menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k téme Rádio Košice

371 príspevkov
Monitor (neregistrovaný, 178.143.8.xxx)
Monitor (neregistrovaný, 178.143.8.xxx)
26.04.2020 00:41
0
0
@HenrietaH Rozumiem, no takto to nefunguje

Chápem, no bavíme sa preto, lebo my sa pohybujeme v reálnom svete a takto to nefunguje. Ináč povedané teoreticky áno, máte pravdu (mali by) no slovenské rádiá nedodržujú žiadne spoločné pravidlá. O hudbe rozhodujú ekonómovia a nie odborníci na hudbu. A teraz keď je korona vírus, tak to je v kýbli.

HenrietaH (neregistrovaný, 178.253.141.xxx)
HenrietaH (neregistrovaný, 178.253.141.xxx)
25.04.2020 23:08
0
0
Monitor

Áno, RK znamenalo Rádio Košice. Ale nepíšem predsa, že RK to organizuje. Práve poukazujem na tú regionálnosť, že keď sa niečo zaujímavé koná v Košiciach, tak Rádio Košice by z toho malo mať nejaký výstup.

Zdá sa mi, že akosi často nerozumiete úplne jednoduchej veci, o ktorej sa tu bavíme pri najmenšom už tretíkrát :-)

Monitor (neregistrovaný, 178.143.8.xxx)
Monitor (neregistrovaný, 178.143.8.xxx)
25.04.2020 22:56
0
0
@HenrietaH Pardon, zle som si to vyložil

Keď ste napísala, že : " následne som reagovala na to, že o Košickom zlatom poklade by prirodzene RK ako silné lokálne médium malo informovať.", tak som myslel, že KE RK znamená Rádio Košice.

HenrietaH (neregistrovaný, 84.245.120.xxx)
HenrietaH (neregistrovaný, 84.245.120.xxx)
25.04.2020 15:51
0
0
Monitor

Nikde som nenapísala, že to organizuje Rádio Košice, bavili sme sa predsa, že to organizuje Rádio Slovensko.

Rádio Slovensko je obsahovo ďaleko inde ako Rádio Košice, druhá vec, celoplošky verzus regionálky, to by som konkurenciou nenazvala.

Regionálky si žiju vlastným životom, o to viac musia/mali by zachytávať všetko podstatné v teritóriu, kde vysielajú.

Monitor (neregistrovaný, 178.143.8.xxx)
Monitor (neregistrovaný, 178.143.8.xxx)
25.04.2020 15:24
0
0
@HenrietaH Už len drobná poznámka - KZP je súťaž RTVS nie rádia Košice

Upozornili nás autori zo súťaže Košický zlatý poklad, že ide o celoplošnú súťaž autorských piesní, ktorá je pod záštitou RTVS rádio Slovensko a realizuje to RTVS Košice. Čiže nemá to nič spoločné s Rádiom Košice. Ináč povedané Infomix rádia Košice propagoval svoju "konkurenciu".

Monitor (neregistrovaný, 178.143.8.xxx)
Monitor (neregistrovaný, 178.143.8.xxx)
24.04.2020 21:23
0
0
@HenrietaH Takže ďakujem - porozumeli sme sa a diskusia je výborná

O.K. - teraz je v diskusii vyvážené stanovisko a vďaka, že sme si porozumeli. A vidím, že sa do veci rozumiete.

HenrietaH (neregistrovaný, 178.253.141.xxx)
HenrietaH (neregistrovaný, 178.253.141.xxx)
24.04.2020 17:24
0
0
Monitor

Je fajn, že ste to takto rozpísali, tak skúsim predsa len ešte raz:

a) spochybnila som výsledky prieskumu a hlavne ich prezentáciu (práve o výsledkoch počúvanosti som už v živote napísala pár TS)

b) konštatovala som najmä, že mimo Košíc to rádio počujem sporadicky, že v KE a okolí, kde je silný lokalpatriotizmus určite základnňu má, ale že čím dokáže oslpviť poslucháčov mimo KE?

c) zdieľali ste tu "výborný" web RK, takzvaný Infomix, jeho kvalitu ste podložili tým, že uverejnil info, ktorým sa ostatné rádia vyhýbajú :-)

d) následne som reagovala na to, že o Košickom zlatom poklade by prirodzene RK ako silné lokálne médium malo informovať. Ale stále nevidím dôvod na to, aby sa toho chytili aj celoplošky, keďže silné 90-te roky Košického zlatého pokladu sú dávno za nami.l

e) Rádio Slovensko by o tom samozrejme malo písať a zahrať aspoň víťaxa. Keby zlatý poklad organizoval Expres, tak určite prezentuje naj piesne, logicky!

