menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k téme Bratislavské rádio

251 príspevkov
Jazz_Laco
Jazz_Laco
02.07.2023 20:50
1
3
JaSomJa

Pamätáš sa dobre, len zároveň riešim aj iné veci, ktoré majú nepriamy súvis s rádiami. Až k tomu procesu dôjde, dozvieš sa to na tejto stránke. Možno nie som jediný, kto má záujem....

Jazz_Laco
Jazz_Laco
02.07.2023 20:47
1
5
Dnes...

Tak pozrite pán Cifrík, v mojom dnešnom prvom príspevku som pomerne jasne pomenoval problémy Bratislavského Rádia. Ak Vás urazili slová The End, nechápem prečo. Presne vystihli pozíciu BR v akej sa teraz nachádza. Pokiaľ mi viete ukázať nejaké relevantné čísla o počúvanosti, nech sa páči, ocením to. Ak pravdu považujete za neslušnosť, potom je to veľmi smutné....

Nečakajte odo mňa, že budem Bratislavské rádio ospevovať, zatiaľ nemám dôvod. A nemusíte sa báť, pokiaľ aj v budúcnosti uvidím nejaké chyby vo Vašom rádiu - teda rádiu, kde pracujete ako moderátor - nebudem mať problém ich jasne a nahlas pomenovať. Ale na druhej strane, až uvidím, že ste sa niekam posunuli, oslovíte viac poslucháčov v BA regióne, skvalitníte svoju web stránku, možno zmeníte formát k lepšiemu - budem prvý, ktorý Vás za to pochváli. Len mi dajte na to dôvod....

MartinC
MartinC
02.07.2023 20:21
2
1
Laco

Lacko, už nemusíte robiť takú nadprácu (sledujte ako Vám slušne Vykám hoci si to tu nikto okrem Vás nepýta). Kritika nie je fuj. Kritika je veľmi fajn. Posúva nás dopredu. Preto som ocenil aj Krtkove komenty. A v zásade ani veľmi nečakám, že Vy teraz chytíte nejakú vnútornú spätnú väzbu a nasadnete na "vlnu slušnosti". To by ma veľmi príjemne prekvapilo.

JaSomJa
JaSomJa
02.07.2023 20:19
2
2
Jazz_Laco

Dobre si pamätám že si chcel kúpiť Bratislavské rádio? Kde sa stala chyba, že ho ešte nevlastníš? Pani majiteľka chce od Teba viac peňazí ako si Ty ochotný dať? Keď raz to rádio bude Tvoje, tak všetkým ukážeš, ako sa to má robiť. V tejto chvíli skús byť buď fanúšik rádia, alebo nejaký neutrálny poslucháč, ale úloha neprajníka sa na budúceho majiteľa asi nehodí, to Ti ho pani majiteľka asi vôbec nepredá

Jazz_Laco
Jazz_Laco
02.07.2023 19:58
1
4
Spätná väzba...

Pre niekoho spätná väzba znamená asi to, že sa im bude hovoriť, čo majú urobiť, však je to zadarmo a manažment sa nemusí namáhať a popritom ich treba vychvaľovať do nebies a nosiť fľašky predo dvere do Petržalky...

Kritika je fuj, tvrdá kritika ešte viac fuj, však niektorí zamestnanci to neunesú, je im do plaču, a nariekajú akí sú tí ľudia zlí a nespravodliví....

krtko original
krtko original
02.07.2023 19:06
4
0
@MartinC

Rád podebatujem, keď sa s druhou stranou debatovať dá :) Pekný zvyšok víkendu.

MartinC
MartinC
02.07.2023 17:58
1
1
Krtko

Fcb a Insta sú naše "slabiny". Budeme pracovať aj na tom. Ďakujem za korektný prístup. Som prístupný každej slušnej spätnej väzbe.

krtko original
krtko original
02.07.2023 17:53
2
0
@MartinC

Ďakujem za ozrejmenie. Áno na začiatky Trnavského rádia si spomínam, rovnako aj na jeho premenu.
Všetkému by som rozumel až na to že "Čakať, že keď sa rádio volá Bratislavské, tak bude primárne "informačne lokálne", je ako čakať podľa názvu od Expresu, že bude naďalej primárne diaľničné..."
Ja osobne by som práve niečo také čakal. Ako napríklad spomínané Trnavské, či Košice, BB FM atď. Ale ok na druhej strane aj Rádio Piešťany je hudobné. Takže som ticho :)
A btw okrem FB máte aj profil na Instagrame :)

