menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k téme L-rádio

369 príspevkov
j.a.r. (neregistrovaný, 95.102.25.xxx)
j.a.r. (neregistrovaný, 95.102.25.xxx)
02.10.2010 22:18
0
0
nazor

stanica by si mala urcit ciele, co od ktoreho moderatora-ky ocakava, stotoznit ich s formatom jednotlivych relacii, presne definovat zvukovy obal, jingle,... aby sa nestavalo, ze ide tanecna vec a pred nou sa ozve pohodacky zensky hlas...
to iste sa týka webu, facebooku a podobne - ujednotit sa na co ma ktore sluzit / ak sa ludia naucia niekde chodit po informacie, chodia tam pravidelne, co sa casom da urcite dobre predat aj v prospech posluchacov,... napriklad nove foto o autach pritahovalo mozno motoristov? folkovanie mozno mladych a nielen z liptova, len bolo treba podobneho obsahu viac, kultura, pocasie, kino, zenske,... ludia potom pribudaju aj na Facebooku a pod.
mozno preto ma stanica viac ludi na facebooku ako ine male, alebo aj vacsie stanice a posluchaci sa o zmenach, sutaziach, atd mozu dozvediet nielen cez eter.
Tu sa zda, ze sa zacalo rozumne a cielene pracovat s internetom, co je dobra cesta a urcite by bola skoda s nou nepracovat dalej.
no a samozrejma najst si cas a rozobrat s moderatorom, technikom, ako dalej ci to co sa povedalo (ciele) splnil a ak nie pristupit k zisteniu dovodu, preco sa tak nestalo a ak to bolo opakovanou nezodpovednostou pristupit aj k nepopularnej vymene moderatora, ktory je uz mozno niekde aj na strope a zmenit ho za takeho, ktory ma lepsi potencial
ziadne kamaratske vztahy nemozu mat sancu - vsetko ide von a ludia pocuvaju a ak im to nie je po chuti jednoducho preladia a vsetka snaha je prec

takze pockam nejaku dobu a potom but preladim, alebo budem pocuvat

PS pre Miroslav P - suhlasim sobotne rano bol otras!!! napriek tomu, ze viem pochopit, ze sa asi ucia,....

metafyzik1 (neregistrovaný, 195.91.79.xxx)
metafyzik1 (neregistrovaný, 195.91.79.xxx)
02.10.2010 21:08
0
0
Presne tak j.a.r.

a pan Kotrcka to znova trochu prepiskol, ale ja sa dobre na nom zabavam. Hitparadu zhodnotil citujem, "Nie je zla, ale ani nic extra" potial by to bolo OK, ale ze "ale takto ju urobi hocikto doma""na kolene", no pan Kotrcka zosmiesnujete sameho seba. Ta hitparada je v pohode, ojinglovana v pohode, moderator pekna farba hlasu, vystizny, zrozumitelny, dobra artikulacia a technicky zvladnute vsetko v norme. Toto doma, hocikto na kolene neurobi a to je fakt. Vy mate urcite predstavy o radiu vseobecne, ktore sa nezhoduju s l-radiom, ale v tejto chvili je to ciste vas subjektivny pocit, pretoze zlepsenia, ktore to radio urobili neakceptujete, ak nieco aj akceptujete, tak v zapäti tvrdite ze to spravi hocikto na kolene. Ciste idealisticky vase nazory beriem, ale s teoretikmi na tejto planete som sa ja uz davno vysporiadal. Ak pojde L-radiou cestou, ako za posledne dva tyzdne, tak sa isto dockame kvalitneho webu, spravodajstva a vsetkeho, co ho bude standardizovat.

j.a.r. (neregistrovaný, 95.102.25.xxx)
j.a.r. (neregistrovaný, 95.102.25.xxx)
02.10.2010 20:16
0
0
pravda

musim uznat, ze pan Kotrcka na v mnohom pravdu, ale ak by l-radio pocuval aj skor, tak by urcite uznal, ze prislo k zmenam, aj ked zatial mensieho rangu.
vsetko sa neda vytvorit nanovo zo dna na den, treba odstup casu, aby sa vsetko ukazalo - aj ked cim skor to bude, bude to urcite + pre radio lepsie
dobra kritika moze len pomoct ale treba s nou narabat konstruktivne, aby sa to niekam posunulo a nie rovno pochovalo

Peter Kotrčka (neregistrovaný, 95.103.214.xxx)
Peter Kotrčka (neregistrovaný, 95.103.214.xxx)
02.10.2010 19:32
0
0
@Miroslav P.

ako mu ublizujem? popisujem OBJEKTIVNE zle veci na tomto radiu (technicke, personalne).

ja viem, ze nie je prijemne citat kritiku na nieco, co sa tebe paci (aj ked teda neviem, co presne), ale je to diskusia.

