menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k téme Silvestrovský súboj Expres vs. Fun

562 príspevkov
juraj (neregistrovaný, 195.91.48.xxx)
juraj (neregistrovaný, 195.91.48.xxx)
01.01.2021 13:20
0
0
A silvestrovský súboj vyhráva Európa 2!!!!

No tak nechcel som tu písať pomedzi komentáre, nebudem predsa reagovať na toho trola :) Ja tu iba za seba zhodnotím celý deň v 1 príspevku :) Za mňa včera viac-menej jednoznačne vyhrala E2. Od rána od ôsmej Janka s Láďom nevtieravo zrekapitulovali celý rok, nechýbala komunikácia s poslucháčmi a bol tak tiež pestrý uletený playlist, ako sa na Silvestra patrí, ktorý tiež mohli ovplyvniť aj poslucháči. Po nich to od 12tej prebrala dvojica SketchBross, alebo teda aspoň Samo, keďže nie som si celkom istý či tam bol aj Oliver určite nie celý čas. Pokračovali v podobnom duchu rekapituláciou zábavných momentov z ich vysielania, samozrejme nechýbala komunikácia s poslucháčmi ani Pestrý playlist až do 16tej. Potom nasledovalo nemoderované vysielanie, no keďže nepočúvam rádio celý deň, tak im to dokážem odpustiť. No a od 22:00 nasledovali tanečné DJ sety v relácii Switch s Drozďom a Demexom, ktoré pokračovali tuším do druhej. Takže súhlasím s tým, čo tu písal Majooo a za mňa sa víťazom silvestrovského vysielania stáva Európa 2 :)

neobjektivny (neregistrovaný, 78.99.69.xxx)
neobjektivny (neregistrovaný, 78.99.69.xxx)
01.01.2021 10:57
0
0
:D aký tesný výsledok

Čítať slovo "objektívny" od teba mi evokuje výraz "demokratická" v názvoch bývalých totalitných štátoch. Všade vo svete sa rovná väčšia prax väčšej prestíži a hodnote zamestnanca, len u teba je to zásadná nevýhoda :))) Prečo vlastne nemoderujú študenti masmediálnej komunikácie?

Kto zažil rádia v 90. rokoch, ten vie, čo je zábava. Fun na tie časy len spomína a Expres, to je len biznis model na peniaze, ten zábavný nikdy nebol. A čudujem sa tomu, kto ich počúvaním premárnil celý deň... A tie "objektívne" žvásty... nuž, nepochybujem, že ten tvoj oranžový svet vyhrá aj ďalších desať Silvestrov :)))

Rasťo (z Prešova) (neregistrovaný, 93.37.141.xxx)
Rasťo (z Prešova) (neregistrovaný, 93.37.141.xxx)
01.01.2021 10:50
0
0
@ Dxsi

Tiež veľmi rád počúvam talianske rádia. Hlavne nočné mixované discopárty. V noci som nahrával rímske rádio M100 a ich Silvestrovskú diskotéku rokov 70 a 80. - 4 hod. bez reklamy. Pecka.

Kawa
Kawa
01.01.2021 10:36
0
0
ehm

Ako už býva dobrým zvykom, na Silvestra som si pustil poľský rozhlas Jedynku, fajn hudba, pohodička, kontakt s poslucháčmi. Kontumačne teda vyhralo toto rádio nad Expresom i Funkom.

JaSomJa
JaSomJa
01.01.2021 09:48
0
0
5.kolo - po polnoci

Ospravedlňujem sa za chybu v nadpise predošlého príspevku. Priznám sa, že mi ušlo to, ako sa vítal Nový rok, môžme však povedať, že vysielanie pokračovalo tak, ako pred pol nocou skončilo.
Vo Funku boli stále Maca, Aďa a Tibor. Treba k tomu povedať, že vo Funku by už vážne mali rozmýšľať, že je úplne najvyšší čas pre razantnú obmenu moderátorov, lebo nie je v poriadku, keď rádio skôr pre mladších má služobne najstarších moderátorov na Slovensku. Moderované vysielanie bolo do jednej, ak som správne postrehol.
Expres až do rána ponúkal svoju Expres party.
Keďže Funko aspoň hodinu moderovalo, posledný bod získava práve toto rádio. Celkovo to tento rok skončilo 3:2 pre Expres.
Rok 2021 sa iba začal, prajem Vám všetkým, nech je... Možno nie najlepší, ale nech je normálny. A kto vie, možno aj tento rok ukončíme silvestrovským súbojom medzi Expresom a Fun rádiom

