menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k článku Podiel na trhu Rádia Slovensko po prvý raz prekonaný

19 príspevkov
@ (neregistrovaný, 82.119.112.xxx)
@ (neregistrovaný, 82.119.112.xxx)
05.03.2005 13:49
0
0
lubosss

a co sa divis? Presne to, co pises sa predava. Kup si najcitanejsi Novy cas a je to presne neaktualne, neobjektivne, neprofesionalne a v poslednej dobe prebulvarizovane spravodajstvo.

lubosss (neregistrovaný, 213.151.202.xxx)
lubosss (neregistrovaný, 213.151.202.xxx)
05.03.2005 01:11
0
0

markiza ma nielen tendencne, ale aj neaktualne, neobjektivne, neprofesionalne a v poslednej dobe prebulvarizovane spravodajstvo

NoName (neregistrovaný, 213.81.170.xxx)
NoName (neregistrovaný, 213.81.170.xxx)
27.02.2005 20:19
0
0
objektivita spravodajstva v médiách

V tomto prípade som neporovnával SRo a rádio Expres. Takže ak sa mi spravodajstvo rádia Expres zdá objektívne, to neznamená, že spravodajstvo SRo sa mi zdá neobjektívne. Na Slovensku môže byť aj 10 rádií s objektívnym spravodajstvom. Hoci neviem zhodnotiť objektivitu SRo v čase vlády Vladimíra Mečiara, lebo čo vtedy stvárala verejnoprávna Slovenská televízia bola skutočná brutalita. SRo som vtedy vôbec nepočúval, mal som 15-16 rokov a tak som dával prednosť komerčným rádiám. No, ale Slovenskú televíziu som sledoval a najmä správy a z nich mi skutočne bolo na grc. Nedokázal som pochopiť ako verejnprávna televízia sa môžu takto nechutne zapredať jednej politickej strane a zmanipulovať takto spravodajstvo za peniaze nás všetkých. Však si len spomeňte na Kapustové komentáre, akože humornú "FAŠÍRKU" a celkové spravodajstvo. Po prehratých voľbách v roku 1998, odvysielali sugestívny príspevok o odchode Vladimíra Mečiara zo scény, z ktorému polovici slovenska bolo do plaču a aj ľudia, ktorý ho nemali v láske sa div nerozplakali. Keby to urobila TV Markíza, a rozhodla sa nechať zmanipulovať nejakou politickou stranou, tak je to ich problém, lebo je komerčná, hoci aj tam sú jasne definované podmienky, ale v takom prípade by som to nevnímal až tak negatívne. Podľa mňa je pochopiteľné, že podporuje ANO. Pavol Rusko bol majiteľom a riaditeľom Markízi. Je to súkromná firma a je to ich problém. Ja akurát môžem skonštatovať, že spravodajstvo televízie Markíza sa mi zdá trochu tendenčné, ale ani zďaleka to nie je taká brutalita ako predvádzala STV v 98 roku.

lubosss (neregistrovaný, 213.151.202.xxx)
lubosss (neregistrovaný, 213.151.202.xxx)
26.02.2005 02:42
0
0
:::NoName

"Dôležité je, že rádio expres prináša objektívne spravodajstvo a nie je prepojené zo žiadnou politickou stranou ani hnutím, ktoré by mohlo mať záujem na ovládnutí a podpore ktoréhokoľvek úspešného média."

Z tejto tvojej vety som mal dojem, ze spravodajstvo SRo je ovplyvnovane pol.stranou/hnutim.

kexxx (neregistrovaný, 195.113.130.xxx)
kexxx (neregistrovaný, 195.113.130.xxx)
25.02.2005 13:08
0
0

Neviem, ani ma to nezaujimalo- len viem, ze lic. rada po komunalnyx volbax zacala voci Expresu spravne konanie za skrytu politicku reklamu...

NoName (neregistrovaný, 213.81.170.xxx)
NoName (neregistrovaný, 213.81.170.xxx)
24.02.2005 21:59
0
0
luboss-kexx a PALO, DODO

