RTVS
Verejnoprávny Rozhlas a televízia slovenska sa prihlásil o dve frekvencie - Košice 102,5 a Prešov 102,7 MHz. Pokiaľ by tieto frekvencie získali, tak by na nich chceli šíriť svoje dva okruhy - cez deň Patriu a od večera do rána Devín.
Rádio Expres
Rozhlasový líder Expres sa prihlásil o 7 frekvencií. Z nich si jednu koordinovali sami a zvyšné sú po iných vysielateľoch. Požiadali aj o také miesta, kde už majú signál. Frekvencie, o ktoré sa prihlásili, však majú lepšie technické parametre a poslucháčom by priniesli lepší komfort. Pri troch frekvenciách by išlo o výmenu za existujúce - v Spišskej Novej Vsi, Brezne a Žarnovici.
Rádio Goldies
Nový žiadateľ - FM media s.r.o. žiada o 13 frekvencií. Táto spoločnosť je prepojená na spoločnosť Sity Media, s.r.o., ktorá je držiteľom licencie na bratislavské Rádio Sity. Nové rádio by sa malo volať Goldies. Spoločnosť zastupoval Rastislav Lehotský. Radným pripomenul svoje niekdajšie rádio Best FM. Povedal, že keď ho v roku 2011 predal, bol to z jeho strany nepremyslený krok a toto rádio mu chýba. Z jeho slov a tiež z názvu stanice vyplýva, že by malo ísť opäť o "oldies" rádio. Cieľovka projektu je 50+, "ktorá využíva výdobytky farmaceutického priemyslu a sociálnej poisťovne," povedal Lehotský. Správy budú tiež zamerané na starších poslucháčov. Na spustenie vysielania by vedeli využit pôvodú technológiu, ktorá im ostala nevyužitá po predaji Best FM. Projekt má finančne vykryť investor, ktorý si neželá byť menovaný, takže jeho meno na prezentácii neodznelo. V prípade udelenia licencie chce autor projektu požiadať o výnimku z kvôt na novú slovenskú hudbu, nie staršiu ako 5 rokov. Ak by ju však od rady nedostali, tak Lehotský poznamenal, že "viem si predstaviť, že v každej hodine by mohla byť aj jedna super nová pesnička, aj tí dôchodcovia si môžu zatrsať".
Rádio 7
Ekumenické Rádio 7 už 10 rokov vysiela na viacerých frekvenciách po celom Slovensku. Nakoľko mu končí licencia, vysielateľ T.W.Rádio s.r.o. znovu požiadal o všetky svoje doterajšie frekvencie a okrem nich si skoordinoval frekvenciu 103,6 MHz v Nitre. Stanica je široko zameraná na rôzne menšinové cirkvi na Slovensku, no počúvajú ju aj ľudia z katolíckeho prostredia. Žije z finančných darov a príjmov z reklamy.
Michael Schwarz - Rádio Portus
Michael Schwarz vlani získal dve frekvencie na literárne a umelecké Rádio Portus. Dodnes ich ale nerozvysielal. V jesennom výberovom konaní žiadal o ďalšie frekvencie. Svoju žiadosť však stiahol. Rade pre vysielanie a retransmisiu oznámil, že o frekvencie bude žiadať niekedy v budúcnosti ako právnická osoba.
Rádio Aetter
Študentské rádio Aetter, ktoré už niekoľko rokov vysiela cez internet z Trnavy, chce ovládnuť aj FM-éter. Požiadalo o doteraz nevyužívanú trnavskú frekvenciu 107,2 MHz. Zástupca žiadateľa, spoločnosti EJ, s.r.o. Andrej Brník pred radou povedal, že sú pripravení aj na terestriálne vysielanie. V Trnave majú k dispozícii dve štúdiá a vysielanie by aj potom pripravovali študenti. Vedie ich niekdajšia dlhoročná televízna a rozhlasová moderátorka Andrea Bugošová. Príprava je mimoriadne dôkladná. Prváci najskôr v prvom semestri prechádzajú výcvikom, učia sa písať vstupy a prejav. V druhom semestri vysielajú "do steny." Až neskôr idú aj do vysielania. Rádio Aetter by nemalo problém ani s naplnením kvôt na slovenskú hudbu.
SUB FM
Pred radu predstúpil nový žiadateľ Automation & Business, s. r. o. Firmu zastupoval Erik Petlák. Jeho zámerom je spojiť všetky univerzity v Trnave a vytvorít program SUB FM. Priamo priznal, že by chcel spolupracovať aj s Rádiom Aetter, ktoré taktiež žiada o túto frekvenciu. Petlák aj so svojim kolegom - spoluautorom projektu - sa dlhé roky pohybuje v hudobnej brandži a spolupracuje s mnohými hudobnými producentmi. Najmä takými, ktorých tvorba nemá šancu preraziť v slovenských komerčných rádiách. Práve im by obaja chceli dať priestor vo vysielaní SUB FM.
Rádio WOW
Už niekoľko rokov vysielajúce Rádio WOW požiadalo o ďalšie frekvencie. Regionálne rádio z Trenčína chce rozšíriť svoje vysielanie do ďalších miest v Trenčianskom a Nitrianskom kraji. Žiada aj o nitriansku frekvenciu 90,6 MHz po rádiu One, hoci WOW už v Nitre vysiela na 93,6 MHz. Dôvod je ten, že ich terajšia frekvencia má len 50 Wattov, pričom tá, o ktorú žiadajú, má až 250 Wattov. V prípade pridelenia 90,6 by svoju terajšiu 93,6 vrátili. Okrem svojho hlavného štúdia v Trenčíne má WOW aj druhé štúdio v Nitre a tým pádom je jediným regionálnym rádiom, vysielajúcim z mesta pod Zoborom.
SKY Rádio
SKY Rádio, pôvodne ako prešovské lokálne rádio, sa v posledných rokoch rozšírilo do viacerých miest východného Slovenska. Momentálne ho počuť na piatich frekvenciách. V rozširovaní chce pokračovať ďalej a tak sa SKY Rádio teraz uchádza o frekvenciu 89,7 MHz v metropole Zemplína v Michalovciach.
Rádio Šírava
Rádio Šírava pôvodne začalo vysielať vlani na frekvencii 89,7 MHz. O túto však pre administratívnu chybu prišlo. Namiesto toho stanica požiadala o novú frekvenciu 93,9 MHz, ktorú v tomto roku aj rozvysielala. Vysielateľ POWER DEVELOPMENT s.r.o. teraz znovu požiadal o 89,7 MHz aj napriek tomu, že 93,9 MHz má vyšší výkon. Zástupcovia stanice pred radou vysvetlili, že problém je v polarizácii. Kým 89,7 mala vertikálnu polarizáciu, 93,9 má horizontálnu. Podľa prevádzkovateľov rádia je oveľa lepšia vertikálna polarizácia kvôli tomu, že dnes sa už rádio počúva najmä v aute. Autá majú antény polarizované vertikálne. Okrem toho, aj v praxi ju bolo lepšie počuť v meste. A ešte jeden dôležitý dôvod - 93,9 MHz koliduje s rovnakou silnou ženevskou frekvenciou z Maďarska. Preto sa Rádio Šírava chce vrátiť na svoju pôvodnú "osemdesiatdeväťsedmičku". V tom prípade by 93,9 MHz prekoordinovali do Vranova nad Topľou. Okrem toho sa chcú rozšíriť aj do Košíc a do Prešova. V krajských mestách vidia prevádzkovatelia väčšiu šancu na príjmy z reklamy.