menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k téme Europa 2

2520 príspevkov
LuboTS (neregistrovaný, 80.239.242.xxx)
LuboTS (neregistrovaný, 80.239.242.xxx)
13.01.2010 13:20
0
0
...

Tak to nové vedenie bude predstavené v priebehu februára. Píše sa o tom napríklad tu: http://medialne.etrend.sk/radia-spravy/europa-2-me… Pravdepodobne šikovný ľudia sa do tohto projektu nehrnú, možno vedia prečo

julo (neregistrovaný, 95.105.129.xxx)
julo (neregistrovaný, 95.105.129.xxx)
13.01.2010 11:17
0
0
to Stanino44

jednoducho prelad a svoje komplexy z toho že tam nerobíš Ty, si vyrieš iným spôsobom. Ak chcem kritizovať najprv si zistím koho, ale nedal si si ani tú námahu aby si zistil kto sa Ti to vlastne nepáči.

Stanino44 (neregistrovaný, 95.102.161.xxx)
Stanino44 (neregistrovaný, 95.102.161.xxx)
13.01.2010 06:23
0
0
E2

No ja som teda cakal viac od tohoto radia..Moze mi niekto povedat preco su tam tak ubohe akoze MODERATORKY v cele s tou Rakovou ci ako sa vola? To uz sme na tomto Slovensku na tom tak uplne zle??? Kludne zoberte tam aj niekoho z pomocnej skoly aj on viac dokaze..bez urazky...

billg (neregistrovaný, 91.127.78.xxx)
billg (neregistrovaný, 91.127.78.xxx)
11.01.2010 20:01
0
0
to LuboTS

zapada to do celeho toho divadla okolo rebrandingu Okey na E2.

Peter (neregistrovaný, 203.208.244.87.in-addr.xxx)
Peter (neregistrovaný, 203.208.244.87.in-addr.xxx)
11.01.2010 19:14
0
0
Jo

Malo, môžem potvrdiť, tiež som niekde čítal. ;-)

LuboTS (neregistrovaný, 80.239.242.xxx)
LuboTS (neregistrovaný, 80.239.242.xxx)
11.01.2010 18:16
0
0
...

Nemalo byť dnes predstavené nové slovenské vedenie Európy 2 ? Niekde som čítal, že tak malo byť 11.januára a ani tu a ani na mediálne nič...

mediálna hyena (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
mediálna hyena (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
06.01.2010 20:59
0
0
Mediálny odborník

Neviem, o akom starom nicku tu píšeš. Kedysi som tu naozaj občas prispieval, ale už je tomu nejaký ten rok od môjho posledného príspevku. Expres nemám potrebu kritizovať. Robia si svoju prácu výborne, aj keď v poslednom čase už niekoľkokrát aj oni zakopli. Hudba medzi Expresom a Fun je naozaj podobná tak na 50%, ale presne to isté je aj medzi medzi Fun a E2. A nie som jediný, čo to tvrdí. Povedz mi, v čom bude E2 iná ako Okey. Veď už teraz šetria, kde sa dá, (paste & copy hudby programu, claimov a ešte aj kampane od českej sestry) teda ako chcú takto poraziť konkurentov,ktorí pracujú už niekoľko rokov sofistikovane?
Ad. hudobný guláš. Vypočuj si vysielanie Expresu a zistiíš, že stanica sa už niekdy začína podobať na regionálky typu Beta a Frontinus. Od vykopávok zo sedemdesiatych rokov až po Timbalanda hrajú všetko. Oproti nim má Fun ďaleko čistejší formát. E2 ho má možno o máličko čistejší, ale aj tam je stále dosť vysoký podiel hudby deväťdesiatych rokov. Mne je osobne jedno, koľko Hot AC a CHR rádií bude na našom trhu, akurát nechápem, prečo sa všetci snažia osloviť práve tento typ poslucháča. E2 to bude stáť nemalé peniaze a keďže oni šetria, kde sa dá, tak je jasné, že pozície Expresu ani Fun nikdy neohrozia. Vladyka sa síce vyhráža prieskumami, ale podobným štýlom hovoril aj Košťanský a všetci vieme, ako to dopadlo. Od Lagardere sa nedá čakať už nič prevratné, čím by oslovili slovenský trh a musia sa jednoducho zmieriť s úlohou outsiderov.

ccc (neregistrovaný, 195.91.79.xxx)
ccc (neregistrovaný, 195.91.79.xxx)
06.01.2010 11:43
0
0
HSH

Omyl! Mam vrely vztah k vsetkemu co je na urovni a profesionalne v oblasti radii a E2 to zatial nie je. Najnovsie si odbornik na sposob myslenia. A aj v tejto oblasti ti to ide biedne.

Mediálny odborník (neregistrovaný, 91.127.113.xxx)
Mediálny odborník (neregistrovaný, 91.127.113.xxx)
06.01.2010 11:02
0
0
Mediálna hyena

Treteš a pritom tomu nerozumieš. Vidíš iba svoje Fun rádio. Keď už potrebuješ mať nový nick, nepoužívaj slová ktoré Ťa prezradia. Hudba že mé Europa 2 rovnakú ako Funko? Ale to že Fun má rovnakú hudbu ako Expres to už netvdíš? Rozdiely v hudbe medzi Fun a Ex nie sú až také veľké ako medzi E2 a Fun, keby si pozorne počúval, našiel by si minimálne 50 skladieb ktoré E2 zahrá a na Fun nebudú ani omylom. E2 má hudbu ktorá je určená pre jasnú cieľovú skupinu, Fun ponúka hudobný guláš, ktorý keď ponúkalo staré Okey, tak si ho kritizoval. Na to si asi zabudol. A moderátori... Ešte pod úplne pôvodným nickom si písal ako moderuje Expres. Nemali ani jedného známeho moderátora, museli rozprávať iba to čo mohli. Teraz majú moderátori v Exprese voľnosť a všetko sú to osobnosti. A nepíš že Tebe sa nepáčia, to sa v mediálnej brandži nenosí. A že Funko stavilo na známych moderátorov? Ktorý moderátor prišiel do Funka ako známy? Možno Efa, ktorá aj tak nemoderuje, všetci keď prišlin do Funka, boli neznámi. Pri moderátoroch treba trpezlivosť, ešte raz opakujem, pozri si vývoj v Exprese. Ďalej prečo si myslíš že tu nemôže byť E2 keď je tu Fun a Ex? A prečo keď športové oblečenie ponúka addidas, nemohol by ho ponúkať aj Reebok, Puma, Nike a iní? Konkurencia poháňa vpred aj iných hráčov, ver že pohne dopredu aj Tvoje Funko. No a prieskumy ktorými sa často oháňaš, neboj, budú. Pozri si svoje staré príspevky, keď Fun bolo intuitívne a Ex už nie. Koho si kritizoval? Vtedy Ti nevadilo že Fun nemá prieskumy? Malo ich neskôr. A E2 ich bude mať, môžeš sa spoľahnúť...

HSH (neregistrovaný, 66.197.160.xxx)
HSH (neregistrovaný, 66.197.160.xxx)
06.01.2010 10:52
0
0
ccc, billg

ccc: Ty budes zrejme z Fun, vidno to ja na tvojom sposobe rozmyslania. Nedavam od pasa, prave naopak. Nemysli si ze len Ex a Fun maju mapping.

billg: Hovorime o poslednom.. roku? Lebo ak hej, tak si ich zrejme zle interpretuju, alebo proste zle reagovali na to co zistili.. Prieskum totiz nie je vsetko.

ccc (neregistrovaný, 195.91.79.xxx)
ccc (neregistrovaný, 195.91.79.xxx)
06.01.2010 10:15
0
0
HSH

Davas "od pasa" a bez adekvatnych informacii co ti slina prinesie, priatelko a to potom clovek byva casto vo vzdelanej spolocnosti na smiech. Aj popoludnie vo funku s moderatormi "za zenitom" bolo krokom premyslenym a urcite triezvo zvazovanym. Pockaj si na cisla o par mesiacov a uvidis,kto je za zenitom a kto je raketa. Tipujem, ze Rakovska a Sabo to nebude.

billg (neregistrovaný, 95.102.143.xxx)
billg (neregistrovaný, 95.102.143.xxx)
06.01.2010 10:08
0
0
to HSH

tvoje argumenty popieraju zakladne logicke myslenie. a vidno, ze viac tipujes ako "ides na istotu". fun si prieskumy robi, za to mozem dat ruku do ohna, kedze som sa jedneho nevedomky zucastnil. a v tom je zakladny rozdiel medzi fun, expresom, jm a e2. prvi traja vedia, co robia, lebo to maju podlozene prieskumami. vedenie e2 si len mysli, ze vie, co robi.

ccc (neregistrovaný, 195.91.79.xxx)
ccc (neregistrovaný, 195.91.79.xxx)
06.01.2010 09:59
0
0
HSH

HSH, ty si zjavny znalec.
Ak sa na tomto fore niekto opyta

- Fun si vobec robi nejake prieskumy?

wau
Tak je minimalne u ludi z radii a tych, co veci naozaj rozumeju za debila a vsetky jeho doterajsie premudrele kydy stracaju vahu. Pri podrobnom citani clovek vidi, ze je to dojmolog, teraz sa nam vyfarbil totalne. Howgh.