Miroslav P. (neregistrovaný, 85.135.134.xxx)
Miroslav P. (neregistrovaný, 85.135.134.xxx)
02.10.2010 17:47
0
0
Pán Kotrčka ste .....

Niekoho ako Vás nepochopím, hovoriť názor je jedna vec, ale to čo tu tliachete vy je hrozné a okrem iného nechápem prečo počúvate naše Liptovské rádio keď ste z úplnej .......! Ja mam rád toto rádio, spríjemňuje mi práca a to hlavne v poslednom období, neubližujte im, nájdite si inú zábavku alebo založte rádio. Ďakujem

Peter Kotrčka (neregistrovaný, 95.103.214.xxx)
Peter Kotrčka (neregistrovaný, 95.103.214.xxx)
02.10.2010 16:07
0
0
nooo

pocuval som hitparadu. cisto teoreticky nie zle spravena, ale ani nic extra, takto ju urobi hocikto aj doma "na kolene".

dalej v programe na webe nemaju relaciu, ktora ide teraz (nejaka pomada, alebo co), iba prazdne biele miesto.

blbosti, ktore boli v spravach o "hackeroch" ani radsej nekomentujem, doteraz sa smejem.

a posledna vec, odhalil som, ze preco maju vsetky jingle efekt ozveny. ked som si pustil hlas moderatora do sluchadiel, tak je to tam pocas celeho vysielania. a kedze jingle robili asi u seba, tak iba ozvenu zvyraznili a akoze je to tak schvalne :-) amaterske radio od A po Z, bez sance na udrzanie. pritom liptov by je region, kde by sa jedna naozaj lokalna stanica uzivila. ale nie takto.

amr (neregistrovaný, 193.200.150.xxx)
amr (neregistrovaný, 193.200.150.xxx)
02.10.2010 13:15
0
0
8

ináč bordel ako u mňa doma... : -)

Miroslav P. (neregistrovaný, 85.135.134.xxx)
Miroslav P. (neregistrovaný, 85.135.134.xxx)
02.10.2010 12:59
0
0
Pravda, hrozné sobotné ráno !

Fu, tak to čo bolo dnes ráno úplne zhodilo úroveň toho čo bolo v piatok, nedá sa to ani porovnať - škoda.

XxX (neregistrovaný, 195.3.168.xxx)
XxX (neregistrovaný, 195.3.168.xxx)
02.10.2010 11:50
0
0
Vážený

Toto sa nevidí každý deň. Tomuto sa hovorí štúdio na úrovni. Sluchadlá a ešte čosi na zemi, jedlo na stole, pripomína mi to markízacke rádio Fresh .... L-Rádio hamba ti

Link - http://zklstudios.jex.cz/menu/zaujimava-muzika-a-o…

Peter Kotrčka (neregistrovaný, 178.41.41.xxx)
Peter Kotrčka (neregistrovaný, 178.41.41.xxx)
01.10.2010 23:34
0
0
hehe

1. jasne, ak poviem opravnenu kritiku na amaterske vysielanie, za ktore by sa hanbil aj clovek, ktory vysiela na radioo.cz, tak som hned vyhodeny (aj ked to som nepochopil, ze preco vyhodeny) z nejakeho radia

2. nic sa nezmenilo, moderatori su hrozostrasni, bez ohladu na cas pocuvania, jingle hrozne (to nie je na diskusiu, to je fakt, su to jingle pozliepane z databankovych zvukov s otrasnymi hlasmi), radio bez ladu a skladu

3. pri tejto nekvalite a zaroven pri nezaujme inzerentov (logicky) to radio pojde do haja max. za rok. ci sa z toho tesim alebo nie je vedlajsie, ale ak sa uvolni frekvencia po krachu tohto paskvilu, budem rad.

