Najväčšie riziko nastáva v prípadoch, kedy je vykonávaná analýza na úzkej cieľovej skupine (napr. gazdiná v Bratislave vo veku 25 - 45 rokov s deťmi do 2 rokov). Presnosť odhadov závisí práve na veľkosti cieľovej skupiny. Zatiaľ čo výsledky analýz na celej vzorke sú zaťažené štatistickou chybou v rade jednotiek percent, analýzy na vzorke 200 respondentov poskytujú skôr orientačné odhady zaťažené vysokou mierou nepresnosti, a z tohto dôvodu analýzy na vzorkách rádovo jednotiek respondentov prestávajú mať zmysel. Miera spoľahlivosti závisí aj na početnosti javu vo vzorke. Čím nižšia je početnosť javu vo vzorke, tým menšia je jeho vierohodnosť.
V odbornej literatúre je možné nájsť pre výpočet odhadu intervalu spoľahlivosti vzorec (np - 1,96*s, np + 1,96*s), kde np je údaj v projekcii na populáciu, N je rozsah vzorky, K je veľkosť populácie a s2 = ( np * (K - np) ) / N .
Všeobecne sa odporúča stanoviť hranicu tak, aby odchýlka nebola väčšia ako asi tretina vlastného odhadu. Preto vo zverejnených výsledkoch nie sú uvedené ukazovatele s odhadovanou sledovanosťou pod 40 tisíc poslucháčov, v ročných dátach národného prieskumu MML-TGI ukazovatele dosahujúce menej ako 20 tisíc ľudí.