Vráťme sa o pár rokov späť. Rok 2009 bol rokom, keď uplynulo 12 licenčných rokov dvom hráčom s celoplošným pokrytím – rádiám Sláger a Danubius. Bolo klasické licenčné konanie, do ktorého sa, logicky, prihlásili aj tieto dve stanice. Napriek tomu, že dobre fungovali, boli etablované na trhu, počúvané a obľúbené, im rada licencie nepredĺžila.
Bol rok pred voľbami. Chamtivosť vtedajších politických špičiek došla tak ďaleko, že si na tieto licencie zabrúsili svoje zuby. A keďže spomínaní vysielateila sa im odmietli podvoliť a stať sa hlásnymi trúbami, jednoducho licencie znovu nedostali. Rada priklepla obidve celonárodné frekvenčné siete dvom novým staniciam – Class FM a Neo FM. To druhé o pár rokov skrachovalo, pretože po voľbách sa ocitlo v opozičnom tábore. Class FM prežilo, lebo jeho majiteľom bol mediálny magnát Lajos Simicska, vtedy napojený na vládu. Vďaka tomu žilo v blahobyte štátnych reklám a z nich plynúcich peňazí až do vypršania 7 ročnej prvej licenčnej lehoty, ktorá uplynula v novembri 2016.
Posledný – siedmy rok bol pre stanicu ťažký a zlomový. Simicska sa pohádal a rozišiel so svojimi vládnymi kamarátmi. Z provládneho Class FM sa zo dňa na deň stalo protivládne médium. To bol zlomový moment, keď rádio stratilo šancu na predĺženie licencie. Totiž, po siedmych rokoch je v Maďarsku, podobne ako u nás, možné predĺžiť licenciu o ďalších 5 rokov. Keďže majiteľom bol Simicska, na to nebola šanca. Ten chcel rádio zachrániť a tak ho predal. Kúpila ho spoločnosť Sláger Rádió Zrt., niekdajší prevádzkovateľ populárneho Sláger rádia, avšak už bez amerických EMMIS. Firmu vlastní jeden zo spolumajiteľov, Michael McNutt a tým pádom sa stal jediným majiteľom Class FM. To malo zabezpečiť, že jeho licencia bude predĺžená. No nepomohlo to. A tak sa história opakuje. Vlastne pokračuje. Class FM doplatil na to, na čo jeho predchodca Danubius. Na politickú neservilnosť. Tentokrát ale frekvencie po Class FM nedostal nikto nový. Tie teraz mlčia.
Koniec vysielania sa v posledných týždňoch ani dňoch veľmi nespomínal. Jediný, kto to riešil, bol ranný tím v programe „Morning show“. V Maďarsku známa trojica moderátorov sa rozlúčila 2 dni pred koncom vysielania rádia odviazanou „šovkou“, kde si poriadne pustili jazyk na špacír.
No v posledný deň sa nedialo nič podobné, ako 18.11.2009, keď sa s poslucháčmi lúčil Danubius. Žiadne rozlúčkové vysielanie, žiadne "vyplakávanie", nič. Teraz Class FM v posledý deň vysielalo, akoby sa o 23:59 nič nemalo udiať. Úderom polnoci sa vypli FM vysielače.
Class FM odvtedy pokračuje na internete. Z pôvodného tímu ostala asi polovica moderátorov, a tí naďalej robia takmer rovnaké, no trochu „okresané“ vysielanie ako v časoch na FM. Okrem rannej show, tú Class FM v online prevedení nemá. Stanica sa promuje vo vysielaní, ale aj na internete a na sociálnych sieťach claimom „Kövess bennünket“, preložené „Sleduj nás“ alebo „Sleduj nás, počúvaj, vždy a všade. Class FM – digitálne rádio“.
Otázkou ostáva, čo sa stane s frekvenčnou sieťou po Class FM. Majitelia sa ešte snažia tlačiť rôznymi právnymi pákami, no vyzerá to tak, že im to nepomôže. Licenčná rada, stranícky napojená na vládu, jednoducho nechce, aby táto stanica znela v éteri. Druhá celoplošná sieť po niekdajšom Sláger rádiu už niekoľko rokov neexistuje. Frekvencie pripadli verejnoprávnemu rozhlasu a ten na niektorých spustil svoj spravodajský okruh Kossuth a na ďalších rozvysielal ľudové Dankó rádió. Ktovie, možno podobný osud čaká aj na okruh po Class FM.