Komplexné informačné vysielanie o doprave na Slovensku, prejazdnosti, aktuálnych problémoch, haváriách a ďalšie informácie by mal najneskôr v septembri priniesť projekt Zelená vlna na vlnách rádií Slovenského rozhlasu. Projekt by sa mal spustiť postupne na všetkých rádiách SRo. Začne sa s Rádiom Slovensko a postupne sa vysielanie Zelenej vlny prenesie na rádiá Regina, FM a Patria. Médiá o tom informovala generálna riaditeľka SRo Miloslava Zemková. Zelená vlna je podľa jej slov systém, do ktorého sa Slovenský rozhlas začlení aj na základe vládneho uznesenia o príprave Národného systému dopravných informácií a SRo bude jeho súčasťou. V súčasnosti sa rozhlas pripravujeme na túto fázu, vytvára tím spolupracovníkov, programovú štruktúru, technologické a softvérové výstupy tak, “aby sme mohli okamžite po spustení tohto veľkého projektu do neho vstúpiť,“ povedala Zemková.
Rozhlasová rada sa touto témou zaoberala na neverejnom zasadnutí. Podľa Zemkovej to bolo preto, že “informácie sú strategicky citlivé, nebolo možné ich prezentovať verejne“. Za problém považuje aj používanie značky “Zelená vlna“ jedným slovenským licencovaným, teda súkromným rádiom. Na značku “Zelená vlna“ má od roku 1993 práva verejnoprávny Český rozhlas, ktorý ju získal po rozdelení Československého rozhlasu tak, ako SRo získal práva k názvu relácie “Pozor zákruta!“. “My sme získali od Českého rozhlasu, ktorý má Zelenú vlnu registrovanú na použitie v celej Európe, licenciu pre použitie na území Slovenskej republiky. Riadne sme ju ohlásili na Úrad priemyselného vlastníctva SR a v marci tohto roku nám ju úrad zaregistroval. O dva mesiace neskôr, v máji tohto roku, registroval značku Zelená vlna Rádia Okey pre tie isté tovarové a službové kategórie, pre licencovaný subjekt,“ uviedla pre médiá Zemková. Preto podľa nej v súčasnosti podnikajú právne kroky na doriešenie tohto problému, “ktorý naozaj za problém považujeme“. Český rozhlas o situácii podľa šéfky SRo vie a právnici oboch verejnoprávnych rozhlasov aktívne spolupracujú. Pokiaľ SRo sa môže obrátiť na slovenský úrad priemyselného vlastníctva, Český rozhlas tento problém môže riešiť na medzinárodnom úrade priemyselného vlastníctva [Medzinárodný úrad Svetovej organizácie duševného vlastníctva v Ženeve, poznámka redakcie], konštatovala. SRo sa nechce súdiť. “Samozrejme, že sa chceme tomu vyhnúť,“ zdôraznila Zemková s tým, že je zástankyňou filozofie - radšej dohody než súdne spory. Rádio Okey je právoplatným vlastníkom značky Zelená vlna Rádia Okey. “Táto značka je dostatočne odlišná práve použitím slovného spojenia Rádio Okey, na základe čoho predpokladám, že úrad nám značku zaregistroval,“ povedal v reakcii na tvrdenia SRo výkonný riaditeľ Rádia Okey Bob Koštanský. Ako sa ďalej uvádza v reakcii rádia na vyjadrenia generálnej riaditeľky SRo Miloslavy Zemkovej, Rádio Okey podalo prihlášku na Úrad priemyselného vlastníctva na zaregistrovanie ochrannej známky Zelená vlna rádia Okey 11. júna 2008. O necelý rok, 13. mája 2009, rádio dostalo od úradu osvedčenie o registrácii ochrannej známky v znení “Zelená vlna Rádia Okey” s dátumom zápisu 5. máj 2009. Od 1. júna začalo túto platnú ochrannú známku používať vo svojom vysielaní.
V rámci projektu Zelená vlna bude SRo, na rozdiel od súkromných rádií, okrem iného poskytovať navyše službu RDS-TMC [Radio Data System - Traffic Message Channel]. Podľa technického riaditeľa SRo Róberta Oravca to znamená, že k zvukovej podobe Zelenej vlny vo vysielaní Slovenského rozhlasu pridajú ešte dátovú službu TMC, ktorá je šírená prostredníctvom systému RDS. “Je to vysielanie dynamických údajov pre navigačné systémy v automobiloch. Poslucháči alebo vodiči budú môcť okamžite prijímať aktuálne dopravné situácie, ktoré vznikli v danom momente, čiže nehody, rýchle uzávierky, kalamitné situácie, ktoré sa nedajú zaniesť do mapových podkladov pre navigačné systémy.“ SRo sa dlhodobo snaží zlepšiť svoje dopravné spravodajstvo. Splniť tento cieľ má práve projekt Zelená vlna.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.