luboss. Pokiaľ viem, tak som nikde netvrdil, že spravodajstvo SRo je ovplyvňované niektorou politickou stranou. Naopak, zdá sa mi objektívne.KEXX a prezraď mi, pre ktoré politické strany robilo rádio Expres reklamu. Pravidelne som začal počúvať rádio expres až polovici roku 2003. PALO: Ja som už dávnejšie práve na tejto stránke tiež postrehol, že počas počúvania SRo sa vraciam pred rok 1989 a tiež, že jignle, zvučky, predely sú zastaralé. Niektoré nahrávali ešte v časoch ČSSR. Jingle, predely a asertívne vystupovanie moderátorov dávajú vysielaniu potrebnú dynamiku. Mám pocit, že rádio Expres profituje práve z toho, že sa im podarilo vytvoriť akúsi kombináciu rádia Slovensko a komerčného rádia. Mnohý poslúcháči s môjho okolia, ktorých stratil Slovenský rozhlas získalo práve rádio Expres. Dokonca skalní fanúšikovia rádia Expres, ktorí dosiahli vek 27.-28. rokov presedlali na rádio expres, ktoré na nich nepôsobí tak rušivo ako FUNko, ktoré im už prestalo vyhovovať. To, že SRo potrebuje zmenu je jasné už niekoľko rokov. Dodo tvrdí, že už robia v pyramíde zmeny. Tak možno časom sa uvidí. Inak Dodo, zaujímala by ma napríklad veková štruktúra zamestnancov SRo?

lubosss (neregistrovaný, 213.151.202.xxx)
lubosss (neregistrovaný, 213.151.202.xxx)
24.02.2005 20:47
0
0

treba asi podobne vedenie, ako je v STV, len nie az tak komercne zamerane
dufam, ze ste moju myslienku pochopili :)

PALO (neregistrovaný, 195.146.142.xxx)
PALO (neregistrovaný, 195.146.142.xxx)
24.02.2005 11:06
0
0
SRo vraj zmenila štruktúru vysielania

-veľa sa o tom popísalo,no ja som to akosi nepostrehol.faktom je že SRo často nepočúvam,kôli signálu/ale to už je o inom/.
-niekedy sa pri počúvaní SRo1 v mysliach prenesiem do 80.rokov,lebo bohužiaľ tak mi to všetko pripadá.a preto aj dobre pripravené/ o tom nepochybujem/ programy ma moc neoslovia.
Určite by to chcelo nové zvučky a podmazy. Jasné,že nemôžu byť agresívne ako u komercie ale aj verejnoprávne médium to môže zvládnuť,len treba chcieť.
Za vzor dávam RADIO FRANCE a jeho okruhy,perfektné info/to už dokázali v SRo-super/,dobrá hudba -staré aj nové,ale nie útočné a hlavne nevtieravé a príjemné podmazy a zvučky. O upútavkách na svoje programy ani nehovoriac.
a ešte niečo čo sa mi tam páčilo: MERCI POUR ÉCOUTER-ďakujeme,že nás počúvate a MERCI POUR VOTRE FIDELITÉ- vďaka za vašu vernosť-priazeň.No proste pohoda,radosť počúvať.
Apropo: aj POlskie RADIO-Program 1 od januára zmenil svoju štruktúru a majú veľmi príjemný podmaz pri predpovedi počasia.

kexxx (neregistrovaný, 195.113.130.xxx)
kexxx (neregistrovaný, 195.113.130.xxx)
23.02.2005 15:01
0
0

NoName- o tom sa da diskutovat, ci je objektivne alebo nie... Ja ho zasadne odmietam dobrovolne ladit, takze fakt neviem, ake maju spravy, lebo ked som uz aj nahodou nuteny tento shit pocuvat, vacsinou sa snazim, aby som z toho, co vysiela pocul co najmenej... viem, ze RVR zacal voci R. Expres pred komunal. volbami 2 spravne konania za skrytu pol. reklamu, avsak za zahadnyx okolnosti bolo kazde spravne konanie prerusene, alebo radio obislo iba s nejakym napomenutim, ci co to tam udeluju...

dodo (neregistrovaný, 85.248.4.xxx)
dodo (neregistrovaný, 85.248.4.xxx)
23.02.2005 12:12
0
0
to NoName

pri príhovoroch niektorých pánov moderátorov a pani moderátoriek mám pocit, že zastal čas a ja počúvam pani učiteľku v materskej škôlke.
Žiaľ, musím súhlasiť.Niektorí si serióznosť a objektívnosť v prejave predstavujú tak, že majú v .... zarazený roxor a rozprávajú ako divadelníci zo Štúrových čias.

Keby však robili prieskum počúvanosti rozhlasových staníc pre ľudí vo veku od 15. do 40. rokov, tak rádio Slovensko by nedosiahlo ani 7% percent predbehli by ho ostatné rádiá.
Skôr áno, aj keď o tom možno polemizovať, ale pracuje sa na tom (mladšom poslucháčovi a zachytení trendov) a veľmi intenzívne, naozaj mám pocit, že veci v pyramíde sa za posledného pol roka pohli viac ako za posledné roky, čo si pamätám.

lubosss (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
lubosss (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
23.02.2005 11:40
0
0
...noname

ebor by asi nedala peniaze do projektu, keby si nebola ista jeho uspesnostou....
a mas pocit, ze spravodajstvo SRo je ovplyvnovane politickou stranou alebo hnutim?

