menu
predchádzajúce
nasledujúce
spustiť rotovanie
zastaviť rotovanie

Diskusia k téme Rádio Viva

5864 príspevkov
PALO (neregistrovaný, 195.212.29.xxx)
PALO (neregistrovaný, 195.212.29.xxx)
08.01.2014 11:15
0
0
@JaSomJa

zeby (re)klama tej samohrajke X? Ako moderatori ujdu, ale ten hudobny vyber....stale ako verklik dookola

Robert (neregistrovaný, 85.216.245.xxx)
Robert (neregistrovaný, 85.216.245.xxx)
08.01.2014 09:53
0
0
@biscuit

A co p. Roth? Toho preco nespominas? Ten akosi vybocuje z radu - to ma byt ten "spravodlivy"?

JaSomJa (neregistrovaný, 178.41.188.xxx)
JaSomJa (neregistrovaný, 178.41.188.xxx)
08.01.2014 09:18
0
0
Moderátori

Čítam tu také príspevky že niekomu chýbajú spontánni moderátori, že je v niektorých rádiách nalinkované čo sa má rozprávať. Tak chcem upozorniť, že v takom Exprese sú moderátori spontánni, každý jeden je tam sám sebou, každý dáva svojej show svoju dušu. Každý jeden je svojský a iný ako sú ostatní. Wallner je sám sebou, Binďo je úplne iný, to isté Martina... čo moderátor to osobnosť za mikrofónom jasne sa odlišujúca od ostatných. Moja rada, treba počúvať Expres. A dokonca promo na Exprese nasvedčuje tomu, že od pondelka idú zdokonaliť playlist. No prečo nie?

PALO (neregistrovaný, 195.212.29.xxx)
PALO (neregistrovaný, 195.212.29.xxx)
08.01.2014 09:05
0
0
vyhovorka byva horka

sancu mali, ale ju premarnili.Ked sa samotni "majitelia" natahuju ,medzi sebou....a vraj prebratie zavazkov ex-Twistu.Ano, aj to bola jedna z ich okov na krku, ale to predsa vedeli uz na zaciatku do coho idu...a Twist uz nejestvuje nioekolko rokov. Na to sa uz vyhovorit neda...plus vypinanie niektorych vysielacov a minimum mailovej komunikacie s posluchacmi ....to bol asi len posledny klinec do rakvy....Radia je skoda, ale mozu si za to sami.To je asi tak, ako ked ucitel hodnoti ziaka znamkou, npr. Trojkou a povie mu, ze vie ze ma na viac a ma vacsie vedomosti, ale akosi sa ich nesnazil preukazat.A to bol pripad Vivy.Potencial bol (resp.je), ale akosi sa to ani moc nesnazili preukazat.

Pepo (neregistrovaný, 77.234.248.xxx)
Pepo (neregistrovaný, 77.234.248.xxx)
07.01.2014 23:55
0
0
@Majooo

Ono to bude tým, že každý máme o profesionálnosti trochu inú predstavu. Je pravda, že Viva nebola "klasicky" naformátovaným a odkonzultovaným rádiom. Ale že bola neprofesionálna, by som si už len z úcty k ľuďom, ktorí ju robili, nedovolil povedať. Lebo mne sa aj napriek tomu páčila - aj keď aj ona mala, samozrejme, svoje muchy.
Ono, keby tu v SK éteri bolo rádií typu ako Viva na mraky, asi by som sa na to pozeral inak. Ale keďže Viva bola z multiregionálok/celoplošiek v podstate jediná svojho typu (bez konzultačnej spoločnosti, testovania hudby a programu a pod.), práve preto mi po jej vypnutí tento typ rádia v SK éteri chýba (nie, že by sme tu nemali regionálky).
Viva šancu mala. Či ju premrhala si takto spoza klávesnice nedovolím tvrdiť, lebo nemám dostatok dôkazov a argumentov na to, aby som to vedel len tak od buka zhodnotiť. Myslím, že tá problematika bola komplexnejšia a zohralo tam rolu viacero faktorov...

krtko (neregistrovaný, 95.105.146.xxx)
krtko (neregistrovaný, 95.105.146.xxx)
07.01.2014 23:50
0
0
...

Načo mi je v moderátorských vstupoch claim, značka stanice a hudobné zameranie? Veď keď počúvam nejakú stanicu, tak viem čo počúvam. A keď nie, v jingloch mi to povedia.

