Diskusia k téme DVB-T na Slovensku
Towercom, špecialista na neprehľadnosť a hr hr hr, všetko na poslednú chvíľu a neinformovanosť, závažné zmeny informuje týždeň dopredu.
Ten článok je hrôza. nech si naštudujú, čo je to vysielač.
Keď som v Korzári videl po vypnutí PO CH 44, v Prešove je iba šum, mal som dosť. Je to hanba, že to noviny píšu a nevedia o čom, pretože taký človek, ktorý píše článok o DVB-T a nevie čo to je. Oni nevedia čo je SCART, RF modulátor, celkový princíp DVB-T, kompresný systém, polarizáciu-ak je signál dostatočne silný netreba nič otáčať a nevedia čo je vysielač a vykrývač. Žiadne vysielače sa na Slovensku zatiaľ nevypínajú.
“Trošku neodborne“ napísaný článok:
Medzevu vypli signál. Ostal bez STV aj Markízy
1./ Medzevu zostane analógový signál STV 1 na 12. kanále!
2./ Medzevčania nemusia nahrádzať a “zvesiť“ tradičné antény, DVB-T bude “jazdiť“ aj na pôvodných anténach, len otočiť na vertikál!
3./ Televízor kúpený pred 4 rokmi nie je kus nepotrebného nábytku, stačí dokúpiť set-top-box!
Hláška: O tri dni sa vypína analóg je tiež dobrá.
Prečítajte si jeden príspevok o Buratinovi (Pinocchiovi) z diskusie na medialne.sk:
rušiť Trojku? / disk / 16:49
Samozrejme, veď vedenie Markízy sa len tak trasie, aby vyplnilo uvoľnená priestor a vytririlo svoj športový kanál. Už tu mal byť, len konkureniac Trojky bola silná, tak ju Buratino takto zlikviduje. Len by som chcel vedieť ako sa vyrovná so záväzkom s RE, zakotveným v zákone o STV z roku 2004, ktorý prijala Dzurindova vláda pred vstupom do EU?
http://medialne.etrend.sk/televizia-spravy/nekrolo…
+ prečítajte si článok o nezvládnutej DVB-T kampani:
http://medialne.etrend.sk/digitalne-spravy/digital…
+ prečítajte si článok o nepripravených set-top-boxoch:
http://medialne.etrend.sk/digitalne-spravy/o-tri-d…
Hlavne, že: My sme signál, my sme budúcnosť!
Podľa stránky http://www.emitel.pl bude mať na CH 61 Przehyba 5,00 kW a Sucha Góra 10,00 kW. To bude riadny cirkus z KH, hlavne Przehyba.
Že vůbec řešíš nějaké "Správy" na Expresu ;)
To už agentuře JPP bych věřil víc, než jakýmkoli konzumním žbleptům na komerčních rádiích :-)
Na otázku moderátora o najnovšej kauze Towercom reagoval s. Nižňanský: “Aká kauza? Towercom je úplne normálna záležitosť.” Nižňanský minulý december podpísal s operátorom terestriálneho a satelitného vysielania Towercomom zrejme najväčšiu zákazku v histórii STV. Zmluva na digitálne vysielanie za takmer 200 miliónov eur je v podstate podľa Trendu nevypovedateľná. „Je to štandardná zmluva so všetkými klauzulami o vypovedateľnosti,” tvrdí on. Bezproblematickosť zmluvy v súvislosti s výškou peňazí, ktoré bude Slovenskú televíziu stáť, zasa dokladoval číslami: od roku 1995 do 2010 na tieto účely minula Slovenská televízia 5,787 miliardy eur, na 2010 až 2025 (čiže obdobie platnosti novej zmluvy) to má byť 5,939 miliardy. Pričom namiesto dvoch okruhov mal Towercom šíriť tri, navyše STV HD a doplnkovú službu EPG.
http://medialne.etrend.sk/televizia-spravy/niznans…
My sme signál, my sme budúcnosť (za vaše peniaze :-)
PSko: Okamžite znárodniť! (rada zadarmo!)
na Exprese bolo, že analóg sa v niektorých oblastiach vypne už tento rok, mi to príde tak trocha smiešne, nakoľko sú to len vysielače s minimálnym ERP...ešte bolo spomenuté, že ostatné oblasti 2012...tak uvidíme...
