menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k téme Rádio Viva

5864 príspevkov
biscuit (neregistrovaný, 46.135.57.xxx)
biscuit (neregistrovaný, 46.135.57.xxx)
25.12.2013 23:24
0
0
Viva vs.Danubius/Slager

Peter Kotrcka ma pravdu. Danubius a Slager skoncili cisto z politickych dovodov a po par mesiacoch cela kauza vysumela.A to boli najpocuvanejsie radia v Madarsku, boli ziskove a mali jasnu vlastnicku strukturu. O Vive neplati ani jedno z uvedeneho. Dufam, ze najvyssi sud rozhodne co najrychlejsie a konecne da za touto kauzou definitivne bodku.

------------ (neregistrovaný, 213.81.194.xxx)
------------ (neregistrovaný, 213.81.194.xxx)
25.12.2013 22:14
0
0
re--

Nemám pocit, že Funrádio má výlučne slovenských majiteľov.
Ale Viva určite bola a dúfajme, že bude kvalitné rádio príjemný spoločník či máš --------násť alebo ---------sať -------sat .
Rádio ktoré sa neriadilo tabuľkami ale hralo takpovediac od srdca.
A to je jeho čaro. Myslím si, že Viva mala väčšiu počúvanosť ako to udávajú tabuľky medianu v skutočnosti bola podhodnocovaná o jednu alebo dva priečky.

Majooo (neregistrovaný, 89.173.4.xxx)
Majooo (neregistrovaný, 89.173.4.xxx)
25.12.2013 22:13
0
0
@ludvik

takto, Best FM má pred sebou poriadny kus cesty, ale za ten cas urobili podstatne viac zmien ako urobili vo vive. To, co maju teraz plne postacuje pokrytiu. Co sa tyka moderatorov, v Best FM su klucovi dvaja a su profesionalne vychovani. Ty poznas vivu, takze ked si zapnes Best FM a porovnas vstupy a spôsoby zahlasovania sa on air, musis pocut ten rozdiel. Jedna ex viva moderatorka teraz moderuje vo Funradiu, ktore bola moja prirorita svojho casu, no co ta tam doraba, je katastrofalne. tie prvky a la viva je ostanu asi navzdy. to je priserne a aj preto nepocuvam spominane radio. Best FM momentalne nepotrebuje dalsich ludi, ked bude potrebovat, siahne po osvedcenej kvalite a ostrielanych skusenych ludoch. Co sa tyka ostatnych bab z Best FM, ktore pred casom vstupovali do vysielania, pôsobili profesionalne, nie vtieravo a slizko...
Neviem ake kradnutie claimov mas na mysli, claim Best Fm je "Golden Classic Hits",tento je klucovy, potom sú "Hviezdy, hity, legendy, naladeni na legendarne hity ci velke hity Best FM..." v rámci zvukovej grafiky. Potom majú ruriku "Československý odvar" ktorá ma vyhradenú jednu hodinu v tyzdni v ramci popoludnia. Ziadna teda specializovana relacia s novym moderatorom... Slogan Viva La Best FM je len marketingovy tah v konkurencnom boji. Nie su prvi v tomto "rypani" Svojho casu si aj Funradio rado rypalo do expresu antikampanou "Dopravne radio Vas nemoze zabavat." Teraz sice robia presny opak, ale to je uz o inom...
Best FM len velsmi sikovne reaguje na vsetky zmeny, aby si prilakalo dalsich posluchacov. Ber to len ako marketingovy tah, nic osobne. Na to sa nemôzes hnevat. Bohuzial, predstavitelia Vivy zlyhali. Ano Viva bola mozno prva svojim zameranim, tiez musis uznat ze znacna cast hudby sa hrala aj v predchodcovi - Twist, no svojim sucasnym nejasnym formatom a nariekanim si len poskodila a na trhu je teraz uspesny stabilnejsi hrac, ktori nenarieka ale kona. Best FM nie je alternativa ale plnohodnotny format. Ja sam som donedavna ani nezapol niekdajsie radio Best, no po rebrandingu som zistil, ze ma nieco do seba a dnes je pre mna prve radio, ktore si zapnem, hoci este nemusim byt v jeho cielovke...
Vsetko chce cas sam vidis, ze Best FM ziskalo opät dalsie frekvencie na rozdiel od predstavitelov Vivy, ktore tie svoje nedokazali zivit. A v tom je ten rozdiel...
Inak ja ked nemam moznost pocuvat Best FM ladim SRO1, ktore ma tiez cosi do seba a toto by som nikdy pred tym nepovedal...