P.S.:pan metafyzik (kedze si sa nepredstavil), ake desiatky telefonatov? ty si asi pocuval ine radio, vsak? cely cas len mleli o tom, ako ma budu bavit, kolko toho maju prichystaneho. a kde nic, tu nic.

LYPTAK (neregistrovaný, 195.91.80.xxx)
LYPTAK (neregistrovaný, 195.91.80.xxx)
01.10.2010 22:45
0
0
super radijko

a hlavne co nastali tie zmeni tak to je coraz lepsie a lepsie sy mislim ja a je to pravda pravduca. lem tak nadalej myle radyjko a bude to DOBRE...

zrkadlo (neregistrovaný, 213.151.218.xxx)
zrkadlo (neregistrovaný, 213.151.218.xxx)
01.10.2010 22:24
0
0
varila mysicka kasicku..-)

odpovie mi uz konecne niekto z ludi blizkych l-radiu, kto konkretne to v tej "skole" liptovskych moderatorov, technikov a hud.dramaturgov ucil, ci este stale uci..?!dik za odpoved

Miroslav P. (neregistrovaný, 85.135.132.xxx)
Miroslav P. (neregistrovaný, 85.135.132.xxx)
01.10.2010 21:49
0
0
Dalo sa

Ja si myslím že sa to dalo, pasovalo mi to počúval som poobede a kúsok aj ráno a bolo to dobré aj keď, raz za čas im nevyšlo. Ale bavili ma a naozaj dobre hrali a bolo cítiť, že sa aj oni cítia dobre. Rád si ich zapnem ešte, len škoda že som nemal guráž zavolať. Nieje to dokonalé, ale je to lepšie, nie som odborník no vidím to tak - a hlavne počujem.

j. (neregistrovaný, 89.173.67.xxx)
j. (neregistrovaný, 89.173.67.xxx)
01.10.2010 21:47
0
0
kotrčka

tento človek tu otravuje vzduch už pekne dlho a nestretol som sa s tým, že by napísal niečo pozitívne. je to jeden zatrpknutý zakomplexovaný nešťastník, ktorý si myslí, že má patent na rozum. ked sa mi niečo nepáči, preladím a nepíšem o želaní skorých koncov. už sa preber, lebo Ta na ten východ prisám bohu pôjdem prefackať.

metafyzik1 (neregistrovaný, 195.91.79.xxx)
metafyzik1 (neregistrovaný, 195.91.79.xxx)
01.10.2010 20:44
0
0
pan Kotrcka,

to, co ste dnes napisali, to je katastrofa, pocuval som l-radio naschval cely den, moderatori k sebe pasovali, okrem toho niekolko desiatok telefonatov, niekolko hosti v zivom vysielani, pri tomto napore, to celkom slusne zvladli a to ze primator povie to a to, vy by ste chceli este aj hosti v radiach vycvicit, kedy, co a ako maju hovorit? Nebudete smiesny, pretoze vase hodnotenie, nie je nijakym hodnotenim, iba zatrpknutym kydanim na kazdeho, co sa snazi nieco robit. Ja tomu radiu fandim a kazdy , kto ho dnes pocuval zistil, ze je to riadny krok dopredu. V tom je medzi nami rozdiel, ze ja som optimista a vy pesimista.

Paľo (neregistrovaný, 213.151.213.xxx)
Paľo (neregistrovaný, 213.151.213.xxx)
01.10.2010 20:32
0
0
pre Kotrčku

najväčšia KATASTROFA ste Vy pán Kotrčka....nie je nič horšie ako zatrpknutý človek, ktorý nedokáže nič iné len špiniť, špiniť a ešte raz špiniť...konečne už prezraďte, dajte to von, z ktorého rádia Vás to vyhodili...