No vidíte v tomto článku sa píše, že nižšie TV frekvencie sa lepšie šíria za prekážkou:
“Nižšie frekvencie sa dokážu viac ohnúť za prekážku, menej sa strácajú v atmosfére a dosah takéhoto signálu je väčší.“
http://m.hnonline.sk/2-47252510-kw0000_hndetail-6a
* * *
Otázka / iks.x / 19.10.2010
Nie som veľký znalec do digitalizácie, preto sa chcem opýtať, na tie dotknuté lokality kde vypínajú analóg. Towercom uvádza "Ukončenie analógového vysielania 43. týždeň 2010" a "Spustenie verejnoprávneho multiplexu 45. týždeň 2010". To znamená, že ak v nejakej z dotknutých obcí nezachytia signál z iného vysielača, budú 2 týždne pozerať na čierno-bily šum?
http://medialne.etrend.sk/digitalne-spravy/towerco…
* * *
My to platíme vy nám len slúžite / Lowerde / 20.10.2010
a neosobujte si co nie je pravda. Bez nasich penazi cez statny rozpocet, vasich stedrych nepriamych darov kompetentnym osobam (ich rodinnym prislusnikom), by ste boli len dalsia firma v dlhom rade...
http://medialne.etrend.sk/digitalne-spravy/towerco…
Moc pěkné, dík :-D Nemáš to v původní kvalitě?
Je to jak píšeš, za socialismu to byl jeden velký moloch, Spoje. Ale dál se to dělilo na Správu radiokomunikací Praha a Správu radiokomunikací Bratislava, ty obstarávaly vysílače a radiové spoje, tuším ještě Správa dálkových kabelů a náš slavný SPT, nebo-li Správa pošt a telekomunikací (Telecom).
Jinak co se ČRa týká, tak to že je privatizovali už někdy v roce 1993 taky není zrovna výhra, samozřejmě to bylo za hubičku a se všema negativama a šedýma zónama, které provázely divokou privatizaci všeho na začátku 90.let.
Od té doby se několikrát prodali všelijakým investičním společnostem, dokonce se i přejmenovali na JTR management, pak na Radiokomunikace, teď už zas České... vlastnily je kdovíjaké fondy, dřív nějaká firma z Bermud tuším a teď další z Dubaje myslím. Navíc jsou akcie na jméno, takže nikdo neví vlastně kdo je vlastní :-D Samá finanční skupina jen, žádný telekomunikační operátor nebo někdo, kdo by k tomu měl vztah technologický a ne jen jako továrnu na prachy.
http://www.radiokomunikace.cz/o-spolecnosti/tiskov…
To se taky odrazilo na managementu, teď už to pár let šéfuje baba z Anglie, no, no comment raději... samozřejmě vykopli za posledních pár let skoro všechny schopné lidi z technických pozic, zústalo jich tam pár co je nutnost, co se dá si firma outsourcuje u firmiček, co o tom nemají šajnu.
U ČRa tam když se to vlastníci co sídlí kdovíkde v daňových rájích rozhodnou prodat nebo poslat do bankrotu, tak s tím nikdo nic neudělá. A to jsou strategické sítě republiky.
Jak to píšeš, ORF/ORS nebo i srbská RTS, je to státní, mají to pevně v rukách a šmitec. Ale třeba v UK taky vysílače prodali australské společnosti Arqiva a BBC to už neprovozuje. V Německu je zas provozovatelů víc, mají to buď samotné rozhlasy (třeba BR, MDR...) nebo Deutsche Telekom. Polský Emitel zas vlastní "polský telecom" a ten vlastní France Telecom a nějaká banka z USA...
Jo ještě jsme zapoměl, ČRa, resp. její vlastníci, založili taky na Bermudách dceřinnou společnost, na kterou převedli nějaké věci, podrobnosti už si nepamatuju. Takže taky žádný med, tyto machinace. A stát ví prd, co se s tím dělá.
Inak videli ste v televízii tú reklamu na Towercom. To má byť akože čo? Reklama je desná. Za peniaze daňových poplatníkov, ktroré idú na koncesie a následne šíriteľom signálu za služby (čiže naše prachy) sa vysielajú takéto zbytočné primitívnosti.
Radiokomunikacie sa v prvom rade vobec nemali privatizovat, ale akcie sa mali rozdelit medzi STV a SRo podobne ako je to v Rakusku, co je velmi dobry model. Nemusel by teraz Grajciar riesit katastrofalnu financnu situaciu v STV, resp. na ovladnutie verejnopravnych medii by si musel vymyslat ine zamienky.