LuboTS (neregistrovaný, 80.239.242.xxx)
LuboTS (neregistrovaný, 80.239.242.xxx)
06.01.2010 09:59
0
0
...

Tak najprv kampaň, ja osobne som ju nevidel nič ani včera v Novom čase, ani v telke a keďže bývam v oblasti kde tých billboardov veľa nie je, tak ani to som nevidel. Ale určite bude. A vieme aká. Keď si spomeniem s akou reklamou začínal svoj úspešný formát Expres, bola to kampaň "Hity ktoré Ťa dostanú", prišlo nové rádio ktoré povedalo že prichádza s hitmi s ktorými poslucháčov dostanú, musím sa pridať k názoru že Európa 2 mala svoju kampaň postaviť ináč, mala niečo povedať o tom že prišla, nie že tu je. Čo sa týka programu, určite ten nebude naveky taký ako je teraz, vysielanie musia obohatiť nejaké nové prvky, ale toto bude práca pre nové vedenie ktoré by malo byť predstavené v pondelok. A na novom vedení možno bude všetko aby to fungovalo ináč ako teraz. Otázne je že či je tu potenciál na skupinu 12-25. Ukáže im to štúdia, môj osobný názor je že potenciál na fungovanie rádia tu je, ale nie na čísla ktoré ohrozia Fun či nebodaj Expres. Európa 2 môže byť mladšia, môže si na seba zarobiť, ak im to bude stačiť a zmieria sa s užšou cieľovkou ako má Fun. Že pod novým vedením príde k testovaniu programových prvkov a hlavne hudby o tom som presvedčený. Otázne je však prvá dôležitá vec, či im štúdia ukáže potenciál na zasiahnutie cieľovej skupiny... Kým nepracuje nové vedenie, rádio vysiela len preto, aby vysielalo, o biznis sa bude starať nové vedenie a to bude niesť zodpovednosť

boidy (neregistrovaný, 217.31.32.xxx)
boidy (neregistrovaný, 217.31.32.xxx)
06.01.2010 09:23
0
0
E2 - kampaň

včera mala odštartovať... videli ste ju už niekto???

HSH (neregistrovaný, 66.197.160.xxx)
HSH (neregistrovaný, 66.197.160.xxx)
06.01.2010 08:02
0
0
medialna hyena

Budem reagovat postupne:
"Základným problémom ale je, že Lagardere ani netuší, či stratégia nasadenia Európy 2 bola tá správna, keďže v tomto segmente operuje hneď niekoľko staníc." - To ze to netusia je zrejme pravda. Ale potencial tu je, lebo pravdou je ze v tomto segmente (mladi ludia /14-25/ co chcu zabavu a extremne progresivnu hudbu) realne nie je ani jedno radio. Deklaruje to sice Funko a tiez tam ma vysoku pocuvanost, ale to je len pre absenciu kvalitnej alternativy. A tu narazame na problem, ktory si sam opisal:

"V playliste E2 nájdeš aj staršie veci zo začiatku deväťdesiatych rokov, takže skoro žiadny rozdiel oproti Fun." - To je presne to co som nazval predtym spinavym formatom - pretoze Fun mozu porazit jedine tak ze budu - najma hudbu - robit lepsie a nie rovnako zle (hoci! E2 ma stale trochu cistejsi format ako Fun, aspon nehraju Elan a podobne). Myslim si ze by sa mali obmedzit MAXIMALNE na minule desatrocie, dokonca by som siel do extremu 2008-2009 (pochopitelne, najprv by bolo treba test).

"Ľudia vyhľadávajú skôr známe hlasy, na tom si postavilo počúvanosť Fun." - Yes and no. Na druhej strane niektori uz mozu byt tych hlasov prejedeni (najma pri A+S, ktori su uz takmer za zenitom) a prave pri tejto cielovke vidim sancu vo vytvoreni vlastnych hviezd. Problemom zostava to co si spravne napisal - nemaju o com hovorit a tym padom to po case zacne byt nudne (to ze tam vysielaju Maresa nic nezachrani, je to len trapne). Na tom este musia popracovat..