Peter Kotrčka (neregistrovaný, 178.40.0.xxx)
Peter Kotrčka (neregistrovaný, 178.40.0.xxx)
01.10.2010 15:39
0
0
oslava

tak je prveho, maju oslavne vysielanie.

jednym slovom: KATASTROFA. dvaja moderatori, primator, ktory pocuva Slovensky Rozhlas (hej hej, potom dodal, ze Lradio, ale...).

vysielanie ako z radioo.cz, radilo by sa tak do stredu,co sa techniky tyka.

toto radio skape, o tom niet pochyb (teda ak ho niekto neplanuje ako drahu pracku spinavych penazi)

Peter Kotrčka (neregistrovaný, 95.103.9.xxx)
Peter Kotrčka (neregistrovaný, 95.103.9.xxx)
30.09.2010 20:28
0
0
@metafyzik

ked teda mame cakat tie zmeny? zajtra je prveho.

metafyzik1 (neregistrovaný, 195.91.79.xxx)
metafyzik1 (neregistrovaný, 195.91.79.xxx)
29.09.2010 14:33
0
0
Citajte
j.a.r. (neregistrovaný, 78.99.227.xxx)
j.a.r. (neregistrovaný, 78.99.227.xxx)
27.09.2010 18:31
0
0
zrusene relacie

pre Paľa mozno, ze mas pravdu a postupne to budu do programu nejak vkladat.
Styl tiez pocuvala manzelka, ale este s tou prvou moderatorkou a auto moto bolo celkkom fajn... tiez, byval host, veterany, fotky, video a obsahovo tam boli informacie hadam z kazdeho smeru moto oblasti a hlavne s Naazom, ktory som si vypocul len na elku a neprecital potom kade kde v novinach a auto portaloch ako to mas v skoro kazdej cz a sk moto relacii. Dokonca bola aj sutaz na prelome rokov o auto roku elka, alebo ceny- Najnizsie ceny benzinov len v regione, to som hojne vyuzival (10 euro na plnej nadrzi nieje na skodu). Nic podobne som zatial v ziadnom radiu nepocul. ale ako si napisal, co bolo bolo, ak uz nebude je aspon na nieco spominat. Asi relacie ako Styl, auto revu, alebo dalsie mali malo posluchacov a preto to uz nevysielaju, alebo to uz jednoducho nie je pre rozhlas moderne a zaujimave takato vlastna tvorba.

Paľo (neregistrovaný, 213.151.213.xxx)
Paľo (neregistrovaný, 213.151.213.xxx)
27.09.2010 14:47
0
0
elko

Ja si osobne myslím, že ten obsah bude pribúdať postupne. Lebo ak sa zmenil majiteľ a s ním sa mení aj programová štruktúra chce to asi čas, aby sa najskôr utriasol ten základný obal vysielania a postupne budú pribúdať rubriky,názory a hostia, ktorí sa vyjadria k danej téme. Ako som už spomínal, chýba mi tá nedeľná diskusia, ktorú tie dve moderátorky robili dobre. V ostatných reláciách ako bol napr Auto Revue, Štýl atď mi chýbala interaktivita, žiadny hostia súťaźe..obsahovo sa tam občas našli zaujímavé veci. Štýl počúvala manželka v práci a pačilo sa jej to. Ale tak čo bolo bolo, tieto veci sa dajú zakomponovať aj do živých vysielaní v rámci krátkych rubrík, okienok....Chce to len kreativitu a aby to obsahovo do seba pekne zapadalo.Ale tá sobotňajšia nová hitparáda, za tú by sa nehanbila ani celoploška, tá je fajn, náhodne som si v sobotu naladil a milo ma to prekvapilo.

XxX (neregistrovaný, 195.3.168.xxx)
XxX (neregistrovaný, 195.3.168.xxx)
27.09.2010 13:28
0
0
Ejjha

V štúdiu pribudla "krabička". Je umiestnená na stole vedľa LCD. Typujem to na 80 % že je to hlasový processor. Alebo že by Audio processor? To sotva, na zvuku žiadna zmena ;-)

j.a.r. (neregistrovaný, 41.217.220.xxx)
j.a.r. (neregistrovaný, 41.217.220.xxx)
27.09.2010 10:15
0
0
obsah