NoName (neregistrovaný, 213.81.170.xxx)
NoName (neregistrovaný, 213.81.170.xxx)
22.02.2005 21:27
0
0
RE

" NoName a este 1 priepomienka- Expres nema dotacie od statu, staci ked ix ma od EBOR- zisti fakty a potom komentuj- nemat Expres tak stedryx akcionarov, tak by ani nevznikol..."

Takže kexx, EBOR nie je štátna pokladnica, a európa podporuje rôzne projekty, tak podporila rádio expres. Podporovatelia a ostatný akcionári rádia Expres predsa na začiatku netušili či bude mat úspech alebo nie. Dôležité je, že rádio expres prináša objektívne spravodajstvo a nie je prepojené zo žiadnou politickou stranou ani hnutím, ktoré by mohlo mať záujem na ovládnutí a podpore ktoréhokoľvek úspešného média.

Rádio Slovensko a rádio Expres porovnávali v článku.
Dodo priznávam, že situáciu v Slovenskom rozhlase som nezhodnotil práve najlepšie, ale ty si priamo v slovenskom rozhlase a je logické, že to poznáš podstatne lepšie. Pravda je však, že STV komunikuje z divákmi viac ako kedykoľvek predtým. Odpovede z obrazovky, divácke fórum a pod. Nesnažia sa pred seba stavť múr nedobytnosti, hospodárenie v STV je tiež transparentné. Na internetovej stránke slovenského rozhlasu by som sa ako koncesionár rád dozvedel aké príjmy mal rozhlas z koncesionárskych poplatkov, z reklamy a výdavky. Hospodárenie však poctivo zahmlievajú a častokrát sa vyhovárajú práve na verejnoprávnosť, a to je dosť nekorektné. Ako ja napríklad viem, že rozhlasová hra XY stála čo ja viem 700 000,-Sk. Mohla stáť napríklad aj 400 000,-Sk a 300 000 si niekto rozdelil do svojho vrecka. Však to sú verejné financie. Mne význame verejnoprávnosti vysvetľovať nemusíš, ja mu rozumiem veľmi dobre. Občas si vypočujem rádio Reginu alebo rádio Devín, ale pri príhovoroch niektorých pánov moderátorov a pani moderátoriek mám pocit, že zastal čas a ja počúvam pani učiteľku v materskej škôlke. Mám pocit, že pán Rezník si myslí, že všetko robí veľmi dobre, ba priam vinikajúco a pritom je úplne jedno ako výsledok je, lebo na počúvanosti nezáleží, ani na kvalite nezáleží. Zhodou okolností som počúval rádio devín, a všetky hry, ktoré v tom čase uviedli boli staré hry aspoň 10. rokov a to som počúval rádio v rôznych častiach dňa. Tak mi prepáč, že o nových hrách neviem. Keby však robili prieskum počúvanosti rozhlasových staníc pre ľudí vo veku od 15. do 40. rokov, tak rádio Slovensko by nedosiahlo ani 7% percent predbehli by ho ostatné rádiá. Slovenskému rozhlasu by malo záležať aj na oslovovaní mladších vekových kategórii, nie len dôchodcov, nuž ale keď reláciu pre akože mladých má robiť 45 ročná pani, tak to potom aj tak vyzerá.

lubosss (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
lubosss (neregistrovaný, 0.0.0.xxx)
22.02.2005 15:51
0
0

Najviac doverujem Radiozurnalu, to su spravy, ktore ak mam cas si vypocujem kazdy den. A Pozor zakrutu tak isto.

kexxx (neregistrovaný, 195.113.130.xxx)
kexxx (neregistrovaný, 195.113.130.xxx)
22.02.2005 15:49
0
0

NoName a este 1 priepomienka- Expres nema dotacie od statu, staci ked ix ma od EBOR- zisti fakty a potom komentuj- nemat Expres tak stedryx akcionarov, tak by ani nevznikol... keby som mal ja oznacit radio, ktore si vybudovalo image bez akejkolvek podpory, tak v suc. je to FUN a kedysi to bol aj TWIST.... FUN sice vlastnia Francuzi, ale ziadnu bombasticku texniku ani dotaciiu im nedali... radio zacinalo v totalne nevhodnyx priestorox.... a TWIST- ten bol za Meciara dokonca potlacovany a hadzali mu polena pod nohy, kde sa len dalo- napriek tomu sa tiez stal respektovanym a oblubenym radiom, aj ked teraz je to s nim bieda...

kexxx (neregistrovaný, 195.113.130.xxx)
kexxx (neregistrovaný, 195.113.130.xxx)
22.02.2005 15:06
0
0

Dodo suhlas- keby sa este troxa zmenil styl 1.okruhu konecne by SRo splnal moje kriteria- ved preto ho plati, aby mi poskytoval to, co mi ini poskytnut nemozu....

