menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k téme Licenčné výberové konania

1092 príspevkov
RX (neregistrovaný, 85.237.234.xxx)
RX (neregistrovaný, 85.237.234.xxx)
23.09.2022 12:57
0
0
@Úroveň

Jednoduchá odpoveď. Lebo v rade sedia nekompetentný ľudia, ktorý všetko prideľujú iba veľkým hráčom a malým nedajú priestor aby priniesli niečo na trh. Žiadna stratégia, či filozofia ako by mal, mohol rozhlasový éter vyzerať. Toto sa to deje cca posledných 20 rokov a tu je dôsledok. Na frekvenciách 50 a 100 watt sa dá fungovať iba v častiach miest a na tom sa veľmi ťažko buduje životaschopný projekt - takmer nemožné... Také šialenstvo ako bezhlavo rada prideľuje frekvencie je unikátom v Európe a asi aj na svete.

xxxxxxxxxxx (neregistrovaný, 85.135.193.xxx)
xxxxxxxxxxx (neregistrovaný, 85.135.193.xxx)
23.09.2022 11:59
0
0
Úroveň

Prečo je u nás úroveň staníc oproti CZ taká biedna? Regionálky aj celoplošky?
V CZ pekne celoplošky Impuls, Frekvence 1, Evropa 2, Český Rozhlas - každá hrá niečo iné.
A fungujúcich regionálok majú kopu - na Morave od väčších ako Hitrádio Orion, Proglas, Jih, Čas, Rock Max, Blaník, Country, Kiss - až po menšie ako Dálnice, Krokodýl, Haná, Zlín, Free a ešte určite oveľa viac, pretože som vypísal len tie, čo mi napadli.

U nás celoplošky X, Fun, E2 skoro to isté,
Melody a Vlna takmer to isté,
ostal potom len Lumen a RTVS.
Regionálky chcú hrať, čo X, Fun, E2, alebo mix z celoplošiek, v horšom prípade nevysielajú, krachujú. Česť vynimkám.

MINO Z KOSIC
MINO Z KOSIC
23.09.2022 11:15
0
0
?

Napadlo ma ci uvedenie starej vysielacej štruktúry s Bindom nebolo zamerne,aby takto p.Bindas skor pridelil fq radiu Viva, keďže tam figurovalo jeho meno.

Pe3k
Pe3k
23.09.2022 10:39
0
0
...

Prečo sa tu pozastavujete nad banálnosťou, ktorú má vysielateľ povinnosť vykonať - poslať oznam o úprave vys. štruktúry? Nikto nič neschvaľuje, nepovoľuje a napísať oznámenie je vecou na 15 minút. Je smutné, ak zástupca rádia prezentuje 3 roky neaktuálnu štruktúru... Ale vysvetlil špecifickú situáciu, ok.

Dobre, potrebovali si to vysvetliť, právnik im to ozrejmil a hotovo. Evidentne to mali všetci doteraz na saláme, tak ani nevedeli, čo robiť. Je načase, aby svoju prácu začali členovia Rady vykonávať zodpovedne a začali upratovať ten bordel, ktorý v našom éteri je. Je mi ľúto každého projektu, ktorý napriek dobrému potenciálu upadol do šedého priemeru či postupne zdochýna - ako je Best, Goldies, Rebeca a pod. Ale ak sú pridelené kmitočty 2 - 3 roky ticho, treba konať. Podobne je to s aktuálnosťou iných info - je to ich vizitka, obzvlášť v prípade, kedy sú podkladom pre Radu...

krtko original
krtko original
23.09.2022 07:19
0
0
@Smoko

Dik. Som zas o niečo múdrejší :)

Smoko (neregistrovaný, 195.91.109.xxx)
Smoko (neregistrovaný, 195.91.109.xxx)
23.09.2022 00:58
0
0
Krtko

Ano, tebou spominane veci maju radia povinnost nahlasovat.

krtko original
krtko original
22.09.2022 23:44
0
0
...

