menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k téme Rádio Jemné

810 príspevkov
palino (neregistrovaný, 87.236.197.xxx)
palino (neregistrovaný, 87.236.197.xxx)
29.08.2006 17:11
0
0
Julka

Prepac, ale nemozem s tebou suhlasit, lebo moderator Chynoransky je jediny v tomto radiu, co hovori aj nieco ine, ako len tie dokoola nadiktovane slova a naviac sa mi paci aj jeho ranna sutaz pre posluchacov. Je to vyborna vec, len si ho vypocuj v pracovne dni.
:) CHYNO si vyborny,len tak dalej, drzim ti palce :)

Julka (neregistrovaný, 88.212.31.xxx)
Julka (neregistrovaný, 88.212.31.xxx)
29.08.2006 11:05
0
0
jemne melodie

Tak spolu s FM je to najhorsie radio, ake som pocula. 12 piesni za sebou, trapne a dookola priam naucene vety moderatorov Jurickovej a aChinoranskeho, obmielaju dookola to iste. To by tam hocikto mohol prist oderovat. Chyba tam kontakt s posluchacmi a suhlasim s tymi, co vravia, ze tu uz niet co pocuvat. Kultura upada, kazdy tu kazdeho kopiruje, radsej pocuvam ceske a zahranicne stanice, prevazne zamerane na hardrockovu hudbu a do Okey som pisala kritiku, lebo rusia Okeygold, tak nech sa spamataju, co robia a nie je pravda, ze tu pisu ludia z radia Vychod a ze su neschopni. Bolo to jedno z najlepsich radii na Slovensku. Jemne melodie su podrazom.

petE.R. (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
petE.R. (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
29.08.2006 09:15
0
0
:: Viera

Vieš Vierka, ono sa nájde vždy dosť poslucháčov, ktorí inklinujú k takým staniciam ako sú JM, Expres, teraz už aj "FUN" a nám ostatným zostanú len tzv. oči pre plač. Tie veľké rádiá pravdepodobne neskrachujú. Ja už tiež presedlávam na české stanice prípadne satelit, lebo tu si už nemám čo vybrať. Mnohí vravia, že naše rádiá sa snažia už navzájom diferencovať a hrajú každý niečo iné. No pokiaľ si zapnem jedno, druhé, či tretie rádio, a na každom ide nejaký Elán či potrhlá skladba "Woman in love" niekoľko krát denne, tak tomu tak nie je. Nech si hovorí kto chce čo chce. To že nejaké FUN sa odlišuje od Expresu nie je pravda, Fun hrá len viacej novšej hudby, ale veľa vecí sa dá nájsť aj na jednej, aj na druhej stanici. Ale to by som už odbočoval od témy. A najväčšia sranda je, že keď napíšeš príspevok napr. v takom duchu ako ja teraz, začne sa do Teba navážať množstvo prispievateľov čo značí, že tých poslucháčov staníc, o ktorých som písal v úvode je dostatočný počet :-)

Viera (neregistrovaný, 64.180.247.xxx)
Viera (neregistrovaný, 64.180.247.xxx)
28.08.2006 21:26
0
0
:o)

Uz som dlho necitala prispevky na tomto fore, ale musim sa priznat, ze ma potesilo citat prispevky ludi, ktori vedia co maju radi a vedia za to aj bojovat. Len nechapem preco vacsina zastavacov trapneho radia jeble... hm sorry jemne melodie sa vzdy podpisuje ako anonym. Ak mam nazor, aspon sa zan nehambim, nech je akykolvek. Ja som pocuvala radio B1 cez internet kazdy den v praci aj doma. Dnes uz neladim slovenske stanice vobec, lebo na nich nie je nic co by sa mi pacilo dlhsie ako 10 minut. Ako tu niekto spomenul, ludia maju dve moznosti - pocuvat alebo nepocuvat. Nastastie v dnesnej dobe je vdaka internetu a satelitnemu vysielaniu kopec inych moznosti. Ak slovenske radia konecne nezacnu pocuvat nazory posluchacov tak ich ani reklamy ani zazrak nezachrani a tych 95% pocuvanosti bude zalozeny na 100 ludoch, ktori pocuvaju. Bohuzial v dnesnej dobe ale vacsine a podnikatelov zalezi len na tom ako si napchat vrecka co najrychlejsie a pritom nepozeraju komu popri tom poskacu po hlave. Je to smutne, ale takto som si slobodne Slovensko nepredstavovala, ked som isla s ludmi do ulic v 1989.....

pavol (neregistrovaný, 87.197.118.xxx)
pavol (neregistrovaný, 87.197.118.xxx)
18.08.2006 14:36
0
0
jemne debilodie

radio vychod, vrat sa spat...! chybaju mi ludia z RV a akurat viem, xze Gabika Halicka robi na regine kosice....a to je vse... fuj jemne melodie

Boris (neregistrovaný, 217.73.23.xxx)
Boris (neregistrovaný, 217.73.23.xxx)
18.08.2006 13:24
0
0
že o čo nám ide?