MartinC
MartinC
02.07.2023 15:26
3
0
Laco

Prečo by som mal chuť komunikovať s niekým ešte intenzívnejšie mailom, kto ma tu od začiatku iba uráža. Ja mám úctu k druhým, ale i k sebe. P.S.: Tykanie je v rámci spoločenskej etikety na sociálnych sieťach všeobecný úzus, ale ako vidíte, snažím sa k Vám byť od začiatku čo najmilší a ak Vám to tak vyhovuje, z úcty k Vám som rád pristúpil aj na Vykanie. A tu by som to už z mojej strany smerom k Vám nechal. Chcem mať peíjemnú nedeľu. Úprimne Vám prajem všetko dobré.

Jazz_Laco
Jazz_Laco
02.07.2023 15:19
0
5
@pán Cifrík

Škoda že nemáte oficiálnu emailovú adresu v rádiu, napísal by som Vám tam. Používať gmail nepovažujem za profesionálne....

Jazz_Laco
Jazz_Laco
02.07.2023 15:10
0
5
JaSomJa

Spoločnosť Radio ON je vlastnená cez ďalšie dve firmy, čo je typický model v biznise slúžiaci na optimalizáciu daní. Rovnako funguje aj rádio Best. To nie je výčitka, iba skonštatovanie faktu, že majú málo peňazí...

Nie som proti tomu, aby Bratislavské rádio nefungovalo. Odlišuje sa od FM možno väčším podielom alternatívneho rocku. Ale vždy je to adult formát. A to sú už 4 rádiá v BA s adult formátom. Nie je to veľmi originálne....

MartinC
MartinC
02.07.2023 15:08
2
0
Laco

Ja na Vašu emocionálnu vlnu nenaskočím. Rád sa bavím vecne, racionálne, korektne a slušne. Aj iní na radia.sk, ktorí ma tu poznajú, potvrdia, že keď sa bavíme v intenciách vzájomného rešpektu. Rád diskutujem.

Jazz_Laco
Jazz_Laco
02.07.2023 15:01
0
4
@pán Cifrík

Inými slovami napísané, viete, že mám pravdu, ale vadí Vám že som poukázal na negatíva Bratislavského Rádia. Síce trocha netaktne ale pravdivo - na to som si už zvykol, mám od Vás ban. Nie ste v pozícii, že si môžete dovoliť odignorovať kritiku, aj keď je akokoľvek krutá....

Ale fajn. Nezabúdajte však, že diskusia o smerovaní rádia sa nevedie cez hobby portál. A aspoň na začiatok je vhodné vykať - aj to je totiž prejav úcty, rovnako ako neoslovovať iných slovom "milý". Až sa rozhodnete povzniesť sa nad mojimi invektívami, dajte vedieť...
Pekný deň prajem.

JaSomJa
JaSomJa
02.07.2023 14:47
2
1
Jazz_Laco

Radio ON, to je firma ktorá prevádzkuje Bratislavské rádio, bola v roku 2022 v zisku. To ale bolo s iným formátom, ako nasadili od začiatku tohto roka. Teda asi ťažko porovnateľné. Osobne však mám pocit, že reklamy veľa vo vysielaní nie je. Určite treba držať palce aj takémuto rádiu, porovnávať to s _FM ale vôbec nemá zmysel, aj hudobne to je niečo úplne iné.

MartinC
MartinC
02.07.2023 14:34
2
0
Laco

Milý Laco, keby si nešiel do odobných invektív (akože aj tak ste všetci The End a podobne) a mal by si chuť komunikovať slušne, tak nabudúce sa širšej diskusie rád zúčastním. Ale takto nie. Prajem Ti všetko dobré a možno aj chuť trošku s úctou a vzájomným rešpektom komunikovať s druhými ľuďmi. Pekné leto všetkým.

Jazz_Laco
Jazz_Laco
02.07.2023 14:06
1
3
@MartinC

Vážený pán MartinC alebo by bolo lepšie napísať Martin Cifrík?

Len tak mimochodom, na stránke ste uvádzaný aj ako "hlavný kvákač". Myslíte si, že to pôsobí profesionálne? Pretože ja nie....

Také moje postrehy...

Píšete, že BA je inkluzívny priestor. Ale na stránke máte napísané, že priťahujete lokálpatriotov, plus neustále zdôrazňujete, že ste regionálne rádio, dokonca hovoríte, že Bratislava má konečne Bratislavské Rádio. Možno by neuškodilo ujasniť si, pre koho vlastne vysielate....