Mne inak prišlo vrcholne trápne ako sa odbavovali na J. Volenticsovi kvôli neaktuálnej programovej štruktúre. Dobre že ho tá jedna pani (pardon neviem už meno) nezažalovala.
Ak mi to niekto viete pls ozrejmiť, každú zmenu v programe je treba vopred odsúhlasiť radou? Keď povedzme Vlna nasadila dve relácie s Didianou, musela to najprv hlásiť rade? Keď Expres z objektívnych dôvodov ukončil program Twentyfive a potom ho nahradil M. Nikodýmom, musela to najprv odobriť rada?
Nemám pocit, že by v rade vzbudilo vášne keď sa z proklamovaného Inforádia stala Vlna. Alebo z Rádia Jemné sa stalo Melody. Túto zmenu tiež musela vopred odsúhlasiť rada?
Nemám potrebu sa zastávať Vivy, podľa mňa sa od septembra stala ďalšou z radu takmer rovnakých a pre mňa nepočúvateľných staníc ktoré vysielajú. Žiaľ. Ale prišlo mi nemiestne p. Volenticsa takto dusiť, hoci aj právnik sa vyjadril, že to je v poriadku a všetkým muselo byť jasné, že zlyhal ľudský faktor, keď navrhujú program s jedným z členov rady.

Pp (neregistrovaný, 95.102.49.xxx)
Pp (neregistrovaný, 95.102.49.xxx)
22.09.2022 19:53
0
0
Mali predtým

Mali predtým dostať frekvencie po Antene Rock

Peter technik (neregistrovaný, 141.8.38.xxx)
Peter technik (neregistrovaný, 141.8.38.xxx)
22.09.2022 13:58
0
0
Ide rockové rádio.

de cez DAB a fm iba 2 vysielače a 3 je plane od včera pre devínska nová ves 97,6 a na dalších miestach bude do 8,9 mesiacov vrátená do výberového konania na BB,RK,po,Snina, ke,Nitra,Zlaté Moravce vracajú ked vymenia radia frekvencie len 3 su vymenené a do októbra aj ďalšie 3 budu do polroka ked spustia nové frekvencie co boli včera pridelené vrátia pre rádio rock.

. (neregistrovaný, 84.245.120.xxx)
. (neregistrovaný, 84.245.120.xxx)
22.09.2022 10:12
0
0
Pre odborníkov z RpMS a RÚ...

Vráti Evropa 2 frekvenciu 93,6 MHz Ružomberok?

A bude použiteľná pre inú stanicu, keď 93,5 MHz je Martin Evropa 2 ? ! ?

A za pridelenie 100 kW Suchej hory 97,6 MHz by malo Melody tiež vrátiť nejaké frekvencie...

Pe3k
Pe3k
22.09.2022 09:46
0
0
...

Na vypočutí sa tvárili veľmi oficiálne, neviem, či si dokonca nevykali... No je po pár minútach zjavné, za koho Bindas "kope" a celkom okato sa niekoľkokrát prejavila i predsedníčka.

. (neregistrovaný, 84.245.120.xxx)
. (neregistrovaný, 84.245.120.xxx)
22.09.2022 09:39
0
0
...

Pinďo je asi dobrý kámoš s Antlm, keď ich tak preferuje...

///// (neregistrovaný, 77.234.244.xxx)
///// (neregistrovaný, 77.234.244.xxx)
21.09.2022 23:55
0
0
výberové

Táto rada kopíruje presne vládu SR sám uplatený somár a neodborník nič poriadne neurobie len samé hlúposti škoda reči rada uplatních hlupákov na čele s Bindasom!

xxxxxxxxxxx (neregistrovaný, 85.135.193.xxx)
xxxxxxxxxxx (neregistrovaný, 85.135.193.xxx)
21.09.2022 20:31
0
0
Rozhodovanie