podla tejto diskusie stanica meni majitela? vo vysielani je to pocut, doslo k zmenam, ale bude to treba urcite doladit a zainvestovat nielen do techniky,zvukoveho obalu, ale aj do obsahu vo vysielani, webe a aj facebooku, alebo dalsich kanaloch
(vysielanie zvuk obal,... bez komentara po hodinke slov a ceskej ide dalsia hodinka??? vsak pocuvam hodinku a po hodinke dalsiu? )
web: (je tam stale to iste ani info o nejakej zmene tam nieje)
facebook: (chybaju tiez aktuality)
Obsah: (to ze pocujem pocasie aj v inom case ako po spravach nie je nic nove, najskor to bolo pokope, teraz je to rozkuskovane, vlastne relacie - tvorba chyba diskusia v nedelu nebola, styl, a auto tiez nebolo, ak som na nieco zabudol tak pardon film sa presunul do pozvanok do kin asi?
a to ze nieje obsah je naozaj velka skoda, ziaden nazor redaktoriek -ov, ziadne zhodnotenia filmov, automobilov, knih, poznanok na sport, atd,... ved by sa dalo atraktivne podat posluchacom a aj mozno inzerentom)
kladne zatial hodnotim novu hitparadu - konecne je to od slova hit a nie miesanie hitov s oldies hits

Peter Kotrčka (neregistrovaný, 178.41.108.xxx)
Peter Kotrčka (neregistrovaný, 178.41.108.xxx)
26.09.2010 22:39
0
0
@metafyzik

ako iste vidis, skusil som pocuvat v dvoch roznych casoch, aby som,ako ty pises, nehodnotil len "telerano". iste ale musis uznat, ze ak nestoji za nic telerano a ani vecerne spravy, tak uz to nebud elen nahoda.

ja zaujaty nie som, nemam byt preco. nemam v radiu ziaden podiel, nemam podiel ani v konkurencnom radiu, nikoho odtial osobne nepoznam. popocuval som, zhodnotil som, prihliadajuc na charakter radia, teda ze je to lokalka.

bohuzial, toto vysielanie vyzera, ako keby isli bez mixpultu z winampu. a to je zle, aj keby to bolo radio pre tri dediny.

ale dobre, napis mi presne, kedy mam pocuvat a koho mam pocuvat, co je podla teba najlepsie. a taktiez ta poprosim, aby si mi nahral jingel, ktory je podla teba dobry.

metafyzik1 (neregistrovaný, 195.91.79.xxx)
metafyzik1 (neregistrovaný, 195.91.79.xxx)
26.09.2010 14:05
0
0
Kotrcka,

tvoje hodnotenie je presne take, ako keby som ja hodnotil tv markiza podla zopar nevydarenych vstupov moderatorky telerana, ktora zdaleka nedosahuje uroven svojho kolegu Juniora. Ak ta pozriadne hodnotenie nezaujima, tak nerob ziadne, lebo tak ako ty povrchne hodnotis v tomto pripade L-radio, tak presne takisto hodnotim je tvoje honotenie. A to je syndrom nie len tvoj, ale mnohich dalsich, kde automaticky su voci maly subjektom zaujati, az predpojati. Priklad: Ludia sa dokazeu nadchynat tym, ze klavesak Pink Floyd, drzi dve minuty jedno kilo (akord) a povazuju to za nieco uzasne a ked nieco podobne urobi provincna kapela, tak vsetci nad nou ohrnaju nosom, ze co to ma znamenat. Tak skusme veci hodnotit tak, ze zaujatost a predpojatost pojde bokom, a budeme hliadet iba na fakty, inak tato cela debata nema vobec ziaden vyznam. A prv nez vynesieme ortiel, preskumame vsetko zo vsetkych stran.

Počúvanosť
pondelok, 15.7.2024
1.
21,12%   - 0,33%
2.
18,92%   + 4,00%
3.
10,55%   + 4,69%
4.
9,34%   - 1,54%
5.
7,56%   + 1,82%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 15.7.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
1.
15,90%   - 0,17%
2.
13,48%   - 0,58%
3.
9,99%   + 0,14%
4.
8,77%   + 0,25%
5.
7,42%   - 0,20%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
III. - V. etapa 2024
1.
31,0%   - 0,1%
2.
22,2%   + 0,1%
3.
21,4%   - 0,1%
4.
18,7%   + 0,2%
5.
16,0%   ± 0,0%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, III.-V./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
28. týždeň 2024 08.07.2024 - 14.07.2024
1.
Album
Imagine Dragons
Eyes Closed
2.
Album
Artemas
I Like The Way You Kiss Me
3.
Album
Cyril
Stumblin' In
4.
Album
Dasha
Austin
5.
Album
Benson Boone
Beautiful Things
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over