Formát AAA - čiže Adult Alternative - alebo alternatívna hudba 70ich a 80ich rokov. Ste si istí, že to je to, čo vaše rádio má vysielať? Je to totiž úzko špecializovaný formát ktorý nepočúva veľa ľudí. Pretože poslucháč, ktorý chce alternatívu si naladí Rádio_FM a tam dostane podobnú hudbu aj s pridanou hodnotou, čiže informáciami...

Možno by nezaškodilo pouvažovať nad tým, aké rádio vlastne chýba Bratislave. Čo sa zmenilo v BA za posledný rok, čo vlastne chcú Bratislavčania počúvať. Hlavne sa nepýtajte Vašich kamošov, lebo tí Vám budú len prikyvovať hlavou, akí ste úžasní a super.....

Aj keď chápem, že peňazí nemáte veľa a nepomáha ani daňová optimalizácia - nezaškodia by ani menšia kampaň. Na začiatok by stačila virálna.....

Zmena názvu z The End. To asi znamenalo, že ste na konci - čo sa týka počúvanosti. Nebojte sa, ani po zmene názvu na Bratislavské Rádio sa nič nezmenilo - stále ste The End....

Ale pokiaľ ste spokojní sami so sebou, pokiaľ sa obdivujete navzájom akí ste úžasní - tak potom fajn. Vysielajte to čo doteraz a motkajte sa niekde na absolútnom chvoste počúvanosti. Však výplata cinkne každý mesiac, načo sa snažiť viac....

A ešte niečo na záver. Neuvažovali ste o zmene technických parametrov vysielača?

MartinC
MartinC
02.07.2023 12:45
1
1
@krtko

TT rádio zmenilo svoj playlist smerom k mainstreamu práve preto, aby mohlo ponúknuť viac regionálneho obsahu. Ak si spomenieš TT rádio malo na začiatku pred zmenou hudobného formátu len dvoch moderátorov a ŽIADNE SPRÁVY. V ich regióne (rovnako ako napr. v regióne Košice alebo Východ) má ale zmysel robiť "informačné" regionálne rádio. Tieto oblasti sú totiž silne lokálpatriotistické. BA je skôr inkluzívny priestor, kde sa stretávajú ľudia z iných regiónov. BA rádio je z titulu svojho špecifického hudobného formátu (AAA) primárne HUDOBNÉ RÁDIO. Regionálne informácie sú doplnok. Čakať, že keď sa rádio volá Bratislavské, tak bude primárne "informačne lokálne", je ako čakať podľa názvu od Expresu, že bude naďalej primárne diaľničné rádio alebo, že FUN bude podľa názvu rovnako v prvom rade vtipné ako v 90. rokoch, keď vysielali FUN NEWS a takmer žiadne "vážne" prvky ako povedzme klasické správy, tam nemali miesto. Názov Bratislavské sa z Rádia The End menil z obchodných dôvodov. Malo to svoj dôvod, sú to ale interné veci. K sociálnym sieťam a webu: Keďže sa BA rádio nedefinuje ako informačné ale ako primárne hudobné (info z BA sú iba doplnok), tak robiť nejaký "spravodajský" web nemá zmysel. Čo sa týka FCB, áno, na tom by sa dalo zapracovať smerom k bohatšiemu obsahu.

krtko original
krtko original
02.07.2023 08:49
1
0
...

Už je to vyše roka čo sa The End zmenilo na Bratislavské rádio a zároveň pol roka odkedy sa Bratislavské vrátilo k playlistu The End. Stále mám však z tohto rádia zmiešané pocity.
Od rádia s názvom Bratislavské by som čakal že ním reálne aj bude. Je síce pekné, že vysiela správy o dianí v BA (samozrejme celý deň dokola tie isté ako Best FM), respektíve v rannom vysielaní moderátor čo to povie, ale to je tak všetko čo z tohto hľadiska rádio ponúka.
Oveľa viac sa mi v tomto páči Trnavské rádio. Stačí pozrieť len ich web a Facebook, kde takisto zverejňujú články a správy z mesta. A čo Bratislavské rádio? Web o ničom, na FB len avízo na reláciu 1 z 5 a pol milióna (ktorú mimochodom hodnotím veľmi pozitívne, ale s Bratislavou nemá nič spoločné).
Ani žiadna súťaž, žiadne participovanie na mestských podujatiach, žiadna propagácia nič. Len pomaly každý mesiac nový moderátor (promovaný Peter Tarasovič sa už tiež dávno vytratil).
Toto rádio si žiaľ ide svoje The End maniere a vôbec nie je bratislavským v pravom slova zmysle. To mohli rovno ostať pri názve The End, keďže prím v tomto rádiu hrá hudba. Čo by nebolo zlé, keby zo seba nerobili "Bratislavské" rádio.