Ja neviem, mne to strašne prišlo, že Bindo rozpráva to, čo sa mu hodí, v prospech Baueru. 97,6 BA , dobre, nech to má ROCK, tam sa nič strašné nestalo.
97,6 BB mohli tiež žiadať radšej pre ROCK, ale keď to chceli pre Melody, tak im mali dať podmienku, aby vrátili Brezno, aj Lučenec. A keď sa im neľúbi, tak nech zostanú na 87,7. Žiadne také, že príjem na 3 a viac frekvenciách v jednej lokalite. Prekrývanie Ženev jednou stanicou nie je efektívne využite spektra a je to zbytočné zaberanie frekvencií. A tým, čo to vnútri nehrá, nech sa pohrajú s anténou, premiestnia rádio, alebo si kúpia kvalitnejšie. (Inak potom nevadí, že tie zašumené slabé vysielače, čo podľa nich nehrajú ani tam, kde majú, nechajú regionálkam, ktoré nebudú mať na výber, lebo všetky silné vysielače budú mať celoplošky, tak si regionálky budú musieť zobrať slabé vysielače a tak budú v nevýhode pokrytia? Lebo tiež to ľuďom nebude hrať poriadne v bytoch, autách, takže regionálka v pohode može hrať zašumene a pri celoploške to už vadí a presne preto z Baueru zamieňajú frekvencie, kde sa dá). Pri Melody si myslím, že týmto obsadzovaním Ženev chcú zobrať poslucháčov Vlne, keď budú všade hrať najsilnejšie, pomaly bez antény. A zadávateľ reklamy tiež uprednostní silnejšiu stanicu.
Najviac ma mrzí tá 98,8 z Ružomberka. Tam nikto nenamietal, že stanica vysiela aj zo Suchej Hory, Kráľovej Holi, aj zo susedného Martina, a získaním 98,8 nedôjde k vyraznému dokrytiu územia, ale k prekrytiu a duplicite, a tá ich 500 W akurát pekne vykrýva susedné vysielače a keď ju vrátia, dostane sa do kolízie s MT. A aj 98,8 je kolízna s MT, ale tam stačilo, keď Bindas povedal, že sa to ruší len na kopcoch a v lesoch. Ak si mysleli, že ju Petráš neutiahne, nemali ju prideliť nikomu.
Naopak, keď chcelo Detské a Šírava frekvenciu v mestách, kde už sú, tak tam Bindas šikovne zaargumentoval, že stanice tam už majú pokrytie a získaním frekvencie sa výrazne nezvýši pokrytie (ale pri E2 a Melody to nevadilo), tak ich pridelili Dobrému, keďže to tam ešte nevysiela.

Rišo (neregistrovaný, 178.143.35.xxx)
Rišo (neregistrovaný, 178.143.35.xxx)
21.09.2022 18:13
0
0
Definitívny koniec Rádia KISS

Dovolím si upozorniť na jeden moment, ktorý je pre práve uskutočnené výberové konanie signifikantný a to zánik ďalšej regionálky.
Ja viem, že sa KISS odmlčal už dávno no stále existovala teoretická možnosť, že sa pokúsi vrátiť na tri svoje pôvodné frekvencie no nestalo sa.
Na margo Dobrého Rádia súhlasím, že bude zaujímavé sledovať ako sa s rozšírením pokrytia vysporiadajú a čo im to prinesie.
Pokiaľ ide o stanice z portfólia Bauer, trošku mi ,,zdvihlo obočie" keď včera prezentovali, že
v prípade zisku 97,6 MHz nevrátia nič okrem slabšej 87,7 MHz. Myslím, že pri Melody je tá stratégia jasná a už to tu bolo aj spomenuté. Dosiahnuť, aby prostredníctvom hustej siete vysielačov hrala táto stanica čo najčistejšie keďže časť poslucháčov je ochotná počúvať čokoľvek čo nešumí. Či je to efektívne je iná vec.
V prípade 98,8 MHz v RK to bola ,,Sofiina voľba" medzi prekrytím E2 a novým projektom. Zaujímavé je, že sa o túto silnú frekvenciu s výnimkou spomenutých dvoch vysielateľov neprihlásil nik iný. Inak som zvedavý (a možno je to aj otázka do pléna), či sa 93,6 MHz objaví v ďalších výberových konaniach vzhľadom na to, že E2 bude naďalej vysielať z blízkej 93,5 MHz v MT.
Ešte poznámka k najnovšiemu okruhu Baueru, Rádiu Rock. Je zaujímavé, že zatiaľ sa tento okruh neusiluje o frekvencie v inej než západnej časti Slovenska. Posledne žiadali pre Rock aj MT a ZA a teraz som čakal, že k tomu pribudnú minimálne aj KE no nestalo sa.