JaSomJa
JaSomJa
01.01.2021 09:38
0
0
4.koko - do polnoci

Do večerného vysielania Funko nasadilo konečne moderátorov, ktorí sa do rádia hodia, nie sú tam len preto, že tam majú isté miesta do konca života. Od 19:00 vysielali Naca, Aďa, ktorá prišla pomôcť potápajúcemu sa Funku z Europy 2, a človek, ktorého aspoň ja som počul prvý krát, Tibor. Celkom fajn to bolo, táto zostava vysielala nie iba do polnoci, ale aj potom, ale o tom v ďalšom kole.
Na Exprese o 18:00 začínala silvestrovská Twentyfive, Julo Viršík je vždy záruka dobrej hudby a aj zábavy. Tá trvala do 22:00, potom prišla tradičná Expres party, ktorá je v posledných rokoch nemoderovaná.
Keďže vždy som objektívny, preto že Funko moderovalo celý čas ktorý sa počíta do tohto kola a použilo konečne služobne mladších moderátorov, právom si zaslúži bod. Celkovo to je 3:1 pre Expres

PALO (neregistrovaný, 78.98.19.xxx)
PALO (neregistrovaný, 78.98.19.xxx)
31.12.2020 23:51
0
0
Tak niekto

Tak niekto si pohonkal ego.....ale napokon je tu viac staníc, nie len X a Fun

Dxsi (neregistrovaný, 87.244.229.xxx)
Dxsi (neregistrovaný, 87.244.229.xxx)
31.12.2020 23:49
0
0
Radio studio piu

Myslel som ze si najdu nejaku silvestrovsku obet v slov etere .Nuz zaparkoval som talianskom Radio Studio piu. Tak ako minuly rok nesklamalo. Moderovane..

PeterDX
PeterDX
31.12.2020 23:43
0
0
Happy New Year od ABBY - prvá pesnička Nového roku

Asi ako už stabilne..SRo 1, Expres, Vlna, Best FM, Jemné...

Martin (neregistrovaný, 194.154.244.xxx)
Martin (neregistrovaný, 194.154.244.xxx)
31.12.2020 23:36
0
0
Silvestrovský mix

Dnes u mňa vyhral tretí. Trnavské rádio vyskladalo 90-te roky + súčasné tanečné veci. Veľmi dobré.

MINO Z KOSIC
MINO Z KOSIC
31.12.2020 21:35
0
0
Silvester

Ja som dal prednosť Rádiu Expres a počúvam ho vkuse od 18:40 až do tejto chvíle.Je pravda že som začal chvíľu počúvať Funko,ale akonáhle pustili o 18:38 nudný IMT smile,tak som v momente preladil na Expres.Na Fun sa mi zdá na silvestra veľmi slabé vysielanie,hudba ako všedný deň.Na Expres to vypeckovali super hudbou z 90 rokov a uprednostnil som Expres aj pred tv.

JaSomJa
JaSomJa
31.12.2020 20:23
0
0
3.kolo - popoludnie

Začneme na Funku, tam od 15:00 do 19:00 vysielala Vera. Moderátorka, ktorá sa do Funka vracia ako bumerang. Služobne je tam tiež veľmi dlho. V niektorých vstupoch jej tam robil spoločnosť nejaký muž, neprišiel som na jeho meno. Treba však priznať, že z toho čo Funko prinieslo od rána, bolo to to najlepšie. Nezaznamenal som však nijaký kontakt s poslucháčmi. žeby ani toto nebolo naživo?
Na Exprese bol od 14:00 do 18:00 bohatý Silvester s Mišou Vrábovou. Mimo hudby a rôznych vstupov zaujal tzv. kuriózny kvíz, v ktorom sa rozdalo niekoľko zaujímavých cien. A práve vďaka tomu tretí bod je pre Expres. Ten vedie už 3:0. Dokáže sa Funko pozbierať vo večernom vysielaní? Sám som zvedavý

PALO (neregistrovaný, 78.98.19.xxx)
PALO (neregistrovaný, 78.98.19.xxx)
31.12.2020 18:30
0
0
RMF FM

Poľská spravodajsko-hudobná komerčná celoploška RMF FM... humorní a nevtieraví celý deň a pokračujú až do rána...rovnako aj hudobný výber

StrelkaJ (neregistrovaný, 185.245.85.xxx)
StrelkaJ (neregistrovaný, 185.245.85.xxx)
31.12.2020 18:20
0
0
Súboj

A súboj, tak neviem, nech vyhra hocikto u jedného človeka, ja už dlhé roky nepočúvam ani fun, ani expres. Z rôznych dôvodov - dristajuci moderátori v oboch rádiach, zly mix hudby, zvuk, staré informácie, pomaly a neaktuálny dopravny servis, neúmerne používanie jinglov, proste nuda a to niesom dôchodca :-)

StrelkaJ (neregistrovaný, 185.245.85.xxx)
StrelkaJ (neregistrovaný, 185.245.85.xxx)
31.12.2020 18:15
0
0
IvanBA

To sito by som chápal, keby to bol prieskum hudby v nejakom radiu, ktoré by zadali konkrétne rádio - i ked aj tu by som skôr čakal, žeby rádia zaujímalo aj keď niesom ich poslucháč, aká hudba by sa mi páčila aby som potenciálne ich poslucháč mohol byť. Toto bolo čisto o počúvanosti, žiadna hudba, ich pri otázkach nezaujimala . Uplne že objektívne, asi ako toto tu.