Laik
Laik
22.04.2023 16:38
3
1
@Jazz_Laco

Každopádne, ak máš "zbytočných" 450k €, si na tom lepšie než väčšina Slovákov.

Až tak ich lustrovať nemám záujem. Chcel som len naznačiť, že sa to chystáš riadne preplatiť a taká astronomická investícia sa Ti nemôže vrátiť.

Jazz_Laco
Jazz_Laco
22.04.2023 15:42
3
1
@Martinko

Účtovná závierka Ti poskytne určité informácie o finančnej kondícii firmy. Vieš zistiť, ktorá firma používa kreatívne účtovníctvo a daňovú optimalizáciu....

Tebou menované maličké rádiá sú pre mňa nezaujímavé....

Martinko
Martinko
22.04.2023 15:31
0
1
Jazz_Laco, Laik

To čo tu riešite? Prehľadávať finstat nič neznamena. Všetky rádia majú svoje media representative spoločnosťi cez ktore predávaju svoj reklamný priestor.
Expres, E2, MELODY a ROCK ma BAUERMEDIA (licenciu vlastni D. EXPRES k.s.)
Fun a Vlna maju Radiogroup (vlastnik licencie Radio a.s. a radio vlna s.r.o.)
Chcem tým povedať, že finstat data licencovanej spoločnosti nič neznamenajú. Dôležité je, aby nedĺžili štátu. Kuknite si napríklad frontinus, rebecu, aetter, beta, dobre....
Zábavné čítanie, ale nič to neznamena.

Jazz_Laco
Jazz_Laco
22.04.2023 15:22
1
1
BR...

Keď už si pozeral spoločnosť Rádio ON s.r.o., nezabudni si pozrieť aj CD Holding s.r.o. a Radio Holding s.r.o. - to všetko je Bratislavské rádio...

Nemám Ferrari, ani Bentley a ani jachtu a ani haciendu.....

JaSomJa
JaSomJa
22.04.2023 15:09
1
0
Laik

Nemyslím si že ak by mal záujem hocikto o kúpu hociktorého rádia, že by dal informáciu najprv do diskusie. Zmena vlastníka potom problém nemusí byť, stačí si pozrieť na súčasné Melody, E2, Vlnu... Problém nebol nikde. Ale aj tak neverím že prípadný záujemca by išiel najprv do diskusií.

Laik
Laik
22.04.2023 15:09
0
1
@Jazz_Laco

Vyžiadaj si znenie licencie. https://rpms.sk/kontakty
Porovnaj s obsahom: https://bratislavskeradio.sk

Ak zistíš nesúlad, podaj podnet: https://rpms.sk/formular-na-podanie-podnetu-na-pre…

Laik
Laik
22.04.2023 15:02
0
1
@Jazz_Laco

OK, ale 450k € je šialená suma - asi musíš mať v garáži min. Ferrari a Bentley a v Karibiku haciendu, že si ochotný také peniaze len tak vyhodiť von oknom.

Všimni si ich účtovníctvo:
https://finstat.sk/36687031
https://registeruz.sk/cruz-public/domain/accountin…

A nezabúdaj, že prevod Ti musí schváliť RPMS, s čím napr. Lengyel a Rádio Mária majú neblahú skúsenosť.

Počúvanosť
pondelok, 15.7.2024
1.
21,12%   - 0,33%
2.
18,92%   + 4,00%
3.
10,55%   + 4,69%
4.
9,34%   - 1,54%
5.
7,56%   + 1,82%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 15.7.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
1.
15,90%   - 0,17%
2.
13,48%   - 0,58%
3.
9,99%   + 0,14%
4.
8,77%   + 0,25%
5.
7,42%   - 0,20%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
III. - V. etapa 2024
1.
31,0%   - 0,1%
2.
22,2%   + 0,1%
3.
21,4%   - 0,1%
4.
18,7%   + 0,2%
5.
16,0%   ± 0,0%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, III.-V./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
28. týždeň 2024 08.07.2024 - 14.07.2024
1.
Album
Imagine Dragons
Eyes Closed
2.
Album
Artemas
I Like The Way You Kiss Me
3.
Album
Cyril
Stumblin' In
4.
Album
Dasha
Austin
5.
Album
Benson Boone
Beautiful Things
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over