ludvik (neregistrovaný, 91.23.54.xxx)
ludvik (neregistrovaný, 91.23.54.xxx)
25.12.2013 21:53
0
0
ooo

stať sa môže všetko, aj to že za mesiac o Vive už nikto nebude hovoriť...možno bude na tých frekbenciách vysielať úplne iné radio s iným zameraním ako tu už bolo par krat spomenute...všetko je o peniazoch. Ak chceš vybudovať silné rádio so silnou pozíciou na trhu, musíš mať na to peniaze a na to nemala žiaľ ani Viva, nemá na to ani Bestko a ani iné rádio so slovenským kapitálom...tak ako sa na našom trhu už potrápilo viac rozhlasových subjektov. Mne Viva nevadila, nebol som jej extra poslucháč, ale hrali muziku čo ma nevyrušuje...to sa o iných radiach s agresivitou nedá povedať a možno tu fakt o nejaký čas budeme počuť NRJ, ak by bolo také ako vo Francúzsku, ale zase agresia s formátom, ktorý je to premnožený...FUN, Expres,E2..akurát s malými odchylkami...celé som tým chcel povedať, že pokým nemáš aspoň 5 miliónov Euro na silné terestriálne rádio zabudni...a preto chlapci zo Slovenska budú vytvárať malinké siete ako BEST a Anténa, Republika a podobné a potom spájať a potom predávať zahraničným korporáciam ako je to so všetkým. Viva mala slovenských majiteľov ako má napríklad FUN...Funko sa darí, Vive to nebolo dopriate..možno to chlapci z Ja a Ty neskôr niekomu strelia, predsa sú to len biznismeni, nie je tak? R.I.P Viva...

Peter Kotrčka (neregistrovaný, 78.45.144.xxx)
Peter Kotrčka (neregistrovaný, 78.45.144.xxx)
25.12.2013 21:42
0
0
ooo

aaake, su to take reci, ako chyba, ako maju tvrde jadro a blabla.. nevieme kolko posluchacov by sa postavilo za expres ci fun (aj ked u fun sme to uz mali moznost vidiet), pretoze nekoncia.. takze bohuzial operujes s velkou neznamou.

kvicanie okolo vivy tu bude mozno este par dni, potom kazdemu dojde ze je to nevratny proces, stream skonci a karavana sa pohne dalej.

neobhajujem proces akym sa vybral nastupca na frekvenciach vivy.. ani mi nevadila svojim zameranim.. ale naozaj nerobme z nej svatostanok..

aj danubius a slager mali tvrde jadro a kolko trvalo zabudnutie? mesiac? a tam prosim pekne to bolo za este podivnejsich okolnosti.

ludvik (neregistrovaný, 91.23.54.xxx)
ludvik (neregistrovaný, 91.23.54.xxx)
25.12.2013 21:24
0
0
pre Maja