Jojo2 (neregistrovaný, 91.127.101.xxx)
Jojo2 (neregistrovaný, 91.127.101.xxx)
21.09.2022 18:02
0
0
@Dominik

Detské dostalo predsa Žilinu a Martin so slušným výkonom, čo je zásah okolo 250 tis. obyv. A že DR dostalo 7, nuž o 5 z nich žiadali ako jediní, tak čo si čakal? Príležitosť bola rovnako pre všetkých. Tiež ťahať R. Košice na Liptov bola už pri schvaľovaní prvej LM frekvencie chyba, podobne to je pri tej BA.

MAJAK
MAJAK
21.09.2022 15:22
0
0
97.6 BA / BB

Odkedy sa BA-Horský park / Fr. partizánov 100.3MHz prekoordinoval na Drotársku ul., nemal som pocit, že by západným smerom bolo zlé pokrytie signálom (príjem v budovách), takže nevidím dôvod prideľovať BA-DNV 97.6MHz rovnakému programu.
Okrem toho je v tom smere aj relatívne silný presah zo Suchej hory, a blábolom, ako to technicky odfiltrujú, moc neverím - v Devínskej by v prípade pridelenia D.Expresu, k. s. mal vysielať rovnaký okruh, ktorý aj v BB...
A samozrejme najlepšie by bolo, keby tú BA získali SubFM...

RX (neregistrovaný, 85.237.234.xxx)
RX (neregistrovaný, 85.237.234.xxx)
21.09.2022 14:54
0
0
@Smoko

O Binďovi asi toľko, že vyhlásiť o ňom, že on ako bývalý moderátor a šéf programu je odborníkom z praxe je veľmi odvážne, pretože rád sa prezentuje v polohe, o ktorej má veľmi málo ba dokonca žiadne vedomosti. V živote neskoordinoval frekvenciu ani nepostavil vysielač... Vôbec netuší čo to obnáša.

Dominik (neregistrovaný, 195.91.4.xxx)
Dominik (neregistrovaný, 195.91.4.xxx)
21.09.2022 14:04
0
0
@Pe3k

Mne sa praveze zda, ze ten argument, ktory pouzil pan Bindas pri ROCKu je zrozumitelny a spravny. Naco tu bude 10 radii, ktore budu mat iba velmi lokalne pokrytie aj to iba v aute, ked to moze pomoct jednemu radiu zabezpecit kontinualne pokrytie v BA. Pri tejto frekvencii som s tym OK. Ostatne rozhodnutia su uz na uvahu. Rozumiem argumentu, ze ked uz dlho vysielajuce radio chce lepsie pokrytie, tak ho uprednostnim pred novym ziadatelom. Teraz si treba davat pozor na Dobre radio. Maju 13 frekvencii z toho 4 nerozvysielane a dnes im dali dalsi velky balik, aj ked malych frekvencii. Ked sa pozriem do minulosti, tak vysielatelia ako Best fm, rockova republika si kazdu jednu frekvenciu pracne vyhladali a postupne rozvysielali. Nerozumiem dovodom Medialnej rady, co sa im az tak paci na tomto projekte. Ved robit format CHR pre cielovku 30 plus je uplna blbost (moj nazor), dnes to ohlasila aj Viva. Marek Petras je na trhu minimalne 16 rokov a jemu nedali nic. Pritom projekt Detske radio je dobry napad a co sa tyka pohladu na zakon, prave Medialna rada by to mala podporovat - ake sukromne radio ma viacej programu vo verejnom zaujme? Ved to moze percentualne byt kludne 100 percent. Zosumarizujem za mna. Dobre radio (konkurencne formaty: Europa 2, Viva) - myslim ze ich to financne polozi, Sub fm (konkurencne formaty SITY) velmi divny projekt a prezentacia na mna posobila velmi nedoveryhodne. Detske radio (konkurencne formaty: Radio Junior - rtvs aj to iba velmi okrajovo) nedostali to najdolezitejsie, Radio Kosice (konkurencne formaty: nemam ich napocuvanych tak neviem) ako Bratislavcan si myslim, ze v BA nemaju co robit, na vychodnom Slovensku su OK.
Bauer tesim sa z ROCKu v BA, E2 je mi ukradnuta ako aj Melody ;) Hodnotim dnesne rozhodovanie Medialnej rady za velmi zle az na par svetlych okamihov. Tiez mi neda spomenut na zaklade mojich dojmov, ze Medialna rada napomaha monopolizovat rozhlasovy trh. Baueracke radia su stale vacsie a o vsetko o co poziadaju, to im aj rada priklepne aj napriek tomu, ze pokrytie v danej lokalite je viac ako uspokojive. Argument typu, ze maly vysielatel nebude mat peniaze na jeho prevadzku bez toho aby to skusil sa mi nezda spravny. Toto je moj subjektivny pohlad na dnesne rozhodovanie Medialnej rady.

