Diskusia k téme DVB-T na Slovensku

Krach je na dosach sa spamätaj najväčšia platforma s počtom predaných kariet taká platforma nekrachne pretože je v najlepšej kondícií. Jednak jej komerčné TV platia za distribúciu teda základ zdama. Neboj sa zaujemcov bude dosť no myslím, že ju kúpi canaldigital a v budúcnosti ju presunie z astry na thor rovnako aj ostatné programy z 19.2 aby mohli rozširovať HD bez zmeny ceny prípadne zlacnieť SD programy.
Infolinka DVB-T ktorá je spomínaná v článku je štátna tá nemá nič spoločné s TWC takže nepíš bludy.
TWC môže v budúcnosti poskytovať pay tv v DVB-T takže netreba tu písať také blbosti ale normálne rozmýšľať. Veď môžeš byť spokojný, že bude prevádzkovať TWC už len dvb-t.

mate zaujem o ukoncovacie video s vypnutim analogu stv1-kamzik? ak ano dodam potom..

Skylink na predaj:
http://www.digizone.cz/aktuality/satelitni-skylink…
http://medialne.etrend.sk/televizia-spravy/j-t-uda… (spoplatnení kkti jedni, krach je nadosah...)
Infolinka DVB-T má väčšie medzery:
http://www.zive.sk/statna-dvb-t-infolinka-ma-vacsi… (mrtve.sk)

Tak už vo verejnoprávnom muxe nascanuje len 2 kanály, STV1 a STV2.

Riadny tuning :) Ja som čakal, že to zdvihnú tak max. na 1 kW. Žeby prišli na to, že Katowice to až tak rušiť nebude? Mimochodom, podľa webu TÚSR došlo aj k úprave vyžarovacieho diagramu - hlavné smery žiarenia budú rovnaké, ako sú u k52.

Telekomunikačný úrad Slovenskej republiky (TÚ SR) oznamuje, že na základe žiadosti spoločnosti Towercom, a.s., povolil zmenu výkonu vysielača Čadca K32 pre verejnoprávny multiplex zo 162 W ERP na 3 982 W ERP, zmenu výkonu vysielača Stará Ľubovňa – Kolník K24 pre verejnoprávny multiplex z 1 000 W ERP na 3 163 W ERP a zmenu výkonu vysielača Žilina – Krížava K52 pre 2. multiplex z 19 923 W ERP na 18 447 W ERP. Zmeny nadobudli právoplatnosť 13.7.2011. Roman Vavro, tlačový hovorca TÚ SR

Košice
Dubník (TVS)
STV 1 - R06 (31.08.2011)
Všetky analógové vysielače STV majú byť vypnuté najneskôr 31.08.2011

31. augusta, vtedy by sa mali vypnúť všetky zostávajúce vysielače STV.

Vie niekto,kedy sa ukončí vysielanie na 6.kanáli z Dubníka(Východné Slovensko)

http://www.dvbt.towercom.sk/aktuality.php?article=…
Bratislava - Kamzík, ukončenie vysielania K66 k 27.7.2011
Nové mesto nad Váhom - Veľká Javorina, ukončenie vysielania K69 k 27.7.2011
Poprad - Kráľova hoľa, ukončenie vysielania K61 k 27.7.2011

dubnik 25k ide slabšie uš niekolko dni ako makovica 59k ako je to uvaz?

Odstávky vysielačov dnes sa tomu už vraví, že výluky (ako na železničnej trati :)
FM: http://www.rozhlas.sk/ako-nas-pocuvat
FM: http://www.towercom.sk/sk/rozhlasove-vysielanie.ph…
TV: http://www.towercom.sk/sk/televizne-vysielanie.php…
DVB-T: http://www.towercom.sk/sk/televizne-vysielanie.php…
FM,DVB-T,TV,SV: http://www.power.szm.sk/odstavky.htm
DVB-T,TV: http://www.markizatext.sk/?strana=896

bude sa tento kanal ešte využivať pre vysielanie tv alebo sa uš uplne zruši?

