Jednotka o 20.30 h odvysiela oceňovaný koprodukčný film RTVS Učiteľka, ktorý získal v roku 2017 od Slovenskej filmovej a televíznej akadémie ocenenie Slnko v sieti v 5 kategóriách a v 9 kategóriách bol nominovaný na Českého leva. Ďalším oceňovaným koprodukčným filmom bude o 22.40 h snímka Amnestie. Témou 33. výročia Nežnej revolúcie odštartuje aj nová diskusná relácia moderátora Mareka Vagoviča Pod povrchom. Jeho hosťom bude jeden z lídrov novembrových udalostí Fedor Gál.
Dvojka sa udalostiam z novembra 1989 venuje počas celého mesiaca vo viacerých svojich reláciách. Priamo počas 17. novembra bude jej večerné vysielanie patriť priamemu prenosu s ČT z udeľovania ocenení Ceny Pamäti národa ľuďom, ktorí preukázali, že sloboda, česť a ľudská dôstojnosť nie sú iba prázdnymi slovami. O 21.15 h bude nasledovať nový dokument RTVS v réžii Slavomíra Zrebného Slobodní, ktorý rozpovie príbeh priateľstva Silvestra Krčméryho a Vladimíra Jukla, vrcholom úsilia ktorých bola Sviečková manifestácia. Počas dňa Dvojka ponúkne dokumenty z nedávnej tvorby RTVS, a to Rýchlikom za slobodou o troch Stredoslovákoch, ktorí zažili Nežnú revolúciu na vlastnej koži, Nežný revolucionár o živote umelca Petra Raševa, príbeh disidenta Ján Langoš - strážca pamäti, dokument Spýtaj sa vašich: 89 i texty básnika a disidenta Olega Pastiera v relácii Chvíľka poézie. Popoludní si diváci budú môcť pozrieť film Fair Play(o 15.20 h) o atlétke, ktorá sa v bývalom Československu dostala do štátom riadeného dopingového programu, v hlavnej úlohe s Judit Bárdos. Z archívnej tvorby ponúkne Dvojka dokumenty Divadelníci a november 1989a Študenti a november 1989 a tiež literárno-hudobné pásmo Slovíčka s ukážkami piesní Karla Kryla. Tému neopomenú ani diskusné relácie, jednou z nich bude 15. novembra Večera s Havranom: Nostalgia za socializmom, v ktorej sa moderátor s atraktívnymi hosťami zamyslí nad tým, či je obraz o reálnom socializme pravdivý, alebo je iba súčasťou vintage a retro módy.
Trojka uvedie 16. novembra dokument Občan Karel Kryl, nasledovať bude Klub na Trojke, ktorý sa bude zaoberať témou “Sloboda nie je samozrejmosť”. 17. novembra Trojka svojim divákom ponúkne dokumenty Túžby o Milanovi Sládkovi, jeho túžbach a postojoch po návrate z emigrácie po Nežnej revolúcii, Sám proti sebe o výtvarníkovi Rudovi Sikorovi a Oľga Havlová o prvej ponovembrovej dáme.
Novembrovým témam sa bude naprieč svojím vysielaním venovať aj spravodajská :24, ktorá mimoriadne zaradí relácie Interview :24, kde moderátor Miroslav Frindt privíta Jána Budaja a Milana Kňažka, a Správy a komentáre špeciál. V prúdovom vysielaní si diváci budú môcť pozrieť viacero zaujímavých rozhovorov. Katarína Vítková pripravila sériu rozhovorov so skladateľom Michalom Horáčkom, dokumentaristkou Oľgou Sommerovou a fotografom Jánom Šibíkom. Tibor Macák zas pripravil rozhovor s Markusom Meckelom, posledným šéfom diplomacie NDR pred zjednotením Nemecka, ktorý do roku 2009 pôsobil ako poslanec Bundestagu. Zaujímavé budú aj relácie Bez komentára, ktoré ponúknu archívne zostrihy unikátnych záznamov z demonštrácií v Prahe, Bratislave a v Košiciach.