Géčku vôbec nerozumiem. Regionálne rádia, ak chcú osloviť, musia sa venovať primárne a takmer výlučne regiónu, o tom celý čas píšem a hovorím. Trnavské rádio sa napr. venuje udalostiam z TT a okolia, samozrejme okrajovo aj celospoločenským témam.

Prosím vás, ešte stále si nerozumieme? Ak áno, je to už trocha smutné, lebo na príklade Košického zlatého pokladu som vám to vysvetlila.

Rádio Košice a Rádio Slovensko by o tom určite mali informovat. RK preto, lebo je apriori košické rádio, kde ma súťaž korene a predpokladám, že ju tam väčšina pozná, Rádio Slovensko by o poklade malo určite rovnako informovat, lebo súťaž organizuje. Expres, FUNko a pod. takáto súťaž v roku 2020 už nezaujíma a propagovať víťazku budú jedine vtedy, keby napr. ako Dennyiah nahrá podobne skvelú vec.

To je všetko, pekný víkend.

Monitor (neregistrovaný, 178.143.8.xxx)
Monitor (neregistrovaný, 178.143.8.xxx)
24.04.2020 14:59
0
0
HenrietaH - treba čítať pozorne maily a odpovedať na otázky

Je treba pozorne čítať maily - prečo som sa zapojil do diskusie:
a) Vy ste tu s Palom spochybnili, že rádio Košice si dovolilo urobiť prieskum hoci nik na východe ho podľa vás nepočúva
b) reagovali sme, že ak niekto z vášho okolia nepočúva rádio tak nemôžete to tvrdiť, pretože ja napr. počúvam hlavne Slovenský rozhlas a Radio FM
c) uviedli sme príklad, že Infomix uverejnil tlačovú správu o speváčke bez problémov a iné rádia neodpovedajú(Infomix nie je relácia!!!, čiže rádio Košice to nijak neovplyvnilo) - Vy ste to prekrútili, že jasné, že to Rádio Košice vysielalo, lebo že keby to bol v Žiline, tak si to tam tiež urobia o tom reláciu
d) Vy a nie ja ste zaplietli, že je to regionálna záležitosť a že je povinnosť regionálnych rádií to prezentovať a že speváckych súťaží je nespočetné množstvo
e) na to som napísal, že zhodou okolnosti išlo o celoplošnú súťaž piesní - jedinú na Slovensku a dostali ste otázku, že či teda rádio Slovensko by malo piesne "povinne" prezentovať?
f) no a kto číta pozorne maily vidí, že regionálny prvok ste zaviedli a vyťahujete Vy a potom tvrdíte, že nerozumiete
g) !!! Ale hlavne nestranná osoba vidí, že ako odborníčka na PR regionálne rádiá majú "povinnosť" prezentovať si veci, ale rádio Slovensko už nie - tu ste stále neodpovedali (alibisticky ste napísali: keď chce, tak si niečo odvysiela)?

HenrietaH (neregistrovaný, 80.94.53.xxx)
HenrietaH (neregistrovaný, 80.94.53.xxx)
24.04.2020 13:19
0
0
Monitor + MUSIC SK

Celý čas sa tu v podstate bavíme o jednom. Vy ste sa čudovali, prečo neprezentujú danú speváčku celoplošné médiá vrátane Expresu. Ja vám tvrdím, že to pre nich nie je také zaujímavé ako pre lokálne/regionálne rádia a médiá ako také. Keď sa niečo koná v Košiciach, je veľmi dobré, keď sa o tom píše, hovorí v médiu, ktoré v danom regióne vysiela.

Keď je to súťaž Rádia Slovensko, je jasné, že nejaké výstupy z toho odvysiela, nerozumiem, prečo tento prípad porovnávame s regionálkami. :) Tým viac, že je to verejnoprávne médium, ktoré vysiela zo zákona vo verejnom záujme. To sa na komerčné rádia nevzťahuje.

A Košický zlatý poklad nie je tým "pokladom" ako v čase, kedy z neho vzišli Nagy, No Name a pod. Uverejnili ste tu link, kde o tejto speváčke informovalo Rádio Košice. Monitor zrazu píše, že košické rádio o tom vôbec neinformovalo, asi vám nerozumiem, páni :)))

Hádam si už teraz rozumieme.