S kampanou (ako som uz napisal) suhlasim. Chapal som ze ju nespustili hned, ale to prevedenie je otazne.

"Takže moderátori ako Forgáč či Zimnýkoval majú stále najlepšie roky len pred sebou :) Stanica to má navyše potvrdené prieskumom." - Fun si vobec robi nejake prieskumy? Ja by som skor tipol ze uz nie... Ver mi, oni su uz za zenitom daaaavno.

Kazdopadne si myslim ze maju sancu ak si vcas spravia mapping study.

mediálna hyena (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
mediálna hyena (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
06.01.2010 00:10
0
0
Za zenitom

A ešte dodatok k názoru, kto je za zenitom. Nezabúdaj, že Fun je primárne určené cieľovke 20-30 rokov s presahom plus mínus 5 rokov. Takže moderátori ako Forgáč či Zimnýkoval majú stále najlepšie roky len pred sebou :) Stanica to má navyše potvrdené prieskumom. Chalani dosiahli v letnej Rannej show čísla porovnateľné s Adelou a Sajfom.

mediálna hyena (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
mediálna hyena (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
05.01.2010 23:59
0
0
HSH

Základným problémom ale je, že Lagardere ani netuší, či stratégia nasadenia Európy 2 bola tá správna, keďže v tomto segmente operuje hneď niekoľko staníc. Dopravný servis teraz neriešme. Ten je tým menej podstatným článkom reťazca.
Začnime hudbou - Európa 2 tvrdí, že je "agresívnejšia v nasadzovaní noviniek". Čo ale nie je pravda, pretože viacero pesničiek začalo hrať Funradio skôr. Dokonca niektoré novinky nasadil skôr aj Expres. V playliste E2 nájdeš aj staršie veci zo začiatku deväťdesiatych rokov, takže skoro žiadny rozdiel oproti Fun. To, že majú o nejake to percento tanečnej hudby viac nehrá rolu.
Teraz k moderátorom: Ľudia vyhľadávajú skôr známe hlasy, na tom si postavilo počúvanosť Fun. Ak sa už ale rozhodli staviť na neznáme hlasy(lebo inú možnosť nemali), mali im ale dať adekvátne školenie a naformátovať ich prejav. Realita je ale taká, že moderátori na E2 stále len melú dokola o Facebooku a tým to končí.
No a ku kampani - základnou chybou je to, že E2 nekomunikuje, že sa jedná o úplne nové rádio. Porovnaj to s kampaňou Jemných, keď začínali. Ešte rok po spustení prízvukovali, že sa jedná o "NOVÚ" stanicu. Európa 2 sa správa ako keby na trhu bola už roky. Stačí takto?

HSH (neregistrovaný, 66.197.160.xxx)
HSH (neregistrovaný, 66.197.160.xxx)
05.01.2010 21:55
0
0
RE mediálna hyena

Co sa tyka dopravy je to kazdopadne rozhodnutie, ktore im len pomoze. Ale tiez mam dojem ze velmi prehlad nemaju - vidno to aj na spinavom playliste - z coho sa moze tesit najma Fun Radio (naopak, pre Expres je to celkom skoda.. im by viac bodlo keby sa Fun a E2 bili).

Vizualy - suhlasim su zle. Skor by to chcelo mladych "cool" vyzerajucich ludi, pointu netreba. Otazka je aky bude TV spot.

Co sa ale Fun tyka - je pravda ze Junior a Marcel su za zenitom, dokonca si myslim ze za chvilu budu aj Adela a Sajfa (Adela uz melie z posledneho - najma v telke to bolo vidno v CSS - a Sajfa nikdy dobry nebol, len sa vezie). Kratochvil si myslim tiez ze bude krokom vedla, ale ved pockajme tych par dni.. v sobotu ma premieru tak uvidime.

mediálna hyena (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
mediálna hyena (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
05.01.2010 21:26
0
0
emil

