Keby Radio CDI ešte žilo, malo by okrúhlych 25. „Ako keby to bolo včera“, vracia sa v spomienkach jeden z niekdajších moderátorov. Spolu s ďalšími kolegami sa v piatok stretli v jednej viedenskej kaviarni. Pri pive a pohárikoch viedli nekonečné debaty o tom, ako to vtedy bolo. Radio CD International bola rakúska firma. Keďže v prvej polovici 90-tych rokov v Rakúsku ešte neboli povolené súkromné rádiá, západní susedia prišli vysielať zo Slovenska. V pyramíde Slovenského rozhlasu si prenajali štúdio, na Kamzíku vysielač a na známej frekvencii 101,8 začali vysielať po nemecky pre Viedeň a región medzi Viedňou a Bratislavou.
Úplne prvé správy vysielal správár Thomas Gauss. „Veru som mal aj trému“, smeje sa veselý chlapík, ktorý má dodnes doma starú reportážnu DAT-ku z tých čias. Samozrejme, na stretávku si ju priniesol so sebou aj s pôvodným mikrofónom so starým ošúchaným logom rádia. „Boli to krásne časy. Najnáročnejšie bolo dochádzanie do Bratislavy, ale tú robotu by som vtedy za nič nevymenil“, vysvetľuje Thomas a s kolegami sa zhodne v tom, že všetci boli jeden skvelý tím.
Moderátori boli z Rakúska, no veľká časť pracovníkov, napríklad technici, boli Slováci. Za mixom sa striedala aj technička Viera Dobrovodská. Do rakúskeho rádia sa dostala celkom náhodou. „Oslovil ma šéf technikov, že vzniká nové rádio pre Rakúsko, aby som tam prišla robiť. Hovorím mu, že veď neviem vôbec po nemecky. On mi na to, že – naučíš sa. Tak som sa veľmi rýchlo naučila aspoň základy a zobrali ma,“ rozpráva Vierka, ktorá prežila v CDI celých 6 rokov – od začiatku až po koniec.
Stretávku si nenechali újsť skutočné legendy tohto rádia. Prišiel napríklad prvý programový riaditeľ a jeden z otcov rádia Gotthard Rieger, známy moderátor Alexander Oth, či jeden z manažérov CDI a terajší šéf Hitradia Ö3 Georg Spatt. Podebatovať prišiel aj neskorší investor a jeden z posledých spolumajiteľov rádia Richard Lugner, ktorý patrí medzi najznámejších rakúskych podnikateľov a v krajine je mediálnou celebritou. „Zničila nás vtedajšia politika na Slovensku“, povzdychol si.
Radio CDI vysielalo s menšou prestávkou a zmenou frekvencie do 3. 9. 1996. O dva roky neskôr Rakúsko prijalo nový vysielací zákon, ktorý povoľoval aj súkromné rádiá. Hoci CDI potom mohlo začat vysielať aj z Rakúska, rádio už viac neožilo. Tím sa rozpŕchol. Niektorí išli do nových súkromných rádií či do Ö3, ďalší pokračovali mimo rádií. „Boli to moje najkrajšie pracovné roky“, nadhodila Vierka Dobrovodská, ktorá sa potom na ďalšie roky udomácnila v Rock FM rádiu.