Treba sa vsak trochu pozriet do historie, ako to vlastne bolo. Radiokomunikacie boli povodne odstepny zavod (alebo ako sa to vlastne volalo) Slovenskych telekomunikacii. Chybu spravila este Dzurindova vlada, ked to cele hodila do pazeraka Deutsche Telekomu. V CR bol vyvoj priaznivejsi, tam sa Radiokomunikacie oddelili a sprivatizovali samostatne, takze od prveho momentu svojim sposobom konkurovali sprivatizovanym telekomunikaciam. Avsak vyvoj v CR tiez nakoniec nebol velmi priaznivy, sukromne radiokomunikacie maju stale prakticky monopol v oblasti pozemskeho vysielania.
V suvislosti s privatizaciou telekomunikacii doslo aj k inym, este vacsim absurditam, ktorych povod spociva este hlbsie v minulosti. Za komunistickej diktatury existovali Spoje, ktore v sebe zdruzovali telekomunikacie a postu. Po preprave sa tieto dve zlozky dost rychlo oddelili a Spoje zanikli. Avsak po privatizacii Deutsche Telekomom vyplavali na povrch velmi zaujimave skutocnosti. Ukazalo sa, ze telekomunikaciam zostali v majetku mnohe budovy, ktore pouzivala posta. A za ktore Deutsche Telekom, pripadne novi majitelia, ktorym tieto budovy predali, zacali pytat riadne vysoke najomne. Napriklad budovy Spojov v Rajeckych Tepliciach. Posta a telekomunikacie pouzivali dve uplne oddelene budovy (aj ked postavene naraz na tom istom pozemku). Posta stala smerom na ulicu budova tlf. ustredne bola vzadu na dvore. Nedavno si Deutsche Telekom postavil novy technologicky domcek, do ktoreho mu vojde cela digitalna ustredna, a stare budovy predal. Novy majitel nasadil poste vysoke najomne, a ked odmietli, dal prikaz k vyprataniu priestorov. Nakoniec tam posta zostala, ale asi ich to vyslo hoodne draho. Nerozumiem, ako sa tato budova ocitla v majetku telekomunikacii.
Podobny pripad je budova MDPT SR na Namesti slobody. Kuriozne na tejto budove je, ze ju dizajnovali este Nemci, ale dostavana bola az po vojne. Tato budova mala na strane smerom k uradu vlady pristavok, v ktorom bola telefonna ustredna. Nedavno som sa dzovedel, ze telekomunikacie opat dostali celu tuto budovu, ktoru teraz vlastni Deutsche Telekom a ministerstvo je tam len v podnajme.
Obsah nekódovaných maďarských programov:
MUX A: M1 HD, M2 HD, RTL KLUB, TV 2, EURONEWS EN, EURONEWS FR, EURONEWS GER, MR 1, MR 2, MR 3, NEO FM.
MUX C: DUNA TV HD, DUNA TV 2 AUTONOMIA.
Ten tzv. "nevypovedateľný" Towercom by mali po tých čudných zmluvách čím skôr zoštátniť (znárodniť) ako hlinikáreň v Ajke v Hungárii. Aby boli konečne normálne ceny za šírenie signálu pre verejnoprávne a duálne média. A nie toto, čo sa deje teraz, že komerčné stanice sú nútené opúšťať strediská Towercomu a vešajú antény kde-kade, lebo nemajú na platenie za nehorázne vysoké nájomné za prevádzku vysielačov detto verejnoprávne média to riadne šťaví. S tými nehorázne vysokými cenami to tu bolo vždy.
Online: Ivan Miklos odpovedal na otazky citatelov:
Odpovezeno: 12. 03. | 15:55 Autor: Andrej Brnik
Otazka: Dobry den pan Miklos. Nedokazem pochopit, preco ste nechali sprivatizovat radiokomunikacie? Bola to jedna z tych privatizacii ktore boli vyhodne pre par ludi a nevyhodne pre stat. Pokial by vznikol teraz dlh jednej z verojnopravnych institucii, peniaze za vykrytie pojdu inam nez spat so rozpoctu.
Ivan Miklos, podpredseda SDKU-DS: Radiokomunikacie predal SlovakTelecom uz za vlady Roberta Fica. Bez suhlasu statu, ako 49-percentneho akcionara v SlovakTelecome, by to nebolo mozne.
podiel [%] celkovej počúvanosti
2. + 3. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň