Rozhlasová rada bude v stredu pokračovať v tretej voľbe generálneho riaditeľa Slovenského rozhlasu. V poradí druhé kolo voľby sa začne v zasadačke generálneho riaditeľa SRo v sídle rozhlasu na Mýtna ulici v Bratislave o 11:30. Kandidáti predstúpia pred radu v poradí, ktoré určil žreb, prvá bude Miloslava Zemková, následne po nej Michal Dzurjanin, Hilda Gajdošová a Milan Materák. Po zodpovedaní otázok nasleduje rozprava rady bez účasti kandidátov a následne hlasovanie. Kandidát, ktorý získa dvojtretinovú väčšinu hlasov všetkých členov rady sa stane generálnym riaditeľom SRo.
Ak žiadny z kandidátov nezíska aspoň 10 zo 14 hlasov členov rady, hlasovanie sa v ten istý deň po diskusii jedenkrát zopakuje. Rada je v 3. voľbe ochudobnená o jeden hlas, keďže na šéfa verejnoprávneho rozhlasu kandiduje i jej predseda Dzurjanin. Do opakovaného hlasovania postúpi ten uchádzač, ktorý získa najmenej štyri hlasy. Ak rada nezvolí šéfa SRo ani v druhom kole voľby, vyhlási do piatich dní novú voľbu.
Do druhého kola tretej voľby generálneho riaditeľa SRo postúpili štyria zo 14 kandidátov - ekonomická riaditeľka SRo a štatutárna zástupkyňa SRo Hilda Gajdošová, predseda Rozhlasovej rady Michal Dzurjanin, exriaditeľ STV Milan Materák a bývalá starostka bratislavského Starého Mesta Miloslava Zemková. V tajnom hlasovaní o tom rozhodlo 13 z 14 členov Rozhlasovej rady. Na prvom kole voľby sa nezúčastnila členka rady Mária Hlucháňová. Zemková získala najviac - 4 hlasy, Gajdošová, Dzurjanin a Materák získali zhodne po 3 hlasy.
Projekty rozvoja a riadenia SRo na roky 2006 až 2010 štvorice kandidátov sa zhodujú v tom, že rozhlas - najmä jeho program a hudbu treba zmodernizovať a omladiť. Zemková by okrem iného chcela pritiahnuť viac tridsiatnikov, rozhlas by mal podľa nej poskytovať širší dopravný servis. O rušení okruhov by uvažovala až v roku 2008. Financie na vyrovnanie približne 250-miliónovej straty SRo by chcela získať aj z fondov EÚ, zmenou vnútornej štruktúry SRo, snahou odbremeniť SRo od DPH a prehodnotila by zmluvy s autorskými zväzmi - SOZA, Slovgram a OZIS.
Gajdošová by zas chcela pritiahnuť viac poslucháčov od 29 do 45 rokov. Presadzovala by zmenu platenia koncesionárskych poplatkov, zmeny v zákone o SRo a nové pravidlá platenia DPH pre rozhlas. Úspory by podľa nej priniesla aj výstavba spoločnej budovy pre STV a SRo, prípadne aj pre štátnu tlačovú agentúru TASR. Je za zachovanie piatich okruhov SRo, zahraničné a internetové vysielanie by zlúčila.
Dzurjanin svoj projekt postavil na posilnení verejnoprávneho poslania rozhlasu. Rádio Slovakia International by spojil do jedného celku s Rádiom Inet a rozšíril by internetovú stránku SRo. Okruhy rušiť nechce. Okruhové riadenie by zmenil na producentské centrá. V SRo by sprísnil finančnú kontrolu, chcel by získať viac z reklamy a objednávky štátu na programy vo verejnom záujme.
Materák by v prípade svojho zvolenia za riaditeľa SRo zrušil Rádio_FM, pre jeho nízku počúvanosť a vysoké náklady. Kvalitné hudobné programy by presunul na Rádio Devín alebo na Rádio Regina. Dostať rozhlas zo straty by chcel najmä zavedením novej reklamnej a obchodnej stratégie a presadením zmeny zákona o koncesiách.
Rada posunula do tretej voľby šéfa SRo spolu 14 kandidátov. Okrem tých, čo postúpili sa o kreslo riaditeľa rozhlasu uchádzali - bývalý novinár, redaktor SRo a manažér Ján Nemec, bývalá rozhlasová dramaturgička Oľga Janíková, niekdajší vedúci v Československom rozhlase Alojz Špaček, exriaditeľ SRo Jaroslav Rezník, ktorý však odstúpil, tiež šéf zahraničného vysielania SRo Ladislav Kubiš, manažér Roland Keťko, divadelný a filmový vedec Andrej Obuch, bývalý šéf Rádiokomunikácii Gabriel Szántó, manažér Ján Derďák a manažér Emil Eštok.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.