Majooo (neregistrovaný, 89.173.4.xxx)
Majooo (neregistrovaný, 89.173.4.xxx)
07.01.2014 23:41
0
0
@Pepo

Spontannost ano,ale tak,aby to bolo profesionalne :) Vidis, pises, ze z casu-na cas im uslo... Samozrejme, kazdy ma slabu chvilku, beriem, len ide o to, ako sa vie moderator dalej vynajst, aby sa dostal k podstate veci. Netvrdim,ze spominane baby boli uskriekane a s neprijemnym hlasom, len mi tam nieco chybalo. Pre mna by bezny vstup profesionalneho radia by mal vyzerat tak, aby som hned na uvod vedel, co pocuvam-hudobne zameranie, claim stanice, znacku stanice, etc... teda podstatu veci v dvoch frazach a dalej rozvinut vstup podla aktualnej relacie... Pokial sa vstup zacne tym, ako je moderarorke zima, ake psie pocasie je vonku a pod., pre mna su to ciste nezmysly a dristy. Ked uz nieto o com rozpravat, nasleduje vzdy oblubena tema pocasie :) aj mimo vyhradeneho bloku.
Playlist, ako pises 100 ludi,100 chuti. :-)
Ale aspon sa zhodneme v tom nazore na Expres :-D
VIVA sancu mala, no jej predstavitelia toho nevyuzili a preto to dopadlo ako dopadlo. V poslednej minute Budzak vedel nariekat ako mu/im ukrivdili, no pre zachranu neurobil spolu s kolegami absolutne nic...

JK: ucel nieje pustit vsetky pesnicky od jedneho interpreta a tvarit sa, ze mame vysoky podiel songov ako ine radio, ucel je vytiahnut to naj a vediet tomu dat pravidla hranosti...

Pepo (neregistrovaný, 77.234.248.xxx)
Pepo (neregistrovaný, 77.234.248.xxx)
07.01.2014 23:35
0
0
@biscuit

Je to možné. Ale tak povedzme si rovno, že každá inštitúcia môže vyskakovať len do výšky svojho rozpočtu a Viva musela navyše riešiť aj záväzky prebrané po Twiste. Prečo tie vyjadrenie o prieskumoch a pod. je druhá vec...
Je pravda, že Rade dali zámienku na to, aby ich frekvenčnú sieť priklepla niekomu inému. Kiež by bola RVR taká akčná aj v ostatných/iných prípadoch, ktoré tu boli.
Oni to tvrdili predovšetkým z dôvodu, že TASR vydala zlú informáciu (keď nejak zle opajcli vyjadrenie z NS). Že budú porušovať zákon (ak nevypnú) im, myslím, bolo jasné. ;) Vypli? Vypli. Toto vyjadrenie by som im nejak nezazlieval...

biscuit (neregistrovaný, 37.9.193.xxx)
biscuit (neregistrovaný, 37.9.193.xxx)
07.01.2014 23:20
0
0
@pepo

No tvrdili to este dobre 2 roky po rebrandingu. Samozrejme pridali k tomu dalsie vyhovorky, preco neatakuju v cislach Expres, ako to pri spusteni R.Viva prehlasili... Staci dohladat v starsich clankoch tuna a na medialne.sk
Pokial sa takto zachovali aj na licencnom konani, tak sa vobec necudujem, ze rada im licenciu nepriklepla. konieckoncov, par dni pred vypnutim zas tvrdili, ze mozu vo vysielani pokracovat aj po 21.12

JK (neregistrovaný, 95.105.158.xxx)
JK (neregistrovaný, 95.105.158.xxx)
07.01.2014 23:03
0
0
VIVA al. Best FM

Súhlasím s tým, že Viva má lepší playlist a dlhší - teda ak by sme porovnali zoznam hraných skladieb, tak jednoznačne Viva disponuje väčším počtom pesničiek. Ale kým sa nevráti do éteru, Bestko je asi najlepšia náhrada, pokiaľ chce mať človek prehľad a chýbajú mu správy z dopravy, z počasia, zo športu a iné zaujímavosti zo sveta. Cez stream sa nie vždy zase dá počúvať, tak u nás v robote do desiatej ráno máme naladené Bestko kvôli tomu, že Ďuro je celkom schopný moderátor aj kvôli oldies hudbe aspoň ako tak podobnej hudbe v porovnaní s Vivou. Len by sa už mohla Viva vrátiť do éteru, lebo nielenže vysielala hovorené slovo do desiatej večer, ale aj cez víkend a mala aj výborné relácie, rubriky, súťaže a veľmi chýba hlavne všade tam, kde nie je wifi signál :( .
To je síce môj názor, ale si myslím, že by s ním súhlasilo veľa skalných poslucháčov Vivy :)

