Prvé digitálne rozhlasové vysielanie v pásme stredných vĺn na Slovensku je skúšobne v prevádzke od 1. marca. Ako agentúru SITA ďalej informovala Lenka Huňadyová z Odboru externej komunikácie Slovak Telecom, vysielanie pokrýva územie Bratislavy a jeho okolie do vzdialenosti približne 60 kilometrov smerom na Podunajskú a Záhorskú nížinu.
Rádiokomunikácie, odštepný závod akciovej spoločnosti Slovak Telecom, sa ním so svojimi technologickými partnermi rozhodli otestovať inovatívnu technológiu DRM umožňujúcu digitalizáciu rozhlasového vysielania v pásme stredných vĺn. Rozhlasoví poslucháči môžu na bratislavskej frekvencii 792 kHz prijímať v digitálnej kvalite program Slovenského rozhlasu - Rádio Slovensko do 20. marca. Príjem digitálneho rozhlasového vysielania je možný iba pomocou digitálnych rozhlasových prijímačov určených pre príjem digitálneho DRM signálu na stredných vlnách alebo na osobných počítačoch alebo notebookoch vybavených adaptérom pre príjem digitálneho rozhlasového vysielania.
Ako ďalej informovala Huňadyová, systém DRM (Digital Radio Mondiale) je určený pre digitálne rozhlasové vysielanie v pásmach stredných a krátkych vĺn. K jeho hlavným výhodám patrí zvýšenie kvality vysielaného zvukového signálu, odolnosť voči rušeniu, pre zrovnateľné pokrytie s analógovým AM vysielaním postačuje nižší vysielací výkon, možnosť prenášať prídavné dátové informácie, je kompatibilný s existujúcim využitím frekvenčného spektra, navyše umožňuje budovanie jednofrekvenčných sietí a využitie existujúcej vysielacej infraštruktúry.
Skúšobné digitálne rozhlasové vysielanie v systéme DRM spustili pri príležitosti konferencie Stredoeurópske rádiokomunikačné dni 2006, ktorá sa venovala najmä témam súvisiacim s digitalizáciou pozemného vysielania. Technologickými partnermi odštepného závodu Rádiokomunikácie pri tomto skúšobnom vysielaní sú spoločnosti Transradio SenderSysteme Berlin AG a TESLA, a. s.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.