Hosťom Nory Gubkovej v Rádiu Slovensko bude už v utorok 16. novembra po 13.00 h jeden zo študentských lídrov prvého pochodu proti komunistickému režimu, ktorý bol v predvečer 17. novembra 1989 v Bratislave, Radoslav Števčík. Porozpráva tiež o tom, prečo je potrebné, aby hlas mladej generácie bolo počuť aj dnes. V stredu 17. novembra ráno po 8.00 ho bude Roman Bomboš hovoriť s predstaviteľmi 17. novembra 1989 o vtedajších udalostiach a ich význame. Ďalšími hosťami budú historička Vlasta Jaksicsová, prognostik Pavol Kárász, líder českých študentov Jan Bubeník a lídri slovenského študentského hnutia z Novembra 1989. K novembrovému výročiu sa vrátia aj Kontakty večer po 20.00 h, v ktorých sa Eva Sládková bude budovaniu pamäti národa s predstaviteľmi o. z. Post Bellum a Ústavu pamäti národa.
Rádio Regina pripravilo na stredu 17. novembra po 12.00 h Hudobné poludnie – Made in ´89 – hudobno-slovnú reláciu o populárnych skladbách z domova i zo zahraničia, ktoré boli vydané v roku 1989. Mnohé z nich v rozhlasovom éteri znejú dodnes. O 14.30 h je pripravená rozhlasová hra pre deti a mládež Denník Nežnej, spracovaná podľa rovnomennej knihy Viliama Klimáčka. Dielov v skratke zachytáva prelomové obdobie udalostí roku 1989. Po 20.00 h v rámci Národnostno-etnického vysielania Regina ponúkne besedu s Michalom Kaliňákom, ústredným riaditeľom Kancelárie ZMOS, témou bude vývoj severovýchodného Slovenska po Novembri 1989 z pohľadu samosprávy a o 22.00 h sa poslucháči môžu tešiť na rozhlasovú hru M. Materákovej Ružový bidet zo seriálu Čakanie na Nežnú. Zachytáva obdobie pred príchodom revolučných zmien. Po nej o 22.30 h nasleduje rozhlasová hra Evy Borušovičovej Otec vlasti z cyklu Dozvuky Nežnej, približujúca obdobie 90. rokov, poznačené dynamickými spoločenskými zmenami po Novembri ´89.
Regina Stred okrem toho po 11.00 h uvedie premiéru relácie Zakázané. Priblíži v nej rozmer slobody na pozadí zakázaných kníh v rôznych časových obdobiach. Na jednotlivé zoznamy zakázaných publikácií či spisovateľov nahliada autor Marcel Páleš so zástupcom rímskokatolíckej cirkvi, knihovníckeho sveta, sveta literárnej obce, ale aj zástupcom právnickej fakulty – nechýba tak duchovný ani svetský pohľad. Okrem toho sa poslucháči môžu tešiť na rozhovor s Františkom Neupaerom - historikom Ústavu pamäti národa – o novembrových udalostiach, súvislostiach, osobnostiach i o tom, čo sa dialo v ďalšom období. Prinesie tiež názory obyvateľov stredného Slovenska na to, ako vnímame "ponovembrové" zmeny v súčasnosti.
Regina Východ ponúkne poslucháčom pohľad na najväčšie revolučné udalosti v dejinách 17. novembra. Odpovede na otázky aký mali revolúcie priebeh a prečo sa väčšina z nich skončila neúspechom zaznejú v rozhovore s historikom Ondrejom Glodom po 11.00 h. Okrem toho v programe národnostného vysielania na vysielačoch Rádia Regina Východ zaznie 17. novembra o 20.05 h aj Beseda s NEV s Michalom Kaliňákom, ústredným riaditeľom Kancelárie ZMOS, témou bude vývoj severovýchodného Slovenska po Novembri 1989 z pohľadu samosprávy.
Rádio Devín sa bude venovať výročiu v rámci prúdového vysielania a večer uvedie premiéru jednej z častí dramatického seriálu Milenium, ktorý je pokračovaním dramatických seriálov Čakanie na Nežnú a Dozvuky Nežnej, konkrétne rozhlasovú hru Daniely Kapitáňovej 333.
Rádio_FM si výročie 17. novembra pripomenie cez niekoľko fíčrov s obsahom archívnych materiálov.
Rádio Slovakia International odvysiela spomienky bývalých študentov FiF UK v Bratislave, priamych aktérov novembrových revolučných udalostí, a ich hodnotenie z dnešného pohľadu, ako aj názory sociologičky Silvie Porubänovej a politologičky Sone Szomolányi, čo priniesol November ´89 ľuďom na Slovensku. V relácii Samizdat ako nástroj slobody slova poskytne rozhovory s Jánom Šimulčíkom, predsedom o. z. samizdat.sk a iniciátorom zapísania Dňa samizdatu medzi pamätné dni SR, s Františkom Mikloškom, vydavateľom samizdatovej literatúry na Slovensku pred rokom 1989 o tom, ako to počas režimu fungovalo, a tiež s Júliou Čížovou z Historického ústavu SAV o environmentálnych témach, o ktorých sa počas režimu nepísalo (napr. ekologické dopady výstavby Vodného diela Gabčíkovo-Nagymaros).