Koľko vtipnej kaše si dnes pojedol? Drvivá väčšina mladých počúva Fun a potom ešte Expres, o nejakej Európe 2 nemajú ani tušenia. Tá kampaň, ktorú rozbehli môže byť účinná v ČR, kde je stanica podobným pojmom ako u nás Fun, ale nie tuná, kde je to absolútne no name značka. Slogan maxximum muziky zvýraznený dvoma X v štýle Expresu je absolútny úlet.Na slovenského poslucháča účinkovať nebude, ver tomu. Facebook je síce pre mladých najlepší komunikačný prostriedok, ale to ešte neznamená, že sa na ňom dá postaviť celá kampaň.
Apropo Junior a Marcel sú vraj za zenitom. Tak mi povedz, čo taký Kratochvíl, ktorý prešiel snáď všetkými konzervatívnymi rádiami, ten je potom kde? :)

emil (neregistrovaný, 89.173.67.xxx)
emil (neregistrovaný, 89.173.67.xxx)
05.01.2010 21:16
0
0
niekto

niekde písal o tom že mu vadí že stále riešia fcb kontakty. a ked iné rádio raz za hodinu rieši e-mailový kontakt to už neprekáža? ved je to to isté...a e2 ma dvakrát do hodiny neotravuje dopravným servisom, to tiež nikomu tak neprekáža ako fcb e2? ved tak ako niekoho zaujíma dopravný servis, niekoho môže práve ten fcb. ale to sa premúdrelým hlavám ktoré majú nad 30 dosť ťažko vysvetľuje. ved sa opýtajte puberťáka vo svojom okolí ako trávi čas,čo počúva...toto je rádio pre mladých, je to zábavný priemysel a ked mi tu niekto začne riešiť že má vychovávať tak asi vyletím z kožky. na výchovu sú rodičia. rádio v roku 2009 ma svojho poslucháča baviť. a nie zaťažovať afektovanými walnermi,žikavskými a dávno po zenite juniorom a marcelom a vôbec takých dinosaurov je v rádiách plno. a konkurencia pokiaľ je rozumná sa veselo určite neusmieva pretože stanica ktorá doteraz spala začala niečo robiť, čo je nočná mora každého profesionála a je uplne jedno či ide o médiá alebo o iný biznis.

mediálna hyena (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
mediálna hyena (neregistrovaný, 213.151.217.xxx)
05.01.2010 20:58
0
0
HSH

Oni ale práve vôbec nevedia, čo robia. Nemajú zmapovaný slovenský trh a len pasívne preberajú všetko z českej "sestry". Dôkazom toho je aj ich prvá kampaň, ktorá s rovnakými vizuálmi u našich západných susedov prebieha už dobrý rok :)
Konkurencia z Expresu a Fun sa zatiaľ len veselo usmieva :)

Milan (neregistrovaný, 84.47.18.xxx)
Milan (neregistrovaný, 84.47.18.xxx)
05.01.2010 16:55
0
0
sash

Exekutiva bez pravomoci?:-) I s contentom u vás by sa dalo a malo hybat:) Ale inak pravda, ze klasicke spravy do E2 nepatria, ale aktualne i ked maju lepsi playlist pre mladych stale maju k Fun daleko - content, DJs, kampani chyba napad...

wann (neregistrovaný, 78.99.10.xxx)
wann (neregistrovaný, 78.99.10.xxx)
05.01.2010 15:18
0
0
popo

Chalani dnes v prvom vstupe dali riadne :) Bolo aj dvanast piesni :D

Mark (neregistrovaný, 95.102.236.xxx)
Mark (neregistrovaný, 95.102.236.xxx)
05.01.2010 15:07
0
0
Fun

sa mi to len zdalo? alebo skutocne teraz na funku po tretej JUNIOR povedal, že počúvate maximum vašej muziky??? =O :-D

Počúvanosť
pondelok, 15.7.2024
1.
21,12%   - 0,33%
2.
18,92%   + 4,00%
3.
10,55%   + 4,69%
4.
9,34%   - 1,54%
5.
7,56%   + 1,82%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 15.7.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
1.
15,90%   - 0,17%
2.
13,48%   - 0,58%
3.
9,99%   + 0,14%
4.
8,77%   + 0,25%
5.
7,42%   - 0,20%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
III. - V. etapa 2024
1.
31,0%   - 0,1%
2.
22,2%   + 0,1%
3.
21,4%   - 0,1%
4.
18,7%   + 0,2%
5.
16,0%   ± 0,0%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, III.-V./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
28. týždeň 2024 08.07.2024 - 14.07.2024
1.
Album
Imagine Dragons
Eyes Closed
2.
Album
Artemas
I Like The Way You Kiss Me
3.
Album
Cyril
Stumblin' In
4.
Album
Dasha
Austin
5.
Album
Benson Boone
Beautiful Things
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over