kuvang (neregistrovaný, 158.195.101.xxx)
kuvang (neregistrovaný, 158.195.101.xxx)
22.02.2005 13:33
0
0

nepochopim ako moze niekto porovnavat SRO1 s Expresom su to dve odlisne media
svojim formatom mi viac vyhovuje SRO

dodo (neregistrovaný, 85.248.4.xxx)
dodo (neregistrovaný, 85.248.4.xxx)
22.02.2005 11:20
0
0

"Inak nám môže Slovenský rozhlas servírovať desaťročné rozhlasové hry, koncerty a ľudovky, ktorých pôvod siaha možno pred rok 1989 a všetko to nazývať verejnoprávnosťou."

Tak tato formulacia jasne ukazuje, ze R.Slovensko a Devin absolutne nepoznas a nemas ani len hmlistu predstavu o tom, kolko povodnych slovenskych veci (dramatizacie, rozhl.hry, rozpravky, pasma, ine liter. utvary) sa dnes a denne v SRo produkuje, kolko slovenskych mladych autorov by skapalo na nezaujem nebyt tejto institucie. A to je verejnopravnost,priatelu.Pritom chapem, ze akakolvek podpora umeleckych snazeni je a bude v porovnani s novym singlom R.Williamsa Popoluskou.Neporovnavaj neporovnatelne.
Tvoj prispevok by lepsie sedel na STV , ktora busi do ludi cistou komerciou (vid superstar vs. nulova vlastna umel.tvorba), SRo je skutocnym rozvijatelom povodnej slovenskej kultury a to,logicky, neprinasa velke ratingy, ale pre spolocnost je to nenahraditelne.Mozno na to casom prides.

exot (neregistrovaný, 84.47.0.xxx)
exot (neregistrovaný, 84.47.0.xxx)
22.02.2005 10:38
0
0

Máš úplnú pravdu,plne s tebov súhlasím :o))

NoName (neregistrovaný, 213.81.170.xxx)
NoName (neregistrovaný, 213.81.170.xxx)
22.02.2005 05:22
0
0
SRo verzus Rádio Expres

Riaditeľ Slovenského rozhlasu dokázal v tomto článku urobiť z mínusového bodu plusový, a to sa hocikomu nepodarí. Pravda je, že Slovenský rozhlas má tých okruhov niekoľko, rádio ROCK FM svojho času bolo nazývané ako komerčný okruh. Teraz je už rádio FM nekomerčný okruh, lebo sa zameriava na menšinové žánre tak ako Rádio Devín. To je v poriadku, Slovensko1 je však teraz kvázi komerčný okruh. Pán riaditeľ SRo má možno na vec taký názor, že rádio Slovensko počúvať nemusíte, ale koncesionárske poplatky plaťte! Treba jasne definovať hranicu komercie a verejnoprávnosti. Inak nám môže Slovenský rozhlas servírovať desaťročné rozhlasové hry, koncerty a ľudovky, ktorých pôvod siaha možno pred rok 1989 a všetko to nazývať verejnoprávnosťou.
Rádio EXPRES je iná káva. Je to súkromná rozhlasová stanica, ktorá si sama vybudovala silný imidž, či sa to niekomu páči alebo nie. Bez koncesionárskych poplatkov a dotácií od štátu funguje a prosperuje. Samozrejme, že vo vysielaní sa nezameriava na menšinových poslucháčov, lebo inak by počúvanosť bola podstatne nižšia. To je však pri komerčnej stanici v poriadku. Hoci zo začiatku mi rádio expres pripadalo ako amatérske rádio, ktoré nezamúti veľa vody, opak je pravdou! Vypracovalo sa medzi špičku! Komu česť, tomu česť.

Počúvanosť
pondelok, 15.7.2024
1.
21,12%   - 0,33%
2.
18,92%   + 4,00%
3.
10,55%   + 4,69%
4.
9,34%   - 1,54%
5.
7,56%   + 1,82%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 15.7.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
1.
15,90%   - 0,17%
2.
13,48%   - 0,58%
3.
9,99%   + 0,14%
4.
8,77%   + 0,25%
5.
7,42%   - 0,20%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
III. - V. etapa 2024
1.
31,0%   - 0,1%
2.
22,2%   + 0,1%
3.
21,4%   - 0,1%
4.
18,7%   + 0,2%
5.
16,0%   ± 0,0%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, III.-V./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
28. týždeň 2024 08.07.2024 - 14.07.2024
1.
Album
Imagine Dragons
Eyes Closed
2.
Album
Artemas
I Like The Way You Kiss Me
3.
Album
Cyril
Stumblin' In
4.
Album
Dasha
Austin
5.
Album
Benson Boone
Beautiful Things
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over