Pepo (neregistrovaný, 77.234.248.xxx)
Pepo (neregistrovaný, 77.234.248.xxx)
07.01.2014 22:59
0
0
@biscuit

Neustále tvrdili? Neviem, ale som to vyjadrenie zachytil akurát tak niekde na začiatku, keď Vivu rozbiehali. Keďže ale nevidím do pozadia, neviem sa k tomu bližšie vyjadriť. To, čo som tu nižšie riešil, bol výsledný "produkt", ktorý z rádia "vychádzal".
Nepoznám spomínaných pánov osobne, preto ani nemám nejaký dôvod sa ich tu zastávať. Predsa len by som však chcel na okraj poznamenať, že (nech už sú akí sú) keby nebolo ich, Boh vie, či by dnes Expres v súčasnej podobe vôbec existoval, ak vôbec...

biscuit (neregistrovaný, 37.9.193.xxx)
biscuit (neregistrovaný, 37.9.193.xxx)
07.01.2014 22:42
0
0
...

Neda mi nerypnut si: vsetci tu pisete, ze na Vive ste mali radi tu intuiciu a nenalinajkovamost. Preco ale majitelia radia klamali, ked uz od rebrandingu neustale tvrdili, ze za premenou na Vivu stoji konzultacna spolocnost a prieskumy? Pride mi, ze loz bola, je a aj zostane pracovnou metodou panov Budzaka, Bartosa a Kodaja...

Pepo (neregistrovaný, 77.234.248.xxx)
Pepo (neregistrovaný, 77.234.248.xxx)
07.01.2014 22:10
0
0
@Pali

Súhlas. Myslím, že na rozlúčkovej Oldies party sa v živom vysielaní aj naplno ukázalo, že moderátorský tým rádia Viva bola jedna skvelá partia (vrátane správarov a dopravákov) a bolo to počuť aj vo vysielaní (veď koniec-koncov to môžeš sám potvrdiť, keďže si sa rozlúčkovej Oldiesky sám zúčastnil ;)
Ja som ich tam mal rád všetkých vrátane Alexa (nielen Martinu a Petru, tie dve som proste "len" nejak vypichol nižšie). Možno z tých, čo s Vivou aj končili (moderovali ešte stále aj v posledných dňoch) mi zo začiatku trochu nerezal Vlado Varecha (ešte mal dosť otrepané frázy a "nerozvinuté" moderovanie). Ale aj na toho by som si (keby ešte vysielali) časom zvykol a z toho čo som pozeral/počúval rozlúčkovú Oldies Párty som mal pocit, že je to celkom fajn chalan (ako koniec-koncov všetci, čo tam boli), len jeho moderovanie chce ešte trochu praxe.

Inak Vivu som asi nikdy toľko súvisle nepočúval, ako práve v posledných dňoch ich vysielania (možno snáď len, keď začali vysielať) a to pretrváva aj do týchto chvíľ. Ako vypadnem z roboty (kde máme zapnuté Slovensko), tak frčím na Vive. Na smartfóne som už od odchodu Vivy z FM pásma dal dole nejakých 6 GB dát (môj operátor ma bude milovať - mám flatrate:)

PALO (neregistrovaný, 89.173.15.xxx)
PALO (neregistrovaný, 89.173.15.xxx)
07.01.2014 21:53
0
0
ostáva zatiaľ

ostaáva zatiaľ len BEST FM, RADIO WIEN a RADIO SLOVENSKO

Pali (neregistrovaný, 89.173.225.xxx)
Pali (neregistrovaný, 89.173.225.xxx)
07.01.2014 21:47
0
0
@Pepo

mas pravdu, uplne s Tebou suhlasim :) ta spontannost v slovenskom eteri chyba.. boli to super moderatori, tie baby boli naozaj fajn, aj ked najradsej som mal Alexa a jeho styl humoru, po ktorom nikdy neostavalo v studiu ticho :) no uvidime..