No netvrdím, že Best FM neurazilo kus cesty, ale od Vivy má ešte poriadny kus daleko, hlavne tým slabým pokrytím. Ale moderátori Best FM...no to sa snáď nedá ani porovnávať s ľuďmi z Vivy, to nemôžeš myslieť vážne. Ak sa tam raz za čas objavia nejaké hlasy, tak je to dosť bieda a o profesionalite sa asi ani nedá vravieť. Veď kto by tam aj išiel kvalitný robiť, keď ich Bestko nedokáže zaplatiť. To musíš uznať, či chceš alebo nie. Druhá vec, každý si isto všimol to kradnutie, vyslovené kradnutie claimov Vivy - ako najlepšia hudba všetkých čias, Vila la Best Fm..československý vývar...nie je to veľmi originálne na rádio o ktorom píšeš...iba ak by to bol zle mienený žart, ale myslím, že na takej úrovni sa v komunikácií rádia BEST FM žartovať asi nedá. Hovoríš keby, keby, keby BEST FM..ale to všetko je len keby...faktom zostáva, že Šimka asi nemôžeme porovnávať so Štefucom a o vývare ani nehovorím...BEST FM je hudobná alternatíva VIVE, ale VIVA bola prvá s celoplošným oldies formátom...prvá začala s oldieskami, prvá išla do tohto neprebádaného formátu na našom trhu plnom agresívnej muziky...prvá prišla doslova a do písmena s pohodou..ved si prečítajte všetky tie príspevky, nie len tu...ktorí poslucháči by sa dnes postavili za FUN, či Expres...ak niečo máš rád, tak ti na tom záleží a VIVA mala a aj má, ak sa to vyrieši asi najtvrdšie jadro - core poslucháčov, čo sa ukázalo aj na petícií, ktorú podpísalo okolo 40 000 ludí...a musím povedať, že aj ja ked som si sadol do auta a šuštalo mi to, som zrazu nemal čo počúať, aj ked som preladoval s FMkom, ktoré má teda riadny guláš v hudobnej dramaturgii, ale sem tam zahraju nejakú alternatívu...čo mne vyhovuje, ale Viva ma nikdy nevyrušovala, aj ked nie som jej úplný core poslucháč, ale skladbami nikdy neurazila a to je asi najpodstatnejšie...neprísť o poslucháča...

PALO (neregistrovaný, 85.162.31.xxx)
PALO (neregistrovaný, 85.162.31.xxx)
25.12.2013 20:17
0
0
Viva mohla fungovat keby...

npr. v samotnej Cadci bola VIVA naladena skoro v kazdom podniku ci klasickom obchode...po vypnuti vysielaca v CA, podniky postupne vacsinou presli na Antenu a teraz po vypnuti ANteny sa vracaju ku Expresu. Ti "stastnesji" ohladom signalu ladia Radio Sever....
Majooo ma pravdu, BEST FM urazilo riadny kus cesty a moze byt plnohodnotnou nahradou VIVY po dobudovani pokrytia, ak nezaspia na vavrinoch...
VIVA mohla fungovat, keby si to sama nepokazila.

Majooo (neregistrovaný, 89.173.4.xxx)
Majooo (neregistrovaný, 89.173.4.xxx)
25.12.2013 19:47
0
0
moj nazor

Vsetko co robili predstavitelia vivy, nestalo za nic. len nariekali a dostavali toto radio do velmi ciernych cisel a nikdy sa im nepodarilo nadviazat na perdchodcu - Twist. Format bol velmi nejasny, absolutne za tie roky sa nepohli dalej. Vo svojom claime mali "najlepsia hudba vsetkych cias" zameriavali sa predsa na roky 70's 80's 90's tak neviem co potom robili v hudobnej kniznici aj "novodobi" spevaci a sucasna hudba ineho formatu. To tiez vytvaralo dojem, ze nemaju celkom jasno v tom co robia. Budzak a spol. dokazali iba nariekat a rozkradat co sa dalo, pre posluchacov neurobili nic. Koncepcia vysielania nestala za nic, zvukova grafika velmi slaba, ziadna dynamika, moderatori bez vychovy pre tento format (nemyslim tym moderatorske legendy ale tych "mladych") vysielanie plne dristov. Mladi dvadsiatnici asi tazko dokazali pocuvat vivu, im absolutne nema co ponuknut o vysielani a jeden Bruno Mars to nevyriesi, ked väcsinu pesniciek nikdy ani nepoculi...
Naopak Best FM to robi uplne inac. Po rebrandingu v januari 2012 sa za ten kratky cas stalo plnohodnotne radio s jasnym formatom a velmi dobre nastavenou hudobnou dramaturgiou, ktora bola najvyznamnejsia. Celova koncepcia vysielania je to prave, co ma mat radio tohto formatu. Jasne, ucelene pravidla, poriadok v hudbe a dynamika vysielania robia toto radio plnohodnotnym hracom na trhu, ktore ked ziska dalsie frekvencie sa moze pohybovat vo velmi slusnych cislach v pocuvanosti.... Co predstavitelia Vivy nedokazali za 8 rokov, to Best FM urobilo za nieco vyse roka a stale pokracuje. Tam nenariekaju, tam konaju a dari sa im dobre.
Skuste jeden den pocuvat Best FM a porovnajte, kto si svoju pracu robi lepsie...

