Ani vo vyspelom Nórsku to však nevyzerá tak, že prechod na DAB prebehne úplne hladko. Až 66% obyvateľov s vypnutím analógu nesúhlasí, za jeho vypnutie je len 17% ľudí a zvyšok je nerozhodnutých. Parlament dal napriek tomu vypnutiu zelenú. Hlavným argumentom bola možnosť širšej programovej ponuky, ktorú ponúkne digitál, kvalitný zvuk bez syčania a náklady na paralelné šírenie staníc analógovo i digitálne.
Krok je rizikom hlavne s ohľadom na fakt, že nórske cesty brázdia dva milióny automobilov, ktoré nie sú vybavené možnosťou prijímať digitálne rozhlasové vysielanie. Ostanú tak bez dôležitých dopravných informácií, čo predstavuje i bezpečnostné riziko, nakoľko otázkou je, či do nového spôsobu príjmu signálu majitelia takýchto áut investujú. Dnes DAB nie je samozrejmosť ani u nových vozidiel. Problematické sú i domácnosti, ktoré stále vo veľkej miere nemajú digitálne prijímače. Otázkou je, či samotný fakt, že FM vysielanie jednoducho prestane fungovať, ich motivuje ku kúpe nového zariadenia. Pri prechode z analógového na digitálne televízne vysielanie mnohí kupovali nové televízory v momente, keď analóg prestal ísť. V tomto prípade ale môže nastať i to, že investíciu do rádia ľudia jednoducho oželejú a hudba bude hrať i bez rádia. Ostatné krajiny budú rozhodne sledovať ako tento riskantný krok v Nórsku dopadne a tomu prispôsobia i svoje plány v oblasti digitalizácie.
Aktuálne podobný krok plánuje v roku 2020 Švajčiarsko, Británia chce prehodnotiť úplné vypnutie až v momente, keď penetrácia digitálnych prijímačov dosiahne 50%, čo by mohlo nastať v tomto roku.