Kde nájdem pokope plánované odstávky DVB-T, analógových vysielačov a FM vysielačov ? Vďaka. Nenašiel som na to poriadny odkaz.

vždy lepšie ako psychopat a schizofrenik ... Veľa nachýbalo, keby bol h.tler dlhšie pri moci určite by si tu dnes nevypisoval chujoviny... A načo opakuješ to čo som napísal...
pre Quido: mam takú knihu antény příjem rozhlasu a televize a tam je uvedené, že sa 3 roky najprv vysielalo na CH29 z Makovice

kdo plácá íé něčem o čem nic neví. Takže čo pôjde miesto STV 3? Budú sa ešte diať zmeny v rámci výkonov a AS? Ja odkazujem na kompetentných. Napísal si sem dlhý príspevok no odpovede nevidím.

Marjan minulosť pozná. Pýtal sa na niečo úplne iné, ak si mu neporozumel, pýtal sa či budú zdvidnuté AS a čo bude na mieste STV 3. Do magorov si môžeš klásť svojim kumpánom z Towercomu. Dávaj si pozor na to čo píšeš, hlavne nadávky, ktoré sú hodné trestého oznámenia. Ty asi nedokážeš po sebe čítať, vždy zo všetkého vykorčuľuješ.
Před DVB-T se tam nikdy nevysílalo. To nie je nezmysel, ale očividná lož. Nikdy neviesielalo - Expres tam ide už 9 rokov. Je rozdiel myslieť a písať.

Z Makovice se vysílalo jen dočasně v analogové éře, před Dubníkem nebo jako náhrada za něho. Pak už 30 let vůbec a nebyla tma tedy žádná kontinuita poseldní 2 roky analog ->digitál.
Jako stálý vysílač nesloužila, pouze jako koncový bod severní a jižní RR magistrály.
Machruješ tu jedině ty, jak jinak nazvat někoho kdo plácá íé něčem o čem nic neví. Já udávám jen fakta a budoucnost jsem Marjanovi napsal, tys ho odkázal na Towercom, sám tedy nevíš nic. Jak typické, ti co nejméně vědí, nejvíce kecají.
S dětmi se nehádám. Měl bys dospět. Napsals tu 3 příspěvky po sobě s prominutím o ničem (jindy je jich i více), zajdi k psychologovi, máš poruchu.

Bol by som zvedavý, ako to bolo v prípade vypínania oznamu na Ostrom vrchu, keďže je v SFN s VJ, ktorá ostala.

Presne tak. DK Marjan sa nepýta na históriu, ale na budúcnosť. Už by si mohol prestať machrovať.

Košice-Makovica: "Před DVB-T se tam nikdy nevysílalo."
Nesmysl, vysílalo. ČST 2 v 70 rokoch začal analóg CH29 vysielať presne ako DVB-T najprv z Makovice a tak až o pár rokov z Dubníka. A začiatkom 80 rokov po zásahu blesku a následnom požiari Dubníka sa vysielali CH6 ČST 1 a CH 25 ČST 2 z Makovice aj keď sa na Dubníku budoval kompletne nový stožiar všetko išlo z Makovice.

Košice-Makovica:
Před DVB-T se tam nikdy nevysílalo, na konci roku 2010 osadili pro mux1 na vrchol vysílače anténu, do té pak byl puštěn i mux2, teď je tam po vypnutí mux1 už sám.
http://dvbt.towercom.sk/aktuality.php?article=47
Bardejov-Stebnická Magura:
Původní anténní systém pro analog na vrcholu vysílače byl snesen vrtulníkem a nahrazen novým pro digitální vysílání. Byla to poslední "výměna" vrtulníkem. Anténa pro mux1 na boku věže zůstává na místě jako záloha.
podiel [%] celkovej počúvanosti
3. + 4. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň









