menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k téme Europa 2

2520 príspevkov
Otáznik (neregistrovaný, 88.99.34.xxx)
Otáznik (neregistrovaný, 88.99.34.xxx)
13.09.2020 18:39
0
0
ad: "Čo bolo, bolo."

Kto nepozná svoju minulosť, nemá budúcnosť.

Otáznik (neregistrovaný, 88.99.15.xxx)
Otáznik (neregistrovaný, 88.99.15.xxx)
13.09.2020 18:33
0
0
ad: Kategorizácia
HenrietaH (neregistrovaný, 178.253.138.xxx)
HenrietaH (neregistrovaný, 178.253.138.xxx)
13.09.2020 17:00
0
0
Moderátori

Vie mi niekto logicky vyargumentovať zmeny na E2?

Prvá vec - nahradiť profesionálov amatérmi? Druhá vec - meniť moderátorské zoskupenie štvrtýkrát za tri roky? Fíííha :-D

Majooo
Majooo
13.09.2020 14:56
0
0
LuboTS

Za mňa kategorizovanie a na zaklade hustoty rotacii v E2 by to bolo asi : Hot new (1 mesiac)-Power Curent (do 2-4 mesiacov)-Current TOP (do max.roka aj menej)-Less Current (+ rok)-RE Current (nad 2, eventualne do 3 rokov max.) Ak pripustime, ze existuje aj kategoria Gold, tak potom neviem, kde by sa do vzorca vosla. Jedine ako "mimo, vyplnovak." Mnou uvedeny priklad s pesnickou Radioactive je toho mozno dôkaz. V nasom eteri by som ja radil kategoriu Gold ako hity od Milenia nizsie. Vzorec E2 nie je az tak diametralne odlisny od Funka. Najdeme niekolko zhôd. Az na to, ze Funko ma troska ine delenie kategorii, napr. novinky si deli na hot a less a pod. do REcurrent sa radia pesnicky od 4+ rokov, co v davnejsej minulosti nebolo. Aj ked by som bol v tomto opatrny a nie vsetko sedi. Vsimni si dnesny playlist Funka v case 13:00-13:30...

LuboTS
LuboTS
13.09.2020 07:53
0
0
@Majooo

Trošku k tomu, že E2 nehrá recurrent. Neviem čo zaraďuješ do tejto kategórie Ty, ale napríklad Mediabase, oni mapujú hranosť v USA to má tak, že skladba sa do recurrent dostáva po 20 týždňoch. No a v takomto prípade by bola E2 plná recurrent skladieb. Po nejakých troch rokoch Mediabase zaraďuje do kategórie gold

FORTNITE PRO GAMER (neregistrovaný, 213.81.149.xxx)
FORTNITE PRO GAMER (neregistrovaný, 213.81.149.xxx)
13.09.2020 01:00
0
0
RE
AllLivesMaters (neregistrovaný, 78.99.213.xxx)
AllLivesMaters (neregistrovaný, 78.99.213.xxx)
12.09.2020 23:04
0
0
SK Hviezda

Za mňa je top na SK SIma Martausová, ale nie je to cielovka E2,,,, uznavam ju kvoli tomu, ze je dost self made bez ziadneho hudobneho vydavatelstva, adama duricu vydava universal music slovensko takze neviem posudit jeho uspech.

E2 nehejtujem, ale je to jedine radio na SK ktoré sa zameriava na cielovku 15-30 rokov.... cize ludi ktori su odchovani na internete. e2 uz zial ale tuto cielovku nevie splnit po playlistovej stranke... ale ako som pisal nizsie, ak im prijmi neklesaju a ani pocuvanost, su nastaveny dobre, len my co sme vyrastali na na nete, uz mame asi ine naroky na hudbu ktoru chceme pocut.... doba sa meni a tak to ma byt.

Majooo
Majooo
12.09.2020 21:14
0
0
Dávid

vidis, zhoda sa nasla. Ziadne radio v SK eteri nieje. Funko nie je ale ani zadaleka CHR a z ich sucasnym nastavenim nesuhlasim, kedysi moje oblubene radio sa stalo uz len ako vyplnovak. Expres je hrôza SK eteru ci uz z pohladu hudby a formatu a takisto aj programom.
No co moze byt lepsia alternativa pre posluchaca 30+ ktory nechce zostarnut s radiom? :))
(samozrejme bavime sa len o radiach, ne Spotify a pod.. to samozrejme je uz o inom)

Dávid (neregistrovaný, 195.91.12.xxx)
Dávid (neregistrovaný, 195.91.12.xxx)
12.09.2020 20:45
0
0
Re: Majooo

Ktoré je kvalitné celoplošné CHR rádio v slovenskom éteri? Žiadne. A inak toho na výber moc ani nemáš, lebo ak dobre viem, tak CHR je hlavne E2 a Fun. Expres to je už trocha niečo iné. A tu sme aj skončili. Takže toľko. Ako myslíš, mne to môže byť jedno, keď sa aj na hlavu postavia. Nech si robia čo chcú. Ja som len napísal, čo si myslím resp. ako by to bolo lepšie, ale ja to už neriešim. Časy keď tu boli dobré rádiá už dávno skončili, nech sa to týka hociakého formátu.

Majooo
Majooo
12.09.2020 20:23
0
0
Dávid

tak mi aspon napis, ake je podla teba kvalitne celoplosne CHR radio v SK eteri, ktore nevymyva mozgy.
Ta pesnicka, ktoru som uviedol ako priklad nemusi byt aktualna, E2 nepotrebuje kategoriu RE Current ako svoju taziskovu, je to skôr vyplnenie vzorca.
Správy nie, aký ma pre teba vyznam pocut, ze v amerike zdochla macka na coronu. Predsa len počasie a doprava maju vacsi vyznam. Info o pocasi je doplnkovy vstup.
Tiez ma zaujima, co sa deje vo svete, ale podstatne veci a na to mam ine zdroje.
E2 nie je moje radio, a vymyvanie mozgov robia ine radia.
Nic v zlom, ale vela kktin riesis, trapi ta ze corporate voice neoznamuje novinky a podobne dristy. E2 uz ani zdaleka nie je to co byvala v zaciatkoch, myslim tym to zle maju za sebou, sucasne nastavenie a program je prispôsobeny "dnesku" Nehejtuj pracu niekoho, koho nepoznas a hlavne pozadie a tobôz uz neries politicke zastupenie. Iba podstatne veci. Mat nazor je jedna vec a hejtovat je vec druha.

Dávid (neregistrovaný, 195.91.12.xxx)
Dávid (neregistrovaný, 195.91.12.xxx)
12.09.2020 19:23
0
0
Re: Majooo

Napríklad ja by som bol vekovo cieľovka a predsa mi E2 nesedí. Vôbec. Preto ju ani nepočúvam. Takisto správy prečo nie? Mňa aspoň zaujíma čo je vo svete a samozrejme doma. A keď už tak potom načo dávajú každú pol hodinu počasie? To ich už zaujíma? Veď predsa to je najjednoduchšie si pozrieť hocikde. A je pravda, že hrajú jednu najstaršiu pesničku z ich playlistu čo tiež nechápem prečo práve to isté dookola keď už ani nie je aktuálna Imagine Dragons - Radioactive. Ako vážne toto je všetko čo vedia ponúknuť? Tak potom sú na tom dosť mizerne. Ale ja ti to neberiem, kľudne si počúvaj svoju E2, ak ťa to baví, ale ja radšej uprednostním nejaké kvalitnejšie rádiá nie vymývanie mozgov.

Majooo
Majooo
12.09.2020 17:41
0
0
...

@Dávid - ty si riadne nas***y asi na E2, ked tu pises cast veci mimo kontextu. Miesas hrusky s jablkami. ale par reakcii na teba, co tu citam:
:: Chvala bohu, ze E2 je CHR format
:: naco by bolo E2 spravodajstvo kazdu hodinu. uplny nezmysel, ktory sa ani nema kde vtesnat do programu a ani nijak nezaujme cielovku radia. (Funko ked bolo kedysi svojho casu tiez CHR sparvodajstvo pocas dna nerobilo, len cez rannu show, resp. do poludnia. A to vtedy bolo o com, dnes ked ma uz internet kazdy je mi na dve vecvi pocuvat dristy o koronaviruse a pod. kazdu pol az hodinu. na takyto balast su tu televizie Hnoj a Narkoza, nie radio.
:: Playlist plne koresponduje s potrebami cielovky, a to, JA konkretne nie som cielovka. A vidis, uplne mi sedi. Nepoznas politiku a pozadie radia, tak ani nemozes tvrdit, ze nemaju co ponuknut posluchacom. Z niecoho vychadzat musia, na to sluzy Mapping Study radia.
:: Kde si prosimta nabral, ze v E2 sa v dennom playliste haravju aj 10 rokov stare pesnicky. Kategoria RE-Current ma velmi male zastupenie v playliste, neviem, kde by sa tam vosli taketo "hity". Mozno najstarsia vec, ktora je v playliste je pesnicka Radioactive.
:: co sa tyka "SocPop interpretov, prosim, NIE do tejto diskusie. Co bolo, bolo. Na tieto hity mame ine radia, Uplna TOPka je Expresne radio, ktrore odohra kazdu s****u, zial aj Funko hlavne po 20:00 sa velmi zlym smerom ubera. Ale to je iny format. Slovenska hudba ano, ale len sucasna a ta lepsia - playlist E2 po 22:00 je toho prikladom. A je mi jedno, ze denne su to tie iste pesnicky. Cielovka a format nepustia.
Este raz, JA nie som cielovka a predsa mi ma co E2 ponuknut. Funko vydrzim pocuvat do doby, pokial sa nepusti nieco z mojej "oblubenej domacej kategorie" typu Desmod, Bic Project (v tejto podobe s tou nadherou....) ci dalsimi pseudospevakmi... no a Expresne radio, tak to uz nemôzem hodnotit. Fakt, prosim NIE! .)) Co bolo, bolo. tohto by sme sa mali vsetci drzat.

@LuboTS
opatrnost ako opatrnost v novinkach.. Pripustam, ze to tempo niekde spomalilo, ale preco. Corona? Alebo na iny ukor? Tento rok som to postrehol, ze je nieco mozno trocha inak. Ale zase je tu web, kde su uplne HOT new. A prave E2 odprezentuje novinku, ktora vysla "pred par hodinami." Nasadenie do playlistu je ale (este) otazne. Pravidlo Funka je dobre. Mne sedi ten postup a vzorce. Ale tiez berme do uvahy fakt, co Funko nasadzuje a co si E2 "nemoze dovolit" Zial, Funko uz nie je moja prva volba, prave kvôli playlistu a uz mi aj vadi, ze dlho nebola obmena, resp. nieco fresh v moderatorskom time. E2 je v tomto velmi dynamicka. Septembrove zmeny mi sedia, aj ked chyba Michaela ci sarkasticka Andrea, ktoru som ja mohol. Nie len program, ale aj hudba sa ubera alebo skôr prispôsobuje dnešku. A tieto zmeny ja vítam.
Este k hudbe, nejake anomalie sa deju, co je pre mna zvlastne, ze sa nehra pesnicka od HOSH, (bola len ako novinka a nateraz stop.) podobne to bolo aj pri Ave Max-Torn, ktora sa az po pauze sa vratila ako Power Current. Alebo napr. niekto novy ako Doja Cat, vo Funku ako novinka, po dosiahnuti "ciela" na konci jula off, dnes uz vôbec nie je v Current rotaciach sa na E2 objavila len minimalne aj to nie ako novinka. Ale len nieco ako bezna Current vec. A vôbec sa nehra. A takych veci je isto viac.

Dávid (neregistrovaný, 194.154.246.xxx)
Dávid (neregistrovaný, 194.154.246.xxx)
12.09.2020 16:55
0
0
Re: MUSIC SK

Súhlasím, ich tiež môžeme zaradiť medzi veľké legendy.

MUSIC SK
MUSIC SK
12.09.2020 16:41
0
0
@Dávid

k a)
Pridal by som: Tásler, Desmond, P. Bič projekt, Noc a deň, Clear (Východné Slovensko)

k b)
Pridal by som ešte Žbirku, Richarda Müllera a Petra Lipu
číže ku Elán, Team a Paľo Habera, Modus, Tublatanka,
Pavol Hammel/Prúdy a Karol Duchoň.

Dávid (neregistrovaný, 91.127.89.xxx)
Dávid (neregistrovaný, 91.127.89.xxx)
12.09.2020 15:00
0
0
Re:

Otáznik
Čo sa týka toho Fun Rádia a gastronómie, tak by to malo byť aj v súčasnosti, no žiaľ nie je. Doba sa mení len k horšiemu. Málo je takých vecí, ktoré sa menia k lepšiemu.