MUSIC SK
MUSIC SK
23.04.2020 23:37
0
0
Henrieta - Monitor

Pani Henrieta,
Vy ste toho pána zrejme nepochopili, pretože to nebola žiadna spevácka súťaž, avšak jediná celoplošná súťaž autorských piesní na Slovensku. No a jeho zrejme zaujímalo, že ak teda nejaké piesne sa zo stoviek dostali do finále, tak že asi je "povinnosťou" rádia Slovensko piesne aj prezentovať (nakoľko ste písali, že regionálne rádia majú "povinnosť" si veci prezentovať, takže logika hovorí, že teda asi aj rádio Slovensko).

Monitor (neregistrovaný, 178.143.8.xxx)
Monitor (neregistrovaný, 178.143.8.xxx)
23.04.2020 23:26
0
0
@HenrietaH - neodpovedali ste mi na otázku

Moja dedukcia vychádza z toho, že Vy ste napísala, že keď chcú regionálne rádia uspieť, je priam ich "povinnosťou" prezentovať aj takýchto interprétov. A ja som napísal, že to bola súťaž Košický zlatý poklad, čo je celoplošná súťaž mainstreamového rádia Slovensko.
A len upresním, že košické rádio o tom vôbec nepísalo, iba im kapela poslala do Infomixu info, tak ako aj iným ako sú hudba.sk a ďalšie hudobné WEBy, ktoré to zverejnili. Čiže z tohto faktu ste vykonštruovali situáciu, že "je jasné, že Košické rádio o tom píše a keby to bolo v Žiline píšú tam :-) :-):-) A navyše v texte Infa bolo len to, že zverejnili nejaké CD - dokonca tam nebolo ani jedno slovo o Košiciach.

Prekvapuje ma, že tvrdíte, že ste z východu, robili ste PR a nepoznáte celoslovenskú súťaž Košický zlatý poklad, ktorá vyprodukoval trebárs Petra Nagyho, Noc a deň, Cmoríka, No Name.

Aj napriek tomu som sa spoliehal na Vás ako oborníčku PR, že teda ako je to súťaž rádia Slovensko, tak žeby interpretov-finalistov malo "povinne" prezentovať? Pochopil som Vás dobre?

HenrietaH (neregistrovaný, 178.253.141.xxx)
HenrietaH (neregistrovaný, 178.253.141.xxx)
23.04.2020 22:59
0
0
Monitor

Nerozumiem vašim dedukciám. Nehodnotím kvality speváčky, ale netvárme sa, že je to prvý prípad, kedy niekto niečo niekde vyhrá, na chvíľu sa o ňom napíše pár pekných viet (v tomto prípade v košických periodikách, prípadne dostane pozvánku do košického rádia) a neskôr o ňom nepočuť. Je úplne logické, že košické rádio bude písať o víťazke košickej súťaže, v ktorej sedela košická/východniarska porota. :-)))

Keby bola podobná súťaž v Žiline, písalo by o nej Rádio Košice? Jasné, že nie, nemalo by dôvod. Vzhľadom na cieľovku.

Súhlasím ale, že by rádia minimálne na webe, príp. sociálnych sieťach mali dávať priestor aj menej známym interprétom a, našťastie, robia tak. Nedá sa ale písať o každom. Speváckych súťaži je dnes nepreberné množstvo.

A argument na záver - viete, aká je najhranejšia skladba v súčasnosti od slovenského interpréta? Kingdom od KOŠICKEJ dvojice Dennyiah. Nevyhrali žiadnu súťaž (možno sa mýlim) a v najvyššej rotácii ich začal hrávať práve Expres. ;-)

Monitor (neregistrovaný, 46.34.238.xxx)
Monitor (neregistrovaný, 46.34.238.xxx)
23.04.2020 18:57
0
0
Spevacka bola vo finale celostatnejsutaze KZP

Spevacka Michaela Martykanova je z Kysuc a zhodou okolnosti vyhrala resp.presadila sa v sutazi Radia Slovensko ked bola vo finale s touto pesnickou v Kosickom zlatouum poklade. V porote su osobnosti ako Peter Bic, No name, Marian Cekovsky. Vy teda si naozaj myslite, ze by ju malo Radio Slovensko prezentovat a dokonca ze konkurencne radia ju budu hrat???

HenrietaH (neregistrovaný, 178.253.141.xxx)
HenrietaH (neregistrovaný, 178.253.141.xxx)
23.04.2020 18:33
0
0
Monitor

Spolupracovala som v rámci PR s celoplošnými rádiami a takýto interpréti pre nich jednoducho nie sú zaujímaví. Tak to je. S istými výnimkami, ale musí to dávať konceptuálny zmysel.

Danú speváčku, ktorú spomínate, nepoznám, ale predpokladám, že je z východu a keď chcú regionálne rádia uspieť, je priam ich "povinnosťou" prezentovať aj takýchto interprétov.