Pe3k
Pe3k
21.09.2022 13:31
0
0
@

Si prepočul, že DAB využívajú ako distribúciu signálu... A vôbec si nemyslím, že digitál má tak málo ľudí - veď len nové autá majú DAB už povinne a mnohí majú aj samotné tunery v domácnosti. A pri fanúšikoch rocku a možnosti počúvať tú hudbu nepochybujem, že pri reklame by bola aj stanica počúvaná.

Smoko (neregistrovaný, 195.91.109.xxx)
Smoko (neregistrovaný, 195.91.109.xxx)
21.09.2022 13:03
0
0
Pe3k

DAB+ je na Slovensku mrtve a uplne zbytocna energia ist tymto smerom. 1% ludi ma DAB radio a tento trend dopadne podobne, ako pri digitalizacii televizii. Takze argument o digitalnom pokrytii je 1% ;)

Pe3k
Pe3k
21.09.2022 12:50
0
0
Binďo

Je zjavné, ako dlhodobo pretláča expresácke frekvencie a je neobjektívny, na druhej strane má často (ako jeden z mála prítomných) prehľad o vysielateľovi a argumentuje v súvislostiach. Aspoň si pozrie pokrytie, okolité vysielače a neraz má dobré argumenty z praxe (ktoré obratne využíva podľa potreby podporiť či potopiť žiadosť). Dnes ma však prekvapilo, že nikto ani nespomenul DAB+ a jeho vysielanie rádia Rock v muxe = a teda dôležitý fakt, že Rock pokrýva široké okolie BA už dnes! V tejto súvislosti mohlo byť rozhodovanie aj verdikt úplne odlišný. Tiež som v KE čakal skôr regionálnu Šíravu. A Úložisko..., nuž, E2 bude mať 3/4 prekrytia s Kráľovou a Suchou horou... Vôbec túto frekvenciu pri 500 W existujúcej a silným ženevám nepotrebuje (je iné mať 500 W v RK, čo by už pri Mare blblo a k Mikulášu nedoletelo, no takto vie solídne doplniť spomínané silné frekvencie). Na strane druhej, pre DR to môže byť drahá, neefektívna lokalita, ktorá by mohla byť veľkým sústom.

Smoko (neregistrovaný, 195.91.109.xxx)
Smoko (neregistrovaný, 195.91.109.xxx)
21.09.2022 12:35
0
0
Xxxxx

Vobec nesluhlasim. Jeden z tych, co hovori rozumne a vie z praxe, preco to hovori.

xxxxxxxxxxx (neregistrovaný, 85.135.193.xxx)
xxxxxxxxxxx (neregistrovaný, 85.135.193.xxx)
21.09.2022 12:16
0
0
Bindas von z RVR

Je vidieť, že je naklonený k rádiam pod Expresom.
Pri BA 97,6 je z technického hľadiska za ROCK, že sa tým dopní pokrytie v BA, lebo majú aj 100,3. A na ostatných povie, že im 97,6 nepomôže, lebo nemajú v BA pokrytie. Ani im nedá šancu začať v BA vysielať, či sa odraziť...