MUSIC SK
No je to na zamyslenie, či vôbec sú také legendy v súčasnosti akí boli v minulosti. Ale skôr by som povedal, že nie sú.
Čo sa týka slovenskej hudobnej scény tak po a) t.j. ktorí interpreti by sa mohli považovať za legendy po roku 2000, tak sám neviem presne, že kto. Len z odpozorovaného a odpočutého viem povedať, že je to pravdepodobne Adam Ďurica, ktorého pozná u nás snáď každý a darí sa mu, je vyhľadávaný. Po b) si myslím, že Elán je najväčšia slovenská hudobná legenda všetkých čias. Je to skupina, ktorá ešte aj dnes dokáže bez problémov vypredať lístky na koncert a sú neprekonateľní. Po nich by som dal Team a Paľa Haberu, okrem toho ešte asi Modus a Tublatanka. Taktiež aj zo spevákov Pavol Hammel a Karol Duchoň. U nás je to iné ako vo svete aj tým, že Slovensko je malá krajina a že nie je až toľko interpretov. Čo viem určite je to, že slovenská populárna hudobná scéna zažila najväčšie úspechy, legendy a rozmach v 80. rokoch. Vtedy ich vzniklo najviac.
Lepšie obdobie u nás asi ani nebolo.

Otaznik (neregistrovaný, 138.201.172.xxx)
Otaznik (neregistrovaný, 138.201.172.xxx)
12.09.2020 14:30
0
0
20 . storocie = KULINARIUM

21. storocie = FAST FOOD

Otaznik (neregistrovaný, 138.201.172.xxx)
Otaznik (neregistrovaný, 138.201.172.xxx)
12.09.2020 14:25
0
0
STARE dobre FUN Radio

kedysi v "Koncerte na zelanie" odmietalo hrat skladby, ktore v ten den uz zazneli alebo boli planovane.

Namiesto toho ponukli nahradu.

MUSIC SK
MUSIC SK
12.09.2020 11:51
0
0
@Dávid

Dávid nahodil veľmi dobrú otázku, či by sa dali vybrať hviezdy po roku 2000?

Preskúmať to, chce trochu viac času, no medzitým ma napadlo, že čo tak skúsiť urobiť to pre slovenskú hudobnú scénu, t.j
a) po roku 2000
b) celkovo - ľubovoľné obdobie

Dávid (neregistrovaný, 91.127.89.xxx)
Dávid (neregistrovaný, 91.127.89.xxx)
12.09.2020 10:37
0
0
Re: LoboTS

Podľa mňa je to tak ako píšeš. E2 ako TOP 40 rádio malo byť práve ono prvé, ktoré dáva novinky a takisto mať ich najviac. Veľakrát hrávajú aj takmer 10 ročné skladby, ktoré už nie sú aktuálne a dokonca aj v celkom častej rotácii. A ani nie je u nich zvykom ohlasovať novinky pred pesničkami. Je to len bieda.

LuboTS
LuboTS
12.09.2020 07:05
0
0
...

Sú tu príspevky k ich hudbe, tak dám aj ja niečo. Formát s novou hudbou CHR/Top40 existuje hocikde vo svete a k tomuto formátu vysoké rotácie patria. Myslím že dobrým príkladom takéhoto formátu je české Fajn rádio. Vrámci tohto formátu je však bežné odvážnejšie nasadzovanie noviniek. Spomínaný Fajn to tak robí. Môj názor je, že E2 je až príliš opatrná pri nasadzovaní noviniek, opatrnejšia ako Funko a asi aj ako Expres a toto sa mi zdá také zvláštne. Alebo je môj postreh nesprávny?

AllLivesMaters (neregistrovaný, 78.99.213.xxx)
AllLivesMaters (neregistrovaný, 78.99.213.xxx)
12.09.2020 01:06
0
0
hviezdy.....

Skôr si myslím že prítomnosťou internetu sa veľké hviezdy strácajú. Ak by v dobe ako presley, beatles.... bol prítomný internet, tiež by sme asi nevedeli definovať kto je veľká hviezda..... napríklad lady gaga, vie svojim hlasom skovať hviezdy ako rihanna, ariana grande atď.... netreba ale zabúdať že tieto veľké hviezdy majú za sebou marketingové, hudobné, atď tými ľudí ktorí sa im starajú o úspech...... doba hviezd skončila.