PALO (neregistrovaný, 85.162.230.xxx)
PALO (neregistrovaný, 85.162.230.xxx)
25.12.2013 18:25
0
0
@ludvik

mas pravdu, format mali svojsky, ale pocuvatelny.Ale "pokadili" si to tymi vysielacmi resp. toto mohla byt nepriamo "oficialna voda na mlyn" pre Radu.
Naco si potom koordinovali dalsie frekvencie, ked sa nevysporiadali s dedicstvom predosleho manzelstva.Plud potom sa postupne vypinali aj tie koordinovane z cias TWISTu.A ani externa kominikacia nebola bohvieaka....Keby mali aspon gule to priznat a povedat, ze ich oficialne uvolnuju a dali k dispoziicii Rade resp. potvrdili, ze ich spustia neskor v zavislosti od situacie.
Ale najviac asi zavazil ten bordel co mali jednotlivi vlastnici medzi sebou a doplatili na to niektori zamestnanci a hlavne posluchaci.
Takze po hudobnej stranke je tohto radia iste skoda (ciastocnou naplastou moze byt BEST FM), ale pos tranke organizacnej to bola len otazka casu, kedy to padne

ludvik (neregistrovaný, 91.23.54.xxx)
ludvik (neregistrovaný, 91.23.54.xxx)
25.12.2013 18:07
0
0
moj skromny postreh

Najviac sa mi páči ako mnohí VIVE vyčítate, že bola riadená intuitívne a podobne, že nebola riadne nadstavená....potom by ste tu písali, že Vám vadí, že TOTO - Africa ide 10x za deň, alebo Cure -Lulaby, či ABBA, Oueen a ja neviem, čo ešte...priatelia, FUN radio ladili 3 roky a nič moc to nebolo, nejak extra sa minimálne rok nevedeli trafiť, detto E2 nejak nespravila terno na mladých, keďže prekvapivo aj ludia okolo 20tky VIVU počúvali. Ano je pravda, že nemali rozvysielane vysielače ale ako všetci vieme, asi ani Vám by sa to nepodarilo, keby ste si tahali 4 nezaopatrené deti z predchádzajúceho manželstva. Nie každému sa VIVA musela páčiť, ale jedno im uznajme, že dokázali minimálne prísť s programom, ktorý sa trafil do srdc mnohým, ktorí teraz nemajú čo počúvať, nemajú alternatívu VIVY..a to je to hlavé o čo tu ide...VIVA chýba a bude chýbať...a 4 či 5% počúvanosť? Dobre vieme, že v BA mali aj okolo 15%...ak by mali čisté pole a všetky vysielače je možné, že by to dali v celej SR...tak neodpisujte ich robotu...určite stála za uznanie a v situácií v akej boli pre svojich poslucháčov robili čo sa dalo...nech to už dopadne akokoľvek, bude chýbať...

Vlado (neregistrovaný, 195.91.5.xxx)
Vlado (neregistrovaný, 195.91.5.xxx)
25.12.2013 06:56
0
0
???