JaSomJa (neregistrovaný, 85.237.234.xxx)
JaSomJa (neregistrovaný, 85.237.234.xxx)
31.12.2020 18:01
0
0
suboj

Vsak na exprese su dochodcovia co ani nevedia rozpravat a smeju sa sami na sebe..a koho zaujima co kedy varil alebo kupoval v obchode

p.t. (neregistrovaný, 46.34.226.xxx)
p.t. (neregistrovaný, 46.34.226.xxx)
31.12.2020 16:00
0
0
Dôchodcovia

Skús si pozrieť vek moderátov expresu a potom hovor o dôchodcoch. Taký Ďurovia Majo a pod.

Majooo
Majooo
31.12.2020 15:34
0
0
nie nie nie :)

kde sa dvaja bijú, tretí víťazí. 1.kolo vyhralo iné rádio. Koho už nebaví počúvať dve HOT AC hrôzy, resp. je len jedna TOP hrôza a druhé rádio si to nejak kazí, je tu úplne niekto iný, je tu Europa 2. Ako JA vravím, mňa dopravné rádio nemôže zabávať a takisto nechcem starnúť s rádiom. Ráno na Europe 2 sa začalo o 8:00 s výbornou dvojkou Jankom a Láďou... aaeeeeee.... Jankou a Láďom :) ktorí zhrnuli uplynulý rok a vsadili na nevtieravé vysielanie. Žiadne dristy, rehlenie sa na ničom a bez vtipov bez logiky. Nič nasilu, len kopec zábavy a komunikácie s poslucháčom. Zatiaľ čo expresná hrôza ponúka hudbu "ejtyyyz, najntyyyz" a mieša to s aktuálnou a po moderátorskej stránke tápa, a rieši nový hlas v dopravnom servise, vo Funku sa zvolila ostrieľaná moderátorská dvojica aj s dalším ich profesionálom, po hudobnej stránke konečne aspoň jeden deň počúvateľné songy, bez "nádhernej slovenskej tvorby."
A je tu Europa 2. Playlist uletený a možnosť pre poslucháčov, aby si vybrali, čo chcú počuť. Maxximum priestoru pre poslucháča.
Bodové hodnotenie - 1:0,5:0. Bod pre Europu 2 za vysielanie a playlist v kategórii CHR, pol bod pre Funko za playlist v kategórii HOT AC a nula pre dopravné rádio, ktoré už nemá čím zabávať... Nieže by aj niekedy malo... :)

MUSIC SK
MUSIC SK
31.12.2020 15:30
0
0
JaSomJa

Takže počúvam. No nerozumiem, či to oni nejak súťažia, alebo diskutujúci by to mali podľa niečoho posúdiť.

Aké sú pravidlá:

JaSomJa
JaSomJa
31.12.2020 15:24
0
0
2.kolo - poludnie

Na Funku od 11:00 do 15:00 vysielala Didiana. Opäť rádiová dôchodkyňa, ktorú by mal vystriedať niekto iný. Tiež som nemal istotu či to bolo naživo, ale na rozdiel od ranného vysielania som si nie až tak istý. V každom prípade bola dobrá hudba.
Na Exprese bola v štúdiu od 10:00 do 14:00 výborne zohratá trojica Majo, Mišo a Adriana. Mimochodom tá posledne menovaná je manželka Marcela, toho, ktorý bol ráno vo Funku. A tá je lepšia a hlavne neopočúvaná, ako jej muž Marcel. Spolu so spomínanými kolegami pripravili a odvysielali podstatne zábavnejší a zaujímavejší program ako ich súper z Leškovej. Preto druhý bod získava Expres. Ten už vedie 2:0. Podarí sa Funku v ďalšom kole uhrať kontaktný bod? Neviem ako Vy, ale ja som veeeľmi zvedavý. Aj ďalšie kolo si objektívne zhodnotíme v tejto téme, sledujte nás

Peter (neregistrovaný, 178.18.65.xxx)
Peter (neregistrovaný, 178.18.65.xxx)
31.12.2020 13:50
0
0
tu niečo chyba na exprese.

niečo malo byť na expese ako silvestrovské prasa ako po minulé roky aj nový riaditeľ je tam aj zaskočila pandémia ja poč=vma ja fun,aj tu stanicu ex je pre nich 1:0 to áno.