Pepo (neregistrovaný, 77.234.248.xxx)
Pepo (neregistrovaný, 77.234.248.xxx)
07.01.2014 21:27
0
0
@Majooo

Čo sa mi mohlo páčiť? Jednoducho: nenalinkovanosť a spontánnosť. Ako je to podľa teba "normálne" sa zahlásiť do éteru? Spomínané slečny sa podľa tvojho názoru zahlasovali nenormálne? Bliakanie a drísty plné nezmyslov? Možno im z času na čas ušlo, ale v ich vstupoch som žiadne bliakanie ani drísty nezaznamenal (aj keď je jasné, že daný štýl nemusí sedieť úplne každému).
Viciaňovú som zámerne nespomenul, tá mi nechýba vôbec a bol som rád, keď z Vivy odišla (nemám proti nej ale v zásade nič - sto ľudí, sto chutí - len mi proste nesadla).
Zázrivcovú a Wallnera porovnávať so Záchenskou a Podkonickou? Ale nepreháňaj. ;-)
Ja nemám proti Petrovej nič, je profesionálka, to uznávam. Ale Záchenská a Podkonická (keď už sa bavíme akurát o nich) sú mi skrátka sympatickejšie. Súhlasím - radšej chladný profesionál, ako uškriekaný moderátor. Ja som ale spomínané moderátorky za uškriekané určite nepovažoval (na to sú odborníci v Exprese).
Imho profesionalita áno - ale nie na úkor nalinkovaných predvídateľných vstupov, kde mám pocit, že by ich samé o sebe zvládol aj robot (viď Jemné a spol.).
Mne viac vyhovoval playlist Vivy (opäť raz 100 ľudí, 100 chutí). Ale netvrdím, že playlist Bestu je zlý. Avšak v porovnaní s Vivou mi proste nejak nereže.
Ako veď ja si viem vypočuť a oceniť aj profesionálne naformátované rádiá. Ale s odstupom času zisťujem, že práve tá intuícia a nenalinkovanosť, ktorou sa Viva často prezentovala, mi po 21.12. v slovenskom éteri akosi chýba.

Majooo (neregistrovaný, 89.173.4.xxx)
Majooo (neregistrovaný, 89.173.4.xxx)
07.01.2014 20:50
0
0
@mito

je mimo môj dosah a predmet zaujmu,keby som si aj teraz zapol, hned nebudem hodnotit, po par minutach pocuvania je to neobjektivne

mito (neregistrovaný, 95.105.250.xxx)
mito (neregistrovaný, 95.105.250.xxx)
07.01.2014 20:38
0
0
Majooo

mozem tvoj nazor na radio Piestany?

Majooo (neregistrovaný, 89.173.4.xxx)
Majooo (neregistrovaný, 89.173.4.xxx)
07.01.2014 20:31
0
0
@Pepo

co sa ti uz len mohlo pacit na vstupoch napr.tebou spominanych moderatoriek na VIVE. Keby sa normalne zahlasili do eteru, ako by sa od takeho "skveleho" radia ocakavalo, tak by to mohlo byt dobre, ale to co predzvadzali si profesionalne radio nemoze dovolit. Takyto styl "bliakania" a dristy plne nezmyslov ma expres a na tom sa vsetci jeho oblubenci zabavaju - na primitivnostiach a viet plných taranin. Typicky priklad moderatora, ktory nema co za mikrofonom hladat je napr. ex VIVA Vicianova, ktora sa dnes nasilu pokusa byt FUN vo Funradiu s jej spôsobmi a la Viva... To uz radsej Wallnera ci tu skrachovanu StarSuper Zazrivcovu s ich hlasovym prejavom znesiem... :)
Ta nejaka Peterova je pani moderatorka, ktora ma svojich posluchacov a s prejavom, aky ma byt pre format ako je Best FM. Radsej chladneho profesionala ako uskriekane kvazi "spontanne moderatorky" :-)) Spontannost s moderatormi, ktori ani nemaju mikrofonicky hlas si môzu dovolit tak male regionalky a nie riadne naformatovana celoploska. Ja od radia ocakavam v prvom rade profesionalitu, ktoru bohuzial VIVA ponuknut nedokazala :( (Teraz nehodnotim moderatorske legendy).
Co sa tyka hudby, netvrdim, ze Best FM ma 100%-ny playlist, no oproti VIVE je to ovela lepsie. Jasny format a jasne pravidla. Hudba bez jasnych pravidiel na mna pôsobi ako jeden velky gulas a cisty amaterizmus. Aj mne tam vela veci prekaza, soc-pop ja veru nemusim, no co uz, pretrpim. :)

Pepo (neregistrovaný, 77.234.248.xxx)
Pepo (neregistrovaný, 77.234.248.xxx)
07.01.2014 19:57
0
0
@Pali