Nech je to už akokoľvek, pravda je vždy niekde uprostred. Viva však chýba a veľmi. Samozrejme, nevypli BBC, no Viva bola jedným z mála spontánnych rádií... nenútených... a dala sa počúvať kdekoľvek, komukoľvek... Nuž, čo. Žijeme predsa na Slovensku! A miesto toho, aby niekto urobil nápravu, tak každý len ukazuje prstom na druhého! A čo my poslucháči? Hmm? Ďakujem p. Mistríkovi a jeho kumpánom, že si nedali tú námahu a nezistili si o celej problematike viac a tiež za to, že nám vypli Vivu!

ivan (neregistrovaný, 95.102.74.xxx)
ivan (neregistrovaný, 95.102.74.xxx)
25.12.2013 01:31
0
0
hh

neviem co je na nom pekne, viva a ani nastupna dnes nevysielaju, radsej keby napisal preco najvyssi sud stopol Info Radio, to je dnes podstatne, nie kdejake mena bankarov a vlastnikov, a aj to sa mi vidi ze doplietol, v obchodnom registry su u spolocnosti VPH stale 4 vlastnici a nie traja ako sa nam clanok snazi nahovorit

hh (neregistrovaný, 84.47.58.xxx)
hh (neregistrovaný, 84.47.58.xxx)
24.12.2013 20:53
0
0
VIVA

No tu mame taký pekný clanok ktorý to pekne zhrnul cele http://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2013/cislo-5…

jancu (neregistrovaný, 178.253.139.xxx)
jancu (neregistrovaný, 178.253.139.xxx)
24.12.2013 17:15
0
0
VIVA ano, Mlcanie NIE !!

Viva mi bude chybat lebo mala skvelu hudbu, perfektne pokritie a nenormal mi bude chybat sobotna pravidelna Oldies Party. MLCANIE to bol najvacsi odpad ktory Viva zaradila do vysielania. Momente som preladoval lebo sa to nedalo pocuvat ako clovek co si dava americke meno vnucuje svoj nazor. Podla mna zaradenim tohto cloveka do vysielania si Viva dost uskodila aj u RVR lebo tam odznievali myslienky ktore vela ludom prekazali.

jancu (neregistrovaný, 178.253.139.xxx)
jancu (neregistrovaný, 178.253.139.xxx)
24.12.2013 16:55
0
0
Odpoveď

Vivačka: Bohuzial Žiadnu

Pali (neregistrovaný, 89.173.225.xxx)
Pali (neregistrovaný, 89.173.225.xxx)
24.12.2013 16:41
0
0
Vianoce s Vivou

aj napriek tomu, že už Vivu môžem počúvať len cez net, stále u mňa vyhráva :) aj počas Vianoc a Štedrého dňa počúvam len Vivu, pretože je tu najlepší výber pesničiek, ktoré sa hodia k štedrovečernému stolu :)

Peter Kotrčka (neregistrovaný, 78.45.144.xxx)
Peter Kotrčka (neregistrovaný, 78.45.144.xxx)
24.12.2013 13:55
0
0
ale no

no taaaaak. ja chapem, vypli vam oblubene radio.. ale par ludi sa tu snazi navodit atmosferu, ako keby v GB vypli BBC.

MAJAK (neregistrovaný, 109.230.53.xxx)
MAJAK (neregistrovaný, 109.230.53.xxx)
24.12.2013 13:44
0
0
bratislava

koncept internetoveho radia by potesila tak ci tak.. zatial s kazdym s kym som sa o tomto rozpraval by bol za.. ci uz taxikari alebo soferi mhd ktorych poznam alebo rozni moji priatelia kamarati ci znami ktori mavali naladene v aute... male miestne frekvencie su nezmysel a cesta internetu je fajn - ak by sa to teda nedalo inac

VIVAMAN (neregistrovaný, 89.173.238.xxx)
VIVAMAN (neregistrovaný, 89.173.238.xxx)
24.12.2013 12:59
0
0
Tichá noc, svätá noc...