Leimon (neregistrovaný, 195.91.17.xxx)
Leimon (neregistrovaný, 195.91.17.xxx)
31.12.2020 13:02
0
0
@JaSomJa

Tie oranžové okuliare ti zjavne nerobia dobre. Pravdepodobne si z Expresu a snažíš sa robiť PR, ale robíš to veľmi nešťastným spôsobom. Expres z toho vychádza ako úplná karikatúra, ktorá má od objektívnej reality veľmi ďaleko. Hovorí sa tomu medvedia služba.

JaSomJa
JaSomJa
31.12.2020 12:33
0
0
1.kolo - ráno

Náš tradičný a obľúbený silvestrovský súboj začal aj tento rok ranným vysielaním. Veď je to logické, keďže deň, taký bežný, sa začína ránom. Aj som sa pred dnešným dňom bál, či bude o čom písať, ale je. Lebo v obidvoch rádiách to bolo trošku iné ako po minulé roky.
Vo Funku začala ranná show o 7:00. Bola s rádiovými dôchodcami Juniorom a Marcelom. Asi tušili že by to chcelo aj niečo nové, tak im vedenie rádia dohodilo Sajfu. Lenže to veľmi nové nebolo, keďže Sajfa patrí do skupiny ďalších rádiových dôchodcov. Táto skupina podľa mňa v rádiu hlavne pre mladých už nemá čo robiť, možno tak v zákulisí, kde sa kedysi pôvodne Marcel vracal z FM. Mal tam byť vo vedení kreatívy či čo, on je tam však len obyčajný moderátor. Ale dajme aj plusy, myslím že štýl moderovania je trošku iný, ako bol nedávno, už to nie je také jemné, ale myšlienka že obyčajná veta, ktorá sa dá vyjadriť jednou vetou obsahujúcou pár slov, treba vyjadriť niekoľko minútovým vstupom, tá stále platí. Veď len úplne prvý vstup, že sú tam traja bombardéri, že im to vyšlo z čísel, trval až príliš dlho na to, že bol vlastne o ničom. Ďalšie plus je hudba, hrali sa veľké hity roku 2020 a tým nebolo čo pokaziť. Ale opäť pocit, že to nebolo naživo...
Expres? Začínal Hemedexom. Tam pod novým programovým riaditeľom prišlo k zmenám. To že ďurovia boli najlepšia moderátorská dvojica na slovenskom trhu je fakt, lenže bola a v Exprese asi stále aj zostane nutnosť ísť dopredu. A tak sa do hemendexu dostal pôvodne šporťák Marek a z konkurencie do lepšieho prostredia prišla Peťa. V doprave je hlavná už Alena. Nový svieži vietor je len plus. Hemendex zlú hudbu nemal, veď takú Expres nikdy ani nehral. Moderovanie bolo veselé, dynamické a bol aj kontakt s poslucháčmi. Či už písomne, alebo telefonicky, toto si Expres drží stále, chce byť v kontakte s poslucháčmi.
Aký urobiť ortieľ? Bod si zaslúži určite Expres. Preto, že sa nebijí dávať šancu novým ľuďom, preto že myslí aj na poslucháčov. Po prvom kole je to 1:0 pre Expres

krtko (neregistrovaný, 92.52.2.xxx)
krtko (neregistrovaný, 92.52.2.xxx)
30.12.2020 23:02
0
0
...

Ľudia veď ignorujte túto tému a možno ho to prestane baviť :)

JaSomJa
JaSomJa
30.12.2020 23:00
0
0
11.ročník

objektívneho porovnávania je tu už zajtra. 1.kolo bude ranné vysielanie. Kto získa prvý bod? Veľmi som zvedavý. Tak ako každý Silvester, tak aj tento nezabudnite sledovať túto tému. A popri tom počúvať to Vaše rádio :-)

Počúvanosť
pondelok, 15.7.2024
1.
21,12%   - 0,33%
2.
18,92%   + 4,00%
3.
10,55%   + 4,69%
4.
9,34%   - 1,54%
5.
7,56%   + 1,82%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 15.7.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
1.
15,90%   - 0,17%
2.
13,48%   - 0,58%
3.
9,99%   + 0,14%
4.
8,77%   + 0,25%
5.
7,42%   - 0,20%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
III. - V. etapa 2024
1.
31,0%   - 0,1%
2.
22,2%   + 0,1%
3.
21,4%   - 0,1%
4.
18,7%   + 0,2%
5.
16,0%   ± 0,0%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, III.-V./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
28. týždeň 2024 08.07.2024 - 14.07.2024
1.
Album
Imagine Dragons
Eyes Closed
2.
Album
Artemas
I Like The Way You Kiss Me
3.
Album
Cyril
Stumblin' In
4.
Album
Dasha
Austin
5.
Album
Benson Boone
Beautiful Things
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over