No a potom 98,7 ZA a MT má Detské a Ružomberskú 98,8 chceli dať Detskému, a že sa zrovna ozve Bindas, že to treba dať E2, aj keď tam sú. A začne vyťahovať nezmyselné argumenty, že E2 jednu frekvenciu vráti, čo je dobré, lebo frekvencií je málo (pritom jednu zoberú a rozdiel je stále len 1 voľná frekvencia, a on to tam vypráva, akoby sa 1 frekvencia stratila, keby ju dajú Detskému :D), a tú potom môže okamžite obsadiť Detské (to nepovie, že by museli čakať do výberového a mohol by ju dostať iný žiadateľ).
Tak ak je podľa neho frekvencií málo, prečo ich dávať rádiam, ktoré tam už sú a zbytočne tak míňať frekvencie (hlavne tie silné, Ženevské).
Potom argumentuje, že 98,8 je síce blízko 98,7 , ale že sa to ruší len niekde na kopcoch a lesoch :D.
Ešte povie aj, že by bolo lepšie pre Detské, keby vysielali zo slabšej frekvencie (po E2), ako zo silnej 98,8 , ktorú žiadajú, kôli peniazom. Ako on môže vedieť, čo je pre nich lepšie?
Ďalej vytiahne, že už dostali ZA a MT, a ako pri SUB FM, mali by sa zastabilizovať.
Nakoniec to zabije tým, že Detské bolo na začiatku filantropický projekt a už sú komerčný s reklamami a prečo by mali mať najsilnejšiu frekvenciu na Liptove, kde veľa ľudí nežije (tak čo im nedali 88,8 NR podľa tohto, ale to má práve Melody).
Keď ostatných nepresvedčí, tak na to stále tlačí, sa ich snaží opakovane presvedčiť, až nasilu, akoby musel. Mal by ísť preč z RVR.

xxxxxxxxxxx (neregistrovaný, 85.135.193.xxx)
xxxxxxxxxxx (neregistrovaný, 85.135.193.xxx)
20.09.2022 23:34
0
0
Verejné vypočutie

Prišlo mi to, akoby RVR pri regionálkach hľadala chyby, aby im frekvencie nemusela udeliť a pri celoploškách v pohode. RVR Aetteru povie, že Trenčín vlastne ani nepotrebujú. Pri SUB, že to neutiahnu a viac frekvencií neznamená, že budú viac za vodou... Keď chce Detské zameniť frekvencie, tak sa ich dopodrobna na to pýtajú, a že už tam vysielajú. A pri Melody a E2 v pohode. Iných sa zas pýtajú na program, či sú samohrajka a pod. Na Detské, či má zmysel vysielať program pre deti v noci...Melody chce zameniť v BB 87,7 za 97,6 že aby sa zlepšilo pokrytie, a povedia z Melody, že Brezno a Lučenec (ktoré dokrývajú 87,7) nevrátia, lebo tam nie je dobrý signál z 97,6. Tak načo chcú potom 97,6? Chcú ňou zlepšiť pokrytie a podľa ich vlastných slov nebude zlepšenie pokrytia dostatočné, tak si aj tak Brezno a Lučenec nechajú. Prečo sa nespýtali pri Melody, prečo točia pár pesničiek denne dookola, či budú pre poslucháča atraktívny, ak budú hrať takto dlhodobo...Mohla 97,6 žiadať Vlna, však vylepšiť pokrytie, no neurobili to. Prečo tí z Baueru majú potrebu stále šachovať a špekulovať s frekvenciami? Vedia, že mať všade silný signál je jedna z ciest, aby ich ľudia ladili, lebo často ľudia naladia hocičo, len nech to hrá a nešumí.

Počúvanosť
pondelok, 15.7.2024
1.
21,12%   - 0,33%
2.
18,92%   + 4,00%
3.
10,55%   + 4,69%
4.
9,34%   - 1,54%
5.
7,56%   + 1,82%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 15.7.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
1.
15,90%   - 0,17%
2.
13,48%   - 0,58%
3.
9,99%   + 0,14%
4.
8,77%   + 0,25%
5.
7,42%   - 0,20%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
III. - V. etapa 2024
1.
31,0%   - 0,1%
2.
22,2%   + 0,1%
3.
21,4%   - 0,1%
4.
18,7%   + 0,2%
5.
16,0%   ± 0,0%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, III.-V./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
28. týždeň 2024 08.07.2024 - 14.07.2024
1.
Album
Imagine Dragons
Eyes Closed
2.
Album
Artemas
I Like The Way You Kiss Me
3.
Album
Cyril
Stumblin' In
4.
Album
Dasha
Austin
5.
Album
Benson Boone
Beautiful Things
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over