)
Dávid (neregistrovaný, 195.91.18.xxx)
21.01.2020 16:08
0
0
Re: všetci

@ krtko máš pravdu úplne s tebou súhlasím je to tak ako píšeš. Jedine to je ideálne rozmýšľanie.

@ Palo nič v zlom ale ja by som to neporovnával s tým sprievodcom a výrobkami z obchodu. Síce dá sa to aj tak vysvetliť prečo hrajú to isté, ale podľa mňa hudba je niečo úplne iné, takže iba kvôli tomu.

@ Tomáš Nemyslím si, že rádio aké som ja opísal nemalo dobrú počúvanosť. Lebo nízke rotácie a ostatné nie sú problém. Len si to treba porovnať. Jeden normálny človek určite to viac uprednostní ako s vysokými a pod. Takisto aj ja nedám dopustiť na nízke rotácie.

Nech si rádiá myslia čo chcú, vôbec nie je pravda, že ľudia chcú takéto rádiá, aké máme. Len jednoducho oni to tvrdia aby mali pokoj a aby sa nemuseli až tak pohrať s playlistom. Je síce pravda, že existujú mapovania, ale je to aj prehnané celé. Takisto aj počúvanosť je buď zmanipulovaná alebo proste ľudia to kvôli tomu počúvajú lebo nemajú napísal výber.

Palo (neregistrovaný, 91.127.197.xxx)
Palo (neregistrovaný, 91.127.197.xxx)
21.01.2020 15:36
0
0
krtko

Radia asi vedia preco to robia a nebudu robit nieco, co by im skodilo na zisku... Kedze chcu mat co najvacsiu pocuvanost a tym padom aj zisk, tak svoje sluzby, resp. produkt robia tak, aby ich zakaznici (posluchaci) co najviac konzumovali.. Aj do Tesca ked ides, tak tam nenajdes vsetky veci, ktore sa vyrabaju na trhu, tiez tam mas len urcity vyber toho najpredavanejsieho.. To iste plati aj v radiach, mas v nich vyber toho najpredavanejsieho, v tomto pripade je to okruh pesniciek. Alebo este jeden pohlad k rotaciam.. Ak cestujes vlakom z Blavy do Kosic, tak sprievodcu vo vlaku vidis aj 10 krat, ale ten co ide v Blavy do Trnavy len raz.. A preto tie rotacie, maju zastihnut posluchacov, ktori si to dane radio ladia..

FORTNITE PRO GAMER (neregistrovaný, 178.253.165.xxx)
FORTNITE PRO GAMER (neregistrovaný, 178.253.165.xxx)
21.01.2020 12:35
0
0
RE

Tak skús preladiť na SRO - ako si spomínal, tam nemajú tie rotácie tak vysoké ako ostatné rádia.

krtko (neregistrovaný, 86.110.231.xxx)
krtko (neregistrovaný, 86.110.231.xxx)
21.01.2020 09:28
0
0
...

Stále sa všade hovorí, ako treba mať husté rotácie, ako keď si ľudia zapnú na 3 hodiny rádio, tak chcú počuť všetky svoje hity atď. Priznám sa, že mám z tých rečí koprivku. Asi nie som normálny ja, ale jednoducho vôbec nepotrebujem k životu aby som dopredu vedel čo mi rádio bude hrať. Rád sa nechám prekvapiť. Nemám potrebu si vypočítať kedy najbližšie mi pôjde taká a taká pesnička. Nie som predsa nejaký automat. A vo svojom okolí nikoho takého nepoznám. Naozaj neviem čím to majú rádiá podložené. Skôr začínam mať pocit, že ide o začarovaný kruh. Rádiá tvrdia, že to ľudia tak chcú a ľudia tvrdia, že však rádiá im to tak dajú. Len z nás proste robia automatizované kreatúry. Ukameňujte ma, že som konšpirátor a neviem čo, ale jednoducho sa s tým názorom neviem stotožniť. Chápem, že súkromné rádiá si robia prieskumy a majú prísne pravidlá čo a kedy do vysielania pustiť, ale nejde mi do hlavy, že to fakt ľudia tak chcú.
Ďalej nechápem ako môže byť Rádio Slovensko tak dlho druhou najpočúvanejšou stanicou, keď oni vôbec nemajú husté rotácie, a to ani pri aktuálnych hitoch. Možno tradícia SRo ako takého. Neviem.
Mne by sa tiež páčilo rádio, ktoré by kľudne hralo každú pesničku raz za týždeň. Rozčuľuje ma, keď prídem do roboty a tam každý deň tie isté pesničky. A je jedno, ktorú stanicu preladíme.

