Ako ďalej informuje, EP plánuje spolufinancovať multimediálne projekty v oblasti televízie, rozhlasu, online alebo tlače, ktoré by mali poskytnúť občanom nestranné a faktické informácie o EP a vplyve jeho rozhodnutí na životy ľudí. Výsledkom by mali byť pravidelné, dôveryhodné a vyvážené informácie o EP, dostupné čo najväčšiemu počtu Európanov v súlade s geografickou vyváženosťou, ktoré podporujú širokú diskusiu o EÚ. Cieľovou skupinou sú európski občania, ktorí očakávajú od EÚ riešenia najmä v súvislosti s pandémiou Covid-19 a tiež občania, ktorí sa zaujímajú o dianie v rámci EÚ.
Vybrané médiá by mali produkovať dôveryhodný a vyvážený obsah minimálne v jednom z oficiálnych jazykov EÚ, so zameraním na legislatívne a politické priority Európskej únie napríklad príspevok Európskej únie (EÚ) v boji proti Covid-19 a jeho ekonomickým a sociálnym dopadom, Konferencia o budúcnosti Európy, Európsky ekologický dohovor či Európska digitálna agenda, adaptovaný na situáciu po pandémi Covid-19. Kľúčovými kritériami v grantovej výzve budú dosah projektu, sledovanosť a zásah cieľovej skupiny. Projekty by mali byť multimediálne a miera spolufinancovania projektov je maximálne 80 percent. Projekt by mal trvať maximálne 20 mesiacov, pričom začať by mal najskôr v októbri 2020 a skončiť najneskôr 30. júna 2022.
Uzávierka podávania žiadostí je do 31. júla 2020 a výsledky budú známe v septembri 2020, pričom podpis grantových dohôd sa uskutoční v septembri/októbri 2020. Bližšie informácie o grantovej výzve sú zverejnené na webe a požadované prílohy k projektu sú dostupné TU.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.