Sú to overené fakty, stačí sledovať sociálne siete a weby celoplošných rádií, komu dávajú priestor.

A k tej vašej poslednej vete. Ak niekto pošle tlačovú správu, vždy záleží na obsahu tlačovej správy, samozrejme. Stane sa, že väčšie rádia neodpovedajú, ale tu tiež treba brať do úvahy fakt, že Expres dostáva denne desiatky TS z celého Slovenska. Čo je logické. To, že na každú neodpovie je už vecou Expresu.

Monitor (neregistrovaný, 178.143.8.xxx)
Monitor (neregistrovaný, 178.143.8.xxx)
23.04.2020 17:57
0
0
@HenrietaH

Prepáčte no podľa štýlu Vašej diskusie to vyadá, že dôvod máte, pretože argumentujete neoverenými faktami.
Obdobne v prípade rádia Express, obecne každý nový interpret je najskôr neznámy. Napr. Billy Eilish sa presadila ako neznáma cez Soundcloud. Ak desať tisíc ľudí pozná nejakú speváčku na Slovensku tak je otázne, že prečo ju nepozná rádio Expres? Tu ide skôr o to, že ak pošlete tlačovú správu alebo nejaké info, tak som pochopil že rádio rádio Expres vôbec neodpovie, avšak rádio Košice to uverejní.

HenrietaH (neregistrovaný, 84.245.121.xxx)
HenrietaH (neregistrovaný, 84.245.121.xxx)
23.04.2020 15:46
0
0
S4S

Nikto nie je voči nikomu zaujatý. Ja osobne nemám dôvod. Diskutuj(e)me.

Snažím sa pochopiť, čím môže/vie osloviť RK východniarov mimo Košíc. A celé to vyvstalo z diskusie okolo prieskumu počúvanosti, ktoré si samotné rádio nechalo spraviť.

To, že regionálne rádio dáva priestor neznámym spevákom na svojom webe je pomerne bežné.

S4S Music Platform (neregistrovaný, 178.143.8.xxx)
S4S Music Platform (neregistrovaný, 178.143.8.xxx)
23.04.2020 14:35
0
0
Ak niekto pocuva ine radia, neznamena to, ze ine radia sa nepocuvaju

Zaujala nás diskusia typu HenrietaH, Palo, že Rádio Košice nik nepočúva, pretože napr. v našej rodine a okolí beží Rádio Slovensko. A nedovolím si teda tvrdiť napr., že Rádio Expres, či Fun a pod. nik nepočúva. Zhodou okolností Rádio Košice má výborný WEB - INFOMIX, odkiaľ sme sa napr. dozvedeli, že nejaká speváčka má novú pesničku o https://www.radiokosice.sk/spevacka-michaela-marty… - Toto napr. nie je možné sa dočítať na WEBe Rádia Express. To je fakt, pretože tam sa nedajú posielať informácie o dianí v hudbe. Čiže pre tretiu osobu sa zdá, že niekto je poriadne zaujatý voči Rádiu Košice.

MINO Z KOSIC
MINO Z KOSIC
12.04.2020 21:13
0
0
Obľúbenosť rádia KE

Tak ja len na okraj poznamenam že Mareka Petrasa poznám osobne,ešte z čias košického top rádia.Viem že rádio Košice je jeho život a dáva do toho rádia všetko,robí to pre ľudí a spolupracuje aj s mestom.Tymto som nechcel nikoho uraziť,to je len moja skusenost.

Palo (neregistrovaný, 188.120.19.xxx)
Palo (neregistrovaný, 188.120.19.xxx)
12.04.2020 21:12
0
0
K veci

Odbočili ste od témy, Henrietu a aj mňa zaujalo, že si Rádio Košice, ktoré skutočne na východe počúva málokto zaplatí v agentúre "nezávislý" prieskum, že má počúvanosť 150,000 poslucháčov. Žijem na východe, nie v KE a toto rádio nepočúva nikto a nikde v podnikoch ho nehrajú.

HenrietaH (neregistrovaný, 178.253.145.xxx)
HenrietaH (neregistrovaný, 178.253.145.xxx)
12.04.2020 19:45
0
0
VladoVV a Pepe

Čo sú to za fádne argumenty ohľadom môjho zamerania/povolania?
"Skutočný PR by niečo také nenapísal. Fundovaný človek sa v živote takto neopýta..."
A ako sa mám ešte jednoduchšie opýtať? Práve v oblasti PR vytvárate značkám určitý imidž. Opýtam sa preto ináč, čo by vo východniaroch malo evokovať Rádio Košice?
Svoje tliachanice ohľadom mojej profesie si nechajte pre tých, ktorých zaujímajú. A keď mi ani tentokrát nedokážete odpovedať, radšej sa neunúvajte s odpoveďou.

