Vedenie verejnoprávneho Rozhlasu a televízia Slovenska (RTVS) je spokojné so zlepšovaním spravodajstva televízie. Niektorí členovia Rady RTVS tento trend potvrdzujú, upozorňujú však, že pozornosť treba venovať aj rozhlasovému spravodajstvu. Generálny riaditeľ RTVS Václav Mika počas dnešného rokovania Rady RTVS konštatoval, že je spokojný so stúpajúcim trendom dôveryhodnosti a sledovanosti spravodajstva RTVS, najmä jeho televíznej časti. Potvrdzujú to viaceré prieskumy. “Smer je dobrý, ale do cieľa je ešte ďaleko,“ povedal v diskusii o spravodajstve RTVS predseda Rady RTVS Igor Gallo. Podľa neho spravodajstvo v rozhlase stagnuje, ide cestou späť, naproti tomu spravodajstvo televízie sa zlepšuje. V rozhlasovom spravodajstve sa “vyskytuje veľa situácií, ktoré nie sú verejnoprávne“, konštatoval počas rokovania Gallo.
Šéf RTVS Václav Mika na kritiku zareagoval s tým, že cieľom jeho manažmentu je vytvoriť spoločné spravodajstvo – televíznej aj rozhlasovej časti RTVS, čo by mohlo vyriešiť množstvo problémov. “Stálo by za zváženie pouvažovať o fungujúcej organizačnej štruktúre, viditeľne tá agenda je tak veľká, že nemôže stáť na jednom človeku,“ dodal po Mikovom komentári medzi iným Igor Gallo a zdôraznil, že nechce zasahovať do kompetencií vedenia RTVS. “Všetky veci, ktoré zazneli v diskusii, nám chodia e-mailom každý deň,“ doplnil šéf spravodajstva RTVS Lukáš Diko, podľa ktorého aj v “rozhlase sa musíme posunúť ďalej“. Počas diskusie o spravodajstve niektorí členovia Rady RTVS zdôraznili tiež potrebu zaistenia objektívneho informovania o dianí na Ukrajine. Uvedomujú si komplikovanosť situácie, no poukazujú na potrebu vyváženého informovania.
Rada sa dnes venovala aj tzv. inštitútu prázdneho kresla. Lukáš Diko upozornil, že cieľom spravodajstva a publicistiky je ponúknuť ku každej téme minimálne dva rôzne názory. Sú však situácie, keď hostia v diskusii potvrdia účasť, ale krátko pred reláciou ju zrušia a neprídu. V takom prípade moderátor na túto situáciu upozorní na úvod aj na záver diskusie a snaží sa zastávať v diskusii opozičný názor. Podľa generálneho riaditeľa takéto pravidlo uplatňuje väčšina členov Európskej vysielacej únie (EBU). V RTVS sa však vždy snažia urobiť všetko preto, aby sa takejto neštandardnej situácii vyhli.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.