@Dávid
Máš moju podporu, tiež mám v hlave podobné ambície, aj keď som si vedomý rizík.

Tomas (neregistrovaný, 195.91.16.xxx)
Tomas (neregistrovaný, 195.91.16.xxx)
20.01.2020 22:33
0
0
David

Podla toho co pises, tak by si sa dlho neuzivil... S takymto formatom urcite nie. Rotacie maju opodstatnenie, kazda pesnicka je dnes v radiach presne na svojom mieste a rotacie su potrebne. Na to radia robia drahe mapovacie studie... Tvoj format, ktory chces spravit je vhody pre filantropa, ktory ma vela penazi a chce zabavku a necaka, ze sa taketo radio moze uzivit..

Palec (neregistrovaný, 84.245.120.xxx)
Palec (neregistrovaný, 84.245.120.xxx)
20.01.2020 22:26
0
0
@Dávid

vyzera to zaujimavo, pokiaľ maš dostatok financii, tak môžeš sa prihlasiť do jarneho vyberoveho konania.

Dávid (neregistrovaný, 195.91.6.xxx)
Dávid (neregistrovaný, 195.91.6.xxx)
20.01.2020 21:59
0
0
Re: Palec01

Ja si myslím že nízke rotácie nie sú problémom.
Určiteby by som v žiadnom prípade nechcel mať vysoké rotácie ako väčšina rádií, ale chcem ponúknuť niečo iné nesplývať s davom, ale byť výnimočný. Určite by nikto nebol proti. Čo ľudia radšej počúvajú to isté dookola miliónkrát obohraté najväčšie a najznámejšie hity, ktoré každý pozná a ešte k tomu to počúvať aj 3-krát za deň a v playliste iba okolo 100 pesničiek, alebo radšej niečo menej známe, to čo rádiá hrajú veľmi málo alebo obmedzene s pestrým playlistom 3000+, ktoré "neunavuje"? Ja by som si vybral určite to druhé teda nízke rotácie. No veď nie? Čo sa týka hudby určite by bola v prevahe a veľmi rád by som mal aj relácie. Proste špičkové relácie so špičkovou hudbou, to čo tu ešte nebolo alebo možno bolo, len už nie je. Ja by som rádio určite nechcel iba kvôli zisku ako to skoro všetci robia, ale hlavne kvôli ľuďom a pre radosť.

Palec01
Palec01
20.01.2020 21:24
0
0
Re: Dávid

Pokiaľ budeš chcieť počúvanosť tak sa vysokým rotáciam nevyhneš. Ale pokiaľ chceš vysielať pre zábavu tak kľudne možeš. Potom je otázka kde chceš vysielať v akom meste/regione. Chceš si skoordinovať vlastnu frekfenciu, alebo, nejaku z vyberoveho konania. (Pokiaľ viem v TN je frekfencia po rádiu Muzika s minimálnym výkonom 0,05Kw pre krajské mesto to však može stačiť a finančne by si to zvládol. Potom by si sa mohol posunut do NR kde sa zachvilu uvolni po WOW-ku frekfencia 93,6MHz (zda sa mi) čo je tiež 0,05MHz ale je to tiež v krajskom meste. Na internete by som nezačínal, nema to moc potencial vysielať len na internete. Chceš mať aj nejake relacie, alebo len nepretržitý prúd hudby ?

Dávid (neregistrovaný, 195.91.6.xxx)
Dávid (neregistrovaný, 195.91.6.xxx)
20.01.2020 20:24
0
0
Vlastné rádio

Už dlhší čas rozmýšľam nad založením vlastného rádia. Najradšej by som vysielal celoplošne, ale na to by som asi nemal finančné prostriedky alebo regionálne,ale to asi tiež nie. Lebo frekvencie, ľudia, technika atď.
Tak asi zostáva jedine najjednoduchší spôsob a to cez internet. Mňa vždy veľmi bavilo rádio a hlavne hudba takže kvôli tomu. Ale aj preto, lebo v súčasnosti na Slovensku nemáme dobré rádiá. Čo ma najviac mrzí, ale aj hnevá, že každé rádio je to isté. Dookola hrajú tie isté pesničky. Skoro všetky majú iba vysoké rotácie a to je najhoršie. Takže preto by som chcel založiť jedno poriadne rádio. Chcel by som osloviť každú vekovú kategóriu. Hral by som najviac pesničiek úplne že z celej éry populárnej hudby, zamerať sa čo na najviac žánrov čiže asi tak okolo od 50. - 60. rokov až po súčasnosť. Mať taký playlist, aby sa neopakovala tá istá skladba minimálne 8 dní. Takže mať v playlist tak asi minimálne okolo 3000 piesní. Takéto sú moje plány. Chcel by som to zrealizovať čo najskôr ako sa len dá. Čokoľvek si myslíte vy? Aj vy máte záujem o založenie vlastného rádia?

rastaman
rastaman
30.11.2018 16:38
0
0
@Szekeres

Máš, samozrejme, absolútnu pravdu: Szlóvenszkóóó jest MAFIA-štát.