Pobavili ste ma dosť, že práve vy idete hodnotiť niekoho, či má alebo nemá na to robiť v PR oblasti :)))

VladoVV (neregistrovaný, 85.237.234.xxx)
VladoVV (neregistrovaný, 85.237.234.xxx)
12.04.2020 18:50
0
0
Hena

Skus prosím robiť niečo iné, okrem nejakého PR v oblasti médií, lebo aj na túto oblasť zmenim názor. S pohľadom ktorý máš si úplne mimo realitu. Fundovany človek sa v živote takto neopýta, že čím ho má oslovit rádio Košice - skus sa zamyslieť a možno si dokážeš odpovedat sama. A pomôžem Ti, tu vôbec teraz nejde o radio KE - povolaním si mimo jak ta jedľa.

Pepe (neregistrovaný, 85.237.234.xxx)
Pepe (neregistrovaný, 85.237.234.xxx)
12.04.2020 17:33
0
0
HenrietaH

Nuž skutočný PR by také hlúposti nenapísal. Jediné, čo dokážeš je vnucovanie svojich pocitov každému, kto sa odváži ti oponovať. Pusť si hudbu trebárs z Marsu a nepíš o veciach o ktorých nemáš ani páru.

HenrietaH (neregistrovaný, 84.245.121.xxx)
HenrietaH (neregistrovaný, 84.245.121.xxx)
12.04.2020 12:48
0
0
VladoVV

Ďakujem, že si svoj vzácny veľkonočný čas venoval tomu, aby si si trocha pohejtoval voči mojej osobe.
Poviem ti, že mi je absolútne jedno, čo si o mne myslíš a či veríš tomu, že sa pohybujem v PR alebo nie. ;-)
Každý môžeme mať svoj názor a počúvať to, čo chceme. Napísala som svoj názor, to, že sa vás tu viacerých dotkol tiež môže niečo naznačovať.
Povedz mi teda, čím by ma Rádio Košice akože malo osloviť? V Poprade napríklad? Okrem dopr. servisu, ktorý som pochválila?
Hudbou? Určite nie. Vysielaním? Tobôž.
Hejtíky teraz dajme bokom a radšej mi konštruktívne odpovedz. :-)

VladoVV (neregistrovaný, 85.237.234.xxx)
VladoVV (neregistrovaný, 85.237.234.xxx)
12.04.2020 12:26
0
0
Henrieta

Milá Henrieta, Ty v oblasti PR médií nepracuješ ani tým najväčším omylom. Tvoje príspevky sú toho najlepším dôkazom. Na východe si bola tiež zrejme iba omylom ak vôbec a jedine ak v BA nástup do auta a vo VV výstup z auta, takže Rádio Košice si samozrejme nemala kde počuť. A vieš Ty čo? Výstup z auta, otvor uši a počúvaj a budeš sa diviť, kde všade tak KE počuť.

HenrietaH (neregistrovaný, 84.245.121.xxx)
HenrietaH (neregistrovaný, 84.245.121.xxx)
12.04.2020 10:15
0
0
OF2019

Čo máš na mysli pod "blaváckym zázrakom"? :-)
Neviem o tom, žeby sa celoplošky takto prezentovali, len preto, že vysielajú z hlavného mesta.

A skús si po sebe prečítať svoj príspevok, tiež je na hranici toho, aby sa mu dalo porozumieť. :-)

Počúvanosť
pondelok, 15.7.2024
1.
21,12%   - 0,33%
2.
18,92%   + 4,00%
3.
10,55%   + 4,69%
4.
9,34%   - 1,54%
5.
7,56%   + 1,82%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 15.7.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
1.
15,90%   - 0,17%
2.
13,48%   - 0,58%
3.
9,99%   + 0,14%
4.
8,77%   + 0,25%
5.
7,42%   - 0,20%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
III. - V. etapa 2024
1.
31,0%   - 0,1%
2.
22,2%   + 0,1%
3.
21,4%   - 0,1%
4.
18,7%   + 0,2%
5.
16,0%   ± 0,0%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, III.-V./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
28. týždeň 2024 08.07.2024 - 14.07.2024
1.
Album
Imagine Dragons
Eyes Closed
2.
Album
Artemas
I Like The Way You Kiss Me
3.
Album
Cyril
Stumblin' In
4.
Album
Dasha
Austin
5.
Album
Benson Boone
Beautiful Things
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over