Rozhlasové okruhy RTVS sa budú novembrovým témam venovať vo svojich cyklických aj diskusných reláciách. V rannej relácii Rádia Slovensko Dobré ráno, Slovensko, bude 17. novembra hosťom Karol Sudor, publicista a autor knihy Hasta la vista, komunista, v ktorej sa s 20 aktérmi rozprával o okupačnom štrajku študentov v budove VŠMU, o politickom dianí od novembra 1989 až po slobodné voľby v júni 1990. Hosťom Nory Gubkovej bude Jakub Železný, ktorého ako 15-ročného takmer zatkli komunisti. Vďaka revolúcii sa tak nestalo a dnes je jedným z najlepších redaktorov českej verejnoprávnej televízie a rozhlasu. Tvorcovia relácie Kontakty sa zamerajú na porovnanie ekonomického stavu krajiny a života pred a po roku 1989, až po súčasnosť.
Rádio Devín sa téme Nežnej revolúcie venuje každú stredu o 21.30 h v seriáli Čakanie na Nežnú.
17. novembra o 15.30 h odvysiela Rádio Devín dokument Moniky Tressovej Jedna totalita ťa nezabije, v ktorom priblíži príbeh Olivera Rácza, držiteľa ocenenia Spravodlivý medzi národmi. Oliver počas 2. svetovej vojny najprv pomáhal, no neskôr sa musel sám skrývať. Miesto jeho úkrytu, kryptu dominikánskeho kostola v Košiciach, navštívi redaktorka s jeho synom, ktorý sa tak prvýkrát dostane na miesto, kde prežil prenasledovanie jeho otec. O 17.00 h bude nasledovať priamy prenos benefičného koncertu Rádio Devín proti násiliu z Veľkého koncertného štúdia Slovenského rozhlasu. Poslucháči si budú môcť vypočuť viacerých umelcov: Lucia Vráblicová, Vladimír Jedľovský, Zuzana Mojžišová, Miki Skuta, Stano Palúch, Rasťo Andris, Soňa Horňáková, Mária Gavalová, Tomáš Boroš a tiež dievčenský zobr Slovenského rozhlasu. O 21.00 h je pre poslucháčov pripravená aj premiéra rozhlasovej hry Viliama Klimáčka Koľajnice na slobodu, ktorá je inšpirovaná životným príbehom Rudolfa Dobiáša, ktorý bol v 50. rokoch ako stredoškolský študent odsúdený a väznený za “protištátnu činnosť” - šírenie Stalinovej a Gottwaldovej karikatúry.
Rádio Slovakia International odvysiela Kapitolky z dejín s historičkou Dr. Vlastou Jakicsovou z Historického ústavu SAV, doplnené o archívne záznamy. Od odborníčky na ľudské práva Zuzany Pavlíčkovej sa budú môcť poslucháči dozvedieť, aké typy ľudských práv sa u nás porušujú, či ľudia zvyknú nahlasovať porušenie ľudských práv a či sa ich riešenia môžu verejne domáhať.
Rádio Regina Západ bude 17. 11. o 16.10 h vysielať publicistické pásmo redaktorky Márie Babinskej Diplomovky na objednávku, ktorá získala ocenenie v novinárskej súťaži Cena Literárneho fondu 2021. 0 22.00 h si poslucháči budú môcť vypočuť pásmo Boby Balúchovej a Michala Hercega, Sloboda - dotyk zamatu, fíčer o tom, ako 17. november 1989 vnímajú mladí ľudia.
Rádio Regina Stred pripravilo vo sviatočný deň o 14.05 h fíčer November tvojimi očami, ktorý priblíži život spred novembra ’89. Predpoludňajšie prúdové vysielanie bude venované rozhovorom s vtedajšími študentami, ktorým sa Nežnou revolúciou otvoril svet a možnosti študovať v zahraničí. Rádio Regina Východ o 11.05 h odvysiela pásmo Napadnutí - od nápadu k napadnutiu, v ktorom sa poslucháči zoznámia s osobnosťami tajného odporu voči komunistickému režimu a členmi podzemnej cirkvi, Silvestrom Krčmérym a Vlarimírom Juklom.