Veď napr. na DVB-T tu monopol držia ŠtB-SPONZORI VŠETKÝCH PARLAMENTNÝCH POLITICKÝCH STRÁN, Jerry&Tom. Zatiaľ napr. v Česku dnes majú >20 (slovom: VYŠE DVADSAŤ) SIETÍ https://www.digitalnitelevize.cz/informace/dvb-t/d… !

A presne to asi aj bude dôvodom, prečo si @DÁVID žiadne rádio nezaloží, ani keby mal nápad, peniaze, know-how... najprv by totiž musel POZNAŤ & PODMAZAŤ min. nejakého @Paľa alebo @pArieliho. Všakže, súdruhovia? ;-)

Takže tak... ;-)

SZLOVENSZKÓÓÓ, SZLOVENSZKÓÓÓ, SZÁMOSZTÁTNÉ HEJA SZLOVENSZKÓÓÓ!

;-)

rastaman
rastaman
30.11.2018 16:28
0
0
@Palo (neregistrovaný, 95.102.244.xxx)

SÚHLASÍM s Tebou v tej rovine, že Vy Slováci si žiadate vysielanie slaboduchejšie, než Európania. Vy Slováci ste, okrem toho, "výnimoční" aj svojimi egoizmom a aroganciou - v Strednej Európe vraždíte najviac chodcov na priechodoch a v štatistikách toto vykazujete ako "chodci spôsobili ... nehôd".

Na rozdiel napr. od Poľska, kde štandardným trestom za takúto VRAŽDU je 10 rokov basy a doživotný zákaz šoférovania, Vy Slováci týchto vrahov často považujete za "celebrity" a "odsudzujete ich" na nanajvýš podmienečné tresty - pozri napr. prípady ŽITNÝ a LIPŠIC!

Nedanie prednosti inému motorovému vozidlu (vodičovi) však Vy Slováci posudzujete omnoho prísnejšie. Prečo?

Túto Vašu "výnimočnosť" si všímajú aj TURISTI (ktorí od Vás utekajú čo najďalej)!

*

NESÚHLASÍM s Tebou v rovine tvrdenia "ľudí nezmeníš".

Zmeníš, a to veľmi ľahko. Vy, presstitútky, ste toho ideálnym príkladom - zrušili ste "Bratislavské pondelky" v TV, dramatické a zábavné pásma v rozhlase a zaviedli Váš primitívny BRAINWASHING.

K tomu ste pridali PROPAGÁCIU NÁSILIA, ALKOHOLU A DROG made by Hollywood a výsledkom je HOMO SLOVACUS CONSUMISMUS (ktorý si dnes "žiada" tie Vaše s*ačky).

***

Len tak pre zaujímavosť, napr. v Bulharsku už 25 ROKOV vysiela SÚKROMNÁ PLNOFORMÁTOVÁ ROZHLASOVÁ STANICA ( http://www.darikradio.bg/ , https://en.wikipedia.org/wiki/Darik_Radio) , ktorá je v krajine najpočúvanejšou a najmä obsahovo verejnoprávnejšou než Vaše MRAVCOVO-DALILOIDNÉ Rádió Szlovenszkóóó.

Tých príkladov len v Európe je, samozrejme, možné nájsť podstatne viac.

Takže tak... ;-)

rastaman
rastaman
30.11.2018 16:00
0
0
@****** (neregistrovaný, 85.248.74.xxx)

S rodom IQ je to tak trošku ošemetné až otázne: Tá skratka totiž znamená INTELIGENČNÝ KVOCIENT, ktorý je rodu mužského - preto "VYSOKÝ IQ". Ty si skĺzol k zaužívanému "TO IQ" (stredný rod), ktoré však reflektuje len písmená ako také, nie obsah - význam skratky samotnej.