Dnešná noc bude pre nás, čo sme pre VIVU dýchali takmer osem rokov tou najtichšou. Ďakujeme všetkým čo nám žičili. Tvorili sme rádio so srdcom, pre ľudí so srdcom.
Tí čo VIVU intenzívne ničili posledné roky nemajú srdce a mamon zastrel ich myseľ. Pozrite sa do tvárí a očí ľudí na posledných záberoch na http://www.ustream.tv/recorded/41961296
Aj v tejto ťažkej chvíli ich bulvár označil za flamendrov. My sme to však vnímali ako muzikanti na Titanicu, ktorí hrali do posledného okamihu. My sa však nelúčime, ešte sa budeme počuť.

Ex (neregistrovaný, 91.236.70.xxx)
Ex (neregistrovaný, 91.236.70.xxx)
24.12.2013 10:44
0
0
O Rádiu Viva sa bude písať aj v časopise Zem a vek

Tibor Eliot Rostas píše na stránke zemavek.sk, že januárové číslo jeho časopisu prinesie rozsiahlu reportáž z rozlúčkovej párty Rádia Viva a zrejme sa dočkáme aj informácií na tému: Prečo toto rádio muselo skončiť?. Nenechajte si ujsť!

MAJAK (neregistrovaný, 109.230.53.xxx)
MAJAK (neregistrovaný, 109.230.53.xxx)
24.12.2013 10:21
0
0
re: Pepo

chcel som to odlahcit :)

Pepo (neregistrovaný, 82.145.208.xxx)
Pepo (neregistrovaný, 82.145.208.xxx)
24.12.2013 08:21
0
0
@MAJAK

iWhat? Ja chcem Vivu. Ten predrazeny iBrick si, narozdiel od Vivy, dokazem kupit (keby som teoreticky chcel ;)

MAJAK (neregistrovaný, 109.230.53.xxx)
MAJAK (neregistrovaný, 109.230.53.xxx)
24.12.2013 01:31
0
0
re

ale houby.. iphone 5s 64GB by potesil viac :D

gdysc (neregistrovaný, 82.145.217.xxx)
gdysc (neregistrovaný, 82.145.217.xxx)
24.12.2013 00:44
0
0
viva

Zrejme najziadanejsim darcekom tychto vianoc, by bolo obnovenie radia Viva

1403ka (neregistrovaný, 95.102.121.xxx)
1403ka (neregistrovaný, 95.102.121.xxx)
23.12.2013 18:46
0
0
Nový čas

Rádio Viva je aj v Novom čase na str.22. S titulkom ''žiadny smútok, ale oslava s vínom v ruke! alebo čo sa dialo pred vypnutím rádia Viva''. Ešte aj podtitulok ''Moderátori si posledných 6 hodín v éteri užili''.

Počúvanosť
streda, 17.7.2024
1.
20,36%   - 0,84%
2.
18,56%   + 0,24%
3.
10,78%   + 0,24%
4.
9,51%   + 0,08%
5.
7,60%   + 0,21%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 17.7.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
1.
15,90%   - 0,17%
2.
13,48%   - 0,58%
3.
9,99%   + 0,14%
4.
8,77%   + 0,25%
5.
7,42%   - 0,20%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
III. - V. etapa 2024
1.
31,0%   - 0,1%
2.
22,2%   + 0,1%
3.
21,4%   - 0,1%
4.
18,7%   + 0,2%
5.
16,0%   ± 0,0%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, III.-V./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
28. týždeň 2024 08.07.2024 - 14.07.2024
1.
Album
Imagine Dragons
Eyes Closed
2.
Album
Artemas
I Like The Way You Kiss Me
3.
Album
Cyril
Stumblin' In
4.
Album
Dasha
Austin
5.
Album
Benson Boone
Beautiful Things
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over