Ja si tiež občas pustím Bestko (v poslednej dobe ako išla Viva do kytek si nejak zvláštne fičím na oldies formáte:) ale tiež to nie je ono. Hurajtov playlist mi skrátka sedí nejak oveľa viac. Aj programy ako Legendárnych 10, či Oldies párty... Aj moderátori Vivy (nech mi tu už ktokoľvek začne vykladať, ako sa s nimi nepracovalo, atď.). Ale práve tá ich spontánnosť, ako mala M. Záchenská, P. Podkonická atď. atď... Dobre, moderátori Bestka sú profesionáli, ale mne sa moderátorský štýl, napr. aj spomínaných slečien Záchenskej, či Podkonickej - ale aj ostatných z Vivy, páčil (a stále páči) o doosť viac, ako profesionálne chladné moderovanie nejakej Peterovej, ktorá mi nič nehovorí (aj keď tým nechcem povedať, že je zlá a nedá sa počúvať).
Toš, človek docení niektoré veci, až keď o ne príde. :/

Pali (neregistrovaný, 89.173.225.xxx)
Pali (neregistrovaný, 89.173.225.xxx)
07.01.2014 19:28
0
0
viva

aj keď sa pokúšam "nasilu" počúvať Best FM cez deň, nie je to proste ono :(( a keď zadrú "Viva la BestFM" tak ma ide rozdrapiť a prelaďujem inde... čo už, nedá sa nič robiť.. nech už sa aspoň dozvieme definitívny verdikt..

bjukemen (neregistrovaný, 95.102.216.xxx)
bjukemen (neregistrovaný, 95.102.216.xxx)
07.01.2014 19:02
0
0
viva

tak tak Viva bola proste super a Best nebude mat tak skoro (resp. nikdy) take pokrytie a posluchacov ,

Pepo (neregistrovaný, 82.145.209.xxx)
Pepo (neregistrovaný, 82.145.209.xxx)
06.01.2014 11:20
0
0
87.90 v DK off

Dnes dopoludnia bol vypnutý aj vysielač u nás na Kuzmínku. Okolo pol desiatej ešte išla nosná (bez RDS), keď som skúšal pred chvíľou, bol už len šum...
Dúfam, že sa NS prekoná a rozhodovanie mu nebude trvať mesiace (nedajbože roky), ako to v slovenskom súdnictve bežne býva.

Vlado (neregistrovaný, 188.123.98.xxx)
Vlado (neregistrovaný, 188.123.98.xxx)
04.01.2014 08:42
0
0
Viva -

Naozaj dobré video. Bolo by fajn, keby NS už konečne rozhodol a keby sa tá kauza pohla... Je mi celkom jasné, že Viva mi chýba...

------------ (neregistrovaný, 213.81.194.xxx)
------------ (neregistrovaný, 213.81.194.xxx)
03.01.2014 21:39
0
0
Viva

http://www.youtube.com/watch?v=uZMl82F2Fr4 zaujímavé video okolo kauzy rádia Viva.

http://www.youtube.com/watch?v=i2tQ-a8lyVU pochod 16.12.2013

Počúvanosť
streda, 17.7.2024
1.
20,36%   - 0,84%
2.
18,56%   + 0,24%
3.
10,78%   + 0,24%
4.
9,51%   + 0,08%
5.
7,60%   + 0,21%
Počúvanosť cez web a aplikáciu Radia.sk - 17.7.2024
podiel [%] celkovej počúvanosti
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
1.
15,90%   - 0,17%
2.
13,48%   - 0,58%
3.
9,99%   + 0,14%
4.
8,77%   + 0,25%
5.
7,42%   - 0,20%
MEDIAN SK - Market & Media & Lifestyle - TGI
4. vlna 2023 + 1. vlna 2024 (kĺzavé dáta)
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval včera
III. - V. etapa 2024
1.
31,0%   - 0,1%
2.
22,2%   + 0,1%
3.
21,4%   - 0,1%
4.
18,7%   + 0,2%
5.
16,0%   ± 0,0%
MEDIAN SK, RADIOPROJEKT, III.-V./2024
% populácie SR vo veku 14-79 rokov, počúval minulý týždeň
Hranosť
28. týždeň 2024 08.07.2024 - 14.07.2024
1.
Album
Imagine Dragons
Eyes Closed
2.
Album
Artemas
I Like The Way You Kiss Me
3.
Album
Cyril
Stumblin' In
4.
Album
Dasha
Austin
5.
Album
Benson Boone
Beautiful Things
34. týždeň 2019 26.08.2019
1.
Album
Shawn Mendes & Camila Cabello
Señorita
2.
Album
Daddy Yankee & Katy Perry Feat Snow
Con Calma
3.
Album
Billie Eilish
Bad Guy
4.
Album
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
Old Town Road
5.
Album
Katy Perry
Never Really Over