Každopádne, v Tvojom poslednom príspevku máš (nepočítajúc rod IQ) 4 (slovom: ŠTYRI) PRAVOPISNÉ CHYBY.

;-)

PS: A o kom teda píšem? Pochváľ sa! ;-)

Palo (neregistrovaný, 95.102.244.xxx)
Palo (neregistrovaný, 95.102.244.xxx)
30.11.2018 15:15
0
0
Szekeres

Nuz to je tvoj nazor. Fakty vsak su take, ze to co na Slovensku sa vysiela je preto take, lebo takto to chce vacsina ludi. Ci sa to niekomu paci, alebo nie, to je fakt. A to sa tyka aj ostatnych medii, ci su to rozne Krimi a bulvarne veci. Sledovanost takychto veci je X krat vacsia. Ked niekto chce spravit ine medium, moze si pripravit slusny balik financii, aby to mal z coho dotovat, lebo s obsahom o ktorom pises aj ty, nie je mozne prezit... Tiez to hodnotim na skodu veci, ale ludi nezmenis..

Szekeres (neregistrovaný, 87.197.184.xxx)
Szekeres (neregistrovaný, 87.197.184.xxx)
30.11.2018 12:14
0
0
dalsie Palove perly....

<Cit>....lenze rozdiel medzi tebou a nimi je ten, ze ty mas len kopu planych reci a vysielatelia uz nieco aj vytvorili a to sa pocita, nie prazdne teoreticke reci....<endCit>
Vysielatelia???!!!! Na SK? Vysielatelia na slovensku vytvorili len jeden velky smradlavy hnoj...mafianske suručenstvo s RVR a inymi hudobnicko textarskymi mafiami (vid. kvoty..) a dalsimi instituciami - monopol na vysielaci priestor v jednej malej kolonii ....a preto je terestrialny priestor v tejto krajine nepocuvatelny...a preto velmi dobre rozumiem Davidovi z uuuuplne prveho puovodneho prispevku ze sniva o zalozeni vlastneho radia.

****** (neregistrovaný, 85.248.74.xxx)
****** (neregistrovaný, 85.248.74.xxx)
30.11.2018 05:34
0
0
Re: Rastaman

Som rád, že máš tak vysoké IQ. Dosiahol si úroveň hojdacieho koníka. Blahoželáme .

Ani nevieš o kom píšeš. Preto sa tak bavím.

PS: Skús sa doučit skloňovanie. V každom príspevku máš niekoľko chýb narozdiel od ostatných.

Palo (neregistrovaný, 95.102.244.xxx)
Palo (neregistrovaný, 95.102.244.xxx)
30.11.2018 03:36
0
0
rastaman

Inteligent sa trosku inak prejavuje, ako sa prejavujes Ty ;-) Ale tak ako si napisal, ze niekomu je dane, niekomu nie, nemozes za to :-)

rastaman
rastaman
29.11.2018 21:59
0
0
@****** (neregistrovaný, 85.248.74.xxx)

Tak, ako Ty nezodpovedáš za svoju podpriemernú inteligenciu, tak ja nenesiem vinu za tú moju, nadpriemernú. (Som však za ňu VĎAČNÝ.)

Je to voľbou Matky Prírody - nazýva sa to aj PRIRODZENÝ VÝBER.

Jednému je súdené pracovať rukami, inému zas MYSLIEŤ (často aj za iných).

;-)

PS: V poslednom príspevku Ti chýbajú 2 čiarky a použil si 1 nesprávnu spojku - dovedna 3 chyby v 1 vete. BRAVO! ;-)

Počúvanosť
pondelok, 15.7.2024
1.
21,12%   - 0,33%
2.
18,92%   + 4,00%
3.
10,55%   + 4,69%
4.
9,34%   - 1,54%
5.
7,56%   + 1,82%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 15.7.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
1.
15,90%   - 0,17%
2.
13,48%   - 0,58%
3.
9,99%   + 0,14%
4.
8,77%   + 0,25%
5.
7,42%   - 0,20%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
III. - V. etapa 2024
1.
31,0%   - 0,1%
2.
22,2%   + 0,1%
3.
21,4%   - 0,1%
4.
18,7%   + 0,2%
5.
16,0%   ± 0,0%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, III.-V./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
28. týždeň 2024 08.07.2024 - 14.07.2024
1.
Album
Imagine Dragons
Eyes Closed
2.
Album
Artemas
I Like The Way You Kiss Me
3.
Album
Cyril
Stumblin' In
4.
Album
Dasha
Austin
5.
Album
Benson Boone
Beautiful Things
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over