Aspoň mne ide o to, aby tu pravidlá platili pre všetkých rovnako. Mňa by len zaujímalo, čo by urobila Rada pre vysielanie, ak by napr. Rádio MAX spolu s Rádiom Beta zmenili názov na BetaMAX a vysielali jednotný program založený na techno hudbe. Určite by hneď zasiahla. V prípade Jemných melódií toleruje hrubé porušovanie licenčných podmienok a zákona o vysielaní. Ide o to, že skupina okolo pána Lengyela zrušila Rádio Východ v tichosti bez vedomia licenčnej rady, dokonca aj názov Jemné melódie rada schválila až po jeho zavedení. To či sa deje je precedens do budúcnosti, keď si mediálne skupiny začnú so slovenským éterom robiť, čo sa im zachce bez ohľadu na akékoľvek pravidlá.

Palo (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
Palo (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
18.08.2006 11:39
0
0

Neviem ci robia klamstva na posluchacov ine radia, ale toto bolo take klamstvo, ktore zrusilo posluchacom styri radia.. Proste zobrali ludom ich oblubene stanice. V dnesnej dobe sa priznam, ze radia na Slovensku uz nie su take dobre, ako pred 5 rokmi.. Resp, uz to ktore som pocuval pravidelne zaniklo. Bolo to Forte. A pocuval som ho, pretoze mali kvalitny program, dobrych ludi, dobry playlist, nehrali stale dookola to iste, jednoducho sa snazili. No potom neskor uz upadali. Potom zanikli a prislo Naj, ktore tvorili prevazne ti isti ludia, ti sa dali tiez na zaciatku pocuvat. No tiez neskor zacali upadat. Az zanikli pre Jemne melodie. Dnes pocuvam striedavo Fm, Vivu a ine radio, ktore nebudem takto verejne opisovat:) Proste mam rad hudobnu rozmanitost od komercnosti az po undreground. Ale nemoze to byt dookola stale to iste, tie iste pesnicky. Lubia sa mi radia, ktore maju moderovane vysielanie, ze nehraju stale len hudbu, lebo radio by malo byt o informaciach a o zabave. Podla mna, clovek ktory chce pocuvat hudbu, tak si radsej zapne svoje oblubene CD, mp3 a pocuva to co chce, nemusi pocuvat co mu hra z radia. Takze asi tak:)

o co vam ide (neregistrovaný, 84.47.96.xxx)
o co vam ide (neregistrovaný, 84.47.96.xxx)
18.08.2006 10:34
0
0

a este nieco. je pravda ze moderatori mi vadia, lebo to fakt rusi celu tu atmosferu a dodnes nechapem preco vravia ze idu hrat 12 piesni za sebou ked su vzdy prerusene vstupmi. a nevravim ani to ze to mozem pocuvat dookola. ale pokial sa ucim alebo zaspavam mam to vzdy naladene. to je vsetko. a mozem sa ta opytat ake radio pocuvas ty a preco?

o co vam ide (neregistrovaný, 84.47.96.xxx)
o co vam ide (neregistrovaný, 84.47.96.xxx)
18.08.2006 10:32
0
0

povedz mi ktore radio nerobi klamstva a podvody na svojich posluchacov. len o nich nevies palo. sa spamataj

Palo (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
Palo (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
18.08.2006 10:03
0
0

Ty si asi riadne mimo... Tu nejde o radio Vychod, ale o dalsie tri radia. A ide tu o podvod, vdaka ktoremu toto radio vzniklo. Tak to, ze ti je jedno, ze ako radio vzniklo vlastne hovori o tom, ze ti nevadia klamstva a podvody.. To je dost smutne. A ked si pisal o tom, ze tu sedia a pisu ludia s radia Vychod, tak ja napriklad nemam absolutne nic spolocne s ludmi radia Vychod, ani s nikym v inom radiu a predsa tu pisem.. Takze tie blbosti, jemne povedane tu pises prave ty... Inak vazne nechapem, ako moze niekto vydrzat pocuvat stale dookola tie iste oblbovacne keci a stale tie iste pesnicky stale dookola.. Keby aspon vysielali rozmanitejsie pesnicky, ved je tolko pomalych pesniciek na svete a oni tocia stale dookola tie iste...

o co vam ide (neregistrovaný, 84.47.96.xxx)
o co vam ide (neregistrovaný, 84.47.96.xxx)
18.08.2006 08:51
0
0

neviem o co ide niektorym ludom. je mi jedno ako jemne melodie vznikli, hlavne ze je to radio pri ktorom sa da ucit, relaxovat a oddychovat. a to ze zaniklo radio vychod? je to mozno blbe, ale aj tak to radio viedli ludia, ktori boli neschopni a hrali sa na velkych programovych sefov a teraz su tak zakomplexovani lebo sa nemaju kde uchytit, ze cele dni sedia za pocitacom a vypisuju tu s prepacenim pic..... Uz sa spamataj pan XYZ a prijmi prehru, bol si nula v radiu vychod a dopadol si tak ako si sa spraval k inym. a trpeli pre teba viaceri.