Dávid (neregistrovaný, 91.127.89.xxx)
Dávid (neregistrovaný, 91.127.89.xxx)
11.09.2020 22:23
0
0
Europa 2

Možno to ani nepatrí sem, ale z časti áno, keďže sa jedná o súčasnú hudbu, ktorú prezentuje aj E2. Mňa by zaujímalo, že v súčasnosti ktorých interpretov by sme mohli považovať za "veľkých"? Myslím napríklad ako v minulosti to boli Elvis Presley, The Beatles, Michael Jackson, Madonna a podobne. Existujú vôbec takí, ktorých by sme mohli považovať za takéto legendy?

MUSIC SK
MUSIC SK
11.09.2020 21:45
0
0
@Viacerým

Ak vezmem do úvhy, že každé rádio je určené pre poslucháčov, tak to Trnavské rádio má podľa mňa presne to, čo pre regionu vyhovuje, čiže má to fajn pestré a tie 30-50 ročné skladby tam proste musia byť, lebo tie hity majú ľudia radi.

Europa 2 to má oveľa ťažšie, pretože takýto playlist nemôže mať, pretože je orientovaná na špecifickú skupinu hlavne mladých poslucháčov čiže pestrosť a fantáziu musí uplatňovať v užšom meradle. No zdá sa mi, že to majú ťažšie lebo nejak je svetových hviezd ako nových pop-tvári menej.

Nejak zvlášť ju nesledujem, lebo ju chytím len na balkóne (teraz ma napadlo, že však pred pár rokmi som ju počúval na mobile bežne???). Je však pravda, že rádio je sociálny fenomén a vynechať správy je veľmi problematické. Neviem ako vy, ale ja obyčajne viac počúvam rádio, keď sú hodinové správy a beriem to akoby finále a ideme ďalej po hlavné správy.

Dávid (neregistrovaný, 91.127.89.xxx)
Dávid (neregistrovaný, 91.127.89.xxx)
11.09.2020 21:22
0
0
Re: Palec

Čo sa týka toho spravodajstva, tak to zas ja neviem pochopiť, že prečo ich nedávajú každú hodinu? Ako ich a poslucháčov nezaujíma čo je nového u nás a vo svete? Ale hlavná vec, že počasie dávajú každú pol hodinu. A čo sa týka formátu TOP 40, tak s tým ja neviem súhlasiť. Taký formát by som zrušil. Keď už tak ako príklad by si mali zobrať z maďarského Petőfi Rádia, kde tiež majú TOP 40, ale to je iba popoludňajšia relácia a okrem toho hrajú aj iné hity a celkom pestro. Ja by som si tak predstavoval E2. Podľa mňa tak by to malo vyzerať.

Palec (neregistrovaný, 46.34.226.xxx)
Palec (neregistrovaný, 46.34.226.xxx)
11.09.2020 17:30
0
0
@Dávid

to mi príde na Fun Rádio, niečo medzi Expresom a E2. Na TOP 40 formát mi príde najbližšie české Fajn Rádio. Na E2 sa mi páči, že nemajú o celej správy..

Počúvanosť
pondelok, 15.7.2024
1.
21,12%   - 0,33%
2.
18,92%   + 4,00%
3.
10,55%   + 4,69%
4.
9,34%   - 1,54%
5.
7,56%   + 1,82%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 15.7.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
1.
15,90%   - 0,17%
2.
13,48%   - 0,58%
3.
9,99%   + 0,14%
4.
8,77%   + 0,25%
5.
7,42%   - 0,20%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
III. - V. etapa 2024
1.
31,0%   - 0,1%
2.
22,2%   + 0,1%
3.
21,4%   - 0,1%
4.
18,7%   + 0,2%
5.
16,0%   ± 0,0%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, III.-V./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
28. týždeň 2024 08.07.2024 - 14.07.2024
1.
Album
Imagine Dragons
Eyes Closed
2.
Album
Artemas
I Like The Way You Kiss Me
3.
Album
Cyril
Stumblin' In
4.
Album
Dasha
Austin
5.
Album
Benson Boone
Beautiful Things
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over