ANTI-JM (neregistrovaný, 212.5.193.xxx)
ANTI-JM (neregistrovaný, 212.5.193.xxx)
16.08.2006 09:54
0
0
pre Borisa

konecne niekto kto nielen pise ale aj nieco robi. Tiez som uvazoval, ze dam podnet na Radu, ale bol som lenivy. Respekt! A co ti napisali? Budu to riesit alebo to zase skoncilo ako vsetko v tomto state?

Palo (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
Palo (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
16.08.2006 08:58
0
0
Ospravedlnujem sa Borisovi

Prepac Boris, som si ta pomylil s Branom.. :) Ten moj predchadzajuci prispevok bol pre Brana, Anonyma a LubosaTS

Palo (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
Palo (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
16.08.2006 08:56
0
0
Boris, Anonym, LubosTS

Sorry, nic v zlom, ale naozaj kto tu jediny trepe, tak ste to prave vy traja... Neda sa zastavat nieco, co vzniklo podvodom.. A teraz sa na to naozaj nepozeram, ako ufnukany, no keby bolo toto radio vzniklo legalne, ze by neboli predtym hlasali uplne ine, ako urobili, tak nikto by nemal nic proti.. Bol to podvod, tak si ho aspon nezastavajte!!!

brano (neregistrovaný, 85.135.134.xxx)
brano (neregistrovaný, 85.135.134.xxx)
16.08.2006 08:50
0
0

Rada je statny organ a maju zakonnu lehotu 30 dni, aby ti odpovedali. Na tvojom mieste by som to vyuzil a ak mas potvrdenie, ze si to poslal a neodpovedali Ti, sudil by som sa a ziadal odskodne ;)

Boris (neregistrovaný, 217.73.23.xxx)
Boris (neregistrovaný, 217.73.23.xxx)
16.08.2006 08:18
0
0
pre Braňa

Na Radu pre vysielanie a retransmisiu som podal podnet ešte v máji a netýkal sa iba Prešovskej kultúrnej agentúry, ale aj ďalších spoločností, pod ktorých licenciou vysielajú Jemné melódie. Od Rady som doteraz nedostal odpoveď, napísali mi iba o predĺžený zákonnej lehoty o jeden mesiac. Prešli už tri mesiace a Rada nekoná, rozhodne to tak nenechám.

brano (neregistrovaný, 212.55.248.xxx)
brano (neregistrovaný, 212.55.248.xxx)
16.08.2006 05:06
0
0
pre Borisa

A preco si doteraz o tom neinformoval Radu pre vysielanie a retransmisiu?

NoName (neregistrovaný, 87.197.184.xxx)
NoName (neregistrovaný, 87.197.184.xxx)
16.08.2006 01:30
0
0
k veci

Okrem toho čo tu bolo napísané súhlasím s väčšinou z vás, bol to podvod. No keď už chceli upokujúcúce rádio s pomalou hudbou, tak to časté jinglovanie opakujúce sa každú chvíľu už začína odrádzať reaxuchtivých poslucháčov. Rádio beží už ten piatok a oni stále ,,Na slovensku je nové rádio..." Otravné.

Ikser (neregistrovaný, 213.81.196.xxx)
Ikser (neregistrovaný, 213.81.196.xxx)
15.08.2006 22:41
0
0
Boris

Velmi dobre si to napisal. Jednoznacne suhlasim.

Boris (neregistrovaný, 87.197.102.xxx)
Boris (neregistrovaný, 87.197.102.xxx)
15.08.2006 22:18
0
0
čo tu niektorí trepete??

Súkromné rádio síce je o biznise, ale v prípade Jemných Melódií to bol podvod nielen morálny, ale aj právny. Najprv sa kvôli podmienke licenčnej rady tvárili ako programová sieť a zo dňa na deň je z toho nové rádio a to bez toho, aby Rada o niečom vopred vedela.
V prípade Prešovskej kultúrnej agentúry, ktorá je držiteľom licencie ex. Rádia Východ navyše stále platí podmienka 49%-ného podielu vlastnej tvorby. Táto podmienka je už tri mesiace zásadne porušovaná, navyše Rada ani neodsúhlasila zmenu názvu stanice, ani programových podielov (napr. spravodajstvo). Za takéto bezprecedentné porušovanie licenčných podmienok už mala byť Radou dávno odobraná licencia Prešovskej k.a. a vyhlásené nové výberové konanie.
Rada však nekoná a tým podkopáva svoju autoritu, dopustila tu mediálne eldorádo, keď tu existuje asi 6 celoplošných staníc, ktoré sú si navlas podobné a nie sú prínosom pre slovenský éter, rozmanitosť úplne zanikla. V tomto regulačný orgán zlyhal na plnej čiarej a svojou nečinnosťou dopustil takúto degeneráciu na rozhlasovom trhu.
Nie som jeden z tých, ktorí tu len vyplakávajú, ale snažím sa proti takýmto svinstvám aj niečo robiť, ale už som musel napísať, ako to je, a to je len časť.

THE CHEMICAL BROTHERS (neregistrovaný, 195.28.86.xxx)
THE CHEMICAL BROTHERS (neregistrovaný, 195.28.86.xxx)
15.08.2006 21:03
0
0

je kratko pred pol 9 vecer.pocuvate jemne melodie vecer,viac hudby a menej slov.rano po 5 mozete pocuvat jemne melodie rano,viac hudby a menej slov.teraz si pustime whitney houston.to bol blok informacii dnes pred pol 9

brano (neregistrovaný, 85.135.128.xxx)
brano (neregistrovaný, 85.135.128.xxx)
15.08.2006 15:12
0
0
Biznis - to ano.

Z ekonimickeho / biznisoveho hladiska sa uskutocnil standardny ukon. Prisiel solventnejsi majitel, odkupil firmu, prepustil zamestnancov, zamestnal svojich zamestnancov, prip. tych najvyhovujucejsich, ktorych prijal predchadzajuci zamestnavatel. Zmenil smerovanie firmy podla toho, ako hovori plan. Z moralneho hladiska je to moralny podvod a eticke mierne zlyhanie. Podvod na posluchacoch. Ti boli zvyknuti na iste medium, isty format. Majitel neskupoval len podniky, ale skupoval aj posluchacov. Co z toho vyplyva? Tento ukon ma viac rozmerov. Noveho majitela zaujimal len ten prvy - ekonomicky - biznis. Je to o obchode. Posluchaci maju dve moznosti: a) pocuvat, b) nepocuvat.

Anonym (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
Anonym (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
15.08.2006 11:46
0
0
mudrujucim

Rádio je firma ako každá iná a jej majiteľ si s ňou môže robiť čo chce, na tom nie je nič nenormálne. Napĺňa svoj biznisplán na základe niečoho. V tomto pripade je to mapping study. Keď sa dejú zmeny a upravuje smerovanie ktorejkoľvek inej firmy tiež to riešite a dávate svoje "odborné" stanovisko plné demagógie a nezmyslov?:)

Palo (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
Palo (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
15.08.2006 09:29
0
0

Tento priklad je uplne od veci.. Ihrisko sa neda porovnat s radiom. Alebo si myslel ihrisko trebars v No camp v Barcelone? Ak by niekto postavil na tomto ihrisku supermarket, tak to by si videl, kde vsade by sa o tom pisalo...
Inak vazne sa vam cudujem, ze vam je tak velmi tazko pochopit a vzit sa do ludi, ktori mali nieco velmi radi a zrusili im to... Sa vam cudujem, ze to neviete pochopit..!

LuboTS (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
LuboTS (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
15.08.2006 09:09
0
0

Keď sa niekde na mieste kde bolo ihrisko postavil supermarket, neviem či niekto chodil do diskusií a pol roka písal ako mu to ihrisko chýba.

Počúvanosť
pondelok, 15.7.2024
1.
21,12%   - 0,33%
2.
18,92%   + 4,00%
3.
10,55%   + 4,69%
4.
9,34%   - 1,54%
5.
7,56%   + 1,82%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 15.7.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
1.
15,90%   - 0,17%
2.
13,48%   - 0,58%
3.
9,99%   + 0,14%
4.
8,77%   + 0,25%
5.
7,42%   - 0,20%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
III. - V. etapa 2024
1.
31,0%   - 0,1%
2.
22,2%   + 0,1%
3.
21,4%   - 0,1%
4.
18,7%   + 0,2%
5.
16,0%   ± 0,0%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, III.-V./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
28. týždeň 2024 08.07.2024 - 14.07.2024
1.
Album
Imagine Dragons
Eyes Closed
2.
Album
Artemas
I Like The Way You Kiss Me
3.
Album
Cyril
Stumblin' In
4.
Album
Dasha
Austin
5.
Album
Benson Boone
Beautiful Things
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over